2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10770671
-
- -
Rower miejski w Żyrardowie!

Udało się, dziś w Urzędzie Miasta Prezydent Wojciech Jasiński podpisał umowę z firmą Nextbike, na świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Żyrardowie w latach 2018-2020. Jeszcze w tym roku nasze miasto dołączy do kilkudziesięciu innych miast z całej Polski posiadających takie systemy. W samym województwie mazowieckim jest 10 miast, w których mieszkańcy mogą korzystać z rowerów miejskich.

- To kolejna historyczna chwila dla naszego miasta w tej kadencji. Dołączamy do miast, które dbają o swoich mieszkańców i promują zdrowy tryb życia. Nasze działania związane z rozwojem infrastruktury ścieżek rowerowych, a teraz z budową stacji rowerowych, mają na celu podniesienie komfortu i jakości życia w Żyrardowie. Jestem pewny, że to dopiero początek. Ten system będziemy rozwijali, patrząc przy tym na sugestie jego użytkowników – mówił Prezydent Wojciech Jasiński

  • 37035597_1781845671909515_8118520476239659008_n
  • 36948596_1781845611909521_1895111730464292864_n

Na początku żyrardowski system roweru miejskiego będzie składał się z 4 stacji rowerowych wyposażonych w 15 stojaków oraz po 10 rowerów na każdej. Stacje rowerowe będą zlokalizowane następująco:

2 stacje przy dworcu PKP (rejon skrzyżowania Al. Partyzantów z ul. Bohaterów Warszawy, rejon skrzyżowania ul. Towarowa z ul. Kolejową),
1 stacja przy Pl. Jana Pawła II,
1 stacja przy Parku Seniora.

  • rower

System będzie obsługiwany przez firmę Nextbike, która ma ogromne doświadczenie w tej branży dzięki wdrożeniu takich systemów w kilkudziesięciu miastach w całym kraju. Dla użytkowników roweru miejskiego, dostępna będzie całodobowa infolinia, której zadaniem jest zbieranie informacji o wszystkich zdarzeniach związanych ze sprzętem roweru miejskiego. Nadzór nad systemem będzie prowadzony 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

- Bardzo się cieszymy, że Żyrardów dołącza do rodziny Nextbike. Wielu mieszkańców miasta już korzysta z naszych systemów w Grodzisku Mazowieckim, Warszawie i innych miastach. Teraz będą mogli za pomocą tego samego konta wypożyczyć też rowery w Żyrardowie. Jestem przekonany, że Żyrardowski Rower Miejski szybko zyska nowych użytkowników, którzy przekonają się, że rower publiczny to szybki, przyjemny i zdrowy środek transportu w mieście – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, największego operatora systemów rowerów miejskich w Polsce.

Już teraz wiemy z informacji uzyskanych od firmy Nextbike, że ok 900 użytkowników ich systemu na terenie kraju to żyrardowianie! To bardzo dobry prognostyk i dowód na to, że takie rozwiązanie należało wprowadzić w naszym mieście. W tym roku rowerzyści będą mogli skorzystać z rowerów miejskich od 1 października do 30 listopada. W kolejnych latach system będzie dostępny od 1 kwietnia do 31 października. Jest to rozwiązanie stosowane powszechnie, poprzedzone obserwacjami użytkowania rowerów w innych miastach.

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -