Joanna Liberadzka
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Kultura / EVENTY / 2013 / Joanna Liberadzka /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 23 Lipca 2018
- Imieniny: Brygidy, Apolinarego, Bogny
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10677255
-
- -

Zapraszamy na koncert młodej harfistki, Joanny Liberadzkiej. Artystka zagra w piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00 w Kaplicy Ewangelickiej przy ul. Żeromskiego 7c. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy!.

Program:

 

Louis Spohr - Sonata na harfę i skrzypce c-moll- I. cz.: Adagio- Allegro Vivace 

Georg Friedrich Händel - Koncert na harfe B-Dur- I. cz. Andante allegro

                                                                          II. cz. Larghetto

                                                                          III. cz. Allegro moderato

Jules Massenet - Meditation z opery "Thais" na skrzypce i harfę

Gabriel Fauré - Impromptu op. 86

Maurice Ravel - "Pièce en forme de Habanera" na skrzypce i harfę

 

Harfa: Joanna Liberadzka

Skrzypce: Manuel Kastl

Joanna Liberadzka - w wieku 9 lat rozpoczęła naukę gry na harfie (1996r.) u prof. Urszuli Mazurek w utworzonej wówczas eksperymentalnej klasie harfy. Szkoły muzyczne - l i II stopnia ukończyła w 2002 r. Już w okresie nauki osiągnęła wiele sukcesów artystycznych. Grała w renomowanych salach koncertowych w kraju i poza jego granicami, wykonując recitale oraz utwory na harfę z towarzyszeniem orkiestry. Jest laureatką konkursów harfowych: Międzynarodowego Konkursu Harfowego im. Lily Laskine w Deauville we Francji (1999 r.), Konkursu Harfowego im. Franza Josefa Reinla w Monachium (2001 r.). W 2002 r., jako jedyna harfistka z Polski, zakwalifikowała się do udziału w koncercie Światowego Kongresu Harfy w Genewie. W tym samym ROKU, mając 15 lat, przystąpiła do egzaminu wstępnego do Akademii Muzycznej w Monachium, który zdała z maksymalną punktacją. Od tego czasu jest studentką w klasie harfy prof. Helgi Storck.

Koncerty solowe oraz występy z orkiestrami wyznaczyły jej nową drogę artystyczną poza granicami Polski. Udział w kolejnych międzynarodowych konkursach harfowych to okres nowych sukcesów. W tym czasie została laureatką konkursów: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego - Ancona (Włochy) – 2004 r., w Niemczech w trzyetapowym konkursie dostała w każdym z nich pierwszą nagrodę (2004 r.), Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie (I Miejsce), 2005 r., Międzynarodowego Konkursu Harfowego w Soka- Japonia (2006 r.) W 2005r. została ponownie zaproszona do udziału w koncercie w ramach kolejnego Światowego Kongresu Harfy w Dublinie. Za wymienione sukcesy artystyczne została kilkakrotnie nagrodzona stypendiami artystycznymi Ministra Kultury. Jest dwukrotną laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury "Młoda Polska"), stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Fundacji Kultury. Jej okres pobytu i studiów w Akademii Muzycznej w Monachium dał się zaznaczyć kolejnymi koncertami solo i z orkiestrami oraz licznym wykonywaniem muzyki kameralnej. Grała w renomowanych salach koncertowych (Filharmonie: Warszawska, Łódzka, Lubelska, Konserwatorium w Bratysławie, Cieszyńska Rotunda, Krakowska "Florianka", tournee z młodzieżową orkiestrą Bawarską, koncert z orkiestrą "Muenchener Symfoniker", Galeria Porczyńskich, Biblioteka Narodowa w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Warszawski Zamek Królewski, Akademie Internationale du Moulin d' Ande (Francja), Zamek Neubeuern w Bawarii, Teatr Stanisławowski w Warszawie), koncerty polonijne w Monachium, Koncerty w Bayreuth, Tegernsee, Trossingen, Trier i w Rostocku, Pinakoteka Modern w Monachium, Wieliczka, Pałac w Radziejowicach i wiele wiele innych.Ukończyła kursy mistrzowskie u wirtuozów harfy: Isabelle Moretti, Kumiko Inoue, Helga Storck, Klaus Storck (muzyka kameralna) oraz w zakresie muzyki jazzowej u Parck'a Stickney'a i Jakez'a Francois'a.

Joanna ma w planach udział w kolejnych koncertach, konkursach i kolejnym Światowym Kongrasie Harfy w Amsterdamie. Gra na harfie jest jej największą pasją.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -