-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Kultura / Zimowa Akcja Kabaretowa 2011 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 17 Lipca 2018
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10652309
-
- -
  • [obiekt Flash]
VII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KABARETOWEJ

 

 ZIMOWA AKCJA KABARETOWA – ZAK

Żyrardów, 10-13 lutego 2011 r.

OTWIERAMY FESTIWALOWY SEZON KABARETOWY W POLSCE!

Mam na imię ZAK. Mam 7 lat. Przez pięć lat mieszkałem w Skierniewicach. Od ubiegłego roku moim domem jest Żyrardów. Jestem jeszcze mały, ale ciągle się rozwijam. Ludzie mówią, że jestem śmieszny. Mówią też, że mam przed sobą przyszłość.

...

ZAK czyli Zimowa Akcja Kabaretowa to Festiwal Twórczości Kabaretowej. Odbywa się na początku roku. Korzeni imprezy należy doszukiwać się w działaniach kabaretowych, które od 2000 roku z różną częstotliwością, poprzez liczne występy, dawały o sobie znać w Skierniewicach.

Pierwsza impreza odbyła się jako obchody 5-lecia działalności kabaretowej. Miało to być jednorazowe wydarzenie. W konsekwencji festiwal wpisał się na stałe w kalendarz imprez kabaretowych w Polsce.

Pomysłodawcami ZAKa oraz jego organizatorami od samego początku są: Tomasz Łukaszewski i Mateusz Frąc. Wspiera ich grono przyjaciół festiwalu zaangażowanych w pracę na rzecz Biura Organizacyjnego. Bez ich pomocy impreza nie mogłaby się nigdy odbyć.

ZAK jest ogólnopolskim forum mającym na celu promocję sztuki kabaretowej; to szansa dla młodych kabaretów. Umożliwia wymianę doświadczeń oraz promocję własnej twórczości. ZAK otwiera festiwalowy sezon kabaretowy w Polsce.

Zimowa Akcja Kabaretowa gościła wielu uznanych artystów. Gwiazdami festiwalu byli m.in.: kabaret Hrabi, Łowcy.B, kabaret Dno, kabaret Limo, kabaret Słuchajcie, Tomasz Jachimek, Artur Andrus, Ireneusz Krosny czy Grzegorz Halama Oklasky.

W ramach festiwalu odbywa się przegląd kabaretów, który jest otwarty na każdą formę satyrycznej interpretacji otaczającego świata. Dotychczas wygrały go kabarety: PRALKA, SNOBÓW, STADO UMTATA, PUK oraz NOŁ NEJM.

Większość z nich z powodzeniem występuje na kabaretowych scenach w całej Polsce.

PROGRAM

Dzień I – czwartek

Klub Ładownia w Żyrardowie, godz. 20.00
Wprowadzenie do ZAK-a – scena otwarta
Wystąpią kabarety:
- Inny (Skierniewice)
- KIHA (Łódź)
- Czołówka Piekła (Poznań)
Prowadzenie: kabaret INNY
Cena biletu: 15 zł (do nabycia na miejscu, przed występem)

Dzień II – piątek

Centrum Kultury w Żyrardowie, godz. 18.00
Eliminacyjny Wieczór Kabaretowy
Otwarcie klubu festiwalowego z galerią wspomnień
Eliminacyjny Wieczór Kabaretowy o miejsce w finale
Wystąpią kabarety:
- Z Konopi (Kielce)
- Svenson Band (Szwecja)
- Re-Hot (Kraków)
- Łukasz Szymanek (Lublin)
Nowe gry i zabawy improwizacyjne w wykonaniu grupa Ad-hoc (Kraków)
Prowadzenie: Marek i Rafał (kabaret Noł Nejm)
Cena biletu: 10 zł

Dzień III – sobota

Centrum Kultury w Żyrardowie, godz. 17.00
Ogólnopolski Przegląd Kabaretów
Ogólnopolski Przegląd Kabaretów ZAK 2011 o nagrodę pieniężną 3000 zł oraz nagrodę publiczności.
Wystąpią kabarety:
- Szarpanina (Szczecin)
- Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna)
- Dabz (Opole)
- Liquidmime (USA)
- Zwycięzca Wieczoru Eliminacyjnego
Jury: Rafał Kmita, Agnieszka Litwin-Sobańska, Krzysztof Jaślar
Prowadzenie i gwiazda wieczoru – kabaret Czesuaf (Poznań)
Spotkanie autorskie i konferencja prasowa z członkami jury
Cena biletu: 10 zł

Dzień IV – niedziela

Centrum Kultury w Żyrardowie, godz. 17.00

Wieczór Finałowy
Laureaci ZAK-a 2011

oraz

- kabaret Limo

- kabaret Jurki

Prowadzenie: Jarek Marek Sobański (kabaret Słuchajcie).

Cena biletu: 35 zł

 

*Zaprezentowany program może ulec zmianie.

 

Bilety do nabycia w Centrum Kultury

 

Gwiazdy

Wieczór Komedii Improwizowanej

Grupa Ad-hoc

Grupa „Ad-hoc” powstała w 2008 roku. W skład zespołu weszli członkowie Grupy Rafała Kmity, kabaretów PUK, Który, Ucho, Chwilowo Kaloryfer oraz kabaretu Róbmy swoje i zapoczątkowali serię Wieczorów Komedii Improwizowanej.

Grupa przedstawia ponad godzinny program zbudowany w oparciu o sugestie widowni. Inspiracją dla występów jest amerykańskie show „Whose line is it anyway”. Właśnie z tego programu zaczerpnięta została koncepcja improwizowanych gier i scenek, które kabareciarze przedstawią na scenie. Publiczność ma wpływ na każdy z tworzonych na żywo skeczy –może wybrać miejsce akcji, postacie, które mają w nim wziąć udział czy też nawet wtrącić niektóre kwestie.

W skład grupy wchodzą:

-         Aneta Starzec (Kabaret Który)

-         Agata Słowicka (Kabaret PUK)

-         Alan Pakosz (Kabaret PUK)

-         Tomasz Biskup (Kabaret PUK)

-         Michał Próchniewicz (Kabaret PUK)

-         Karol Wolski (Grupa Rafała Kmity)

-         Marcin Wojciech (Kabaret Chwilowo Kaloryfer)

-         Paweł Sadowski (Kabaret Róbmy swoje)

-         Janek Malinowski (Kabaret Ucho)

Na pianinie:

-         Tomasz Zatorski (Kabaret Róbmy swoje)

-         Karol Bulski (Kabaret PUK)

Kabaret CZESUAF (Poznań)

Kabaret Czesuaf pochodzi z Poznania. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce.

Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych. Potwierdzeniem wysokiego poziomu reprezentowanego przez Kabaret Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych, m.in. II Nagrody na przeglądach PAKA 2007 i 2009.

Najnowszy program Czesuafa nosi tytuł "Stereo-Typy". Jest to ponad 60 minut znakomitej zabawy przy skeczach i piosenkach opartych na nietuzinkowym, inteligentnym dowcipie.

www.czesuaf.art.pl

Kabaret LIMO (Trójmiasto)

Jeden z najbardziej utytułowanych kabaretów. Laureat wielu ważnych festiwali. W tym, trzykrotny zwycięzca Krakowskiego Przeglądu Kabaretowego PAKA.

Do autorów LIMO należy bez wątpienia umiejętna obserwacja rzeczywistości oraz wyłapywanie jej absurdów, bardzo dobre aktorstwo, mistrzowska gra słowem oraz mądry tekst i trafna puenta, która w sprytny sposób definiuje otaczającą nas rzeczywistość.

Kabaret LIMO to obecnie jeden z najlepszych kabaretów młodego pokolenia a ich koncerty to niezapomniane i stale zaskakujące w swojej treści wydarzenia polskiej sceny kabaretowej. Kabaret LIMO to również słynne parodie trailerów filmowych, które stale biją rekordy oglądalności.

www.limo.art.pl

Kabaret JURKI (Zielona Góra)

Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W 1996 r. na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem tzw. nurtu sierocego, przedstawiającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.

Kabaret Jurki jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej: „Wieczorne rozmowy” Mirka i Lucyny, żona podjadająca kiełbasę w nocy, w skeczu „Odchudzanie”, parodia programu „Pytanie na śniadanie”, czy też monologi Wojtka, Saszy, czy Marylki, które mogą być Państwu znane z TVP2, Radiowej Trójki lub TV Polsat, HBO Na stojaka. Jurki pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Jurki tworzą również piosenkę kabaretową.

www.jurki.com.pl

 

Kabarety konkursowe

Eliminacje

Kabaret z Konopi (Kielce)

Kabaret z Konopi istnieje już 5 lat. Ma za sobą około 300 występów na terenie całego kraju. Kabaret jest uczestnikiem większości przeglądów i festiwali kabaretowych, zdobywając na nich laury i nagrody oraz różnego rodzaju wyróżnienia.

Program „Eksperyment” jest wizją kabaretu przebiegu występu pokazaną „od zaplecza” pozwalającą widzom na aktywny udział i wspólną zabawę z wykonawcami.

Więcej o kabarecie na www.zkonopi.pl

Svenson Band (Szwecja)

To szwedzka grupa propagująca typową szwedzką kulturę za pomocą przedmiotów wydobywających dźwięki dostępne w każdym oddziale IKEA. Wyjaśniają także transcendentalność uuumlautów w mowie Szwedów, oraz dlaczego i czym Norwegowie karmią Fiordy.

 

Re-Hot (Kraków)

Kabaret powstał w 2009 roku. Na swoim koncie ma wiele występów, w tym o charakterze charytatywnym.

Program konkursowy to swoista mieszanka różnych stylów i sytuacji. Kabaret przenosi nas do gabinetu hirurga plastycznego, odwiedzimy pobliską parafię by następnie zakupić grzybki i Telimeny.

Łukasz Szymanek (Lublin)

„Spotkanie z aktorem“ to pierwszy program kabaretowy Łukasza „Szampanka“ Szymanka znanego niegdyś m.in. z kabaretu Czesuaf. Artysta współpracuje obecnie z Teatrem Kameralnym w Lublinie i próbuje swoich sił jako solista kabaretowy. „Spotkanie z aktorem“ łączy w sobie elementy teatru i kabaretu.

Konkurs główny

Kabaret Szarpanina (Szczecin)

Istnieje od 2007 roku a już na swoim koncie ma najważniejsze nagrody kabaretowe festiwali.

Ich program to gwarancja dynamicznej zabawy okraszonej niebanalnym tekstem, wypełnionej świetnymi grepsami, porywającą grą aktorską oraz intrygującą oprawą muzyczną. Nazywa się „Krajm Story“.

www. szarpanina.pl

Kabaret Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna)

Trzy osobowa grupa została założona w 2004 roku. Skecze Weźrzeszy obfitują w dużą dawkę absurdu wmieszaną w zawiłe sytuacje życia codziennego. Niektóre z nich można potraktować jako poradniki inne to numery odchylone od normy. Zarówno w jednych jak i w drugich zaangażowanie i energia młodych aktorów wciąga widza w komiczny świat spektaklu.

www.wezrzesz.prv.pl

Kabaret Dabz (Opole)

DABZ powstał w Opolu, jako projekt dwóch zapalonych kabareciarzy: Jakuba Krzaka - Kubusia oraz Krzysztofa - Krzycha - Wilkosza. W ten sposób narodził się dwuosobowy człowiek, którego świat ujrzał 23 stycznia 2007 roku. Od tamtej pory pojawia(my) się na scenach w całej Polsce.

www.dabz.art.pl

Kabaret Liquidmime (USA)

Laureat pierwszej nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego PAKA 2010, półfinalista programu TVN „Mam talent“.

Niesamowite połączenie sprawnego show kabaretowego z pantomimą oraz atrakcyjnymi efektami klaunady.

Liquidmime to polsko-amerykański tandem, w którym liderem jest Jim Wiliams, amerykański aktor, mim, tancerze, klaun, scenarzysta i improwizator. Anka Wojkowiak – Wiliams to aktorka pantomimy, związana z tradycją Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Występowała na teatralnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Francji i USA.

Polsko-amerykańska para aktorów mimów stwarza na scenie zajmujące kabaretowe show. Liquidmime tworzy skepktakle, w których dotyka wielu dziecin życia, polityki, socjologii, technologii, relacji międzyludzkich i absurdów codzienności.

www.liquidmime.com

JURY

Rafał Kmita

Twórca i lider Autorskiego Kabaretu Rafała Kmity, który następnie przyjął nazwy Quasi-Kabaret Rafała Kmity i Grupa Rafała Kmity.

 Autor scenariuszy i piosenek tych kabaretów oraz reżyser ich spektakli. Ma opinię perfekcjonisty. Potrafi w nieskończoność dopracowywać każdy szczegół przedstawienia, sam montuje telewizyjne wersje programów. I bardzo dba o to, żeby się w nich nie powtarzać. Jego pierwszy program - "Głusi jak pień" - stanowił klasyczną kabaretową składanką piosenek i skeczy. Drugi - "Trzy zdania o umieraniu" - był pełną czarnego humoru opowieścią o śmierci. Trzeci - "Pop-show" - to porywająca tempem i "montażem" satyra na współczesne media. Czwarty - "Wszyscyśmy z jednego szynela" - był nostalgiczną, ale i bardzo zabawną wyprawą do XIX-wiecznej Rosji. Ostatni - "Ca-sting" - jest wreszcie "pełnometrażowym" spektaklem teatralnym. Rafał Kmita nigdy nie występuje na scenie. Skończył socjologię, studiował też prawo oraz teatrologię i filmoznawstwo.

Agnieszka Litwin-Sobańska

aka Marylka – aktorka kabaretowa.

Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy. Artyska kabaretów Jurki i Szum. Związana z wytwórnią filmową A`YoY.

Wciela sie w postać Baci w serialu kabaretowym TVP2 „Rodzina Trendych“. Obecnie gra Harriet Ferguson w imrpwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy“.

Krzysztof Jaślar

Krzysztof Jaślar - polski artysta kabaretowy, dziennikarz, założyciel i członek nieistniejącego już Kabaretu Tey. Reżyser programów rozrywkowych w TVP (m.in. Kraj się śmieje), festiwali opolskich, a także spektakli teatralnych. Wspólnie ze Zbigniewem Górnym współtworzył program „Co nam w duszy gra“. Pracował w redakcji rozrywki poznańskiego ośrodka telewizyjnego.

 

Na wszystkie pytania związane z festiwalem odpowie Tomek Łukaszewski – 607 591 306.

Informacje także pod adresem internetowym www.zakfestiwal.pl.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -