Aktualności sportowe
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności sportowe /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 17 Lipca 2018
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10653952
-
- -
Żyrardowski sukces w brydżu sportowym

Brydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali nasze barwy w rozgrywkach o klasę wyższą.

W tym sezonie drużyna Bard13 w składzie: Michał Kilanowski (kapitan), Krzysztof Kwiatkowski, Robert Sadowski, Robert Siedlecki, Bogdan Radwański, Włodzimierz Wyrzykowski, Paweł Górmiński, Michał Kułakowski, Sylwester Sommer, Konrad Stenzel walczyła w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. Uzyskała 3 miejsce i prawo do gry w barażach o II ligę. 72-rozdaniowy mecz barażowy odbył się w niedzielę 20 maja w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim. Mecz z drużyną COME BACK Rzeszów, broniącą się przed spadkiem z II ligi, zakontraktowany był na sześć 12-rozdaniowych części. Początek meczu był bardzo wyrównany z lekką przewagą na stronę przeciwnika. Dopiero trzecia i piąta część gry zakończyła się zdecydowaną przewagą naszej drużyny i COME BACK Rzeszów poddał się bez dalszej walki. Nasi zawodnicy mogli świętować awans do II ligi.

Brydż sportowy i towarzyski to fantastyczna wspaniała forma spędzania wolnego czasu i trenowania szarych komórek. Zawiera elementy matematyki, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa oraz psychologii i teorii gier. Ale bez obaw. Tak w praktyce wystarczy smykałka karciana, obecność przy stoliku i liczenie do trzynastu. Brydż sportowy to rywalizacja o puchary i tytuły.

Gry można nauczyć się z książek, czasopism, programów komputerowych i internetu. A warto, bo uczy szybkiego liczenia, przewidywania, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy w parze. Wygrywa zazwyczaj ten, kto popełni mniej pomyłek. Badania naukowe dowodzą, że gra w brydża mocno redukuje ryzyko zachorowań na chorobę Alzheimera i inne z obszaru demencji starczej. W brydża grają dzieci i 100. letni seniorzy.

Naszym brydżystom gratulujemy sukcesu, życzymy powodzenia i dalszych zwycięstw, a czytelników zachęcamy do gry w brydża.


« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -