-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Kultura / EVENTY / 2010 / Szczepan Kończal /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 17 Lipca 2018
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10653981
-
- -
Szczepan Kończal

Urodzony w Katowicach, ukończył w ubiegłym roku z najwyższym wynikiem i medalem „Primus Inter Pares” katowicką Akademię Muzyczną w klasie prof. Józefa Stompla.

Jest laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w: Tbilisi (III nagroda w 2009 r.), Pretorii (VI nagroda w 2008 r.) – w obu tych konkursach jako pierwszy Polak w historii, Lizbonie – im. Vianny da Motty (V nagroda i nagroda specjalna w 2007 r.), Mediolanie (I nagroda i nagroda specjalna w 2010 r.), Campillos (III nagroda w 2009 r.), Oslo – im. Griega (II nagroda i dwie nagrody specjalne w 2008 r.), Takasaki (II nagroda w 2001 r.). Był finalistą konkursu w Tallinie (2006) i półfinalistą Konkursu Chopinowskiego (2005). Trzykrotnie został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wcześniej zwyciężył w kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach dla młodych pianistów (w Antoninie, Zabrzu, Siedlcach, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Stalowej Woli).

Grał na festiwalach chopinowskich w Dusznikach Zdroju, Filharmonii Narodowej, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a także na festiwalach i cyklach koncertowych w Kuressaare (Estonia), Oeiras (Portugalia), Stambule (Turcja).

Występował m.in. z Sinfonią Varsovią, Estońską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orquestra Gulbenkian, partnerowali mu m.in.: Antoni Wit, Tadeusz Strugała, Jerzy Swoboda, Michał Klauza, Andres Mustonen, Arjan Tien, Peter Csaba.

Podczas kursów mistrzowskich pracował pod okiem m.in.: Dang Thai Sona, Wiktora Mierżanowa, Bernarda Ringeissena, Lee Kum Singa, Johna Perry’ego, Andrzeja Jasińskiego, Krzysztofa Jabłońskiego, Krystiana Zimermana.

Sześciokrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury, jest laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska”, był stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Fundacji im. Kołłątaja, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Występował w kilkunastu krajach Europy a także w RPA, Gruzji, Japonii i Kanadzie.

W 2010 r. odbył tournée po Turcji (maj) i Anglii (czerwiec).

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Poetyckie Wieczory Podwójne

W imieniu Żyrardowskich Wieczorów Literackich serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko – muzyczne z Bogdanem Szymańczakiem, które odbędzie się w ramach Poetyckich Wieczorów Podwójnych w czwartek, 19 lipca, o godz. 18.00, w amfiteatrze Parku Miejskiego. Poetyckie Wieczory Podwójne to również turniej dwóch wierszy, który zorganizowany zostanie w Centrum Kultury w Żyrardowie. Zapraszamy!  

Wystawa prac Adama Pilorza w ResursieGaleria Resursa serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Adama Pilorza ,,Artefakty". Ekspozycja prezentowana jest do 5 sierpnia br. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

-W dniach 30 czerwca - 1 lipca zapraszamy do hali sportowej AQUA Żyrardów na mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Siatkówce U-20. Kibicujmy razem naszej reprezentacji! Wstęp na mecze bezpłatny.

PIĘĆ TYTUŁÓW MISTRZÓW POLSKI DLA BADMINTONISTÓW Z ŻYRARDOWA39 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie były dla żyrardowskich badmintonistów bardzo udane. Pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy to dorobek naszej ekipy. Organizatorem tych mistrzostw był Sianów. Tu zjechali się z całej Polski najlepsi badmintoniści seniorzy. Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń (245 zawodników) rywalizację o medale trzeba było rozłożyć na trzy dni.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -