-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 30 Marca 2020
- Imieniny: Amelii, Anieli, Amadeusza
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Sonda internetowa -
-
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
-
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
14940448
-

Zdjęcia

  • rotator KORONAWIRUS
  • rotator kupuj
-Aktualności
- -
Z Targowiska do domu -KUPUJ LOKALNIE!

- Z Targowiska do domu -KUPUJ LOKALNIE!

data dodania: 2020.03.27
W celu zapewnienia mieszkańcom Żyrardowa dostępu do podstawowych artykułów bytowych sprzedawanych na Targowisku Miejskim przedstawiamy listę handlujących, zainteresowanych sprzedażą.
więcej »
Targowisko Miejskie zamknięte do odwołania

- Targowisko Miejskie zamknięte do odwołania

data dodania: 2020.03.27

Drodzy Mieszkańcy! Dane dotyczące liczby zakażeń w naszym kraju jednoznacznie wskazują na przyspieszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. W minioną środę rząd wprowadził kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się ludności. Nasze miasto również wprowadziło ograniczenia w funkcjonowaniu swoich jednostek. Wprowadził je również PGM Żyrardów, zarządca największego ośrodka handlu w naszym mieście tj. Targowiska Miejskiego. 

więcej »
Aktualizacja informacji o dodatku mieszkaniowym

- Aktualizacja informacji o dodatku mieszkaniowym

data dodania: 2020.03.27

Z powodu wyjątkowej sytuacji w kraju uprzejmie informujemy, że w drodze o bezpieczeństwo (#ograniczajmykontaktydominimum) wnioski o dodatek mieszkaniowy mogą zostać złożone bez potwierdzenia wydatków za bieżący miesiąc przez zarządcę nieruchomości.

więcej »
Zmiany w funkcjonowanu Urzędu Miasta Żyrardowa

- Zmiany w funkcjonowanu Urzędu Miasta Żyrardowa

data dodania: 2020.03.25

Uprzejmie informujemy, iż od dziś do odwołania Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa przestaje działać jak dotychczas. Prosimy o pozostawianie korespondencji w zaklejonych kopertach w specjalnie przygotowanych do tego skrzynkach zamontowanych na drzwiach wejściowych do Urzędu Miasta DO GODZINY 16:00.

 

więcej »
Nowe zasady bezpieczeństwa

- Nowe zasady bezpieczeństwa

data dodania: 2020.03.24

W całym kraju wprowadzone zostały nowe ograniczenia. Od północy, czyli od środy 25 marca, zostają wprowadzone zdecydowane ograniczenia przez rząd, prosimy o zapoznanie się z komunikatem i bezwzględne przestrzeganie zaleceń.

więcej »
KAMPANIA! KUPUJ LOKALNIE! ZAMAWIAJ NA WYNOS! ZAMAWIAJ VOUCHERY!

- KAMPANIA! KUPUJ LOKALNIE! ZAMAWIAJ NA WYNOS! ZAMAWIAJ VOUCHERY!

data dodania: 2020.03.24

Zachęcamy Państwa do wspierania - w tym trudnym czasie - naszych lokalnych przedsiębiorców. Ich działalność została bardzo ograniczona przez co nie mogą prowadzić sprzedaży lub świadczyć usług na poziomie sprzed epidemii. Od jakiegoś czasu żyrardowscy przedsiębiorcy wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców w tej trudnej sytuacji.

 

więcej »
Zwolnienie z czynszu dla przedsiębiorców

- Zwolnienie z czynszu dla przedsiębiorców

data dodania: 2020.03.23

Od dzisiaj obowiązuje podpisane przez prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego zarządzenie zwolnienia z opłat czynszu za lokal użytkowy w gminnym zasobie w związku z zaprzestaniem prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego. Na jego mocy najemcy gminnego lokalu użytkowego, który z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wstrzymał prowadzenie w wynajętym lokalu użytkowym działalność gospodarczą o charakterze usługowym, gastronomicznym lub handlowym, wprowadza się możliwość odstąpienia od pobierania czynszu za wynajęty lokal.

więcej »
Ograniczenia w handlu na Targowisku Miejskim

- Ograniczenia w handlu na Targowisku Miejskim

data dodania: 2020.03.23

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie  mając na uwadze zaopatrzenie w podstawowe produkty bytowe mieszkańców, zgodnie z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żyrardowie od dnia 24.03.2020 r. Targowisko Miejskie będzie funkcjonowało w ograniczonym zakresie. Handel artykułami żywnościowymi, produktami rolnymi oraz chemią gospodarczą będzie odbywał się trzy dni w tygodniu tj. środy, piątki i soboty w godzinach 8.00–16.00. Handel innymi niż w/w artykułami zostaje wstrzymany do odwołania.

więcej »
Wnioski o dodatek mieszkaniowy

- Wnioski o dodatek mieszkaniowy

data dodania: 2020.03.23

Wydział Gospodarki Mieszkaniowej informuje, że od dnia 26 marca 2020 r. (czwartek) do 31 marca 2020 r. (wtorek) istnieje możliwość złożenia wniosku o dodatek mieszkaniowy. Prawidłowo wypełnione i podpisane wnioski prosimy przesyłać pocztą tradycyjną. W wyjątkowych przypadkach, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, dokumenty będzie można składać w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta (parter), w godzinach 10:00 - 15:00.

 

więcej »
Ulgi dla podatników

- Ulgi dla podatników

data dodania: 2020.03.20
Prezydent Miasta Żyrardowa działając na podstawie obowiązujących przepisów prawa, może udzielić podatnikowi ulgi. Przedsiębiorca, który z powodu epidemii koronawirusa ma problemy, by zapłacić podatek od nieruchomości może skorzystać z form pomocy przewidzianych przepisami prawa. Jeśli podmiot chce skorzystać z ulgi, musi złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie. Dokumenty potrzebne do ubiegania się o ulgę dostępne są na stronie Urzędu Miasta.
więcej »
Materiały ochronne dla OSP

- Materiały ochronne dla OSP

data dodania: 2020.03.20

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski przekazał OSP pierwszą partię materiałów ochronnych w tym kombinezony, rękawiczki i okulary. Prezydent podziękował także wszystkim ochotnikom, którzy włączają się w pomoc naszym mieszkańcom. Przypominamy o akcji Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie, której działania adresowane są do osób 60+ z terenu Żyrardowa. OSP służy pomocą w zrobieniu zakupów oraz dostarczeniu najpotrzebniejszych produktów do domu. Seniorzy mogą dzwonić pod numer 731 600 242 lub 665 511 651 w godzinach 15:00 - 20:00.

więcej »
Komunikat Urzędu Stanu Cywilnego

- Komunikat Urzędu Stanu Cywilnego

data dodania: 2020.03.20

Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich informuje, że w sprawie rejestracji dzieci urodzonych w Żyrardowie oraz w celu ustalenia terminu  przyjęcia zapewnień i wydania zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa, należy skontaktować się telefonicznie z pracownikiem USC w celu umówienia dogodnego terminu przyjęcia.

więcej »
Apel o niekorzystanie z terenów rekreacyjnych, siłowni plenerowych i placów zabaw

- Apel o niekorzystanie z siłowni plenerowych i placów zabaw

data dodania: 2020.03.20

Drodzy Mieszkańcy! Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Żyrardów Sp. z o.o. informuje, iż w związku z zagrożeniem koronawirusem zawiesza do odwołania działalność wszystkich placów zabaw i siłowni plenerowych, które są pod nadzorem Spółki.   Prosimy dostosować się do informacji znajdujących przy urządzeniach.

więcej »
Komunikat MOPS Żyrardów

- Komunikat MOPS Żyrardów

data dodania: 2020.03.19

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrardowie informuje, iż wypłaty świadczeń w miesiącu marcu 2020 roku odbywać się będą w następujące dni.

więcej »
Pomoc dla Żyrardowskich Przedsiębiorców

- Pomoc dla Żyrardowskich Przedsiębiorców

data dodania: 2020.03.19

Drodzy Żyrardowscy Przedsiębiorcy, zdaję sobie sprawę, iż sytuacja w jakiej się znaleźliśmy nie napawa optymizmem. Wasza działalność została ograniczona lub całkowicie zawieszona, co oczywiście skutkuje zmniejszonymi dochodami, ich brakiem oraz stratami finansowymi. Pamiętam o Was w tych trudnych chwilach.

więcej »
Uwaga na oszustów!

- Uwaga na oszustów!

data dodania: 2020.03.18

Drodzy Mieszkańcy! W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego wprowadzonego na terenie całego kraju, również w Żyrardowie podjęliśmy szereg działań profilaktycznych. Prosimy o ograniczenie przemieszczania się do niezbędnego minimum. Informujemy również o próbach przeprowadzenia fałszywych dezynfekcji! Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot oraz PGM nie przeprowadzają dezynfekcji w mieszkaniach lokatorów. Apelujemy o szczególną ostrożność, aby nie stać się ofiarą złodziei.

więcej »
Rusza platforma e-learningowa

- Platforma e-learningowa już aktywna

data dodania: 2020.03.18

Ruszyła platforma e-learningowa dedykowana dla uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie i ósmoklasistów żyrardowskich podstawówek. Na stronie www.e-learning.zyrardow.pl nauczyciele na bieżąco uzupełniają jednostki lekcyjne, tak aby każdy uczeń szybko mógł odnaleźć w zakładce swojej szkoły interesującego go przedmioty i adekwatne jednostki lekcyjne.

więcej »
KORONAWIRUS - KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU „ŻYRARDÓW STAWIA NA SENIORÓW”

- KORONAWIRUS - KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU „ŻYRARDÓW STAWIA NA SENIORÓW”

data dodania: 2020.03.17

Szanowni Państwo,

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce Koronawirusa i podjęciu przez rząd decyzji o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych, kulturalnych, uczelniach oraz rekomendacją Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Klubach Seniora.

więcej »
Komunikat dotyczący targowiska

- Komunikat dotyczący targowiska

data dodania: 2020.03.16

Informujemy Państwa, że targowisko miejskie będzie czynne od środy 18.03.2020r. każdego dnia tygodnia z wyjątkiem niedziel.
Zalecamy jednak ograniczyć wizyty na targowisku do niezbędnego minimum, zachować szczególną ostrożność oraz dostosować się do rekomendacji sanepidu.

więcej »
Komunikat Ministerstwa Zdrowia

- Komunikat Ministerstwa Zdrowia

data dodania: 2020.03.16

Od 15 marca po powrocie do Polski będziesz zobowiązany(-a) poddać się obowiązkowej14-dniowej kwarantannie. Co to oznacza? Kwarantannę domową przez okres 14 dni odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej. Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informację uzyskasz podczas przekraczania granicy). Stosuj się do ich poleceń i wytycznych.

 

więcej »
Konferencja Prasowa ws. aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Żyrardowa i Powiatu Żyrardowskiego

- Konferencja Prasowa ws. aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Żyrardowa i Powiatu Żyrardowskiego

data dodania: 2020.03.14
Szanowni mieszkańcy,
 
W trosce o Wasze zdrowie, wprowadzamy kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu oraz jednostek jemu podległych.
więcej »
Stan zagrożenia epidemicznego.

- Stan zagrożenia epidemicznego.

data dodania: 2020.03.14

Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Z piątku na sobotę od godz. 0:00 zawieszona zostaje działalność restauracji, barów, klubów, kasyn oraz innych miejsc rozrywek. Ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu. Zamówienia będzie można brać na wynos lub też z dostawą do drzwi.

więcej »
Targowisko, Eko Park i plac zabaw - ZAMKNIĘTE

- Targowisko, Eko Park i plac zabaw - ZAMKNIĘTE

data dodania: 2020.03.13

W związku z wprowadzeniem (z soboty na niedzielę 15.03.20 r. od godz. 0:00) przez rząd RP stanu zagrożenia epidemicznego, informujemy iż miejskie targowisko zostanie zamknięte od niedzieli do wtorku 17.03.2020 włącznie.

więcej »
Najnowsze komunikaty z dzisiejszej konferencji prasowej

- Najnowsze komunikaty z dzisiejszej konferencji prasowej

data dodania: 2020.03.13

Szanowni mieszkańcy, w trosce o Wasze zdrowie, wprowadzamy kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu oraz jednostek jemu podległych.

 

więcej »
Kwalifikacja wojskowa odwołana

- Kwalifikacja wojskowa odwołana

data dodania: 2020.03.13

Prezydent Miasta Żyrardowa informuje, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Na mocy tego przepisu kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona w dniu 13 marca br.

więcej »
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

- Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

data dodania: 2020.03.13

Przypominamy, że od 15 marca obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Dodatkowo, z uwagi na tę zmianę podróżni są upoważnieni do zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 14 marca 2020 r. i ważnych na przejazdy 15 marca 2020 r. i później.

więcej »
UWAGA na silne wiatry!

- UWAGA na silne wiatry!

data dodania: 2020.03.13

Dziś od godz. 16:00 do godz. 6:00 rano 14 marca przewiduje się wystąpienie na terenie powiatu żyrardowskiego silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu. Prosimy o zachowanie ostrożności. 

więcej »
Teleporady w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej

- Teleporady w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej

data dodania: 2020.03.13

Lekarze specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad. Z wizyt na odległość skorzystają m.in. pacjenci poradni onkologicznych, kardiologicznych czy neurologicznych, którzy pozostają już pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli. Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.

więcej »
Teleporady dotyczące koronawirusa w przychodniach

- Teleporady dotyczące koronawirusa w przychodniach

data dodania: 2020.03.13

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc. Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta mogą również przekazać Ci kontakt do placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która udzieli teleporady medycznej.

więcej »
Uroczyste odsłonięcie muralu ODWOŁANE

- Uroczyste odsłonięcie muralu ODWOŁANE

data dodania: 2020.03.13

Informujemy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem i jednoznacznymi wytycznymi służb sanitarnych co do unikania gromadzenia się ludzi, ODWOŁANE zostaje, zaplanowane na dziś, tj. 13.03.2020r. godz 16:00, oficjalne odsłonięcie muralu wykonanego na budynku PCPR, przy ulicy  1 Maja. O nowym terminie uroczystości poinformujemy, gdy zapadnie taka decyzja.

więcej »
Urząd Skarbowy w Żyrardowie apeluje

- Urząd Skarbowy w Żyrardowie apeluje

data dodania: 2020.03.13

Urząd Skarbowy w Żyrardowie apeluje o ograniczenie załatwiania spraw w placówce do niezbędnego minimum.

więcej »
Szczegóły organizacji pracy Urzędu Miasta Żyrardowa

- Szczegóły organizacji pracy Urzędu Miasta Żyrardowa

data dodania: 2020.03.12

Drodzy mieszkańcy, w związku z podjętymi w dniu wczorajszym ograniczeniami związanymi z funkcjonowaniem Urzędu Miasta Żyrardowa, uprzejmie informujemy o możliwościach załatwiania spraw w Urzędzie.

 

więcej »
O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

- O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

data dodania: 2020.03.12

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także kwestie dotyczące zasiłku, pracy zdalnej oraz zajęć na uczelniach wyższych.

więcej »
Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

- Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

data dodania: 2020.03.12

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

więcej »
Spotkanie zespołów zarządzania kryzysowego Miasta i Powiatu

- Spotkanie zespołów zarządzania kryzysowego Miasta i Powiatu

data dodania: 2020.03.12

W dniu 12 marca z inicjatywy Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego odbyło się w Resursie spotkanie połączonych sztabów Zarządzania Kryzysowego Powiatu i Miasta z udziałem Starosty Beaty Sznajder, Prezesa Centrum Mazowsza Zachodniego Jacka Sawickiego oraz Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie lek Andrzeja M. Liszewskiego. Obecni byli również przedstawiciele wszystkich Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz jednostek miejskich i powiatowych.

więcej »
Decyzje Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

- Decyzje Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

data dodania: 2020.03.11

Drodzy mieszkańcy, dziś Prezydent Miasta Żyrardowa zorganizował spotkanie ścisłego grona Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W związku ze stanem podwyższonej gotowości na terenie całego kraju, również w Żyrardowie podjęto szereg działań profilaktycznych.

 

więcej »
Frankofonia odwołana

- Frankofonia odwołana

data dodania: 2020.03.10

Szanowni Państwo, w związku z dynamicznie rozwijającą się na świecie sytuacją epidemiologiczną dotyczącą wirusa SARS-CoV-2 (korona wirus), uprzejmie informujemy o odwołaniu większości wydarzeń zaplanowanych w ramach Miesiąca Frankofonii w Żyrardowie, poza konkursem fotograficznym oraz projekcją filmów frankofońskich w kinie Len.

więcej »
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

- Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

data dodania: 2020.03.10

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

więcej »
Konsultacje projektów uchwał

- Konsultacje projektów uchwał

data dodania: 2020.03.09

W związku z obszerną nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, w gminach zachodzi konieczność dostosowania uchwał Rady Miasta Żyrardowa do przepisów prawa krajowego. Od 5 marca br., w Urzędzie Miasta trwają konsultacje projektów dwóch uchwał. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z projektami.

 

więcej »
Badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny

- Badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny

data dodania: 2020.03.09

Urząd Statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje za pośrednictwem ankieterów statystycznych, na terenie województwa mazowieckiego, badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny. Każdy ankieter posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do prowadzenia badań. Tożsamość ankietera można dodatkowo potwierdzić w urzędzie, dzwoniąc pod numery 22 464 22 39 lub 22 464 23 25 (w godz. 7:30-15:30).

więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Żyrardowianki w drużynie Mistrza Polski

Arka Gdynia, w której grają trzy wychowanki UKS Trójka Żyrardów- Anna Wińkowska, Amalia Rembiszewska i Julia Niemojewska, została  Mistrzem Polski w Koszykówce Seniorek w sezonie 2019/2020. Po raz pierwszy w historii żyrardowskiej koszykówki zawodniczki,  które uczyły się grać w UKS Trójka, zdobyły tytuł mistrza w najwyższej klasie rozgrywkowej.

XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

W dniach 6-8 marca powiat żyrardowski był gospodarzem XXIV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Mecze rozgrywane były w halach sportowych w Żyrardowie, Mszczonowie i Wiskitkach. Odbyło się łącznie 89 spotkań, w których zagrało ponad 450 zawodników. 

Żyrardowianki Mistrzyniami Polski U22K!

Wspaniale dla ARKI Gdynia zakończyły się Finały Mistrzostw Polski U22 K. W roli głównej w tych finałach wystąpiły wychowanki (byłe już zawodniczki ) UKS Trójka Żyrardów - Anna Wińkowska i Julia Niemojewska.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.25 -
 
 
baner toplayer
komunikat COVID-19