2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10770732
-
- -
Nowe autobusy komunikacji miejskiej

Od 1 września br. na żyrardowskie ulice wyjadą zupełnie nowe autobusy komunikacji miejskiej. Będą nowoczesne, komfortowe, bezpieczne i ekologiczne. W ubiegłym tygodniu Prezydent Wojciech Jasiński podpisał umowę z konsorcjum firm PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin na usługi „Zbiorowego Transportu Drogowego w latach 2018-2023”. Wartość umowy to 17,7 mln zł., co daje rocznie kwotę 3,5 mln zł.

W ramach wspomnianej umowy usługa będzie wykonywana na liniach komunikacyjnych organizowanych przez Miasto Żyrardów, 7 dni w tygodniu. Konsorcjum będzie realizowało wszystkie przejazdy w ramach zatwierdzonego przez Miasto rozkładu jazdy, operator zobowiązany jest do przedstawienia ratuszowi rozkładów jazdy do akceptacji, dzięki czemu nie dojdzie do sytuacji, w której nie zostaną uwzględnione sugestie i prośby mieszkańców. Urząd Miasta przewiduje, że rocznie autobusy komunikacji miejskiej przejadą łącznie około pół miliona kilometrów.

Najważniejszą informacją dla wszystkich mieszkańców Żyrardowa jest fakt, że wykonawca będzie świadczył swoje usługi przy użyciu wyłącznie fabrycznie nowych autobusów wyprodukowanych w 2018 roku. Na realizację tego zapisu umowy wykonawcy wyznaczono czas do połowy grudnia br. Od 1 września kursować mają co najmniej dwa takie autobusy, od 31 października - co najmniej siedem, a od 15 grudnia przewozy realizowane będą już wyłącznie przy użyciu fabrycznie nowych autobusów, spełniających restrykcyjne wymogi zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Każdy z autobusów będzie posiadał klimatyzację, monitoring, specjalną platformę dla osób  niepełnosprawnych oraz układy hydrauliczne opuszczające nadwozie. Samo wnętrze autobusów jest tak zaprojektowane, aby było przyjazne dla pasażera, komfortowe i bezpieczne. Dodatkowo autobusy zostaną wyposażone w specjalne ekrany ledowe, umożliwiające wyświetlanie komunikatów i audycji audio. I co równie ważne będą one wreszcie identyfikowalne z naszym miastem, poprzez widoczne znakowanie logiem Żyrardowa wewnątrz i na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny, autobusy te spełniać będą europejski standard emisji spalin (Euro 6).

Podpisana w zeszłym tygodniu umowa na transport miejski kończy definitywne czasy, w których żyrardowianie musieli jeździć w starych i wysłużonych autobusach. Jest to krok milowy w jakości komunikacji miejskiej Żyrardowa i ogromny skok technologiczny wykorzystywanej floty. Żyrardów dołącza tym samym do grona miast, w których transport publiczny świadczony jest na najwyższym poziomie.

- Autobusy klimatyzowane, monitorowane, ekologiczne: takie były oczekiwania Mieszkańców Żyrardowa i wszystkie zostały spełnione - mówi Prezydent Wojciech Jasiński. - Od września będziemy wreszcie jeździć całkowicie nowymi i komfortowymi pojazdami! Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim przyjemnej podróży:)Autobusy klimatyzowane, monitorowane, ekologiczne: takie były oczekiwania Mieszkańców Żyrardowa i wszystkie zostały spełnione. Cały tabor pochodzi z 2018 roku!  Od września będziemy wreszcie jeździć całkowicie nowymi i komfortowymi pojazdami! Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim przyjemnej podróży:)

  • 9J5A6420
  • 9J5A6452
  • 9J5A6460

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -