2020
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2020 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 21 Stycznia 2020
- Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
14405255
-
- -
Prezydent powołał swoich zastępców

Prezydent Miasta Żyrardowa powołał w dniu dzisiejszym dwóch zastępców. Od 5 lutego Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego w kierowaniu żyrardowskim ratuszem wspierać będą: Katarzyna Krawczyk - radca prawny, ekspert ds. zamówień publicznych, jako I Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz Adam Lemiesz, specjalista ds. oświaty i spraw społecznych, jako II Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa.

Katarzyna Krawczyk

  • 7579

Absolwentka Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Specjalizuje się w zakresie zamówień publicznych i procesów inwestycyjnych. Pierwsze prawnicze szlify zdobywała w renomowanej warszawskiej kancelarii radcowskiej, profilując swoją specjalizację w kierunku zamówień publicznych. Równocześnie pogłębiała swą jurystyczną wiedzę odbywając 3-letnią aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Zdając egzamin radcowski i składając ślubowanie wstąpiła do korporacji radców prawnych.

Od 2012 r. związana z samorządem, pełniąc funkcję Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, a następnie od roku 2017 Pełnomocnika Starosty ds. zamówień publicznych i inwestycji w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie.

Doświadczenie zdobyte podczas aplikacji radcowskiej oraz wieloletniej pracy w administracji publicznej pozwoliło na podjęcie decyzji o założeniu własnej kancelarii radcowskiej.

W okresie od 2011 roku przeprowadziła dziesiątki postępowań o udzielenie zamówienia publicznego podczas realizacji projektów o charakterze inwestycyjnym, edukacyjnym i społecznym, jako ekspert ds. zamówień publicznych uczestniczyła w wielu kontrolach zamówień współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Jest członkiem Rady Nadzorczej Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego sp. z o.o.

Zarządzenie PMŻ

Adam Lemiesz

  • 7579a

Absolwent nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studium pedagogiczne na UW, Podyplomowe Studium Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Marketingu i  Strategii Marketingowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z samorządem związany jest od 1998 r., kiedy to został radnym Rady Miejskiej w Sochaczewie. W latach 1999-2009 pracował w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie w Wydziale Promocji i Rozwoju, przez 6 lat pełniąc funkcję dyrektora tego wydziału. W 2009 r. rozpoczął pracę w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie na stanowisku pełnomocnika ds. UE. Odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie dotacji ze środków krajowych i zagranicznych, zwłaszcza z funduszy europejskich. Większość przygotowanych wówczas pod jego kierunkiem projektów dotyczyła obszaru oświaty. Od maja 2015 r.  w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie pełni funkcję dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki wdrażając i realizując powiatową politykę oświatową (programy rozwojowe szkół współfinansowane ze środków wspólnotowych i krajowych, rewitalizacja szkolnictwa zawodowego także z wykorzystaniem programu Erasmus+, określanie średniookresowych obszarów strategicznych, prowadzenie polityki PR oświaty, prowadzenie inwestycji infrastrukturalnych: boiska sportowe, hala sportowa, remonty, termomodernizacje, instalacje fotowoltaiczne).

Niezwykle ceni sobie współpracę z organizacjami pozarządowymi. Od wielu lat działa społecznie współorganizując szereg akcji, imprez i wydarzeń historycznych, patriotycznych, turystycznych, sportowych, koncerty, konkursy wiedzy, wykłady, czy warsztaty umiejętności społecznych dla młodzieży i seniorów. Współpracował i współpracuje nadal m.in. z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, stowarzyszeniami „Zamek”, „Wspólnota Żyrardowa”, „Intra”, „Vademecum”.

Zarządzenie PMŻ

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -