2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 17 Lipca 2018
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10653925
-
- -
Święto Lnu - świętem miasta, świętem mieszkańców

Szanowni Państwo!

Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy w tym roku postanowili przyłączyć się do wspólnej zabawy podczas Święta Lnu w Żyrardowie.

Chyba nie ma wśród mieszkańców nikogo, kto nie usłyszałby o największym wydarzeniu kulturalnym Żyrardowa, tak mocno związanym z historią naszego miasta. Święto Lnu z roku na rok staje się coraz bardziej barwne, coraz bardziej zróżnicowane i bez wątpienia stanowi atrakcję turystyczną dla mieszkańców okolicy, jak również gości zagranicznych. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością między innymi zacni przedstawicie Krasnej Lipy – miasta partnerskiego w Czechach – burmistrz Jan Kolar i zastępca burmistrza Jana Drobeckova, jak również zaprzyjaźniony z Żyrardowem – Ivan Kitov, Wiceambasador Republiki Bułgarii w Polsce.

Na szczególne uznanie zasługuje zaangażowanie w przygotowanie i udział w barwnej Paradzie Miejskiej uczniów szkół i przedszkoli, przedstawicieli żyrardowskich stowarzyszeń, placówek, instytucji oraz mieszkańców, którzy uczestnicząc w tym wyjątkowym spacerze ulicami miasta, zamanifestowali  swą dumę z bycia częścią społeczności Żyrardowa .

Raz jeszcze dziękuję za tak liczny udział w Święcie Lnu, które dało olbrzymi ładunek uczuć i emocji – od zabawy, poprzez radość, doznania muzyczne, po refleksję nad naszym unikalnym przemysłowym dziedzictwem, tak pieczołowicie pielęgnowanym przez Muzeum Lniarstwa, za co wielkie uznanie należy się pracownikom placówki. Dziękuję Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej za dbanie o pozytywne wrażenia turystów zwiedzających naszą starówkę z perspektywy londyńskiego autobusu i nie tylko.  Dziękuję właścicielowi i pracownikom fabryki Lniane Tkaniny Żakardowe za możliwość zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, kontynuującego lniarskie tradycje miasta.     

Trzydniowym obchodom towarzyszyło wiele wydarzeń cementujących lokalną społeczność, grupy artystyczne i stowarzyszenia. Za wzbogacenie programu Święta Lnu szczególnie serdecznie dziękuję wspaniałym wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, wokalistom ze Studia Piosenki Centrum Kultury w Żyrardowie. Dziękuję członkom żyrardowskiego Koła Związku Dużych Rodzin 3+, WOPR Żyrardów i innym organizacjom za atrakcje, edukację i integrację z mieszkańcami.  

Nie byłoby Święta Lnu, gdyby nie sponsorzy – spółka PGK i Geotermia Mazowiecka. Za wsparcie dziękuję także partnerom – Aparthotel i Beer Bros oraz wolontariuszom.

Wyrazy uznania należą się także jak zawsze niezawodnym służbom mundurowym – OSP Żyrardów, Straży Miejskiej i Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację Święta Lnu, m.in. pracownikom Centrum Kultury w Żyrardowie oraz Urzędu Miasta.

I raz jeszcze dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy niczym ta lniana, będąca już teraz symbolem Święta Lnu, połączyli się we wspólnej zabawie, zacieśniając więzi oraz poczucie tożsamości z miastem.     

Już teraz zapraszam Państwa do udziału w obchodach Święta Lnu za rok.

Wojciech Jasiński
Prezydent Miasta Żyrardowa

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -