-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 11 Lipca 2020
- Imieniny: Benedykta, Kaliny, Olgi
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Sonda internetowa -
-
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
-
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
15559256
-

Zdjęcia

  • rotator
  • lato 2020 rotator
  • wybory II tura RGB
  • rotator konkurs ngo
-Aktualności
- -
Konkurs na działania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

- Konkurs na działania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

data dodania: 2020.07.10

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, przewidzianych do realizacji w 2020 roku.

więcej »
W niedzielę wybieramy Prezydenta RP!

- W niedzielę wybieramy Prezydenta RP!

data dodania: 2020.07.10

II tura wyborów Prezydenta RP w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Drodzy mieszkańcy! Jeśli w najbliższy weekend planujecie wyjazd z miasta, nie zapomnijcie zabrać ze sobą zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi Wam zagłosowanie w dowolnym lokalu wyborczym na terenie kraju. Dziś jest ostatni dzień na pobranie z Urzędu Miasta takiego zaświadczania. Zachęcamy gorąco do głosowania!

więcej »
Projekt „Być jak… mistrz” powraca do Muzeum Lniarstwa

- Projekt „Być jak… mistrz” powraca do Muzeum Lniarstwa

data dodania: 2020.07.09

W żyrardowskiej fabryce lnu pracowali specjaliści z różnych dziedzin związanych z przemysłem włókienniczym. Wśród nich byli snowacze, tkacze, wiązacze osnów, ślusarze czy mechanicy. Dzięki otrzymanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego zewnętrznym funduszom w ramach Programu FIO, kolejny rok z rzędu mieszkańcy i turyści odwiedzający Żyrardów będą mieli okazje zapoznać się z dawnymi zawodami wykonywanymi w fabryce lnu. Chęć podtrzymania ginących tradycji stała się podstawą do przygotowania drugiej edycji projektu pt. „Być jak… mistrz”, który będzie realizowany w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

więcej »
Kołaczek z Nagrodą Specjalną w Kairze!

- Kołaczek z Nagrodą Specjalną w Kairze!

data dodania: 2020.07.08

Gratulujemy Zbigniewowi Kołaczkowi kolejnego międzynarodowego sukcesu! Żyrardowski artysta grafik został laureatem Nagrody Specjalnej (Special Prize) w II Międzynarodowym Konkursie Satyrycznym Cairocature 2020, którego tematem byli ,,Naukowcy” (The 2nd International Cairocature Cartoon Contest Egypt 2020, theme: The Scientists).

więcej »
Przetarg na budowę placu zabaw w Parku Dittricha

- Przetarg na budowę placu zabaw w Parku Dittricha

data dodania: 2020.07.08

W Urzędzie Miasta trwa postępowanie przetargowe, w wyniku którego Miasto zamierza wyłonić wykonawcę placu zabaw na terenie Parku im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie, dokładnie w miejscu dawnego placu.

więcej »
Turnieje sportowe nad Zalewem Żyrardowskim

- Turnieje sportowe nad Zalewem Żyrardowskim

data dodania: 2020.07.07

W dniach 11 lipca i 8 sierpnia, nad Zalewem Żyrardowskim odbędą się sportowe turnieje. Zapraszamy na rozgrywki w siatkówkę plażową, beach soccera, tenisa stołowego. Ponadto, jeśli pogoda dopisze, będzie można popływać żaglówką w towarzystwie naszych harcerzy-wodniaków!

więcej »
Konkursy na realizację zadań publicznych

- Konkursy na realizację zadań publicznych

data dodania: 2020.07.07

Prezydent Miasta Żyrardowa rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresach:ochrona i promocja zdrowia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.- pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz ich rodzinom. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.bip.zyrardow.pl/5189,zakonczone

więcej »
Przedsiębiorco! Dołącz do Akademii Pozytywnej Zmiany

- Przedsiębiorco! Dołącz do Akademii Pozytywnej Zmiany

data dodania: 2020.07.06

Zachęcamy przedsiębiorców i ich pracowników do przystąpienia do  „Akademia Pozytywnej Zmiany”. Projekt, w 100% darmowy, obejmuje program szkoleniowy dla firm, które w ciągu ostatnich 2 lat poniosły porażkę biznesową - zamknęły swoją działalność, i w ciągu ostatnich 6 miesięcy otworzyły się na nowo. Program zakłada udział w szkoleniach, indywidualnym doradztwie i coachingu. Efektem współpracy ma być stworzenie strategii biznesowej.

