-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 6 Czerwca 2020
- Imieniny: Norberta, Pauliny, Dominiki
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Sonda internetowa -
-
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
-
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
15373058
-

Zdjęcia

  • rotator
  • 30 - lecie ok rgb
-Aktualności
- -
Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Żyrardowa

- Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Żyrardowa

data dodania: 2020.06.05

Od poniedziałku, 8 czerwca, Urząd Miasta wprowadza zmiany ułatwiające załatwianie spraw, pomimo utrudnień wynikających ze stanu epidemii. W pełnym zakresie funkcjonować będzie Biuro Obsługi Klienta oraz Urząd Stanu Cywilnego i Sprawy Obywatelskie. Kasy czynne będą w godz. 8:00 - 15:30, środy do godz. 17.30. Przypominamy o możliwości dokonywania płatności kartą lub przelewem.

więcej »
Podziękujmy im za pracę!

- Podziękujmy im za pracę!

data dodania: 2020.06.05

Każdy może wesprzeć choć symboliczną wpłatą akcję, która jest wyrazem naszej solidarności z personelem medycznym żyrardowskiego szpitala oraz wdzięczności za ich pracę w tak ciężkich warunkach wynikających ze stanu epidemii koronawirusa. Przyłącz się do akcji ,,Obiad dla Medyka”. Gorąco zachęcamy!

więcej »
Kino Len wznawia działalność

- Kino Len wznawia działalność

data dodania: 2020.06.05

Ofertą zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci rozpoczyna działalność kino Len, po okresie zawieszenia. ,,Sala samobójców. Hejter” i ,,Sonic. Szybki jak błyskawica” – to filmy, które będzie można obejrzeć w kinie Len już w ten weekend.

więcej »
,,Żyrardów. Masto moich marzeń" - poznaliśmy laureatów

- ,,Żyrardów. Masto moich marzeń" - poznaliśmy laureatów

data dodania: 2020.06.04

- Życzę Wam, aby Wasze marzenia o Żyrardowie spełniły się szybciej niż moje. Marzenia, które ja miałem w dzieciństwie o moim mieście Żyrardowie spełniają się dopiero teraz – powiedział prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, wręczając nagrody laureatom konkursu plastycznego ,,Żyrardów. Miasto moich marzeń” – Dziękuję Wam za ciekawe pomysły i inspirację do dalszej pracy dla naszego miasta i mieszkańców.

więcej »
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa podsumowana

- Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa podsumowana

data dodania: 2020.06.04

W dniu 2 czerwca, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoim zastępcą Adamem Lemieszem i koordynatorem ds. sportu Miasta Żyrardów Kamilem Przybyłowskim podsumował Miejską Międzyszkolną Olimpiadę Sportową roku szkolnego 2019/2020. Szkoły miejskie zostały nagrodzone sprzętem sportowym, który został dostarczony do szkół osobiście wraz z pamiątkowymi grawertonami.

więcej »
Zdobądź dofinansowanie na projekty z zakresu edukacji kulturalnej

- Zdobądź dofinansowanie na projekty z zakresu edukacji kulturalnej

data dodania: 2020.06.04

Masz pomysł na interesujący projekt z zakresu edukacji kulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego? Jesteś nauczycielem lub animatorem kultury? Weź udział w Konkursie realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie.

więcej »
Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

- Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

data dodania: 2020.06.04

31 lat temu, dokładnie 4 czerwca 1989 r., skończył się w Polsce komunizm. Odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne wybory do Senatu. W ich konsekwencji 12 września powstał pierwszy powojenny niekomunistyczny rząd, na którego czele stanął Tadeusz Mazowiecki. Od 31 lat Polacy są wolnym i suwerennym narodem.

więcej »
Place zabaw otwarte

- Place zabaw otwarte

data dodania: 2020.06.04

Po ponad dwumiesięcznej przerwie, od 30 maja otwarte zostały place zbaw i siłownie plenerowe. Za stan techniczny i czystość urządzeń oraz porządek na miejskich placach zabaw i terenach rekreacji dbają Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i spółka AQUA. Sprzątanie obiektów i dezynfekcja urządzeń odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

więcej »
Nabór na wolne stanowisko w Urzędzie

- Nabór na wolne stanowisko w Urzędzie

data dodania: 2020.06.03

Szukasz pracy? Sprawdź czy ta oferta jest dla Ciebie. Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił nabór na stanowisko urzędnicze Inspektor / Główny specjalista w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Żyrardowa. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem Prezydenta dostępnym na stronie www.bip.zyrardow.pl. Czekamy na Twoją ofertę do 15 czerwca br.

więcej »
Światowy Dzień Roweru

- Światowy Dzień Roweru

data dodania: 2020.06.03

Dzisiaj punkt obowiązkowy w planie dnia to ROWER, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru z tej okazji zapraszamy Państwa do przetestowania nowych ścieżek rowerowych, które w ostatnim czasie pojawiły się na mapie Żyrardowa. Nowymi odcinkami można dotrzeć m.in. z Eko Parku, „kanałem burzowym” aż nad Zalew Żyrardowski przez ulicę Ziołową.

więcej »
W Żyrardowie odmrażamy kulturę!

- W Żyrardowie odmrażamy kulturę!

data dodania: 2020.06.02

Wciąż jeszcze małymi krokami, ostrożnie, z zachowaniem wymogów pozwalających zapewnić maksimum bezpieczeństwa, rozpoczynają funkcjonowanie miejskie instytucje kultury. Biblioteka uruchomiła już wypożyczenia zbiorów, w Centrum Kultury rozpoczynają się zajęcia stacjonarne, a Muzeum Lniarstwa zaprasza do zwiedzania ekspozycji.  

więcej »
Żyrardów. Miasto moich marzeń

- Żyrardów. Miasto moich marzeń

data dodania: 2020.06.01

W dniu 1 czerwca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ,,Żyrardów. Miasto moich marzeń”, zorganizowany przez Miasto Żyrardów z okazji Dnia Dziecka. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Żyrardowa.

więcej »
Konkurs „Jeder gegen Jeden” rozstrzygnięty

- Konkurs „Jeder gegen Jeden” rozstrzygnięty

data dodania: 2020.05.30

Z powodu ogłoszenia stanu epidemicznego w naszym kraju, V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden” organizowany w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Staszica nie odbył się w zaplanowanym na marzec terminie, a 29 maja br. Po raz pierwszy w historii konkursu uczniowie rywalizowali online poprzez platformę internetową CLICKMEETING.

więcej »

- Od 1 czerwca biblioteka wypożycza zbiory

data dodania: 2020.05.29

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żyrardowie informuje, że od dnia 1 czerwca br. zostają uruchomione wypożyczenia zbiorów w dwóch lokalizacjach: Centrala MPBP, ul. Mostowa 1 (tel. 46 855 40 67) i Biblioteka Fabryczna, ul. 1 Maja 52 (tel. 46 855 35 63).

więcej »
Wystawa prac uczniów SP3 w galerii U NAS

- Wystawa prac uczniów SP3 w galerii U NAS

data dodania: 2020.05.29

W galerii U NAS w Puszczy Mariańskiej prezentowana jest wystawa prac uczniów SP3 w Żyrardowie OCZAMI DZIECKA. Przedstawione na wystawie prace to efekt długotrwałego i niekiedy żmudnego procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że obcowanie ze sztuką dziecięcą, ich świeże spojrzenie na świat i fantastyczne wizje dadzą dużo przyjemności. Pozwolą na chwilę zadumy w tak trudnym obecnie dla nas wszystkich czasie.

więcej »
Kolejna pomoc Orlenu dla Żyrardowa

- Kolejna pomoc Orlenu dla Żyrardowa

data dodania: 2020.05.29

Dziś przed południem, w obecności Macieja Małeckiego Wiceministra Aktywów Państwowych, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoimi zastępcami Katarzyną Krawczyk i Adamem Lemieszem, przyjęli materiały ochronne przeznaczone dla żyrardowskich seniorów.

więcej »
Konsultacje projektu uchwały

- Konsultacje projektu uchwały

data dodania: 2020.05.28

W związku z obowiązkiem zapewnienia przez gminę dowozu uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych czy rewalidacyjno-wychowawczych bądź zwrotu poniesionych przez rodziców kosztów takiego dowozu, Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Żyrardowie.

więcej »
Uczą się ratować świat

- Uczą się ratować świat

data dodania: 2020.05.28

Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie realizuje projekt pn. ,,Żyrardowskie dzieci i młodzież uczą się ratować świat", w ramach którego realizowanych jest wiele działań zachecających młode pokolenie do zainteresowania się tematyką ekologiczną. Jednym z takich przedsięwzięć jest konkurs plastyczno - fotograficzny ,,Czym jest dla Ciebie planeta Ziemia? Zachęcamy do udziału w konkursie i innych inicjatywach w ramach projektu.

więcej »
Boże Ciało bez handlu

- Boże Ciało bez handlu

data dodania: 2020.05.28

Uprzejmie informujemy, iż z powodu obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w naszym kraju, Urząd Miasta Żyrardowa nie będzie wydawał w roku bieżącym decyzji o zajęcie pasa drogowego z przeznaczeniem na handel podczas święta Bożego Ciała.

więcej »
Coraz więcej odnowionych terenów zieleni cieszy nasze oczy

- Coraz więcej odnowionych terenów zieleni cieszy nasze oczy

data dodania: 2020.05.27

Kolejne dwa skwery, po przeprowadzonej rewitalizacji, są już do dyspozycji mieszkańców. To dwa zieleńce zlokalizowane w centrum miasta, u zbiegu ulic 1 Maja i Limanowskiego. Dziś odbył się odbiór wykonanych prac.  

więcej »
Torty na Dzień Mamy rozdane

- Torty na Dzień Mamy rozdane

data dodania: 2020.05.27

W samo południe 26 maja br. mieliśmy przyjemność przekazać nagrody w konkursie organizowanym z okazji Dnia Matki na miejskim fanpage’u. Pięć okolicznościowych tortów trafiło do rąk Mam zwycięzców. Wierzymy, że była to dla nich miła niespodzianka, którą będą długo wspominać.

więcej »
30 lat samorządu terytorialnego w Polsce!

- 30 lat samorządu terytorialnego w Polsce!

data dodania: 2020.05.27

30 lat temu, 27 maja 1990 roku, przeprowadzono pierwsze po II wojnie światowej prawdziwie wolne i demokratyczne wybory do rad gmin. Okrągłe rocznice sprzyjają podsumowaniom, skłaniają do wspomnień. Pamiętając, że mamy już VIII kadencję miejskiego samorządu, składamy  wszystkim żyrardowskich samorządowcom - tym byłym i obecnym - serdeczne podziękowania za to, że możemy korzystać z Waszej wiedzy, doświadczenia i efektów pracy na rzecz Miasta i jego mieszkańców. W tym dniu szczególnie serdecznie myślimy i wspominamy samorządowców, których nie ma już wśród nas, ale każdy z nich pozostawił po sobie ślad w naszym wspólnych dziele, jakim jest Samorząd Miasta Żyrardowa.

więcej »
Ważne decyzje zapadły na XXV Sesji Rady Miasta

- Ważne decyzje zapadły na XXV Sesji Rady Miasta

data dodania: 2020.05.26

Podczas dzisiejszej sesji przegłosowano uchwały, które z punktu widzenia mieszkańców będą miały ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego miasta. Pomoc finansowa dla powiatu oraz kolejny pakiet pomocy dla żyrardowskich przedsiębiorców stały się faktem.

więcej »
-

- Najdroższe, najukochańsze, najwspanialsze Mamy!

data dodania: 2020.05.26

Z okazji Waszego święta, życzymy Wam zdrowia, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu, a przede wszystkim czułości, miłości i szacunku Waszych dzieci.

więcej »
Uwaga na burze z gradem

- Uwaga na burze z gradem

data dodania: 2020.05.25

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym prognozuje wystąpienie, burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie wydano dla całego województwa mazowieckiego i obowiązuje do 25.05.2020 r. do godziny 21:00.

więcej »
We wtorek sesja Rady Miasta

- We wtorek sesja Rady Miasta

data dodania: 2020.05.25

Jutro o godz. 15.00 obraduje w Resursie Rada Miasta Żyrardowa. W związku z zagrożeniem epidemicznym posiedzenie odbywać się będzie bez udziału mieszkańców. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia obrad za pośrednictwem strony internetowej http://zyrardow.esesja.pl/.

