2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 21 Lipca 2018
- Imieniny: Daniela, Andrzeja, Benedykta
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10671399
-
- -
Czasowa zmiana organizacji ruchu w ulicach Bohaterów Warszawy i Żeromskiego

UWAGA kierowcy i użytkownicy autobusów komunikacji miejskiej! W przyszłym tygodniu czekają nas utrudnienia w ruchu w ulicach Bohaterów Warszawy w dniach 21-22 maja oraz w ul. Żeromskiego w dniach 22-25 maja. W związku planowanymi tam robotami drogowymi, fragmenty tych ulic zostaną zamknięte dla ruchu samochodów oraz wprowadzone zostaną zmiany w trasie przejazdu autobusów.

W dniach 21-22 maja zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Bohaterów Warszawy od Al. Partyzantów do ul. Środkowej, poza pojazdami mieszkańców ulicy i służb miejskich. W tym czasie prowadzone będą prace związane z usunięciem usterek, które pojawiły się po okresie zimowym. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w trasie przejazdu autobusów na wskazanym odcinku tej ulicy. Dla autobusów linii 1, 2, 4, 5, 7 wyznaczono objazd ulicami: Aleja Partyzantów, Mireckiego, Środkowa. Przystanek Środkowa/ Bohaterów będzie nieaktywny po obu stronach ulicy Środkowej. Natomiast przystanki Środkowa/ Mireckiego zostaną przeniesione na ul. Mireckiego. Dla linii nr 8 wyznacza się następującą trasę: Spółdzielcza – Kpt. Pałaca – F. de Girarda – Środkowa – Mireckiego – Al. Partyzantów – PKP – Al. Partyzantów – Mireckiego – Piaskowa - Bohaterów Warszawy – dawna Al. Wyzwolenia.

Z kolei w dniach 22-25 maja, całkowite, czasowe zamknięcie ruchu, nastąpi w ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Wittenberga do ul. Promiennej (również z wyłączeniem pojazdów mieszkańców ulicy i służb miejskich). W tym czasie zostanie sfrezowana istniejąca nawierzchnia i następnie położona warstwa wiążąca i ścieralna.

Na czas prac drogowych w ul. Żeromskiego na wskazanym odcinku ulegną zmianie trasy linii  2, 4, 7, 9. Dla autobusów wyznacza się objazd ulicami: Promienną, Legionów Polskich. W związku z powyższym przystanek Żeromskiego/ Piastowska będzie przeniesiony na ul. Żeromskiego/ Promienna. Natomiast przystanki Wittenberga zostaną przeniesione na ul. Legionów Polskich.

Za utrudnienia przepraszamy.

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -