2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 21 Lipca 2018
- Imieniny: Daniela, Andrzeja, Benedykta
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10671446
-
- -
Ruszają kolejne zadania w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacji centrum osady fabrycznej

W ubiegłym tygodniu Prezydent Wojciech Jasiński podpisał umowy na kolejne dwa zadania, które wraz z przebudową ul. Nowy Świat, składają się na zintegrowany projekt rewitalizacji centrum osady fabrycznej, realizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w wysokości ponad 6,6 mln zł. Umowy dotyczą stworzenia terenu zieleni na poprzemysłowym obszarze zwanym Centralą dawnych Zakładów Lniarskich oraz remontu biblioteki fabrycznej przy ul. 1 Maja wraz zagospodarowaniem otoczenia biblioteki. Przypomnijmy, że wcześniej podpisana została umowa na przebudowę ul. Nowy Świat.   

W wyniku umów podpisanych w ubiegłym tygodniu, na Centrali powstanie teren zieleni o funkcji społecznej i rekreacyjnej. Zagospodarowany zostanie obszar sięgający od zbiornika rzeki Pisia Gągolina do ulicy Nowy Świat. Zakres zadania obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej, alejek wśród roślinności z kameralnymi miejscami wypoczynku oraz zadaszonej siłowni plenerowej z motywami maszyn przędzalniczych i instalacji przemysłowych. Zagospodarowana zostanie również linia brzegowa Górnego Stawu. Powstanie tam m.in. taras widokowy oraz „polana piknikowa”. Cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem miejskim.

  • Brzeg Górnego Stawu na Centrali

Kolejne zadanie obejmuje kompleksowy remont i termomodernizację zabytkowej biblioteki fabrycznej (filia nr 6 MiPBP) wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednocześnie zagospodarowany zostanie kwartał za tzw. starą pocztą aż do terenu przy Straży Miejskiej. Teren zostanie oświetlony i utwardzony, powstaną ciągi piesze i pieszo-jezdne, miejsca parkingowe oraz miejsce z drewnianym podestem, umożliwiające realizację działań kulturalnych i edukacyjnych.

 

  • Biblioteka fabryczna

Wykonawcą powyższych zadań jest firma WLM Sp. z o.o. Wartość umowy na pierwsze zadanie wynosi 1 700 000,00 zł brutto, na drugie - 2 598 000,00 zł brutto. Przekazanie terenu budowy nastąpi do 12 czerwca br., natomiast zakończenie prac, tak jak przebudowa ul. Nowy Świat, planowane jest na 31 października tego roku.

W wyniku realizacji projektu całkowicie zmieni się wizerunek centrum osady fabrycznej, w tym m.in. poprzemysłowego terenu Centrali. Zrewitalizowany obszar wypięknieje, a wprowadzone nowe funkcje służyć mają rekreacji oraz aktywizacji społecznej i gospodarczej.

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -