2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 17 Stycznia 2019
- Imieniny: Antoniego, Jana, Rościsława
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11813038
-
- -
Czujniki zamontowane

W piątek, 14 grudnia, na terenie naszego Miasta została zainstalowana sieć czujników jakości powietrza składająca się z 7 sensorów. Od dnia 17 grudnia można śledzić na bieżąco poziomy zanieczyszczeń powietrza na specjalnej platformie internetowej lub pobierając darmową aplikację na IOS lub Androida.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ratusz uruchomił sieć czujników powietrza. Sensory zostały rozlokowane w różnych częściach miasta w siedmiu lokalizacjach: Urząd Miasta, AQUA Żyrardów, Miejski Ogród Jordanowski przy Reymonta, PGK przy ulicy Czystej, Zespół Szkół Nr 1 przy Bohaterów Warszawy, PGK – tor kolarski, Ruuki Polska przy Jaktorowskiej. Niebawem powstanie również specjalnie dedykowana zakładka na stronie miasta www.zyrardow.pl, dzięki której także będzie można w łatwy i szybki sposób sprawdzić stan jakości powietrza. Obecnie stan powietrza można sprawdzić na stronie https://map.airly.eu/pl/.

- Wierzę w to, że jednym z pierwszych kroków do poprawy jakości powietrza jest zwiększenie świadomości wśród mieszkańców. Ten system ma nam w tym pomóc. Dlatego Miasto Żyrardów podjęło decyzję o budowie sieci sensorów jakości powietrza, które dzięki regularnemu ulokowaniu umożliwiają monitorowanie smogu w różnych częściach miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą korzystali z tego systemu i wspólnie zadbamy o czyste powietrze nad Żyrardowem – mówi Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski

Firma Airly, bo ona jest dostawcą sensorów, jest największą tego typu firmą na terenie kraju. Dla polskich samorządów dostarcza sprawdzony i unikatowy system, który 24 godziny informuje o stanie powietrza.  Rozwiązania zostały wdrożone już w ponad 160 miastach i gminach na terenie całego kraju. Obecnie stan powietrza w Polsce monitoruje ponad 2200 naszych sensorów, które w czasie rzeczywistym mierzą stężenia PM 2.5 i PM 10 . Instalacja inteligentnego systemu monitorującego stan jakości powietrza pozwala w czasie rzeczywistym na: lokalizację źródeł zanieczyszczeń, zwiększenie świadomości mieszkańców, predykcję prognozy jakości powietrza i zbieranie danych które mogą być wykorzystywane do przygotowywania szczegółowych raportach i analiz, co w zdecydowany sposób ułatwia walkę ze smogiem i przyczynia się do wzrostu świadomości społecznej na ten temat.

Zaletami tego systemu jest ogólnodostępna platforma z mapą, na której przedstawione są wszystkie czujniki, jak również państwowe stacje monitoringu; ogólnodostępna aplikacja na IOS i Androida z której dziennie korzysta prawie 100 tys. użytkowników; 24 godzinna predykcja jakości powietrza co pozwala w wyprzedzeniem reagować na zagrożenia wysokiego stężenia smogu. Jest szczególnie istotne w odniesieniu do szkół i przedszkoli gdzie w oparciu o prognozę smogu można planować kolejny dzień.    

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Koncert w stylu retro dla Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza na koncert ,,Piosenki w stylu retro” w wykonaniu Macieja Klocińskiego z zespołem w składzie: Katarzyna Winnicka (skrzypce), Dawid Ludkiewicz (fortepian), Adam Przybyłek (klarnet, saksofon), Tadeusz Kwiatkowski (akordeon) i Andrzej Owczynnikow (kontrabas). Koncert odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia, o godz. 19.00 w Resursie. Wstęp wolny!    

JAZZ W CENTRUM KULTURY – AGNIESZKA WILCZYŃSKA I ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

Centrum Kultury w Żyrardowie informuje, że w związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP żałoby narodowej w dniu 19 stycznia, wydarzenie pn. ,,Jazz w Centrum Kultury" z udziałem Agnieszki Wilczyńskiej i Trio Andrzeja Jagodzińskiego zostaje przeniesione na 17 lutego br., na godz. 17.00. 

Kolęda jest kobietą

Klub Osiedlowy „Koliber” informuje, że ZE WZGLĘDU NA ŻAŁOBĘ NARODOWĄ KONCERT "KOLĘDA JEST KOBIETĄ", który miał odbyć się w dniu 18 stycznia 2019 r., został przeniesiony na piątek, 1 lutego br., na godz. 20.00. Zaproszenia będą aktualne na ten dzień. Prosimy osoby, które odebrały zaproszenia o ich zwrot, jeżeli nie mogą być z nami 1 lutego. Są jeszcze chętni na ten koncert.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

„Babilon MMA 7”

Już 25 stycznia w Żyrardowie Michał „Masakra” Kita, spotka się z innym doświadczonym fighterem Arturem „Głuchym” Głuchowskim podczas gali „Babilon MMA 7”. Na Gali zobaczymy też efektownie walczącego Daniela Rutkowskiego, znanego z KSW i eksplozywnego w stójce Łukasz Rajewski oraz nieprzeciętnie utalentowanego Kamil Oniszczuk – to tylko niektórzy bohaterowie Babilon MMA 7.

Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Spółka AQUA, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz Żyrardowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na pływalni AQUA, w dniu 14 grudnia br. Strat o godz. 9.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -