2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10772940
-
- -
Oświadczenie Prezydenta Miasta Żyrardowa

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Żyrardowa

Głęboko ubolewam, że nasze Miasto stało się niezawinioną ofiarą, wymierzonych we mnie personalnie, działań Centralnego Biura Antykorypcyjnego, realizowanych w ubiegły piątek na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrzymanie mnie, z punktu widzenia osobistego, było też ogromnym ciosem wymierzonym w moją rodzinę. Dziękuję żonie i dzieciom za ich postawę i za to, że choćby przez moment nie zwątpili w moją uczciwość. Ta sytuacja jeszcze bardziej wzmocniła nasze wzajemne relacje i zbliżyła do siebie.

Przez ostatnie lata bardzo mocno pracowaliśmy na to, by Żyrardów stał się synonimem miasta z ogromnymi perspektywami, dynamicznie się rozwijającego, skutecznie sięgającego po środki zewnętrzne. Miasta przyjaznego turystom i inwestorom.

Medialny rozgłos, jaki od pierwszych chwil towarzyszył działaniom CBA, zniweczył kilka lat pracy mojej i moich współpracowników, położył się cieniem na wizerunku naszego miasta,  a także obniżył wiarygodność i atrakcyjność Żyrardowa, jako partnera we współpracy z instytucjami zewnętrznymi i innymi samorządami. Zatarcie tego niekorzystnego wrażenia będzie niemałym wyzwaniem.

Skupienie uwagi wszystkich opiniotwórczych mediów ogólnopolskich na średniej wielkości mazowieckim mieście i osobie jego prezydenta, uważam za celowe działanie, motywowane chęcią zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej. Jestem przekonany, że jest to kolejny akt bezpardonowej gry wyborczej, prowadzonej przez moich oponentów. Rozpętana nagonka ma podważyć poparcie i zaufanie, jakim darzą mnie żyrardowianie oraz skompromitować, jako kandydata zamierzającego ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych.

Z uwagi na toczące się postępowanie nie mogę w chwili obecnej publicznie komentować zgromadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim materiału dowodowego, który stał się podstawą do przedstawienia mi zarzutów. Mogę jedynie Państwa zapewnić, że w swojej pracy na stanowisku Prezydenta Miasta Żyrardowa nie uczyniłem nic, co mogłoby stać w sprzeczności z obowiązującym prawem i w konsekwencji stanowić przedmiot zainteresowania organów ścigania. Niemniej mam świadomość, że w świetle stanowiska prokuratury, najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, będą dla mnie żmudną drogą prowadzącą do całkowitego oczyszczenia się z zarzutów.

Ze swej strony z pewnością zrobię wszystko, aby cała sprawa znalazła jak najszybszy finał. Uważam bowiem, że autorzy kuriozalnych donosów, nie mają prawa niszczyć mojego zawodowego dorobku, a przede wszystkim odbierać Państwu, mieszkańcom Żyrardowa, prawa do oceny mojej pracy w nadchodzących wyborach samorządowych. Bo temu zapewne służyć miało uwikłanie mnie, akurat teraz, w postępowanie prokuratorskie.

Moją rolą powierzoną przez mieszkańców, jest zarządzanie miastem. Zarządzanie i dbanie o jego rozwój, a nie tylko administrowanie. Tak postrzegałem swoją rolę od początku kadencji i pomimo wymierzonej przeciw mnie akcji powiem stanowczo: nadal będę to robił! Nadal będę prężnie zarządzał Miastem, starał się pozyskiwać inwestorów, dokonywał odważnych, choć często poddawanych krytyce decyzji. Decyzji, które przynoszą poprawę jakości życia Mieszkańców Żyrardowa.

Dziękuję, że pomimo negatywnego wydźwięku medialnych doniesień, rozmachu akcji przeprowadzonej przez CBA oraz zadziwiającej formy wezwania mnie do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, zdecydowana większość z Państwa zachowała chłodny dystans do piątkowych wydarzeń. Wszystkie głosy wsparcia, wyrażane publicznie,  za pośrednictwem mediów społecznościowych, były dla mnie naprawdę bardzo ważne. Doceniam je i cieszę się z nich, bo to właśnie one dają mi siłę do walki o godność i dobre imię urzędu Prezydenta Miasta Żyrardowa.

Wojciech Jasiński
Prezydent Miasta Żyrardowa

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Kino Letnie w Żyrardowie

Za nami już trzy seanse filmowe, na których mieszkańcy Żyrardowa mogli pod gołym niebem obejrzeć takie filmy jak „Pogoda na jutro”, „Wielki Gatsby” oraz „Psy”. Wszystkie seanse cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Centrum Kultury w Żyrardowie ma nadzieję, że kolejny seans zaplanowany na 17 sierpnia spotka się z równie pozytywnym odbiorem.

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -