MANUFAKTURA SATYRY 2014 ZAMOŚĆ III.
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Kultura / MANUFAKTURA SATYRY / MANUFAKTURA SATYRY 2014 ZAMOŚĆ III. /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 19 Stycznia 2018
- Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
9703116
-
- -
Żyrardów w Zamościu, czyli wystawa ,,Manufaktura Satyry”

Po raz kolejny BWA Galeria Zamojska prezentowała żyrardowską wystawę będącą pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”. Tym razem zaprezentowaliśmy prace biorące udział w IV edycji konkursu, której temat brzmiał ,,Wielokulturowość”, a jej finał miał miejsce w Żyrardowie we wrześniu ubiegłego roku. Wernisaż w Zamościu odbył się w piątkowy wieczór, 21 listopada.

fot. Janusz Zimon (BWA Geleria Zamojska) i Zbigniew Kołaczek

 

Dyrektor BWA Galeria Zamojska Jerzy Tyburski podkreślił związki i podobieństwa, z pozoru tak różnych od siebie miast. Choć powstały one w różnych epokach, ucieleśniają idee miast idealnych. Zamość został zbudowany jako idealne miasto doby renesansu, Żyrardów jest zaś idealnym miastem przemysłowym, powstałym w XIX wieku. Historię obu miast, obok Polaków, współtworzyły duże grupy cudzoziemców. Oba miasta były więc wielonarodowym i wielokulturowym ,,tyglem”. Choć prace prezentowane na wystawie nawiązują do historii Żyrardowa, w swym przekazie są bardzo uniwersalne i czytelne w swym przekazie.

Kurator artystyczny ,,Manufaktury Satyry”, Zbigniew Kołaczek, opowiedział zebranym gościom o niezwykłej historii Żyrardowa. Podkreślił, że wystawy pokonkursowe są znakomitą promocją miasta. Zaprosił też zebranych do wizyty w naszym mieście.

fot. Janusz Zimon (BWA Geleria Zamojska) i Zbigniew Kołaczek

 

Prezydent Miasta Zamościa, Marcin Zamojski, uhonorował Zbigniewa Kołaczka listem gratulacyjnym za dotychczasowe osiągnięcia na polu promocji obu miast poprzez ideę konkursu, jakim jest ,,Manufaktura Satyry”. BWA Galeria Zamojska jest bowiem partnerem żyrardowskiego projektu. Od wielu lat biorą w nim udział artyści środowiska zamojskiego: Joanna Brześcińska - Riccio, Marek Terlecki, Robert Gomułka, Dariusz Piekut i Jerzy Tyburski. W 2012 roku pokazano w Zamościu wystawę ,,Miasto idealne” (BWA Galeria Zamojska i Centrum Synagoga).

Obecna wystawa jest czynna do końca roku w BWA Galeria Zamojska (Staszica 27). Warto zaznaczyć, że galeria znajduje się w zabytkowej, renesansowej kamienicy przy zamojskim rynku, vis a vis ratusza miejskiego.

Na wystawie prezentowane są prace następujących artystów:

Bretislav Kovarik, Iva Valocka, Miroslav Bartak, Jiri Kostyr, Lubomir Lichy, Sigmund Libor (Czechy); Antony Grochowski, Andrzej Pijet (Kanada); Joanna Brześcińska-Riccio Andrea Bianchini, Gianni Dorigo, Marco Colella (Włochy); Serhiey Mihnovskyi, Oleksandr Korowoj, Dmytri Paruta (Ukraina); Konrad Wieczorkowski (Wielka Brytania); Marek Gliwa, Paweł Stańczyk, Zbigniew Szymański, Krzysztof Suski, Magdalena Olszak, Mirosław Hajnos, Józef Jabłoński, Dariusz Pietrzak, Krzysztof Grządziel, Łukasz Bogdan, Sławomir Burzyński, Michał Graczyk, Waldemar Rukść, Zbigniew Piszczako, Sławomir Łuczyński, Paweł Kuczyński, Henryk Cebula, Dariusz Piekut, Artur Ligenza, Przemysław Zamojski, Halina Kuźnicka, Grzegorz Janusz, Katarzyna Stanny, Janusz Stanny, Jacek Frankowski, Tomasz Niewiadomski, Witold Mysyrowicz, Wanda Orlińska, Szczepan Sadurski, Jacek Frąckiewicz, Daniel Strzelczyk, Maciej Trzepałka, Jerzy Tyburski, Franciszek Bernard Buczny, Maja Wrońska, Jarosław Szafaryn, Zbigniew Kołaczek (Polska).

Relacja z wernisażu pod adresem:

http://www.bwazamosc.pl/aktualnosci1.php?id=218

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Bajkowy koncert dla małych i dużychSerdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, te małe i te duże, na bajkowy koncert piosenek filmowych przebojów Walta Disneya z kilku ostatnich dekad. Koncert odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 12.00, w Centrum Kultury. Wstęp wolny!

KONCERT Z OKAZJI DNIA BABCI I DNIA DZIADKAPrezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński zaprasza Babcie i Dziadków na „Recital Polskiej Piosenki”, który odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 17:00, w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wystąpią: Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska - solistki Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Gwiazda.

XIV Wieczór Żartu ŻyrardówZapraszamy na XIV Wieczór Żartu Żyrardów, którego gwiazdą będzie Piotr Bałtroczyk – „artysta z kijowym peselem”. Żyrardowską gwiazdą wieczoru będzie „Nienadęty Kwintet Dęty”. W roli prowadzącego wystąpi – tradycyjnie – Wiesław Tupaczewski.Wydarzenie odbędzie się 16 lutego, o godz. 19:00 w Resursie.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Plebiscyt na najlepszego Sportowca i Trenera 2017 rokuZapraszamy do udziału w plebiscycie na najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa roku 2017. Swoje głosy oddawać można na stronie internetowej sportowiec.zyrardow.pl do 21 stycznia 2018 r. Wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu nastąpi podczas Balu Mistrzów Sportu – Żyrardów 2018, który odbędzie się w Resursie, 27 stycznia 2018 roku.

Ferie zimowe 2018 na Pływalni AQUA ŻyrardówJak co roku w czasie ferii zimowych z Kompleksu Sportowego AQUA Żyrardów korzysta bardzo dużo dzieci i młodzieży. Przeważnie są to grupy zorganizowane z terenu miasta jak również powiatu żyrardowskiego. Dziennie z naszych usług korzysta ponad 1300 osób.

Dwa Medale Mistrzostw PolskiNie dalej jak w maju 2017 żyrardowianka Ida Wiśniewska wróciła z badmintonowych Mistrzostw Polski z dwoma medalami (złoto i tytuł Mistrza Polski w deblu oraz brąz w singlu) w kategorii Juniora Młodszego, a już za nami kolejne trzydniowe zawody (15-17 grudnia 2017) rozegrane w Kępnie, w których wyjątkowo po raz drugi w tym roku wyłoniono mistrzów kraju.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -