-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 14 Sierpnia 2020
- Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Sonda internetowa -
-
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
-
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
15749121
-

Zdjęcia

  • rotator 15 sierpnia
-Aktualności
- -
Obchody Święta Wojska Polskiego i 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej

- Obchody Święta Wojska Polskiego i 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej

data dodania: 2020.08.11

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza na miejskie obchody Święta Wojska Polskiego i 100-nej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Święto Wojska Polskiego ustanowione zostało w roku 1992, na pamiątkę zwycięskiej bitwy polsko-bolszewickiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą” i uznawanej za 18. przełomową bitwę w historii świata. 

 

więcej »
PSZOK 15 sierpnia nieczynny

- PSZOK 15 sierpnia nieczynny

data dodania: 2020.08.07

PGK ,,Żyrardów” Sp. z o. o. informuje, że w dniu 15 sierpnia 2020 r. (sobota) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Żyrardowie przy ul. Czystej 5 będzie NIECZYNNY.

więcej »
Uwaga! W najbliższych dniach upały!

- Uwaga! W najbliższych dniach upały!

data dodania: 2020.08.06

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez uciążliwymi upałami. W dniach 7 - 9 sierpnia prognozuje się temperatury maksymalne w dzień od 29°C do 31°C, w nocy od 18°C do 20°C. Uczulamy szczególnie osoby starsze, by ograniczały wyjścia z domu.

więcej »
Wkrótce rozpoczyna się modernizacja Targowiska Miejskiego!

- Wkrótce rozpoczyna się modernizacja Targowiska Miejskiego!

data dodania: 2020.08.05

Dziś prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał umowę z firmą EUREKA Budownictwo, na wykonanie pierwszego etapu inwestycji wartej łącznie 1 571 000 zł. Jest to fantastyczna wiadomość zarówno dla kupców, jak i klientów targowiska. W ciągu najbliższego miesiąca Wykonawca rozpocznie prace, które zmienią oblicze tego niezwykle popularnego miejsca handlu chętnie odwiedzanego nie tylko przez mieszkańców Żyrardowa, ale i okolicznych miejscowości, będącego jednocześnie miejscem pracy dla setek żyrardowskich rodzin.

więcej »
Rolniku, przygotuj się do spisu!

- Rolniku, przygotuj się do spisu!

data dodania: 2020.08.05

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem, bo nawet w naszym mieście mieszkają rolnicy objęci obowiązkiem udziału w Powszechnym Spisie Rolnym.  

więcej »
Mamy dofinansowanie na budowę zaplecza sanitarnego na stadionie!

- Mamy dofinansowanie na budowę zaplecza sanitarnego na stadionie!

data dodania: 2020.08.04

Bardzo dobra wiadomość! 1 644 600 zł! To kwota dofinansowania, jaką Miasto Żyrardów pozyskało na budowę zaplecza sanitarno-szatniowego na stadionie miejskim przy ul. Piastowskiej w Żyrardowie!

więcej »
Budowa ścieżek rowerowych w ulicach Pałaca, Pileckiego i Procnera

- Budowa ścieżek rowerowych w ulicach Pałaca, Pileckiego i Procnera

data dodania: 2020.08.04

W pierwszym tygodniu sierpnia rozpoczyna się budowa ścieżki rowerowej w ulicach Pałaca, Pileckiego i Procnera. Prowadzenie prac wiązać się będzie z zajęciem niewielkiej powierzchni jednego z pasów drogi, na odcinkach nie dłuższych niż 300 m. Nie przewiduje się całkowitego zamknięcia przejazdu powyższymi ulicami.

więcej »
Intensywne opady deszczu!

- Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu!

data dodania: 2020.08.04

IMGW informuje, że dziś do godziny 20:00 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 25 mm do 35 mm.

więcej »
Nabór na wolne stanowisko w PGM

- Nabór na wolne stanowisko w PGM

data dodania: 2020.08.03

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Żyrardów Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Inkasent. Dokumenty aplikacyjne można składać w siedzibie Spółki przy ul. Armii Krajowej 5 lub elektronicznie (pgm@pgm.zyrardow.pl) do dnia 21.08.2020 r.

więcej »
Nad wodą- tylko bez promili!

- Nad wodą- tylko bez promili!

data dodania: 2020.08.03

Nad Zalewem Żyrardowskim prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski spotkał się z przedstawicielami m.in. WOPR-u, Straży Miejskiej i Policji, aby przedyskutować jak najskuteczniej wdrożyć w naszym mieście kampanię „Pływam bez promili”.  Należy przy tym zaznaczyć, że starania władz miasta i ratowników nie pomogą, jeśli sami użytkownicy kąpieliska nie wezmą odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i swoich podopiecznych. Apelujemy zatem o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa nad wodą!

więcej »
Pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego

- Pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego

data dodania: 2020.08.03

Jak co roku, 1 sierpnia, punktualnie o godz. 17:00 zawył przejmujący dźwięk syren. Miasto zatrzymało się na symboliczną minutę, by wspomnieć bohaterską postawę warszawiaków walczących za polski honor i wolność. Przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej hołd powstańcom oddali kombatanci, reprezentanci władz miasta i powiatu oraz lokalnych instytucji, ugrupowań politycznych i stowarzyszeń oraz liczna grupa mieszkańców. Spod pomnika uczestnicy uroczystości udali się do kościoła p.w. św. Karola Boromeusza, gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

więcej »
Informacja o naborze - Innowacje w MŚP

- Informacja o naborze - Innowacje w MŚP

data dodania: 2020.07.31

Nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów – Finansowanie wydatków MŚP, których sytuacja pogorszyła się w związku z pandemią COVID-19, dotyczących utrzymania bieżącej działalności firmy i zapewnienia jej płynności finansowej, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-111/20 w trybie nadzwyczajnym.

więcej »
UWAGA! Burze

- UWAGA! Burze

data dodania: 2020.07.28

Od godz. 18:00 dnia 28.07.2020 do godz. 03:00 dnia 29.07.2020 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska burzowe prognozowane są na południu, w centrum i na wschodzie regionu.

więcej »
PGK rozbudowuje sieć kanalizacyjną i wodociągową

- PGK rozbudowuje sieć kanalizacyjną i wodociągową

data dodania: 2020.07.28

Pomimo pandemii i obostrzeń, PGK Żyrardów zgodnie z wcześniej przyjętymi harmonogramami, realizuje następne etapy inwestycji, podnoszącej poziom życia mieszkańców i poprawiającej stan środowiska. W ramach projektu powstaje między innymi blisko siedem kilometrów nowej sieci wodociągowej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej oraz ponad dwa kilometry sieci kanalizacyjnej w dzielnicy Osada Młyńska. Wkrótce rozpocznie się też następny etap modernizacji żyrardowskiej oczyszczalni. Dzisiejszym popołudniem, na zorganizowanej przez Spółkę konferencji, mogliśmy poznać dokładne plany PGK na najbliższe lata. 

więcej »
Żyrardowskie Kino Samochodowe po raz pierwszy w naszym mieście!

- Żyrardowskie Kino Samochodowe po raz pierwszy w naszym mieście!

data dodania: 2020.07.27

Prezydent Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza na pierwsze w historii Żyrardowskie Kino Samochodowe. W najbliższy weekend, 1 i 2 sierpnia, spotkajmy się na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Moniuszki 44 na plenerowym pokazie hitów kinowych, takich jak „Powstanie Warszawskie”, „Green Book” czy „Kogel Mogel 3”. Wjazd bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji uczestników.

więcej »
Ambasador Wietnamu w Żyrardowie

- Ambasador Wietnamu w Żyrardowie

data dodania: 2020.07.27

W piątek 24 lipca na zaproszenie Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego gościliśmy w Żyrardowie Nguyen Thi Minh Nguyet Minister Counsellor Ambasady Wietnamu w Polsce. Pani ambasador towarzyszyli przedstawiciele ambasady oraz zaproszeni goście reprezentujący przedsiębiorców z Wietnamu, którzy swoją działalność biznesową prowadzą w Polsce realizując liczne inwestycje.

więcej »
Nabór na wolne stanowisko w Straży Miejskiej

- Nabór na wolne stanowisko w Straży Miejskiej

data dodania: 2020.07.23

Komendant Straży Miejskiej w Żyrardowie ogłasza nabór na stanowisko aplikanta w Straży Miejskiej w Żyrardowie.Szczegóły dotyczące wymagań, zakresu obowiązków i wymaganych dokumentów do złożenia znajdują się na stronie www.bip.strazmiejska.zyrardow.pl.

więcej »
Marszałek z wizytą w Żyrardowie

- Marszałek z wizytą w Żyrardowie

data dodania: 2020.07.23

Resursa gościła dziś przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego. Głównym punktem programu wizyty marszałka Adama Struzika było podpisanie umów zawartych pomiędzy samorządem województwa mazowieckiego a beneficjentami. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski reprezentując Miasto Żyrardów podpisał łącznie osiem umów.

 

więcej »
Niebawem ruszy przebudowa ul. Norwida

- Niebawem ruszy przebudowa ul. Norwida

data dodania: 2020.07.21

Zgodnie z podpisaną dziś w gabinecie prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego umową, firma DELTA S.A. z siedzibą w Warszawie już niebawem rozpocznie prace w ul. Norwida. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne przy wykonaniu koryta pod warstwy konstrukcyjne, przebudowę istniejących zjazdów oraz nawierzchni jezdni, przebudowę i wykonanie chodników a także budowę kanalizacji deszczowej. Wartość umowy wynosi 646 997,54 zł. brutto. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

więcej »
Oferta realizacji zadania publicznego

- Oferta realizacji zadania publicznego

data dodania: 2020.07.20

Prezydent Miasta Żyrardowa przedstawia ofertę realizacji zadania publicznego składanego w trybie art. 19a ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057). Dnia 09 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta Żyrardowa została złożona oferta na realizację zadania publicznego pn. „DITTRUN – bieg plenerowy dla dzieci i młodzieży ” przez Stowarzyszenie Przymierze dla Żyrardowa.

 

więcej »
UWAGA! Burze z gradem

- UWAGA! Burze z gradem

data dodania: 2020.07.20

Przed nami kolejny dzień, w którym możemy spodziewać sie burz i opadów deszczu, a nawet gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prosimy o zachowanie ostrożności.

więcej »
Zabiegi stomatologiczne finansowane przez Miasto

- Zabiegi stomatologiczne finansowane przez Miasto

data dodania: 2020.07.20

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zachęca do korzystania z bezpłatnych zabiegów z zakresu stomatologii, świadczonych w gabinecie stomatologicznym Risorius w Żyrardowie. Program adresowany jest do dzieci w wieku 8 lat z terenu naszego miasta.Finansowane z budżetu Miasta zabiegi to: przegląd jamy ustnej, leczenie próchnicy, profilaktyka, czyli lakowanie - zabezpieczanie bruzd, czyszczenie i fluoryzację.

więcej »
Uruchamiamy fontanny i tężnię solankową!

- Uruchamiamy fontanny i tężnię solankową!

data dodania: 2020.07.16

Nowe zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego umożliwiają uruchomienie instalacji wodnych. W związku z tym, do piątku, 17 lipca, w naszym mieście działać będą wszystkie fontanny i tężnia solankowa w Parku Seniora. Fontanna na Placu Jana Pawła II jest już uruchomiona.

więcej »
UWAGA! Dziś możliwe burze z gradem

- UWAGA! Dziś możliwe burze z gradem

data dodania: 2020.07.16

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dziś od godz. 14:00 do godz. 23:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możemy spodziewać sie również opadów gradu. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności!

więcej »
Nabór na stanowisko kierownicze w Urzędzie Miasta!

- Nabór na stanowisko kierownicze w Urzędzie Miasta!

data dodania: 2020.07.15

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił nabór na stanowisko kierownicze urzędnicze - Dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Żyrardowa.

więcej »
Nabór wniosków o udzielenie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych

- Nabór wniosków o udzielenie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych

data dodania: 2020.07.15

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej dla rodzinnych ogrodów działkowych działających na terenie Miasta Żyrardowa na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju ogródków działkowych.

więcej »
Z obrad Rady Miasta

- Z obrad Rady Miasta

data dodania: 2020.07.15

Na wczorajszym posiedzeniu Rada Miasta Żyrardowa uchwaliła nowy Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Żyrardowa w związku z nowelizacją ustawy ,,czystościowej” oraz nowy regulamin kąpieliska „Zalew Żyrardowski” w związku z koniecznością wprowadzenia dwóch stref na terenie obiektu.

 

więcej »
Systemy ostrzegawcze safepass

- Systemy ostrzegawcze safepass

data dodania: 2020.07.14

Na żyrardowskich ulicach pojawiły się systemy ostrzegawcze safepass, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz przejazdach dla rowerzystów.

więcej »
Wymiana nawierzchni boiska AQUA

- Wymiana nawierzchni boiska AQUA

data dodania: 2020.07.14

Urząd Miasta Żyrardowa ogłosił przetarg pn. „Wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy, siatki piłkochwytu oraz bramek i montaż nowych bramek na istniejącym boisku do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy”.

więcej »
UKS Trójka Żyrardów w 2 Lidze

- UKS Trójka Żyrardów w 2 Lidze

data dodania: 2020.07.14

Kilka tygodni temu drużyna UKS Trójka Żyrardów świętowała awans do 2 Ligi Mężczyzn PZKosz. Z tej okazji prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski dzisiejszym popołudniem w Resursie podziękował i pogratulował zawodnikom oraz trenerowi, wręczając im okolicznościowe dyplomy uznania i puchar. Zespół oraz wspierający ich przyjaciele, w tym sponsor PGK Żyrardów reprezentowany przez prezes Hannę Koselę, otrzymali również życzenia dalszych sukcesów i kolejnych tytułów mistrzowskich.

więcej »
Konkurs na działania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

- Konkurs na działania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

data dodania: 2020.07.10

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, przewidzianych do realizacji w 2020 roku.

więcej »
W niedzielę wybieramy Prezydenta RP!

- W niedzielę wybieramy Prezydenta RP!

data dodania: 2020.07.10

II tura wyborów Prezydenta RP w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Drodzy mieszkańcy! Jeśli w najbliższy weekend planujecie wyjazd z miasta, nie zapomnijcie zabrać ze sobą zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi Wam zagłosowanie w dowolnym lokalu wyborczym na terenie kraju. Dziś jest ostatni dzień na pobranie z Urzędu Miasta takiego zaświadczania. Zachęcamy gorąco do głosowania!

więcej »
We wtorek sesja Rady Miasta

- We wtorek sesja Rady Miasta

data dodania: 2020.07.10

We wtorek, 14 lipca, odbędzie się Sesja Rady Miasta Żyrardowa. W programie posiedzenia m.in. projekty uchwał wprowadzające zmiany do Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Żyrardowa oraz do regulaminu kąpieliska „Zalew Żyrardowski”.

więcej »
Projekt „Być jak… mistrz” powraca do Muzeum Lniarstwa

- Projekt „Być jak… mistrz” powraca do Muzeum Lniarstwa

data dodania: 2020.07.09

W żyrardowskiej fabryce lnu pracowali specjaliści z różnych dziedzin związanych z przemysłem włókienniczym. Wśród nich byli snowacze, tkacze, wiązacze osnów, ślusarze czy mechanicy. Dzięki otrzymanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego zewnętrznym funduszom w ramach Programu FIO, kolejny rok z rzędu mieszkańcy i turyści odwiedzający Żyrardów będą mieli okazje zapoznać się z dawnymi zawodami wykonywanymi w fabryce lnu. Chęć podtrzymania ginących tradycji stała się podstawą do przygotowania drugiej edycji projektu pt. „Być jak… mistrz”, który będzie realizowany w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

więcej »
Kołaczek z Nagrodą Specjalną w Kairze!

- Kołaczek z Nagrodą Specjalną w Kairze!

data dodania: 2020.07.08

Gratulujemy Zbigniewowi Kołaczkowi kolejnego międzynarodowego sukcesu! Żyrardowski artysta grafik został laureatem Nagrody Specjalnej (Special Prize) w II Międzynarodowym Konkursie Satyrycznym Cairocature 2020, którego tematem byli ,,Naukowcy” (The 2nd International Cairocature Cartoon Contest Egypt 2020, theme: The Scientists).

więcej »
Przetarg na budowę placu zabaw w Parku Dittricha

- Przetarg na budowę placu zabaw w Parku Dittricha

data dodania: 2020.07.08

W Urzędzie Miasta trwa postępowanie przetargowe, w wyniku którego Miasto zamierza wyłonić wykonawcę placu zabaw na terenie Parku im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie, dokładnie w miejscu dawnego placu.

więcej »
Turnieje sportowe nad Zalewem Żyrardowskim

- Turnieje sportowe nad Zalewem Żyrardowskim

data dodania: 2020.07.07

W dniach 11 lipca i 8 sierpnia, nad Zalewem Żyrardowskim odbędą się sportowe turnieje. Zapraszamy na rozgrywki w siatkówkę plażową, beach soccera, tenisa stołowego. Ponadto, jeśli pogoda dopisze, będzie można popływać żaglówką w towarzystwie naszych harcerzy-wodniaków!

więcej »
Konkursy na realizację zadań publicznych

- Konkursy na realizację zadań publicznych

data dodania: 2020.07.07

Prezydent Miasta Żyrardowa rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresach:ochrona i promocja zdrowia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.- pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz ich rodzinom. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.bip.zyrardow.pl/5189,zakonczone

więcej »
Przedsiębiorco! Dołącz do Akademii Pozytywnej Zmiany

- Przedsiębiorco! Dołącz do Akademii Pozytywnej Zmiany

data dodania: 2020.07.06

Zachęcamy przedsiębiorców i ich pracowników do przystąpienia do  „Akademia Pozytywnej Zmiany”. Projekt, w 100% darmowy, obejmuje program szkoleniowy dla firm, które w ciągu ostatnich 2 lat poniosły porażkę biznesową - zamknęły swoją działalność, i w ciągu ostatnich 6 miesięcy otworzyły się na nowo. Program zakłada udział w szkoleniach, indywidualnym doradztwie i coachingu. Efektem współpracy ma być stworzenie strategii biznesowej.

więcej »
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

- Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

data dodania: 2020.07.06

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Gwiazdy i gwiazdeczki

Fundacja Gwiazd zaprasza dzieci i seniorów do udziału w projekcie ,,Gwiazdy i gwiazdeczki". Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Żyrardowa.

Muzyczny Żyrardów

Zapraszamy dzieci w wieku 3 - 9 lat do udziału w projekcie ,,Muzyczny Żyrardów" organizowanym przez Fundację ,,Pięknie żyć", finansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności.

Wzmocnij swój głos

Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w projekcie ,,Wzmocnij swój głos”, organizowanym przez Fundację ,,Pięknie żyć”. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Żyrardowa.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.25 -