więcej »
Ruszają zajęcia konsultacyjne

- Ruszają zajęcia konsultacyjne

data dodania: 2020.05.25

Od poniedziałku 25 maja w szkołach podstawowych oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego ruszają zajęcia konsultacyjne dla ósmoklasistów i maturzystów. Po dwóch miesiącach pracy wyłącznie zdalnej, uczniowie będą mogli spotkać się ze swoimi nauczycielami w szkolnych pracowniach.

więcej »
Namaluj Miasto swoich marzeń!

- Namaluj miasto swoich marzeń!

data dodania: 2020.05.22

Miasto Żyrardów organizuje konkurs plastyczny ,,Żyrardów. Miasto moich marzeń”. Chcemy dowiedzieć się, o czym marzą w swoim mieście najmłodsi mieszkańcy. Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Dziecka i adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody! Wyniki konkursu ogłosimy właśnie w dniu 1 czerwca. Tak więc do dzieła! Czasu jest niewiele.

więcej »
Podzielcie się z nami waszą opowieścią

- Podzielcie się z swoją opowieścią

data dodania: 2020.05.22

Grupa Artystyczna Teraz Poliż w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Żyrardów w obszarze rewitalizacji, rozpoczyna społeczno-artystyczny projekt „Szpularnia. Archiwum Historii Mówionej”. Jeśli ktoś z was gromadzi w swojej pamięci ciekawe historie przekazywane z pokolenia na pokolenie, a związane z historią żyrardowskiej fabryki i jej pracowników, to jest ten czas, by te skrawki zachowanych w pamięci przekazów utrwalić... ku pamięci.

więcej »
Żyrardów – najlepsze miejsce na Twoją inwestycję!

- Żyrardów – najlepsze miejsce na Twoją inwestycję!

data dodania: 2020.05.21

Idealne położenie, dogodne rozwiązania komunikacyjne, strategiczne inwestycje w sąsiedztwie - to ogromny potencjał inwestycyjny miasta, który warto wykorzystać, wybierając lokalizację na swoją działalność. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą miasta!

więcej »
Konkursy na realizację zadań publicznych

- Konkursy na realizację zadań publicznych

data dodania: 2020.05.19

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r., poz. 2057) otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych.

więcej »
Plac Jana Pawła II w nowej odsłonie

- Plac Jana Pawła II w nowej odsłonie

data dodania: 2020.05.19

Na Placu Jana Pawła II zakończyły się prace mające na celu zagospodarowanie zielenią miejsca będącego wizytówką naszego miasta. Projekt zakładał podkreślenie reprezentacyjnej funkcji placu i przywrócenie jego charakteru z okresu międzywojennego. Symetrycznie wytyczone rabaty wypełniono wieloma gatunkami krzewów i bylin, w odcieniach fioletu, różu i bieli. Niebawem zakwitną fioletowe i różowe szałwie, następnie różowe róże, a jesienią zaczerwieni się kalina koralowa.

więcej »
Dołóż cegiełkę do rozwoju Żyrardowa

- Dołóż cegiełkę do rozwoju Żyrardowa

data dodania: 2020.05.19

Drodzy Mieszkańcy, w związku z tym, że w tym roku przedłużony został termin składania deklaracji podatkowych do końca maja br., przypominamy i gorąco zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, aby płacić podatki w naszym mieście. W ten sposób pieniądze wrócą do Was w postaci m.in. inwestycji w najbliższym otoczeniu. Na portalu internetowym ,,Na co idą moje pieniądze” znajdziecie szczegółowe informacje na temat wydatkowania wpływów z Waszych podatków.

więcej »
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

- 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

data dodania: 2020.05.18

Okolicznościowy film z udziałem przedstawicieli Samorządu Miasta Żyrardowa oraz księży z żyrardowskich parafii w 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II.

więcej »
Żyrardów upamiętnił 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

- Żyrardów upamiętnił 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

data dodania: 2020.05.18

W dniu 18 maja br. minęła 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W przeddzień jubileuszu, w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia została odprawiona uroczysta msza św. dziękczynna za życie i posługę Papieża Polaka. Nabożeństwo transmitowane było przez Telewizję Żyrardowską.

więcej »
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

- 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

data dodania: 2020.05.15
W dniu 18 maja mija 100. rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji , w przeddzień jubileuszu, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Ks. Dziekan Adam Bednarczyk Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszenia zapraszają do uczestnictwa on-line w uroczystej mszy św. dziękczynnej za życie i posługę Papieża Polaka.
więcej »
Kolejne obiekty sportowe do dyspozycji mieszkańców

- Kolejne obiekty sportowe do dyspozycji mieszkańców

data dodania: 2020.05.15

Od poniedziałku, 18 maja, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, AQUA Żyrardów udostępnia obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym również hale wewnątrz budynków, na zasadach dostosowanych do wymogów określonych w rozporządzeniu.

więcej »
Miasto inwestuje w Targowisko

- Miasto inwestuje w Targowisko

data dodania: 2020.05.14

Do Żyrardowa, na podstawie umowy o dofinansowanie, trafi prawie 920 tysięcy złotych, dzięki którym rozpoczniemy przebudowę targowiska miejskiego. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał stosowną umowę. Nasz samorząd będzie realizował projekt pn. „Przebudowa Targowiska „Mój Rynek” w Żyrardowie”. Jest to pierwszy etap inwestycji zakładający kompleksową przebudowę targowiska. Łącznie ze środkami z dofinansowania, Miasto Żyrardów przeznaczy na ten cel blisko 1,78 mln złotych.

więcej »
Dobiegają końca prace w ul. Środkowej

- Dobiegają końca prace w ul. Środkowej

data dodania: 2020.05.14

Przebudowa ulicy na odcinku od ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa-Nila do ul. Limanowskiego polegała między innymi na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników i miejsc postojowych. Wczoraj Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz z swoim zastępcą, Katarzyną Krawczyk sprawdzali postęp i efekty prac. Do końca miesiąca planowane jest zakończenie inwestycji.    

więcej »
Gratulujemy Muzeum Lniarstwa wydania niezwykle ciekawej publikacji!

- Gratulujemy Muzeum Lniarstwa wydania niezwykle ciekawej publikacji!

data dodania: 2020.05.13

Dawni robotnicy żyrardowskiej fabryki zabierają nas w sentymentalną podróż w czasie. ,,Z pamiętnika żyrardowskiego robotnika” to I tom zawierający 21 wywiadów. Książka dostępna będzie w Muzeum Lniarstwa oraz w miejskich placówkach bibliotecznych, jak tylko instytucje te powrócą do ,,normalnego” funkcjonowania.

więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Rekrutacja do PSM w Żyrardowie

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie ogłasza zdalną rekrutację na rok szkolny 2020/2021 i zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzania strony internetowej placówki pod adresem www.psmzyrardow.art.pl , na której udostępnione zostały informacje nt. rekrutacji.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Żyrardowianki w drużynie Mistrza Polski

Arka Gdynia, w której grają trzy wychowanki UKS Trójka Żyrardów- Anna Wińkowska, Amalia Rembiszewska i Julia Niemojewska, została  Mistrzem Polski w Koszykówce Seniorek w sezonie 2019/2020. Po raz pierwszy w historii żyrardowskiej koszykówki zawodniczki,  które uczyły się grać w UKS Trójka, zdobyły tytuł mistrza w najwyższej klasie rozgrywkowej.

XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

W dniach 6-8 marca powiat żyrardowski był gospodarzem XXIV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Mecze rozgrywane były w halach sportowych w Żyrardowie, Mszczonowie i Wiskitkach. Odbyło się łącznie 89 spotkań, w których zagrało ponad 450 zawodników. 

Żyrardowianki Mistrzyniami Polski U22K!

Wspaniale dla ARKI Gdynia zakończyły się Finały Mistrzostw Polski U22 K. W roli głównej w tych finałach wystąpiły wychowanki (byłe już zawodniczki ) UKS Trójka Żyrardów - Anna Wińkowska i Julia Niemojewska.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.25 -
 
 
baner toplayer
komunikat COVID-19