W dniu 28 maja w naszym mieście tradycyjnie w hali AQUA odbył się turniej koszykówki 3×3 będący kwalifikacjami strefy mazowiecko-podlaskiej do Mistrzostw Polski Kobiet U-15.

W zawodach rywalizowało 17 drużyn, a w turnieju mogły wziąć udział nie tylko drużyny z województwa Mazowieckiego, ale także z całej Polski, by zbierać kolejne punkty, dające przepustkę do Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3.

Turniej organizowany był już po raz kolejny pod Patronatem Prezesa Spółki AQUA Pana Ryszarda Adamiaka.

• UKS Basket Siedlce 16:9

W meczu ćwierćfinałowym pokonały po zaciętym spotkaniu ENEA AZS I Poznań 11:9. W półfinale nasza drużyna musiała uznać wyższość PTK Pabianice, przegrywając 22:14. W meczu o 3 miejsce pokonały ENEA AZS II Poznań 21:11. Tym samym w całym turnieju dziewczęta zajęły 3 miejsce, jednocześnie stając się Mistrzem Mazowsza 3×3 w tej kategorii wiekowej i uzyskując awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski 3×3, który już w czerwcu odbędzie się na Warszawskim Torwarze,

W turnieju zwyciężyły koszykarki z Politechniki Gdańskiej, które w meczu finałowym pokonały PTK Pabianice różnicą 1 punktu.

MVP całego turnieju wybrano zawodniczkę naszego klubu: Zofię Glizię.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i już dziś trzymamy kciuki za udany występ w turnieju finałowym.

„Zakończyliśmy na obiekcie AQUA cykl turniejów 3×3. Ostatni w kategorii U15K okazał się bardzo udany dla naszych zawodniczek z UKS Trójka, które awansowały do Mistrzostw Polski. Z tej strony chciałbym im serdecznie pogratulować. Impreza tradycyjnie stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dziękuję Prezesowi Spółki AQUA za pomoc organizacyjną i objęcie Patronatem naszych turniejów 3×3 oraz Urzędowi Miasta i Firmie EMKA i TGiS za wspieranie naszych turniejów. Dziękuję również WOZKosz W.M., że po raz kolejny zaufał nam i powierzył organizację tak fajną imprezę koszykarską.” – powiedział Prezes UKS Trójka, Robert Janiszewski.