więcej »
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

- Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

data dodania: 2020.07.06

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

więcej »
Nabór na wolne stanowisko w Straży Miejskiej

- Nabór na wolne stanowisko w Straży Miejskiej

data dodania: 2020.07.06

Komendant Straży Miejskiej w Żyrardowie ogłosił nabór na stanowisko aplikanta w Straży Miejskiej w Żyrardowie. Szczegóły dotyczące wymagań, zakresu obowiązków i wymaganych dokumentów do złożenia znajdują się na stronie www.bip.strazmiejska.zyrardow.pl. Oferty przyjmowane są do 17 lipca br. w sekretariacie Straży Miejskiej w Żyrardowie przy ul. 1 Maja 50. 

więcej »
UWAGA! Burze z gradem

- UWAGA! Burze z gradem

data dodania: 2020.07.02

Przed nami kolejny dzień, w którym możemy spodziewać sie burz i opadów deszczu, a nawet gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Prosimy o zachowanie ostrożności.

więcej »
PGM poszukuje pracowników

- PGM poszukuje pracowników

data dodania: 2020.07.01

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Żyrardów Sp. z o.o. poszukuje osób na stanowiska: Specjalista ds. nieruchomości i Inspektor ds. ogólnobudowlanych. Prezentujemy oferty pracodawcy z dokładnym opisem obowiązków i wymagań stawianych kandydatom.

więcej »
Powstał ciąg pieszo-rowerowy w ul. Mireckiego

- Powstał ciąg pieszo-rowerowy w ul. Mireckiego

data dodania: 2020.07.01

W ul. Mireckiego zakończyła się budowa obustronnego ciągu pieszo - rowerowego o długości ok. 1 km, biegnącego od ścieżki rowerowej po rowie burzowym do skrzyżowania z ul. Procnera. Wczoraj odbył się odbiór techniczny prac. Wykonawcą była firma Planeta. To było ostatnie zadanie zrealizowane w ramach II etapu projektu, na który Miasto Żyrardów pozyskało ponad 6,3 milionów zł dofinansowania ze środków unijnych i krajowych. Powstało w sumie pięć dróg rowerowych o łącznej długości prawie 6 km.

więcej »
Nabór na wolne stanowisko w MZU

- Nabór na wolne stanowisko w MZU

data dodania: 2020.07.01

Dyrektor Miejskiego Zespołu Urbanistycznego w Żyrardowie zaprasza do składania ofert na stanowisko starszego projektanta. Pełną treść ogłoszenia znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej MZU w zakładce Oferty pracy: https://www.mzu.zyrardow.pl/85,2020-r

więcej »
Minister Marlena Maląg w Żyrardowie

- Minister Marlena Maląg w Żyrardowie

data dodania: 2020.06.30

Dziś w Resursie Marlena Maląg Minister Pracy i Polityki Społecznej wręczyła promesy na realizację projektów w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Pani Minister towarzyszyli Maciej Małecki Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Żyrardowa.

więcej »
„Łączy nas Mazowsze” i fotografia

- „Łączy nas Mazowsze” i fotografia

data dodania: 2020.06.30

Już po raz piętnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs dla fotografów-amatorów pn. „Mazowsze bliskie sercu”. Wydarzenie ma na celu zachęcić uczestników do podróży po naszym regionie, wyszukiwania niezwykłych miejsc i tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii. Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu „Łączy nas Mazowsze”.

więcej »
UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta od 29 czerwca 2020 r.

- UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta od 29 czerwca 2020 r.

data dodania: 2020.06.26

W związku z trwającą przebudową ul. Narutowicza, Wykonawca robót informuje o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności!Zmiany polegać będą na umożliwieniu wjazdu z ul. 1 Maja w jednokierunkową ulicę po wschodniej i zachodniej stronie Placu i poprowadzeniu - tymczasowo - ruchu przez plac, w okolicy istniejących masztów, w stronę zachodnią do ulicy biegnącej przy urzędzie miasta - ruch tylko dla samochodów osobowych.

 

więcej »
Zakończenie roku 2019/2020

- Zakończenie roku 2019/2020

data dodania: 2020.06.26

Nareszcie wakacje!

Dziś kończy się rok szkolny 2019/2020! Rok wyjątkowy, który z pewnością zapamiętają na całe życie Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Ten wyjątkowy egzamin z pracy zdalnej wszyscy zdaliście wzorowo! To ważne doświadczenie szczególnie dla uczniów. Nabyte podczas pracy zdalnej umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości!

więcej »
Wypoczynek letni dofinansowany przez Miasto

- Wypoczynek letni dofinansowany przez Miasto

data dodania: 2020.06.25

Podczas tegorocznych wakacji, dzieci i młodzież z terenu Żyrardowa będą miały możliwość skorzystania z wypoczynku wyjazdowego bądź w formie stacjonarnej, organizowanego przez organizacje pozarządowe z udziałem środków finansowych z budżetu Miasta Żyrardowa. Łącznie na ten cel Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski przeznaczył kwotę 180 000 zł. Przewiduje się, że z oferty skorzsta ok. 700 dzieci i młodzieży.

więcej »
Budżet Obywatelski Mazowsza

- Budżet Obywatelski Mazowsza

data dodania: 2020.06.24

Przypominamy, że do 30 czerwca br. można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do dyspozycji mieszkańców jest 25 mln zł. Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć te pieniądze. Zgłoś projekt i zmieniaj Mazowsze! Projekt do BOM może zgłosić każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego. Zachęcamy do składania wniosków! Więcej na stronie: https://bom.mazovia.pl/

więcej »
Wspomnienie Święta Lnu 2019

- Wspomnienie Święta Lnu 2019

data dodania: 2020.06.23

Dokładnie rok temu bawiliśmy się podczas Święta Lnu w Żyrardowie. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do obejrzenia archiwalnego filmu z wydarzenia. Mamy nadzieję że w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie świętować i prezentować nasze dziedzictwo.

więcej »
Lato Żyrardów’2020 – oferta na wakacje

- Lato Żyrardów’2020 – oferta na wakacje

data dodania: 2020.06.22

Wszystkich, którzy nie lubią nudy i leniuchowania w domu, zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą ,,Lato Żyrardów” przygotowaną przez żyrardowskie placówki kulturalne i sportowe. Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy mają ciekawe wakacyjne propozycje dla mieszkańców i gości odwiedzających Żyrardów, by dzielili się z nami swoją ofertą na spędzanie czasu wolnego.

więcej »
Absolutorium dla Prezydenta!

- Absolutorium dla Prezydenta!

data dodania: 2020.06.18

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu Miasta Żyrardowa za 2019 r. To był kolejny dobry rok  dla Żyrardowa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansów publicznych – powiedział prezydent, podsumowując ubiegłoroczny budżet oraz najważniejsze działania i inwestycje zrealizowane przez Samorząd w minionym roku.

więcej »
Szkolenia WOPR Żyrardów

- Szkolenia WOPR Żyrardów

data dodania: 2020.06.18

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Żyrardowe serdecznie zaprasza na szkolenie ratowników wodnych, szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy, z obsługi skutera ratowniczego, kursy młodszego ratownika i ratownika WOPR, kurs na sternika wodnego oraz na zajęcia z nurkowania. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z ratownikami WOPR Żyrardów.

więcej »
Oferta pracy w PGM Żyrardów

- Oferta pracy w PGM Żyrardów

data dodania: 2020.06.17

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Żyrardów Sp. z o.o. w Żyrardowie ogłasza nabór kandydatów/kandydatek na stanowisko pracownika ds. windykacji należności (umowa o prace na zastępstwo). Dokumenty aplikacyjne prosimy składać w siedzibie Spółki do dnia 30 czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje na stronie:http://www.pgm.zyrardow.pl/

więcej »
Zabytkowe krosna z żyrardowskiej fabryki przenoszone są do Muzeum Lniarstwa

- Zabytkowe krosna z żyrardowskiej fabryki przenoszone są do Muzeum Lniarstwa

data dodania: 2020.06.16

Ostatnia fabryka - „Lniane Tkaniny Żakardowe” - do niedawna konktynuująca lniarskie tradycje w naszym mieście, zakończyła niestety działalność, ale nie kończą pracy maszyny, które służyły jeszcze w dawnych Zakładach Lniarskich. Właśnie trwa ich przenoszenie do Muzeum Lniarstwa. Stało się to możliwe dzięki decyzji Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego o ich zakupie i ocaleniu od zapomnienia. Trzymamy kciuki za pomyślne przeniesienie i uruchomienie maszyn!

więcej »
Spis wyborców do wglądu w Urzędzie Miasta

- Spis wyborców do wglądu w Urzędzie Miasta

data dodania: 2020.06.16

Prezydent Miasta Żyrardowa informuje, że sporządzony został spis wyborców Żyrardowa na potrzeby wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 28.06.2020 r. Spis  jest udostępniany do wglądu w Urzędzie Miasta Żyrardowa, pokój nr 10, w godz. 8:00 -16:00 , a w środy do godz. 18:00, w terminie do 19.06.2020 r. Spis wyborców jest udostępniany do wglądu na pisemny wniosek wyborcy, dostępny w pokoju nr 10 Urzędu Miasta Żyrardowa.

więcej »
Pływalnia AQUA od dziś otwarta!

- Pływalnia AQUA od dziś otwarta!

data dodania: 2020.06.16

Dobra wiadomość dla miłośników pływania! Dziś o godzinie 14.30 pływalnia AQUA Żyrardów, po wykonanych badaniach jakości wody, otwiera swoje podwoje. Oczywiście korzystanie z pływalni musi odbywać się przy przestrzeganiu ogólnie zalecanych środków ostrożności związanych z zagrożeniem epidemicznym. Serdecznie zapraszamy!

więcej »
Ósmoklasiści zdają egzamin. Powodzenia!

- Ósmoklasiści zdają egzamin. Powodzenia!

data dodania: 2020.06.16

Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. W sześciu miejskich szkołach, w 16 klasach ósmych jest 418 uczniów. Do egzaminu przystąpiło 397 ósmoklasistów, za których mocno trzymamy kciuki. To wielkie wyzwanie dla młodych ludzi, szczególnie dlatego, że przyszło im przygotowywać się do egzaminu w tak utrudnionych warunkach. Drodzy Ósmoklasiści! Myślimy o Was ciepło i   życzymy powodzenia! Niech zdobyta wiedza i wyniki z egzaminów otworzą wam wrota do wymarzonych szkół!

więcej »
W czwartek głosowanie nad absolutorium dla Prezydenta

- W czwartek głosowanie nad absolutorium dla Prezydenta

data dodania: 2020.06.16

Na najbliższej Sesji Rady Miasta Żyrardowa radni debatować będą nad przygotowanym przez Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego raportem o stanie miasta za rok 2019. Następnie przedmiotem głosowania będą m.in. uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żyrardowa wotum zaufania , w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2019 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Żyrardowa za rok 2019, jak również w przedmiocie absolutorium dla Prezydenta Miasta Żyrardowa za 2019 r.

więcej »
REKRYTACJA DO CZERWONIAKA

- Rekrutacja do czerwoniaka

data dodania: 2020.06.15

Drogi Ósmoklasisto rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odbywa się drogą elektroniczną.

więcej »
Laureaci konkursu kuratoryjnego

- Laureaci konkursu kuratoryjnego

data dodania: 2020.06.15

Zakończyły się wojewódzkie konkursy przedmiotowe i tematyczne w roku szkolnym 2019/2020. Z satysfakcją informujemy, że reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3 zdobyli tytuły laureatów.

więcej »
Zamierzasz głosować na Prezydenta RP korespondencyjnie?

- Zamierzasz głosować na Prezydenta RP korespondencyjnie?

data dodania: 2020.06.12

W związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 28 czerwca 2020 r., przypominamy, że do 16 czerwca br. można zgłosić za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, zamiar korespondencyjnego głosowania. W wyborach tych każdy wyborca może głosować korespondencyjnie.

więcej »
Zakończyły się kolejne miejskie inwestycje

- Zakończyły się kolejne miejskie inwestycje

data dodania: 2020.06.09

W Urzędzie Miasta ostatnie dni upłynęły pod znakiem odbiorów technicznych kilku miejskich inwestycji. Oddano do użytku przebudowane odcinki ulic Środkowej i Ziołowej, nowe ścieżki rowerowe w ul. Ziołowej oraz na terenie po byłym rowie burzowym. Odebrano też prace polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni wzdłuż ulic: Kościuszki, Jaktorowskiej, Mickiewicza, Limanowskiego, Nietrzebki i gen. A.E. Fieldorfa Nila. 

więcej »
Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie laureatem kolejnego programu grantowego

- Muzeum Lniarstwa laureatem kolejnego programu grantowego

data dodania: 2020.06.09

Zachowanie pamięci o byłych pracownikach żyrardowskiej fabryki lnu jest jednym z głównych kierunków rozwoju Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Tym samym miło nam poinformować, że placówka ponownie uzyskała dofinansowanie z Programu Patriotyzm Jutra, które przeznaczy na realizację projektu „Z pamiętnika żyrardowskiego robotnika”. Tegoroczne działania będą w głównej mierze oparte na wykonaniu muralu, a także wydaniu II tomu książki wspomnieniowej, która ukaże się jeszcze w tym roku.

więcej »
Pierwszy dzień matury za nami

- Pierwszy dzień matury za nami

data dodania: 2020.06.09

Wczoraj absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie przystąpili do swojego pierwszego ważnego egzaminu życiowego. Wczoraj właśnie rozpoczęła się długo wyczekiwana matura. Do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 150 maturzystów (100% uczniów, którzy ukończyli szkołę), na poziomie rozszerzonym 84.

więcej »
Drodzy Maturzyści! Powodzenia!

- Drodzy Maturzyści! Powodzenia!

data dodania: 2020.06.08
Ostatnie miesiące były dla Was szczególną lekcją i sprawdzianem - nie tylko z nabytej wiedzy, ale także odpowiedzialności, doskonalenia umiejętności oraz realizacji pasji i planów. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.
Trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że tematy będą wymarzone a zadania bardzo proste.
więcej »
Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Żyrardowa

- Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Żyrardowa

data dodania: 2020.06.05

Od poniedziałku, 8 czerwca, Urząd Miasta wprowadza zmiany ułatwiające załatwianie spraw, pomimo utrudnień wynikających ze stanu epidemii. W pełnym zakresie funkcjonować będzie Biuro Obsługi Klienta oraz Urząd Stanu Cywilnego i Sprawy Obywatelskie. Kasy czynne będą w godz. 8:00 - 15:30, środy do godz. 17.30. Przypominamy o możliwości dokonywania płatności kartą lub przelewem.

więcej »
Podziękujmy im za pracę!

- Podziękujmy im za pracę!

data dodania: 2020.06.05

Każdy może wesprzeć choć symboliczną wpłatą akcję, która jest wyrazem naszej solidarności z personelem medycznym żyrardowskiego szpitala oraz wdzięczności za ich pracę w tak ciężkich warunkach wynikających ze stanu epidemii koronawirusa. Przyłącz się do akcji ,,Obiad dla Medyka”. Gorąco zachęcamy!

więcej »
Kino Len wznawia działalność

- Kino Len wznawia działalność

data dodania: 2020.06.05

Ofertą zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci rozpoczyna działalność kino Len, po okresie zawieszenia. ,,Sala samobójców. Hejter” i ,,Sonic. Szybki jak błyskawica” – to filmy, które będzie można obejrzeć w kinie Len już w ten weekend.

więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.25 -