2020
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2020 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 14 Sierpnia 2020
- Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
15749186
-
- -
Żyrardowianki Mistrzyniami Polski U22K!

Wspaniale dla ARKI Gdynia zakończyły się Finały Mistrzostw Polski U22 K. W roli głównej w tych finałach wystąpiły wychowanki (byłe już zawodniczki ) UKS Trójka Żyrardów - Anna Wińkowska i Julia Niemojewska.

Arka Gdynia była jednym z faworytów tych finałów. Nadmienić trzeba że dwa tygodnie temu drużyna ta wygrała Młodzieżowy Puchar Polski. Tak jak wszyscy przewidywali i tym razem ARKA nie zawiodła. A bardzo mocno do jej sukcesów przyczyniły się nasze dziewczyny. Zarówno Ania, jak i Julka w przebiegu całego turnieju grały bardzo równo, wychodząc w pierwszej piątce w każdym meczu. Najciekawszy okazał się mecz finałowy o złoty medal Arki z Zagłębiem Sosnowiec. Przyczyniła się do tego w szczególności nasza wychowanka Anna Wińkowska. Sam finał miał być formalnością i pewną wygraną Arki. Jednak często tak bywa, że jak się jest faworytem to nie zawsze wszystko wychodzi. I tak było w meczu z Sosnowcem, który nie miał nic do stracenia. Nerwy Gdynianek i spokojna gra Zagłębia pokazały bardzo wyrównany mecz, który oscylował wokół remisu. To że Zagłebie nie mogło odskoczyć na kilka punktów, było niemożliwe dzięki fantastycznej grze Ani Wińkowskiej, którą wspierała rozgrywająca Julia Niemojewska oraz pozostałe zawodniczki. Ania ze wspaniałą skutecznością, zbiórkami i blokami na koniec uzyskała niesamowity EVAL 53 (jej rekord) w sumie zdobywając 33 pkt., 19 zbiórek i 7 bloków). Dzięki tej wspaniałej grze Ania poprowadziła Arkę do wymarzonego Mistrzostwa Polski a zarazem stała się bohaterką Finału. Wynik finału 73:64 dla Arki Gdynia. Na ceremonii zakończenia Niemojewską wybrano do 5 ALL Stars, a Wińkowską MVP całych Mistrzostw!

- Jesteśmy niesamowicie dumni z Ani i Julki, które poprowadziły Arkę Gdynia do upragnionego medalu MP. Dla Niemojewskiej to drugi z rzędu medal w U22K. W poprzednim roku z AZS ENEA Poznań zdobyła również MP w tej kategorii. W tym roku po przejściu do Gdyni potwierdziła swoje wielkie umiejętności, trenerka zaufała jej i postawiła na nią jako pierwszą rozgrywającą. Jednak finał bezdyskusyjnie należał do Ani, po doskonałej grze dała Arce Mistrzostwo U22K, a zarazem została wybrana najwartościowszą zawodniczką finału i całych mistrzostw (MVP). Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje dla Arki Gdynia oraz Ani i Julki, absolwentek klasy sportowej w SP Nr 3 i wychowanek UKS Trójka Żyrardów. Na koniec nadmienić bym chciał, że pierwszym trenerem Ani z UKS Trójki był Łukasz Puchała, a Julki moja skromna osoba - powiedział Robert Janiszewski Prezes UKS Trójka.

 • DSC_0860.1
 • DSC_0875
 • DSC_0917
 • DSC_0954
 • DSC_0872
 • MP 2020 B
 • MP 2020 C
 • MP 2020 D
 • MP 2020 E
 • MP 2020 F
 • MP 2020 G
 • MP 2020 H
 • MP 2020 I
 • MP 2020 J

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Gwiazdy i gwiazdeczki

Fundacja Gwiazd zaprasza dzieci i seniorów do udziału w projekcie ,,Gwiazdy i gwiazdeczki". Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Żyrardowa.

Muzyczny Żyrardów

Zapraszamy dzieci w wieku 3 - 9 lat do udziału w projekcie ,,Muzyczny Żyrardów" organizowanym przez Fundację ,,Pięknie żyć", finansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności.

Wzmocnij swój głos

Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w projekcie ,,Wzmocnij swój głos”, organizowanym przez Fundację ,,Pięknie żyć”. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Żyrardowa.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.25 -