2019
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2019 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 22 Października 2019
- Imieniny: Filipa, Kordiana, Marka
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
13709403
-
- -
Ostatnie miejsca na warsztaty w ramach Industrialnej Fabryki Talentów

Pomału dobiega końca trzecia odsłona Industrialnej Fabryki Talentów, projektu organizowanego na poprzemysłowych halach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a spod rąk uczestników wyszły prawdziwe lniane arcydzieła: torby, maskotki dziecięce czy biżuteria. Do końca cyklu tematycznych spotkań zostało kilka ostatnich zajęć, natomiast od września rozpoczęły się pokazowe warsztaty z tkania na krośnie mechanicznym, które adresowane są do wszystkich turystów zwiedzających żyrardowską placówkę.

Za nami prawie dwa miesiące kreatywnych zajęć z projektowania, szycia i designu, które prowadzone są w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie w ramach projektu „Industrialna Fabryka Talentów”. Aktualnie trwają jeszcze zajęcia z „Projektowania i szycia odzieży lnianej”, w których uczestniczy stała grupa osób. Panie, które pod okiem instruktora szyją odzież lnianą, uczą się m.in. tworzenia projektu na papierze, tworzenia wykroju czy fastrygowania. Mają także możliwość zapoznania się z obsługą zabytkowych maszyn krawieckich (overlock, mereżka, stębnówka, dziurkarka), które stanowią muzealne eksponaty. Efektem ich prac będzie własnoręcznie przygotowany komplet odzieży lnianej od własnego projektu po jego uszycie i wykończenie.

Natomiast istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych w ramach cyklu „Projektowanie i szycie lnianych dodatków codziennego użytku”. W środę 25 września br. w g. 19:00-21:00 odbędą się warsztaty z szycia plecaka (dotąd uczestnicy doskonale sobie poradzili z tworzeniem m.in. niezbędnika domowego, saszetki czy kosmetyczki). Również najmłodsi znajdą jeszcze coś dla siebie. W ramach cyklu „Młodzi rękodzielnicy” odbędą się dwa zajęcia w środy w g. 17:00-19:00: 18 września (plecaczek balon) oraz 25 września (wakacyjny obrazek). Zapisy można wysyłać poprzez kontakt drogą mailową: biuro@muzeumlniarstwa.pl lub telefonicznie pod nr 731 318 800. Natomiast od września wprowadzono nowy cykl zajęć. Są to pokazowe warsztaty z tkania na krośnie mechanicznych STB, które prowadzone są w dni robocze w godzinach funkcjonowania Muzeum Lniarstwa. Udział w pokazach nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.

„W tegorocznej edycji po raz pierwszy wprowadziliśmy nowy cykl pn. „Industrialny design”, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy mieli okazję własnoręcznie stworzyć przedmioty w stylu industrialnym, m.in. zegar ścienny, wieszak czy lampkę nocną.” – mówi Jacek Czubak, Prezes LOT MZ.

Projekt pn. „Industrialna Fabryka Talentów – podtrzymanie tradycji i dziedzictwa poprzemysłowego żyrardowskich Zakładów Lniarskich wraz z organizacją warsztatów kreatywnych z historią w tle”, realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego, został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego.

  • warsztaty_IFT_odzież
  • warsztaty_IFT_rekodzielnicy
  • warsztaty_IFT_szycie_odzieży

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Dziesięć lat minęło …, czyli finał X ,,Manufaktury Satyry”

Do 15 listopada br. w Galerii Resursa można oglądać międzynarodową wystawę rysunku satryrycznego ,,Na początku był …LEN”, której wernisaż odbył się w ramach podsumowania dziesiątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”.

Limboski w Kolibrze

Klub Osiedlowy ,,Koliber" serdecznie zaprasza na koncert LIMBOSKI vs BOWIE. Koncert odbędzie się 10 listopada, o godz. 19.00. LIMBOSKI to jedna z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych postaci na polskim rynku muzycznym. Autor rozdzierających serce ballad i drapieżne zwierzę koncertowe.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -