2015
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2015 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 20 Maja 2019
- Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandry
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
12654122
-
- -
Spotkanie dużych rodzin z Partnerami Programu Żyrardowska Karta Dużej Rodziny

W piątek, 26 lutego, Prezydent Wojciech Jasiński oraz Robert Rybicki, Przewodniczący żyrardowskiego Koła Związku Dużych Rodzin 3+ zorganizowali spotkanie mające na celu integrację dużych rodzin z terenu Żyrardowa wokół Programu Żyrardowska Karta Dużej Rodziny. Była to również okazja do zaprezentowania oferty kierowanej do dużych rodzin przez lokalnych przedsiębiorców, będących Parterami Programu. Gościem specjalnym spotkania była Joanna Krupska, Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin 3+.

Program Żyrardowska Karta Dużej Rodziny umożliwia rodzinom wielodzietnym korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej miejskich placówek na szczególnych zasadach, zachęcających do aktywnego uczestniczenia w życiu miasta. Katalog zniżek i uprawnień oferowany jest nie tylko przez Miasto, ale również przez Partnerów Programu -  lokalnych przedsiębiorców.

- Pogram Żyrardowska Karta Dużej Rodziny to wyraz mojego wielkiego uznania dla rodzin wielodzietnych i dlatego już dziś deklaruję, że na tym Programie nie poprzestaniemy – powiedział Prezydent Wojciech Jasiński. – Mam nadzieję, że wspólnie z Państwem i żyrardowskim Kołem Związku Dużych Rodzin wypracujemy jeszcze inne formy współpracy.      

Prezydent podziękował Partnerom Programu Żyrardowska Karta Dużej Rodziny za uczestnictwo w Programie. – Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, abyście Państwo czuli się wyróżnieni z grona innych lokalnych przedsiębiorców, poprzez kreowanie wizerunku Waszych firm, jako przyjaznych dużym rodzinom – podkreślił Wojciech Jasiński.

Joanna Krupska opowiedziała o inicjatywach podejmowanych przez Związek Dużych Rodzin 3+, który – jak podkreśliła – wyrastał z poczucia wartości dużej rodziny oraz ze sprzeciwu wobec niesprawiedliwego traktowania rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych, przez polski system prawny. To właśnie Joanna Krupska i kierowany przez nią Związek zainicjował działania na rzecz wdrożenia ogólnopolskiej i samorządowych Kart Dużych Rodzin.
- Mamy świadomość, że karty te z pewnością nie odmienią diametralnie trudów życia rodzin wielodzietnych – powiedziała Joanna Krupska. – Traktujemy je jako gest zauważenia problemów dużych rodzin i docenienia ich ukrytego trudu, jaką jest praca w domach.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję zapoznać się z działalnością żyrardowskiego Koła Związku Koła Dużych Rodzin 3+, którą szczegółowo zaprezentowali Robert Rybicki wraz z wiceprzewodniczącą Edytą Lubańską.

Rzecznik Urzędu Miasta, Kinga Jędrasik, przybliżyła zasady funkcjonowania Programu Żyrardowska Karta Dużej Rodziny, natomiast Daniel Jarosz, p.o. Dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta zaprezentował Parterów Programu.

Do dyspozycji uczestników spotkania była Wiesława Wardziak, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, która odpowiadała na pytania dotyczące funkcjonowania Programu Żyrardowska Karta Dużych Rodzin.  

Spotkanie uświetniły występem wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie: Zuzanna Marczak, Ada Rudzińska, Zosia Cymerska, Sandra Jakubowska i Julia Ksit. Do występu dziewczęta przygotowały ich opiekunki artystyczne: Agnieszka Orzechowska i Aleksandra Rudzińska. Przed publicznością swój talent muzyczny zaprezentowała też  Marysia Rybicka, córka współgospodarza spotkania, Roberta Rybickiego. Marysia zagrała na skrzypcach i na gitarze.   

Sczegółowe informacje na temat Żyrardowskiej Karty Dużej Rodziny dostępne są na stronie www.zyrardow.pl w specjalnej zakładce poświęconej Programowi. Tam też znajduje się wykaz Parterów Programu.

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Młodziczki „Trójki” w finale Mistrzostw Polski

Drużyna młodziczek UKS „Trójka”, prowadzona przez Piotra Wacławka, przez cały turniej Półfinałów Mistrzostw Polski Kobiet U14K (10-12 maja br. w Bochni) przeszła jak burza wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje mecze. Tym samym nasze zawodniczki wywalczyły awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Finał Mistrzostw Polski dla kadetek UKS Trójka

W dniach 26-28 kwietnia w Żyrardowie odbył się Półfinałowy Turniej MP U16K. Zawodniczki UKS Trójka mimo zmęczenia fizycznego i kontuzji  konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i awansowały do dalszych rozgrywek. Naszemu zespołowi pozostaje już tylko solidnie przygotować się do finałów, które za niespełna 3 tygodnie.

Trójka w Półfinałach Mistrzostw Polski Kobiet U16

Podopieczne Dominiki Sztąberskiej i Bartosza Słomińskiego awansowały do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U16 po udanych meczach rozegranych od 5 do 7 kwietnia w Poznaniu podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -