2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 21 Lipca 2018
- Imieniny: Daniela, Andrzeja, Benedykta
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10671608
-
- -
Jedziesz na rajd?

Ruszyły zapisy na I Żyrardowski Rajd Rowerowy, który odbędzie się 26 maja. To wydarzenie jest kolejnym elementem w ramach miejskich obchodów jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym celem rajdu jest aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, popularyzacja walorów turystycznych Żyrardowa i okolic, popularyzacja i upowszechnianie turystyki rowerowej, propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego, propagowanie turystyki rodzinnej.

Rajd wystartuje 26 maja o godzinie 10:00 z Placu Jana Pawła II , trasa będzie przebiegała następująco: Żyrardów – Wiskitki – Sokule – Łubno – Działki – Park Procnera w Żyrardowie. Trasa liczy nieco ponad 20 kilometrów. Na jej końcu, w Parku Procnera odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Sobota dla Rodziny”, na którym zaplanowano wiele atrakcji m.in. ognisko z kiełbaskami, pokaz ratownictwa medycznego, fitness, gry i zabawy dla najmłodszych. Pierwszych pięćset osób otrzyma pakiet startowy, w którym będzie m.in. koszulka, woda i inne upominki.

Kto może wziąć udział?

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą w taki sposób spędzić sobotę w Żyrardowie. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. W rajdzie na własnych rowerach, mogą wziąć udział dzieci powyżej 7 roku życia. Dzieci młodsze jedynie w charakterze pasażera. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Karty zgłoszeń – oddzielna dla dorosłego i dziecka – dostępne są na miejskim portalu www.zyrardow.pl oraz w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa. Wypełnione zgłoszenia należy składać (przesyłać pocztą) w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa. Lista chętnych zamknięta zostanie 21 maja, o godz. 16.00. Do tego dnia zgłoszenia można także przesyłać drogą mailową (w postaci skanu) na adres rajd@zyrardow.pl.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Żyrardowie, Urząd Miasta Żyrardowa, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, Stowarzyszenie Żyrafa. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -