Aktualności
-
-
Strona Główna Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 16 Stycznia 2019
- Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11786335
-
- -
Podwyższone stężenia zanieczyszczeń – ostrzeżenie dla Mazowsza
2018.10.11
Podwyższone stężenia zanieczyszczeń – ostrzeżenie dla Mazowsza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z utrzymywaniem się podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza (PM 10 i PM 2,5) w województwie mazowieckim wydane zostało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza. Ostrzeżenie obowiązuje do 12 października br.

 

Strajk Szpularek - ,,tkamy" niepodległą!
2018.10.10
Strajk Szpularek - ,,tkamy" niepodległą!

13 października Żyrardów upamiętni Strajk Szpularek i 100 lat niepodległości! 100 kilometrów nici, 100 igieł, 100 mieszkańców jednocześnie wyszywających napis „niepodległa” na 100 mkw. biało – czerwonej lnianej fladze. Tak żyrardowianie uczczą 135. rocznicę wybuchu strajku żyrardowskich robotników i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Wspólnie twórzmy historię naszego miasta i kraju - mówi p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski. - Zapraszam do udziału w inscenizacji i jubileuszowym happeningu. Razem utkamy niepodlegą na lnianej fladze. To może wydarzyć się tylko w Żyrardowie!

Zapraszamy na grę miejską ,,Odkrywcy zielonego Żyrardowa"
2018.10.10
Zapraszamy na grę miejską ,,Odkrywcy zielonego Żyrardowa"

W niedzielę, 14 października, proponujemy niebanalne spędzenie czasu! Zapraszmy do udziału grze miejskiej "Odkrywcy zielonego Żyrardowa", która pozwoli na lepsze poznanie miasta i towarzyszącej mu przyrody. Zapewniamy ciekawe zadania i upominki dla osób, które ukończą grę.

Pomorska oddana do użytku
2018.10.09
Pomorska oddana do użytku

W poniedziałek, 8 października, nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: Budowa ul. Pomorskiej (na odc. od ul. S. Żeromskiego do ul. Piastowskiej) oraz ul. Piastowskiej (na odc. od ul. Poznańskiej do ul. Pomorskiej).

Zostań twórcą unikalnych wyrobów ceramicznych
2018.10.09
Zostań twórcą unikalnych wyrobów ceramicznych

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury w Żyrardowie na bezpłatne warsztaty ceramiczne. Spotkania odbędą się w dniach 8,12, 15, 20 października i 8 listopada br., w godz. 17.30, 18.30 - 20.30, 21.00. W programie m.in. wyjazd do pracowni ceramicznej, wystawa wykonanych rękodzieł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 45 866 30 54, 884 388 685.

FRAJDA na „Joy of Europe” w Belgradzie
2018.10.09
FRAJDA na „Joy of Europe” w Belgradzie

"Joy of Europe" to międzynarodowy festiwal dla dzieci i młodzieży organizowany co roku w stolicy Serbii przez Dziecięce Centrum Kultury w Belgradzie. W tym roku festiwal odbył się w dniach 1-6 października i była to już jego 49 edycja, w której wzięły udział grupy wokalne i taneczne z osiemnastu państw. Nasz kraj reprezentował zespół wokalny „Frajda” działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.

Ochronka uroczyście otwarta
2018.10.09
Ochronka uroczyście otwarta

W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie zrewaloryzowanego zabytkowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 9 tzw. Ochronki. W obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przedszkolaki zaprezentowały wspaniały występ specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Gospodarzami uroczystości byli p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz dyrektor placówki Grażyna Galińska.

Zapraszamy na Forum Pożytku Publicznego
2018.10.08
Zapraszamy na Forum Pożytku Publicznego

Lucjan Krzysztof Chrzanowski, p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych na „FORUM POŻYTKU PUBLICZNEGO”. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 października br., o  godz. 16.00, w Resursie przy ul. 1 Maja 45, w sali konferencyjnej (I piętro).

Świętujmy razem z Hufcem ZHP Żyrardów
2018.10.05
Świętujmy razem z Hufcem ZHP Żyrardów

Harcerskie Nuty Niepodległości - to koncert zespołu ,,Żywioły Art", który uświetni niedzielne Święto Hufca ZHP Żyrardów. Koncert rozpocznie się o godz. 12.15 w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wcześniej w ramach obchodów Święta Hufca, o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, a o godz. 11.40 odbędzie sie apel przy Pomniku Hufca, przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej. Z kolei po koncercie, o godz. 13.15, harcerska brać zaprasza do udziału w grze terenowej ulicami miasta.

Nowy rok akademicki UTW
2018.10.05
Nowy rok akademicki UTW

W ubiegłą środę, 3 października, w Resursie Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2018/2019. Tym samym przed seniorami kolejny rok wspólnej nauki i przygody.

Konsultacje projektu uchwały
2018.10.05
Konsultacje projektu uchwały

Zapraszamy organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność statutową na terenie Miasta Żyrardowa w zakresie: nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie - do udziału w konsultacjach projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Miasta Żyrardowa.

 

Nowy sposób wypłat świadczeń w MOPS
2018.10.04
Nowy sposób wypłat świadczeń w MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrardowie informuje, iż od miesiąca października 2018 roku wszystkie wypłaty świadczeń odbywać się będą w nowych terminach.

Spacerujmy i żyjmy dłużej!
2018.10.04
Spacerujmy i żyjmy dłużej!

Całe rodziny przyjęły zaproszenie na sobotni „Spacer po Zdrowie” alejkami Parku Dittricha. W samo południe na starcie spaceru stanęli mali, młodzi, duzi i seniorzy, a nawet zupełnie malutcy  - u taty na rękach lub z mamą w wózku. Impreza miała charakter ogólnopolski. Jej celem, jak co roku, jest zachęcanie do ruchu na świeżym powietrzu i promowanie zdrowego stylu życia. To o tyle ważne, że jak pokazują badania, 1 godzina spaceru dziennie wydłuża nasze życie o 4 lata!

Porozmawiajmy o Smart Cities
2018.10.02
Porozmawiajmy o Smart Cities

Zapraszamy na spotkanie w dniu 8 października br. o godz. 17.00 w Resursie, ul. 1 Maja 45, podczas którego wspólnie z przedstawicielami Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju będziemy chcieli zastanowić się, w jaki sposób zwiększyć dostęp mieszkańców do informacji o tym, co dzieje się w mieście oraz jak zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w sprawy miasta poprzez rozwój technologii informatycznych.

Żyrardowski Rower Miejski uruchomiony
2018.10.02
Żyrardowski Rower Miejski uruchomiony

Mieszkańcy Żyrardowa mogą już korzystać z systemu rowerów miejskich. Od poniedziałku w mieście dostępne są 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 40 rowerów. Rowery można wypożyczyć na stacjach przy Parku Seniora, Towarowej, Dworcu PKP i Urzędzie Miasta. Rozmieszczono je tak, by rower mógł być wykorzystywany nie tylko rekreacyjnie, ale także podczas codziennych dojazdów.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

JAZZ W CENTRUM KULTURY – AGNIESZKA WILCZYŃSKA I ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki jazzowej i nie tylko, na wyjątkowy koncert w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej i Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Koncert odbędzie się w sobotę, 19 stycznia, o godz. 20.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Kolęda jest kobietą

Klub Osiedlowy „Koliber” zaprasza na wyjątkowy koncert polskich kolęd i pastorałek zatytułowany „Kolęda jest kobietą”. Wystąpią Joanna Dudkowska – gitara basowa, Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela oraz Kasia Pakowska - wokalistka, grająca również na perkusjonaliach. Koncert odbędzie się 18 stycznia o godz. 20.00. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Klubie.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

„Babilon MMA 7”

Już 25 stycznia w Żyrardowie Michał „Masakra” Kita, spotka się z innym doświadczonym fighterem Arturem „Głuchym” Głuchowskim podczas gali „Babilon MMA 7”. Na Gali zobaczymy też efektownie walczącego Daniela Rutkowskiego, znanego z KSW i eksplozywnego w stójce Łukasz Rajewski oraz nieprzeciętnie utalentowanego Kamil Oniszczuk – to tylko niektórzy bohaterowie Babilon MMA 7.

Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Spółka AQUA, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz Żyrardowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na pływalni AQUA, w dniu 14 grudnia br. Strat o godz. 9.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -