W minioną sobotę, w Sokulu odbył się II Leśny Run de Girard Trail zorganizowany przez członków Stowarzyszenia biegowego Run de Girard. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Miasta Żyrardowa, którego na wydarzeniu reprezentował zastępca Adam Lemiesz. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu #MazowieckaAktywacja.

Piękno sokulskiego lasu i możliwość wspólnego spędzania czasu doceniło wiele osób, do biegu na dystansie 7 i 14 km zgłosiło się ponad 111 osób z Żyrardowa i sąsiednich miejscowości, a także z Grodziska Mazowieckiego, Sochaczewa, Błonia, Warszawy, Jabłonnej, Łowicza, Pruszkowa.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także bieg dla dzieci, w którym wystartowało 21 zawodników, najmłodszy biegacz miał tylko 2 lata, a najstarszy – 13. Dzieci wzięły udział także w quizie ekologicznym, przygotowanym przez wolontariuszki – uczennice Zespołu Szkół nr 1. Nagrody dla zwycięzców biegów we wszystkich kategoriach oraz nagrody  dla dzieci biorących udział w konkursie ekologicznym wręczył Adam Lemiesz Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa.

W biegu dla najmłodszych zwyciężyli: Antoś Gajowiec (kat. 2-4 lata), Lew Zakharow (kat. 6-7 lat), Iga Bereda – Salczak (kat. 8-9 lat) i Filip Szczepański (kat.10-13 lat). W kategorii kobiet najszybciej na 7 km pobiegły: Małgorzata Nowiadomska (I miejsce),  Izabela Litwiniec (II miejsce), Ewa Tkacz (III miejsce).

W kategorii mężczyzn w biegu na 7 km zwyciężył Tomasz Adamiak, II miejsce zajął Dariusz Maruszak, a III – Tomasz Tkacz.

W biegu na 14 km w kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Nowakowska, miejsce II zdobyła Marzena Gędek, na trzecim miejscu podium stanęła Olga Łopatka. Wśród mężczyzn triumfował Andrzej Miedziejewski, kolejne miejsca zajęli: Piotr Antosik i Marek Pociech.

II Leśny Run de Girard Trail był okazją do międzypokoleniowe spotkania osób chcących aktywnie spędzać czas w ciekawym krajobrazowo terenie leśnym na Sokulu. Wydarzenie sprzyjało także integracji różnych środowisk biegowych z miasta i okolic oraz promocji aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. W organizację wydarzenia włączyli się nie tylko dorośli członkowie Stowarzyszenia Run de Girard, ale także młodzież z żyrardowskich szkół, której zaangażowanie w projekty i inicjatywy społeczne bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.

Gratulujemy organizatorom świetnej inicjatywy, super organizacji, a przede wszystkim zapału i pozytywnej energii!