Żyrock
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Kultura / EVENTY / 2014 / Żyrock /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 20 Marca 2019
- Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
12148567
-
- -
Klub muzyczny ANTIDOTUM i grupa IMMORTAL DREAMS zapraszają na ŻYROCK

 

 

26-28 Września 2014, Antidotum Music Club, Dittricha 12C, Wstęp wolny!

Żyrock to przedsięwzięcie, które ma na celu promowanie młodych zespołów poruszających się w gatunku szeroko rozumianego rock'n'roll'a.
- Naszym celem jest stworzenie wydarzenia muzyczne, które będzie dobrze kojarzyć się z naszym regionem – mówią inicjatorzy przedsięwzięcia, członkowie kapeli Immortal Dreams z Żyrardowa. – Żyrock ma być miejscem spotkań młodych kapel rockowych. Tu będą mogły zaprezentować swoje możliwości, swój materiał szerszej grupie odbiorców. Impreza nie będzie miała charakteru komercyjnego.

Honorowy patronat na Żyrockiem objął Prezydent Miasta Żyrardowa. Medialnie akcje wspiera Eska Rock i Tuba Żyrardowa.

Szczegóły:

https://www.facebook.com/pages/%C5%BByrock/442318245910241?sk=info

 

Piątek 26.09.14 - początek godzina 17.00 - Kapele Festiwalowe


Insomnia
Wait Till Friday
Highlow
 

GOŚCIE SPECJALNI- Venflon oraz Lostbone
 

Sobota 27.09.14 - początek godzina 16.00 - Kapele Festiwalowe
 

Muhu Island
Infected Dreams
SickRoom
Justice Theory

GOŚĆ SPECJALNY - Leash Eye
 

Niedziela 28.09.14 - Początek godzina 16.00 - Kapele Festiwalowe


Mamy Kolana
Immortal Dreams

DiAnti
V8
KaAtaKilla

Leśne Licho

 

GOŚĆ SPECJALNY – NIESPODZIANKA!


 

OPIS KAPEL

 

GOŚCIE SPECJALNI:
 

VENFLON

To energia Metalu i melodia grunge'u.
Połączenie nowoczesności z tradycją. Venflon to miejsce, z którego
si
ę wywodzimy a zarazem punkt, do którego zmierzamy. Ich muzyka wynika
z potrzeby grania. Jak mówią: „To, że jej słuchacie wynika z Waszej potrzeby
słuchania. My łoimy, Wy słuchacie - piękne i proste”
www.venflon.pl

LOSTBONE

Lostbone powstał w 2005 roku. Już dwa lata później ukazała się pierwsza EPka „Time To Rise”, z której dwa numery trafiły również na kompilację „Hardcore Attack 2007”. W styczniu 2008 zespół wydał pierwszy album, zatytułowany „Lostbone”. W Polsce dystrybucję przejęło Spook Records, natomiast na świecie album ukazał się w formie elektronicznej poprzez Defend Music/IODA. Utwór Sick Of It” został dodatkowo wydany przez francuską United Winds Records na kompilacji „Moshing Attitude Part 1”.

www.lostbone.pl

LEASH EYE

Członkowie Leash Eye nazywają obecnie swoją muzykę Hard Truckin' Rock. W praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku.

FB: https://www.facebook.com/leasheye

 

KAPELE FESTIWALOWE

INFECTED DREAMS - polski zespół muzyczny, złożony z pięciu osób, wykonujący muzykę metalową. Założony w 2010 roku w Sochaczewie, przez Sławomira "Śmiech'u" Osówniaka.

FB: https://www.facebook.com/infecteddreams

INSOMNIA zespół powstał w drugiej połowie 2011 roku.
Muzykę wykonywaną przez Insomnię można skatalogować jako wybuchową mieszankę post grunge'u i metalu alternatywnego, utrzymaną w konwencji ciężkiego rocka. Stuprocentowe zaangażowanie członków zespołu skutkuje autentyczną i pełną emocji muzyką okraszoną ogromną dawką energii podczas występów na żywo. Od początku swojej działalności zespół aktywnie pokazywał się na warszawskich i okolicznych scenach, wystąpił również na ogólnopolskim, charytatywnym festiwalu Ku Wolności.
Aktualnie Insomnia pracuje w studiu nad zupełnie nowym, świeżym materiałem.

FB: https://www.facebook.com/INSOMNIA.official1

SICKROOM to pięcioosobowy zespół z Łowicza. Początki zespołu siegąją 2007 roku, kiedy to perkusista Robert “Żaku” Zaczkowski i gitarzysta nieistniejącego już łowickiego By My Side Piotr Stawicki postanowili razem robić, to co kochają najbardziej, czyli muzykę. Wkrótce dołączył do nich Maciek „Jimi” Sadokierski (gitara) i wokalista Kamil “Śledzik” Szkup. Ostateczny skład wyklarował się ,gdy do zespołu przyszedł Tomek “Malowany” Malowniec.
Przez cały okres swojej działalności zespół konsekwentnie rozwija tworzoną przez siebie muzykę którą można opisać jako szeroko pojęty metal. Członkowie zespołu unikają porównań i wchodzenia w podgatunki.

FB: https://www.facebook.com/SICKROOMband

DiAnti grupa rockowa z Warszawy. Zrodzona we wrześniu 2012 etap wieku niemowlęcego przebrnęła wyjątkowo szybko. Okres dojrzewania okazał się niezwykle burzliwy jednak czasy eksperymentów doprowadziły do ukształtowania własnej oryginalnej osobowości o wyjątkowo sztywnym i prostym rockowym kręgosłupie.
Czterech facetów, cztery odmienne osobowości w jednym silnym organizmie produkującym ogromne ilości adrenaliny. Gitarowe riffy w połączeniu ze szczerą warstwą tekstową poruszą nawet najtwardsze głazy.
FB: https://www.facebook.com/diantiband

KaAtaKilla. Mocne, brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem. Specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy. Niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją.

FB: https://www.facebook.com/kaatakilla

LEŚNE LICHO Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

FB: https://www.facebook.com/lesne.licho

Muhu Island - kapela penetrująca pogranicza rocka, zaprasza chętnych w stronę stonerowych odlotów, progresyjnych łamańców przeplatanych prostym akordem i okraszonych gulaszem melancholijnych melodii. Wokal rozpatruje fragmenty nieznanych rzeczywistości, sekcja szuka kontaktu z biciem serca matki ziemi, a gitara rozrywa na strzępy amatorów ogniskowych melanży

FB: https://www.facebook.com/MuhuIsland

Justice Theory: Zespół z Grodziska Mazowieckiego, działający od 1'go września 2012. Skład kapeli był formowany 3 razy, za każdym razem z inną koncepcja muzyki. Trzecia próba skompletowania składu zaowocowała debiutem scenicznym 19'go kwietnia 2013

FB: https://www.facebook.com/justicetheory

V8 - Pod koniec 2011 w Warszawie przyszedł na świat zespół V8. Trzech muzyków, trzy osobowości, trzy temperamenty, jedna wizja energetycznego grania, jeden cel stworzenia muzyki, której sami chcieliby na co dzień słuchać.

FB: https://www.facebook.com/V8bandpage

HIGH LOW - to czterech facetów, którzy byli totalnie zagubieni w otaczającej ich muzycznej rzeczywistości. Nie mając możliwości skonstruowania machiny do podróży w czasie, postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Czerpią inspiracje z najlepszych źródeł - Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, niemieckiej sceny Power Metalowej rodem z lat 80 dodając do tego pierwiastek Thrashu wprost ze swej kolebki - San Francisco.

FB: https://www.facebook.com/highlowofficial

 

Organzatorzy:

IMMORTAL DREAMS - Trzon zespołu to dwóch doświadczonych gitarzystów, którzy od wielu lat grają na żyrardowskiej scenie rockowej. Dopełnieniem składu, jest wszechstronny perkusista, poruszający się swobodnie w różnych stylach muzycznych i charyzmatyczny wokalista, z doświadczeniem scenicznym z zakresu recytacji, były aktor dubbingowy. Połączenie doświadczenia z młodą energią, owocuje nietuzinkowym, oryginalnym stylem tworzonej muzyki. Kapela jest na etapie nagrywania pierwszej płyty.

FB: https://www.facebook.com/ImmortalDreams


 

 

 

 


 

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Fotografie Kuby Stępnia w Galerii FOPA

Galeria FOPA zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Kuby Stępnia ,,MANA”. Mana to energia, która przenika cały materialny świat w całej różnorodności. Według tradycyjnych polinezyjskich wierzeń jest to siła natury, która manifestuje się we wszystkim co istnieje. Wernisaż oraz spotkanie autorskie w Galerii FOPA 22 marca, o godz. 19.00.

Wernisaż fotografii Kamila Banaszka w Galerii ,,Resursa"

Galeria ,,Resursa” serdecznie zaprasza na wernisaż fotografii KAMILA BANASZKA ,,ENIGMAT”. To propozycja spojrzenia na nasze miasto, która może zaskoczyć odbiorców ekspozycji. Wernisaż odbędzie się 23 marca (sobota), o godz. 18.00. Zapraszamy!

50. Poetycki Wieczór Podwójny

Prezydent Miasta Żyrardowa i Centrum Kultury w Żyrardowie zapraszają 21 marca, o godz. 18.00, do sali klubowej Centrum Kultury w Żyrardowie na jubileuszowy 50. Poetycki Wieczór Podwójny, po którym rozegrany zostanie Turniej Dwóch Wierszy.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

IV Amatorski Turniej Koszykówki dla prawdziwych mężczyzn 35+

15 i 16 marca na hali AQUA rozegrany został IV Amatorski Turniej Koszykówki w kategorii +35 o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. Tym razem zwyciężyła drużyna Winny Ludwik, która pokonała w zaciętym finale Lej Te Cole 57:53 i odebrała z rąk Lucjana Chrzanowskiego okazały puchar. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Anaco Brwinów. Najlepszym strzelcem turnieju został Przemysław Stasiw, natomiast MVP całego turnieju Tomasz Bąk.

Nabór do klasy sportowej

Żyrardowska Szkoła Podstawowa Nr 3 ogłasza nabór do IV klasy sportowej o profilu koszykówki na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych w sekretariacie szkoły i u p. Roberta Janiszewskiego.

Srebro Mazowsza w Mistrzostwach Polski.

7 młodziczek UKS Trójka, grających w reprezentacji woj. mazowieckiego, wywalczyło srebro podczas Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w Bochni. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -