2017 drugi semestr
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2017 drugi semestr /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 17 Lipca 2018
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10653902
-
- -
Żyrardów. Fabryka Świętego Mikołaja w nowej odsłonie

,,Żyrardów. Fabryka Świętego Mikołaja” to cykl wydarzeń wprowadzających nas w świąteczny nastrój przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. To między innymi Mikołajki, koncerty, warsztaty, pokazy, Miejska Wigilia i wreszcie Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku przejdzie do historii jako pierwszy jarmark organizowany w plenerze, w sercu zabytkowej osady fabrycznej, czyli na Placu Jana Pawła II i w dodatku trwać będzie aż dwa tygodnie, od 2 do 17 grudnia! Takiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żyrardowie jeszcze nie było! Mamy nadzieję, że spotka się z uznaniem żyrardowian, jak również z zainteresowaniem mieszkańców okolicznych miast i miasteczek. 

Jarmark Bożonarodzeniowy to 20 drewnianych domków handlowych, oferujących rękodzieło, produkty regionalne czy małą gastronomię. To również sektor rękodzieła, rozmaitości i świątecznych produktów spożywczych w ogrzewanej hali namiotowej, którego budowa właśnie się rozpoczęła. No i wreszcie mnóstwo atrakcji towarzyszących, z których wiele odbywać się będzie na świątecznej scenie, pod namiotem. Codziennie podczas trwania jarmarku organizowane będą: konkursy,  świąteczne zabawy, warsztaty plastyczne oraz innego rodzaju zajęcia takie, jak: tańce polskie, warsztaty kuglarskie, warsztaty tkackie, wikliniarskie, garncarskie, szklarskie, kuchnia staropolska, szermierka staropolska, warsztaty filcownictwa, prezentacja ptaków drapieżnych, występy zespołu kolędników.

 

Uroczyste otwarcie jarmarku odbędzie się w Mikołajki, 6 grudnia. W programie m.in. unikalny pokaz świątecznego Teatru Ognia w wykonaniu śnieżynek i św. Mikołaja, animacje dla dzieci, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, konkursy i zabawy świąteczne, prelekcja na temat historii i rozwoju tradycji świątecznych w Polsce i na świecie.

Równie mocnym akcentem zakończy się Jarmark Bożonarodzeniowy w naszym mieście, kiedy to zaprosimy mieszkańców na Wigilią Miejską, w niedzielę 17 grudnia. Na tę okoliczność z kolei przygotowywany jest spektakl taneczno-muzyczny w oparciu o światowe szlagiery świąteczne, unikalny pokaz z wykorzystaniem laserów i świateł w wykonaniu śnieżynek i św. Mikołaja, stanowisko św. Mikołaja oraz wilki quiz świąteczny.   

Już dziś zapraszamy bardzo serdecznie!

Zachęcamy jednocześnie handlowców do wzbogacenia jarmarku swoją ofertą, a szczególnie gorąco polecamy się naszym lokalnym przedsiębiorcom, którzy mają możliwość skorzystania z powierzchni handlowej na wyjątkowo preferencyjnych zasadach.  

Kontakt do koordynatora hali namiotowej: tel. 793 134 703.
Kontakt do koordynatora domków drewnianych: tel. 781 005 573. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Żyrardowie
2 -17 grudnia 2017 r.
pon. - pt. w godz. 12:00 - 20:00

sob. - ndz. W godz. 11:00 - 21:00

Miejsce: Pl. Jana Pawła II

Strona wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/Fabryka-%C5%9Awi%C4%99tego-Miko%C5%82aja-2017-189468938268603/

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -