W dniach 28 lutego – 3 marca w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych województw, w tym kadra Mazowsza. Nasze województwo reprezentowało aż 5 zawodniczek UKS Trójka oraz sztab trenerski. W kadrze z naszego klubu znalazły się Antoniak Laura, Kołacz Maja, Łaniewska Dominika, Raszkiewicz Maja, Moskwa Julia; trenerzy Rafał Haponik i Łukasz Puchała oraz fizjo Magda Jarkiewicz.

Powołania do kadry Mazowsza lub nawet do kadry narodowej naszych zawodniczek to efekt bardzo dobrego wyszkolenia klubowego. Podczas minionych OOM, Mazowsze w pierwszym meczu z kadrą woj. łódzkiego przegrało minimalnie 1 oczkiem, 61:62. Jednak już w kolejnych meczach grupowych dziewczęta pewnie pokonały kadrę woj. śląskiego 65:47, następnie kadrę woj. dolnośląskiego 69:49, ostatecznie zajmując 2 miejsce w swojej grupie i awansując do finału.

Tu czekała na nie przeprawa z silną kadrą woj. wielkopolskiego. Sam mecz w pierwszej połowie układał się po ich myśli. Druga połowa należała już do Wielkopolski, która wygrała cały mecz 61:52.

Dla naszej kadry pozostał mecz o 3 miejsce z woj. pomorskim. Ten mecz również był bardzo wyrównany do końca trzeciej kwarty. Niestety przeciwniczki miały więcej doświadczenia i na kilka minut przed końcem wyszły na kilkupunktową przewagę, wygrywając cały mecz 66:57. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły 4 miejsce – podobno najgorsze dla sportowca, ale zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o nich w rozgrywkach klubowych.

Gratulujemy całej reprezentacji Mazowsza, a przede wszystkim naszym zawodniczkom klubowym i sztabowi trenerskiemu za wspaniały występ i reprezentowanie województwa mazowieckiego.