Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10770735
-
- -
Zapraszamy do Industrialnej Zagrody
2018.04.24
Zapraszamy do Industrialnej Zagrody
Wielu mieszkańców Żyrardowa spotkało już spacerujących po ulicach wielbłąda czy osiołki. To Stefan, Lojzik i Żwirek - mieszkańcy Industrialnej Zagrody przy Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, która w najbliższą sobotę otwiera swoje podwoje. Zagrodę zamieszkują także renifery, alpaki oraz kozy. To pierwsza tego typu atrakcja w naszym mieście! Zapraszamy 28 kwietnia, w godz. 11:00-16:00. Będzie można osobiście zapoznać się ze zwierzętami, pogłaskać, a nawet zrobić sobie zdjęcie.
,,Japońskie inspiracje” Katarzyny Sielskiej w Resursie
2018.04.24
,,Japońskie inspiracje” Katarzyny Sielskiej w Resursie
W sobotnie popołudnie, 21 kwietnia b.r. w żyrardowskiej Resursie została otwarta wystawa prac graficznych Katarzyny Sielskiej pt. ,,Japońskie inspiracje”. Autorka jest studentką V roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiuje Projektowanie Graficzne i Grafikę Artystyczną na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Najchętniej tworzy linoryty i rysunki. Łącząc różne techniki i eksperymentując z nimi, tworzy prace w technikach własnych. Interesuje się ilustracją książkową, animacją i mangą.
Centrum Kultury w Żyrardowie zachęca do składania ofert
2018.04.23
Centrum Kultury w Żyrardowie zachęca do składania ofert
Do 26 kwietnia br. do godz. 10.00, można zgłosić do Centrum Kultury w Żyrardowie ofertę na przygotowywanie i produkcję programów Telewizji Żyrardowskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bip.ckzyrardow.pl. oraz w Centrum Kultury w Żyrardowie, Plac Jana Pawła II nr 3, tel. (46) 855 30 54, (46) 855 35 46. Zachęcamy do składania ofert!
Izba Pamięci Ośrodka AK ,,Żaba”
2018.04.23
Izba Pamięci Ośrodka AK ,,Żaba”
W piątek, 20 kwietnia, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Środowisko ,,Żaba” w Żyrardowie uroczyście otworzył nową siedzibę oraz Izbę Pamięci Ośrodka AK ,,Żaba”. Lokal przy ul. 1 Maja 74, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przekazał Związkowi w dożywotnie użytkowanie Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński.
Ile jeszcze bólu może znieść dziecko? Filipek nie ma już czasu!
2018.04.20
Ile jeszcze bólu może znieść dziecko? Filipek nie ma już czasu!
- Czasem ból jest tak dotkliwy, że nie oddadzą go żadne słowa, a kiedy cierpi dziecko – brakuje ich tym bardziej - mówi mama ciężko chorego Filipka Sucheckiego, małego mieszkańca naszego miasta, który od urodzenia cierpi z powodu silnie zdeformowanych nóżek i pomimo trzech nieudanych operacji, wciąż walczy o lepszą jakość życia. Pojawiła się propozycja operacji ostatniej szansy, w Stanach Zjednoczonych, już w maju br. To ostatni moment, abyś i Ty mógł pomóc. Nie zwlekaj. Czas gra tu olbrzymią rolę.
Jakub Wacławek laureatem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
2018.04.18
Jakub Wacławek laureatem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jakub Wacławek, uczeń klasy II d Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, pod opieką Pani Kingi Sałaj, nauczyciela języka polskiego zdobył tytuł Laureata I stopnia XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, która odbyła się w dniach 11 – 14 kwietnia 2018 r. Jakub uzyskał 88pkt/90! Gratulujemy!
O rewitalizacji w Ełku
2018.04.18
O rewitalizacji w Ełku
Przedstawiciele Miasta Żyrardowa, 16 kwietnia br., odwiedzili kolejne miasto w ramach cyklu wizyt studyjnych, mających na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z zakresu rewitalizacji. Tym razem delegacja gościła w Ełku – największym mieście Mazur, a zarazem mieście z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowych działań rewitalizacyjnych ukierunkowanych w szczególności na politykę społeczną, przedsięwzięcia z zakresu aktywizacji społecznej zarówno młodzieży, jak i seniorów, a także szeroką współpracę z sektorem pozarządowym.
18 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
2018.04.18
18 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
Osada fabryczna Żyrardowa jest jednym z największych osiągnięć urbanistyki XIX- wiecznej przemysłowej Europy. Żyrardów posiada ponad 200 zabytków indywidualnie wpisanych do rejestru i blisko 200 innych obiektów figurujących w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. W 1979 r. układ przestrzenno-architektoniczny osady fabrycznej w całości wpisany został do rejestru zabytków, a w 2012 r. – decyzją Prezydenta RP – żyrardowska osada uzyskała status Pomnika Historii.
Laureaci konkursu językowego z wizytą u Pierwszej Damy
2018.04.17
Laureaci konkursu językowego z wizytą u Pierwszej Damy
Od trzech lat w Szkole Podstawowej Nr 3 organizowany jest Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”. Corocznie wydarzenie Honorowym Patronatem obejmuje m.in. Prezydent Wojciech Jasiński, Ambasada Niemiec w Warszawie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. W dwóch ostatnich edycjach do tego grona dołączyła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która jest również fundatorką nagrody specjalnej. W tym roku Prezydentowa zaprosiła laureatów i organizatorów konkursu na wspólne spotkanie do Pałacu Prezydenckiego.
Razem posprzątajmy las!
2018.04.16
Razem posprzątajmy las!
W niedzielę, 22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Fundacja Kreatywna i Nadleśnictwo Radziwiłłów zapraszają wszystkich chętnych do udziału w akcji sprzątania lasu na granicy z Żyrardowem, wzdłuż ul. Wypoczynkowej.
Koło Związku Dużych Rodzin 3+ w Żyrardowie ma już 7 lat
2018.04.14
Koło Związku Dużych Rodzin 3+ w Żyrardowie ma już 7 lat
Członkowie i sympatycy Koła Związku Dużych Rodzin 3+ w Żyrardowie spotkali się 14 kwietnia br. na Walnym Zebraniu w Centrum Kultury. Była to zarazem świetna okazja do uczczenia 7 rocznicy założenia żyrardowskiego oddziału. Obecny na zebraniu Prezydent Wojciech Jasiński złożył na ręce Przewodniczącego Zarządu Roberta Rybickiego jubileuszowy dyplom, gratulując zaangażowania i życząc dalszych sukcesów wszystkim działaczom Koła.
Pierwsza wielomilionowa dotacja na rewitalizację budynków mieszkalnych
2018.04.13
Pierwsza wielomilionowa dotacja na rewitalizację budynków mieszkalnych
Miasto Żyrardów pozyskało prawie 6,5 mln. zł w konkursie dotyczącym rewitalizacji zabytkowej tkanki mieszkaniowej. To najwyższe dofinansowanie w tym konkursie, a pod względem przyznanej punktacji, Żyrardów uplasował się na pierwszym miejscu wraz z Warszawą, Ciechanowem i Płońskiem. Jednocześnie nasza Spółka PGM "Żyrardów" otrzymała w tym samym konkursie ponad 2,4 mln. zł na remont budynku. W sumie prawie 9 mln. zł dotacji z UE oraz budżetu państwa pozwoli na wyremontowanie 11 zabytkowych budynków mieszkalnych.
Cenna wymiana doświadczeń z zakresu rewitalizacji
2018.04.12
Cenna wymiana doświadczeń z zakresu rewitalizacji
Delegacja Miasta Żyrardowa, w dniu 10 kwietnia br., gościła z wizytą studyjną w Bytomiu. Celem wizyty było podzielenie się dobrymi praktykami w ramach pilotażu rewitalizacji. Ośmioosobowej delegacji z Żyrardowa przewodniczył Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa – Lucjan Krzysztof Chrzanowski.
Miejska Rada Seniora
2018.04.12
Miejska Rada Seniora
Mamy ogromną przyjemność poinformować w imieniu Prezydenta Wojciecha Jasińskiego i ks. Janusza Włodarczyka - Pełnomocnika Prezydenta Miasta Żyrardowa do Spraw Seniorów, o realizacji projektu mającego na celu powołanie Miejskiej Rady Seniorów.
Gorąco zachęcamy do oddawania kwi!
2018.04.11
Gorąco zachęcamy do oddawania kwi!
Kolejna akcja krwiodawstwa w Żyrardowie odbędzie się już w czwartek, 12 kwietnia. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstawa i Krwiolecznictwa będzie do dyspozycji krwiodawców na Placu Jana Pawła II, w godz. 9.00 – 13.00. Zachęcamy!
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -