W środę, 30 września, na hali AQUA o godz. 18:00 rozpoczął się długo wyczekiwany mecz o Superpuchar Polski w koszykówce kobiet . Ostatni mecz o taką stawkę został rozegrany w 2009 roku.

Mistrzynie Polski, koszykarki VBW Arki Gdynia z ogromną przewagą pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz (96:47).

Ekipa z Trójmiasta kontynuuje passę zwycięstw. W sezonie 2019/2020 Arka wygrała komplet 21 meczów a teraz do trofeów dołożyła Puchar Polski.

Gdynianki od pierwszych minut wykorzystywały wszystkie swoje atuty, do przerwy zdobyły 55 punktów, trafiły 8 z 12 prób z dystansu i rozdały 17 asysty. Rywalki pozostawały bez szans.

Koszykarki Arka Gdynia Prezydent wręcza kwiaty zwyciężczyniom kibice na trybunach Prezydent Robert Janiszewski i działacze PZKosz Zawodniczki z trenerem kibice na trybunach kibice na trybunach Zawodniczki odbierają medale Prezydent Robert Janiszewski i działacze PZKosz zawodniczki grają kibice na trybunach