W dniach 25-26 maja br odbył się w Aleksandrowie Łódzkim, Ogólnopolski Finał Licealiady w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Wzięły w nim udział najlepsze szkolne zespoły z całej Polski, które wygrały zawody na etapach wojewódzkich. Między innymi Mistrzynie Mazowsza – drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, a wśród nich zawodniczki UKS Trójka.

W czwartek (25 maja) Żyrardowianki wygrały z IV LO Białystok 55:17 oraz z V LO w Lublinie 29:20. W piątkowej kolejce rozgrywek spotkały się z zespołem z VII LO we Wrocławiu, po zaciętych bojach zwyciężyły w dogrywce 34:31.

W wielkim finale, musiały stanąć naprzeciw reprezentantek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, które broniły tytułu Mistrzyń Polski. W spotkaniu nasze zawodniczki uległy rywalkom, zostały WICEMISTRZYNIAMI POLSKI, zajmując drugie miejsce.

Wśród pięciu najlepszych zawodniczek zawodów znalazła się Iga Gejcyk, kapitan zespołu Czerwoniaka.

Reprezentacja LO im Stefana Żeromskiego w Żyrardowie wystąpiła w składzie: Iga Gejcyg, Aleksandra Kowalska, Zosia Śnieg, Weronika Wiśniewska, Adrianna Szafraniec, Milena Darska, Martyna Kakietek, Zuzanna Gacka, Kinga Cichecka, Milena Jarkiewicz, Lena Wiśniewska, Julia Kołatko i Izabela Krzyżanowska.

Opiekunem zespołu była Katarzyna Zagrajek.