-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Stąd jesteśmy /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 23 Sierpnia 2019
- Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
13260463
-
- -

Galeria ,,Resursa” przeżyła prawdziwe oblężenie w czasie wernisażu ,,Stąd jesteśmy”, który miał miejsce w niedzielne popołudnie 23 czerwca 2013 roku. Zwiedzający mieli okazję poznać prace 24 artystów plastyków z Żyrardowa i najbliższych okolic. Prezentacja, która w swym założeniu miała charakter środowiskowy i charakteryzowała się otwartą formułą objęła dzieła o szerokiej tematyce, wykonane w różnorodnych technikach.

Obok kompozycji malarskich, rzeźby, grafik, rysunków, czy fotografii zaprezentowano dokumentacje działań w przestrzeni i prace zrealizowane w technikach komputerowych.

Niezwykły był neon ,,Oddychaj” Daniela Suchockiego, który wcześniej został zaprezentowany w Petersburgu na wystawie Fundacji Rizzordi - Happines is a Warm Gun.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była prezentacja poszczególnych artystów biorących udział w ekspozycji. Obok twórców z dużym dorobkiem artystycznym, wystawili swoje prace ludzie młodzi, najczęściej studenci wyższych szkół artystycznych, dopiero zaczynający swoją przygodę ze sztuką. Integracyjny charakter przedsięwzięcia miał na celu budowę przyjaznych relacji oraz ożywienie i aktywizację międzypokoleniowej wymiany doświadczeń żyrardowskiego środowiska plastycznego. Jednocześnie stał się prezentacją własnego dorobku przed rodzimą publicznością. Wyrażono nadzieję, że wystawa ,,Stąd jesteśmy” przerodzi się w imprezę cykliczną, pokazującą dokonania rodzimych twórców.

Ekspozycji towarzyszył starannie wydany katalog, którego cały nakład ,,rozszedł się” w dniu wernisażu.

Artyści biorący udział w wystawie:

Kamil Banaszek, Jan Buczny, Franciszek Bernard Buczny, Miriam Brzezińska, Sławomir Burzyński, Łukasz Cichobłaziński, Barbara Derda, Bartosz Głowacki, Karol Grabowski, Marcin Hugo-Bader, Anna Jarota , Zbigniew Kołaczek, Sławomir Kozubski, Inez Krupińska, Ewa Kubeł Zielińska, Robert Majewski, Zbigniew Osiński, Paweł Owczarczyk, Danuta Rex, Bartosz Sobolewski, Paweł Stasiewicz, Daniel Suchocki, Maja Wrońska, Krzysztof Marek Smolarz.

Wystawę ,,Stąd jesteśmy” można zwiedzać codziennie w godzinach 10.00 – 16.00 do końca lipca (Resursa, ul 1 Maja 45, Żyrardów).

 • [obiekt Flash]
 • Anna Jarota. Bez tytułu, fotografia

Anna Jarota

Urodzona w Warszawie w 1979 roku, od dzieciństwa emocjonalnie związana z Żyrardowem. Wychowana w mieście z czerwonej cegły, od najmłodszych lat poszukiwała siebie w otaczającej ją przestrzeni miejskiej. Wskutek poszukiwań ukończyła studia prawnicze w Warszawie, zdawała do szkoły policyjnej. Wyemigrowała za granicę, gdzie rozwijała swoje zdolności plastyczne malując na ceramice, robiąc witraże oraz ilustrując wiersze autorskie. By nieco okiełznać swoją demoniczną naturę i rozwinąć zalążek talentu, w 2011 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (kierunek grafika artystyczna). Obecnie pracuje w agencji reklamowej jako grafik. Największą inspirację stanowi dla niej człowiek, jako jednostka wyobcowana z obojętnego tłumu. Ulubioną formą graficzną jest linoryt i litografia.

 

 • Barbara Derda. Bez tytułu, olej

Barbara Derda

Absolwentka ASP Poznań - dyplom w 1996 roku w zakresie malarstwa w architekturze i urbanistyce u profesora Z. Bednarowicza i rysunku u profesor Joanny Imielskiej. Posiada w swoim dorobku monumentalne witraże zdobiące architekturę sakralną, jak również realizacje w domach prywatnych. Zajmuje się malarstwem, poprzez które wyraża zapatrzenie w elementy przyrody. Często dokonuje syntezy postaci kobiety z pejzażem - próbuje uchwycić wzajemne ich przenikanie. Stara się zaakcentować barwę, rytm i dynamikę odnalezioną w naturze. Obecnie próbuje zgłębić ducha ikony, opierając się na tradycyjnej technice tempery .

 

 

 

 • Bartosz Głowacki.
  Prawdziwe Oblicze. Fotomanipulacja

Bartosz Głowacki

Związany z Żyrardowem od najmłodszych lat. Swoją przygodę ze sztuką cyfrową rozpoczął już jako nastolatek, który przez kolejne lata z ogromną pasją doskonalił swoje umiejętności w zakresie szeroko rozumianego projektowania graficznego oraz edycji zdjęć. Do dzisiaj jego ulubioną formą artystyczną jest fotomanipulacja, w której stara się ukazywać wyimaginowany i przepełniony groteską świat.

 

 

 

 

 

 

 • Bartosz Sobolewski. Bez tytułu, sitodruk

Bartosz Sobolewski
Urodził się w Warszawa w 1990 roku.
2006 - 2010 Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie - Dyplom z wyróżnieniem
2010 - Wydział Grafiki i Malarstwa, pracownia rysunku prof. Zdzisława Olejniczaka, plener międzyuczelniany (rysunkowy) Harenda 2011
Udział w wystawie prac studentów Pracowni Rysunku i Rzeźby „RYSUNEK I RZEŹBA”   w galerii KOBRO, Łódź 2012
Udział w wystawie po plenerowej w Spychowie. Spychowo 2012
Udział w projekcie interdyscyplinarnym o tematyce "Klasycyzm"- Eur –Text. (Francja 2012, 2013, Brno,   Łódź, Bajkonur ... projekt nadal trwa)
Udział w wystawie poplenerowej studentów ASP w Uniejowie , Łódź 2013

 

 • Daniel Suchocki. Oddychaj, neon

Daniel Suchocki

Urodzony w 1981roku. W swojej artystycznej praktyce posługuje się zarówno tradycyjnymi technikami, jak i współczesnymi środkami wyrazu. Swoje zainteresowania koncentruje wokół problemów przestrzeni publicznej jak i społeczno-politycznej. W 2006 roku ukończył Pracownię Przestrzeni Audiowizualnej na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prowadzoną przez prof. Grzegorza Kowalskiego. Razem z Pawłem Stasiewiczem w 2012 roku założył galerię ,,IM”, pierwszą prywatną galerię sztuki współczesnej w Żyrardowie. Wystawy: (2007) - udział w wystawie Warianty Pracownia Kowalskiego

2006/2007, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa/Polska.

(2008) - Drugi Obieg, Centrala Zakładów Lniarskich Żyrardów/ Polska

(2012) - Fundacja Rizzordi Happiness is a Warm Gun , Petersburgu/Rosja

(2011) - Galeria ,,IM,, , Nieznośny efekt WOW,, Żyrardów/ Polska

 

 • Danuta Rex. Bez tytułu,
  technika własna

Danuta Rex

Urodzona w miejscowości Smigiel. Mieszka w Żyrardowie. W latach 1986-1991 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, kończąc dyplomem z wyróżnieniem za cykl grafik, ,,Magiczne przedmioty” w pracowni prof. Rafała Strenta oraz w pracowni malarskiej prof. Jerzego Tchórzewskiego. Domeny jej twórczych działań to malarstwo, rysunek i grafika artystyczna. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.i. we Włoszech, Niemczech, RPA, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wystawy w kraju i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 • Ewa Kubeł -Zielińska.
  Przy kawie, olej

Ewa Kubeł - Zielińska

Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom w roku 1989w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego. Zajmuje się malarstwem olejnym i wielkoformatowym na ścianie. (m.i. realizacja polichromii w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie). Wystawy w kraju i za granicą, w tym trzy wystawy w Żyrardowie. Prowadzi autorską pracownię rysunku oraz Dziecięcą Krainę Koloru w MOK Sochaczew, filia Boryszew.

 • Franciszek Bernard Buczny.
  Portret, rysunek

Franciszek Bernard Buczny

Grafik wydawniczy druków reklamowych; projektant druków tkanin lnianych. Zajmuje się ilustracją książkową. Autor teczek grafik i zielnika. Pasjonat rysunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Inez Krupińska. Bez tytułu,
  technika własna.

Inez Krupińska

Urodzona w 1968 roku. Studia w latach 1987 -1993 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji Książki prof. Janusza Stannego. Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową, rzeźbą, scenografią teatralną, projektowaniem mebli, kostiumów i lalek, aranżacją wnętrz, grafiką książkową i ilustracją. Nagrody: (1994) Nagroda MKiS i warszawskiej ASP na Ogólnopolskiej Wystawie Prac Dyplomowych Studentów Uczelni Plastycznych, (2001) I Nagroda w kategorii rzeźby w Ogólnopolskim Konkursie Rzeźby Arte-Dea ,,Angel”.

 • Jan Buczny. Włoska uliczka,
  akwarela

Jan Buczny

Student architektury, związany z nauka rysunku architektonicznego od 2011 roku . Pasjonat rysunku i malarstwa akwarelowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Kamil Banaszek. Martwe ryby,
  fotografia

Kamil Banaszek

Student Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Zajmuje się fotografią mody i produktu. Twierdzi ze zdjęcie bez emocji nie istnieje. W fotografii szuka kontrastowych zestawień.

www.kamilbanaszek.dl.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Karol Grabowski.
  Z cyklu Sabediana - minęła pólnoc,
  fotografia

Karol Grabowski

Z fotografią, filmem i malarstwem związany od 1972 roku. Debiutował artystycznie w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi jako fotograf -fotosista. W historii Akademii Filmowej FAMU w Pradze zapisał się jako pierwszy polski absolwent Wydziału Fotografii Artystycznej oraz asystent i doktorant tej słynnej uczelni./1978 -1985/ Jest twórcą kilkudziesięciu wystaw autorskich i wielu zbiorowych. Zajmuje się głównie fotografią kreacyjną i dokumentalną, działaniami reklamowymi, para – teatralnymi, multimedialnymi i widowiskowymi dla potrzeb TV oraz edukacją fotograficzną. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu znanych galerii w Polsce i na świecie. Więcej o autorze i kontakt na stronie : www.karol-grabowski.fotobus.pl Prezentowane na wystawie prace pochodzą z cyklu pt. "Sabediana - minęła północ"

 • Łukasz Cichobłaziński. Mural 2011

Łukasz Cichobłaziński

Urodzony w 1985 roku w Żyrardowie. Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fascynat wszelakich dziedzin plastycznych oraz technicznych.

 

 

 

 • Maja Wrońska. Portale, rysunek

Maja Wrońska

Urodziła się w 1989 w Żyrardowie. Jako dziecko uczestniczyła w zajęciach plastycznych organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie przez panią Bożenę Liszewską, gdzie była uczestniczką i laureatką wielu konkursów rysunkowych. W 2007 roku rozpoczęła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W czasie studiów, oprócz uczestnictwa w licznych konkursach architektonicznych , nie porzuciła rysowania. W 2009 roku założyła profil pod pseudonimem „takmaj” w amerykańskim serwisie deviantart.com. Jej rysunki i akwarele zdobywają coraz większa popularność.

 • Marcin Hugo - Bader. Przejrzysty,
  olej

Marcin Hugo-Bader

Urodzony w 1976 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 2002 r. w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. W swoim rodzinnym mieście Sochaczewie realizuje od kilku już lat projekt OKNO SZTUKI a także zaprasza twórców i artystów do prezentacji w Galerii MOST.

 • Miriam Brzezińska. Autoportret,
  sitodruk

Miriam Brzezińska

Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (Wydział Grafika Artystyczna). Nie lubi pisać o sobie, dlatego przytacza cytat:

,, Otwórz swój umysł , ramiona i serce na nowe rzeczy i ludzi.

Idź i twórz, życie jest krótkie .

Żyj swoimi marzeniami i dziel się swoją pasją.”

 

 

 

 

 

 • Paweł Owczarczyk.
  Dave Douglas na WSJD, fotografia

Paweł Owczarczyk

Urodzony w 1978 roku. Mieszka w Żyrardowie. Fotograf-dokumentalista, przygodę z fotografią rozpoczął 2001, systematycznie rejestrując na swoich zdjęciach życie codzienne i architekturę Żyrardowa. Pod koniec 2007r. trafił na koncert jazzowy do klubu TYGMONT i od tamtej pory jego zamiłowanie do fotografii połączyło się z zamiłowaniem do muzyki. W 2009 r. uruchomił autorskiego bloga OBLICZA JAZZU pokazującego jego wędrówkę po świecie jazzu. Zdjęcia jego autorstwa pojawiły się w takich wydawnictwach jak Wprost, Muzyk, Czas Kultury, oraz na płytach takich muzyków jak Perry Robinson, Mark Tokar, Bobby Few, Klaus Kugel, Wacław Zimpel, Jarosław Śmietana, Piotr BOCIAN Cieślikowski, Robert Rasz, Konrad Kucz.

 

 • Paweł Stasiewicz. Plakat

Paweł Stasiewicz

Urodzony w 1982 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Robert Majewski, fotel

Robert Majewski

Urodzony w 1981 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Architektury i Urbanistyki w WSEiZ 
w Warszawie. Dyplom w roku 2008 w Pracowni Wybranych Zagadnień Projektowych 
pod kierunkiem prof. Piotra Perepłysia. Projektuje wnętrza mieszkalne, meble, tkaniny oraz szeroko pojętą grafikę użytkową.

Ważniejsze konkursy i realizacje:
Pierwsza Nagroda Ministra Kultury R.P., w konkursie na plakat o tematyce związanej 
z ochroną własności przemysłowej (zorganizowany przez Urząd Patentowy R.P., Warszawa, 2005 r.). Udział w konkursie studenckim ,,Thermae Nova” 2006 r.
Wyróżnienie w konkursie na znak graficzny Koła Naukowego Wydziału Architektury Wnętrz, 2006 r.
Projekt i realizacja aranżacji wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie 
na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny scenografii, (zorganizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach przygotowań do polskiej ekspozycji narodowej na Praskim Quadriennale Scenografii, 2007.
Wyróżnienie w konkursie na plakat ,, Nowe Możliwości dla Śląska”, 2012.
 

 • Sławomir Burżyński. Na arenie, olej

Sławomir Burzyński

Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień pracuje w tygodniku "Ziemia Sochaczewska", gdzie od kilkunastu lat zamieszcza swoje felietony. Jako satyryk zadebiutował w "Szpilkach", potem była kilkuletnia współpraca z "Gazetą Wyborczą" oraz innymi pismami. Był też nagrody na konkursach rysunku satyrycznego, m. in. złoty medal na SATYRYKONIE w Legnicy. Swoje prace prezentował na wystawach w Toruniu, Pabianicach, Sochaczewie, Lubiniu, Łowiczu, Warszawie (galeria Bielany, Muzeum Karykatury, galeria Millennium Plaza). Brał udział w zbiorowych wystawach rysunku we Włoszech, Belgii, Niemczech, Słowacji, Rosji i USA.

 

 • Sławomir Kozubski. My paranoia,
  techniki komputerowe

Sławomir Kozubski

Urodzony w 1986 roku w Żyrardowie. Multidyscyplinarny grafik cyfrowy/ illustrator / art director z przeszło 7 letnim doświadczeniem w branży graficznej. Przygodę z szeroko pojętą grafiką rozpoczął w wieku 18-19 lat. Samouk i pasjonata. Jego prace oscylują wokół takich obszarów jak: art directoring, grafika 3D, grafika wektorowa, photo montaż, photo retouching z bardzo wysokim naciskiem na szczegóły/detale. Wielokrotnie doceniany przez międzynarodowe branżowe portale graficzne np. takie jak Advanced Photoshop Magazine [UK], Computer Arts Magazine [UK], brazylijski Abduzeedo czy niemiecki Shadowness. Wciąż rozwija swoje zainteresowania, które obejmują wszystko co wiąże się z cyfrową działalnością artystyczną.

 

 • Zbigniew Kołaczek. Podróż na Zachód,
  ilustracja książkowa

Zbigniew Kołaczek

Urodził się w 1964 roku w Żyrardowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w latach 1984 – 1989. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji Książki prof. Janusza Stannego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową i prasową oraz rysunkiem satyrycznym.

Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Francji, Słowacji, Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, Bułgarii, Danii, Rumunii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Izraelu, Indiach, Portugalii, Turcji, Słowenii, Chorwacji, Brazylii, Urugwaju, Stanach Zjednoczonych, Serbii, Czechach, Austrii, Ukrainie, Mołdawii, Szwajcarii, Syrii, Chinach, Luksemburgu, Azerbejdżanie, Macedonii, Danii, Armenii, Cyprze, Korei i na Tajwanie. Nagradzany i wyróżniany w Polsce (Warszawa 1988, 2010, Katowice 1989, Sochaczew 1998, 2000, Włocławek 2005, Toruń 2006, 2008, Poznań 2008), Zielona Góra 2009, 2010, Inowrocław 2009, Olsztyn 2009, Gdańsk 2011),Słowacji (Piestany 1999), Chinach (Taixing 2002, Szanghaj 2003), Macedonii (Strumica 2008), na Tajwanie (Taipej 2000) i Korei (Daejeong 2008, 2009, 2010, 2011, 2012).

 

 • Zbigniew Osiński. Anioł, akwarela

Zbigniew Osiński

Urodzony w 1955 roku w Żyrardowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 1980 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskując dyplom z projektowania form przemysłowych w pracowni doc. Andrzeja Wróblewskiego. Dwukrotnie w 2006 i 2010 roku nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nieocenione zasługi dla kultury polskiej. Twórczość w dziedzinie wystawiennictwa, projektowania graficznego, reklamy, fotografii, rysunku i malarstwa.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Koncert w Parku Seniora

W niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy do Parku Seniora na kolejny koncert. Tym razem wystąpi Stanisław Wasilewski z zespołem Esox. Serdecznie zapraszamy!

Charles Pakowsky w Kolibrze

Klub Osiedlowy Koliber serdecznie zaprasza na koncert wrocławskiego zespołu Charles Pakowsky. To ciekawa propozycja muzyczna dla miłośników elektroniczno - instrumentalnych brzmień oraz refleksyjnych tekstów zamkniętych w prostych melodiach. Koncert odbędzie się w Klubie Koliber 13 września, o godz. 20.00. Zapraszamy!    

Otwarcie wystawy w Resursie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia III Powiatowej Wystawy Dziecięcej Akademii Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie pt. ,,Świat wokół nas”. Wystawa prezentowana jest w Galerii Resursa przy ul. 1 Maja 45.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Zawodniczki UKS TRÓJKA na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki

Zawodniczki UKS TRÓJKA Żyrardów, Milena Jarkiewicz i Karolina Ułan, wraz z Kadrą Narodową Polski U14K wzięły udział w 15. Międzynarodowym Turnieju Koszykówki, który odbywał się w dniach 15-18 sierpnia w Slovenj Gradec na Słowenii.

Z UKS Trójka do kadry narodowej

Aleksandra Mitrowska, Anna Wińkowska, Milena Jarkiewicz, Katarzyna Grzywna, Karolina Ułan i Daria Łapińska to podopieczne klubu UKS Trójka, które dzięki talentowi, wytężonej pracy i sukcesom sportowym mają zaszczyt reprezentować Polskę jako zawodniczki kadry narodowej.

Żyrardów w biegu

Wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów zachęcamy do udziału w biegu ulicznym pn.”Żyrardów Biegnie” organizowanym 1 września br.  Trasa biegu, szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie http://www.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -