Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 16 Listopada 2018
- Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11426307
-
- -
Akcja profilaktyczna w ramach Miejskiego Programu ,,Czas dla Serca”
2018.08.22
Akcja profilaktyczna w ramach Miejskiego Programu ,,Czas dla Serca”

W najbliższą sobotę, 25 sierpnia, odbędzie się kolejna akcja prozdrowotna. Zachęcamy gorąco do skorzystania z oferty bezpłatnych badań, jakie będą wykonywane w ramach realizowanego przez Miasto Żyrardów programu profilaktyki chorób układu krążenia pn. „CZAS DLA SERCA”.

Kolejne miliony złotych dofinansowania dla Żyrardowa!
2018.08.21
Kolejne miliony złotych dofinansowania dla Żyrardowa!

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie o łącznej wartości prawie 13 mln zł na kolejne niezwykle ważne inwestycje w naszym mieście. Będzie to rewitalizacja komunalnych budynków mieszkalnych (prawie 6,5 mln zł) oraz budowa kolejnych ścieżek rowerowych (ponad 6,3 mln zł). Żyrardów podczas uroczystego podpisania umów reprezentowali p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Skarbnik Miasta Anna Krupa.

E-opieka w Żyrardowie
2018.08.20
E-opieka w Żyrardowie

Miasto Żyrardów, znalazło się w gronie 10 mazowieckich gmin, z którymi Miasto Stołeczne Warszawa podpisało w ubiegłym tygodniu umowę na realizację projektu pn. ,,Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach TIK na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (E-Opieka)”. Dzięki temu powstanie centrum wsparcia dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę.

Trwa nabór wniosków o 500+
2018.08.17
Trwa nabór wniosków o 500+

Drodzy Rodzice, przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres zasiłkowy, czyli od 1 października 2018 do 30 września 2019. Co ważne, aby zachować ciągłość otrzymywania świadczenia, wniosek należy złożyć jeszcze w sierpniu.

Miasto zaprasza apteki do współpracy
2018.08.17
Miasto zaprasza apteki do współpracy

Ratusz przygotowuje dokumentację na postępowanie przetargowe dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Jednym z elementów zamówienia będą punkty z pojemnikami na przeterminowane leki.

Fotowoltaika w PGK
2018.08.17
Fotowoltaika w PGK

W PGK dobiega właśnie końca projekt „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej - Oczyszczalni ścieków w Żyrardowie” realizowany w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”. Projekt polega na budowie instalacji fotowoltaicznej służącej do wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej oraz wymianie źródeł ciepła na bardziej efektywne energetycznie i ekologicznie.

Rusza przebudowa ulic Izy Zielińskiej i Ireny Przybysz
2018.08.16
Rusza przebudowa ulic Izy Zielińskiej i Ireny Przybysz

Ciepłe lato sprzyja realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Już w najbliższych dniach rozpoczną się prace w ul. Izy Zielińskiej oraz ul. Ireny Przybysz.  Przebudowa obu ulic zakończy się jesienią tego roku.

Żyrardów w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej
2018.08.16
Żyrardów w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej

Na terenie żyrardowskiego cmentarza, przy mogile polskich żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej w latach 1918 – 1920, w Święto Wojska Polskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterów jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata, stoczonej na przedpolach Warszawy w sierpniowe dni roku 1920.

Komunikat Komisarzy Wyborczych w Płocku
2018.08.14
Komunikat Komisarzy Wyborczych w Płocku

W związku z zarządzonymi na dzień 21 października br. wyborami samorządowymi, Komisarze Wyborczy w Płocku informują o miejscu, dniach i godzinach składania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych.

Święto Wojska Polskiego w Żyrardowie
2018.08.13
Święto Wojska Polskiego w Żyrardowie

Serdecznie zapraszamy do udziału w miejskich obchodach 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu żyrardowskim rozpocznie się o godz. 10.45. Po uroczystości, o godz. 12.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy!

Śladami Jedwabnego Szlaku
2018.08.13
Śladami Jedwabnego Szlaku

Wakacyjną propozycją Galerii ,,Resursa” jest wystawa fotograficzna Łukasza Grudysza ,,W drodze. Na Jedwabnym Szlaku”. Uroczyste otwarcie miało miejsce 11 sierpnia. Ekspozycja przedstawia podróże samochodowe, które Łukasz Grudysz odbył wraz z przyjaciółmi Kazimierzem Rokickim, Cezarym Popławskim, Januszem Janczewskim, Stanisławem Materniakiem oraz Tomaszem Sobierajem. Jest zapisem miejsc i życiorysów ludzi, którzy zamieszkują tereny dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

Uwaga! Burze!
2018.08.10
Uwaga! Burze!

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie dla powiatu żyrardowskiego, w którym uprzedza o wystąpieniu burz z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. i miejscowym gradem. Zalecamy zatem zapoznanie się z treścią komunikatu i zachowanie dzisiaj szczególnej ostrożności.

Kolejny sukces Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
2018.08.03
Kolejny sukces Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Muzeum Lniarstwa już trzeci raz z rzędu znalazło się w gronie laureatów Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymując dofinansowanie w wysokości 85 500 zł na stworzenie wystawy „wySNUTE nici”. Nowa ekspozycja, która będzie prezentowała proces technologiczny oddziału przygotowawczego tkalni żyrardowskich zakładów lniarskich, zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

Żyrardów pamięta o Powstaniu Warszawskim
2018.08.02
Żyrardów pamięta o Powstaniu Warszawskim

1 sierpnia br. przy pomniku Żołnierzy AK, na skwerze u zbiegu ulic 1 Maja i Limanowskiego, zebrali się kombatanci, reprezentanci władz miasta i powiatu, lokalnych stowarzyszeń i mieszkańcy Żyrardowa, by oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego sprzed 74- laty. Punktualnie o godz. 17:00 zawył przejmujący dźwięk syren. Miasto zatrzymało się na symboliczną minutę, by wspomnieć bohaterską postawę warszawiaków walczących za polski honor i wolność.

 

Włącz się do dyskusji na temat obszaru rewitalizacji
2018.08.02
Włącz się do dyskusji na temat obszaru rewitalizacji

Zapraszamy do udziału w geoankiecie, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat wyznaczonego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Żyrardowa obszaru zdegradowanego i rewitalizacji. Geoankieta stanowi połączenie ankiety i interaktywnej mapy, na której można zaznaczać odpowiedzi na poszczególne pytania wskazując konkretne miejsca czy budynki. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 15 minut.
 

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl nowego cyrku "Spektrum"

18 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 18:00 na spektakl nowego cyrku zatytułowany "Spektrum". Widowisko łączy w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

„Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy”

Zapraszamy 23 listopada, na godz. 18:00, do Resursy na koncert dedykowany upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy” to oryginalne zestawienie operowego brzmienia z lubianą i przystępną muzyką góralską. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, żołnierskie, podhalańskie i współczesne kompozycje. Na scenie wystąpią: Krzysztof Gwiazda (bas/baryton), Stanisław Deja (fortepian), Hanka Rybka z zespołem.

Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W dniu 23.11.2018 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej AQUA Żyrardów odbędzie się zebranie organizacyjne. Jest to ostateczny termin zgłaszania drużyn do rozgrywek ‼️

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -