Za nami długo wyczekiwany „Rodzinny Turniej Koszykówki 3×3”. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Wydarzenie objęte zostało oficjalnym patronatem LOTTO.

8 grudnia odbyła się pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły, których zawodnicy mieli od 4 lat do  60+. Wszystkich łączyła miłość do koszykówki i promowanie zdrowego stylu życia.

Mimo iż wynik stanowił sprawę drugorzędną, nie brakowało zażartej walki do ostatnich sekund oraz pełnego zaangażowania ze strony wszystkich zawodników i zawodniczek.

W wielkim finale zespół „Klopsy” pokonał po dogrywce drużynę „Łapka Team”, natomiast w rywalizacji o 3 miejsce „MilczaRemi” okazali się lepsi od „Żyrardowskich Jordanów”. MVP turnieju została Laura Antoniak (Klopsy), 14-letnia reprezentantka Żyrardowskiej „Trójki”.

Nagrody wręczali Prezydent miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz członek zarządu klubu UKS Trójka Jarosław Gejcyg. Wszyscy uczestnicy oprócz nagród i pucharów otrzymali pamiątkowe medale. Nad odpowiednim przebiegiem czuwał prezes „Trójki” i zarazem główny organizator wydarzenia – Robert Janiszewski