Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 21 Maja 2019
- Imieniny: Jana, Kryspina, Wiktora
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
12657234
-
- -
„Dzień Otwarty” w Jedynce
2019.03.15
„Dzień Otwarty” w Jedynce

Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Filipa de Girarda w Żyrardowie serdecznie zaprasza szóstoklasistów oraz ich rodziców na „Dzień Otwarty”, podczas którego będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki i warunkami rekrutacji.  Żyrardowska „Jedynka” zaprasza 1 kwietnia od godz. 17.00.

Ceny za odpady
2019.03.15
Ceny za odpady

Podczas wczorajszej sesji radni podjęli bardzo trudne i zarazem ważne decyzje dla naszego miasta. Decyzją radnych zmieniono stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dostosowując je tym samym do rzeczywistych kosztów obsługi systemu.

Smacznie, zdrowo i we francuskim stylu
2019.03.14
Smacznie, zdrowo i we francuskim stylu
Dzisiejsze francuskie śniadanie prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego z dziećmi i młodzieżą żyrardowską przejdzie do historii. Croissants, petit pain au chocolat, flambirowane naleśniki, francuska muzyka, długie rozmowy po polsku i francusku i wyjątkowa atmosfera. Filip de Girard jest z nas dumny!
Imprezy bokserskie w AQUA Żyrardów
2019.03.14
Imprezy bokserskie w AQUA Żyrardów

W piątek, 8 marca, w Spółce AQUA ŻYRARDÓW odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli organizatorzy imprez bokserskich w Polsce i za granicami kraju - Darek Karpiński, Dyrektor Warszawskiej Akademii Sportu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy oraz medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce i Adam Kusior, Vice Prezes ds. Zagranicznych Polskiego Związku Bokserskiego, Członek Komitetu Wykonawczego AIBA. Spółkę AQUA reprezentowali - Prezes Ryszard Adamiak i Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Ryszard Drewa.

W czwartek akcja krwiodawstwa
2019.03.13
W czwartek akcja krwiodawstwa

W czwartek, 14 marca, kolejna cykliczna akcja krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie do dyspozycji krwiodawców w godz. 9.00 - 14.00. Zachęcamy do oddawania krwi.

Oferta pracy w Klubie Seniora
2019.03.13
Oferta pracy w Klubie Seniora

Miasto Żyrardów, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieściło zapytanie ofertowe na świadczenie usług Lidera Klubu Seniora. Zadanie realizowane jest w ramach projektu dofinansowanego z środków unijnych pn. Żyrardów stawia na seniorów.

Zapraszamy na spotkanie ws. konkursu na działania w obszarze rewitalizacji
2019.03.12
Zapraszamy na spotkanie ws. konkursu na działania w obszarze rewitalizacji

W związku z ogłoszonym przez Miasto Żyrardów konkursem ofert na realizację działań mających na celu aktywizację społeczności na obszarze rewitalizacji, serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, podczas którego omówione zostaną warunki i efekty realizacji projektów. Spotkanie odbędzie się 18 marca br. (poniedziałek), o godzinie 17:30, w Resursie.

Trwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych
2019.03.12
Trwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych

Szanowni Rodzice, przypominamy, iż od 1 marca 2019 r. rozpoczęła się rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020. Zapisy będą trwały do 18 marca 2019 r.

O Dittrichach i Żyrardowie w czeskim senacie
2019.03.12
O Dittrichach i Żyrardowie w czeskim senacie

W Pradze, w siedzibie Senatu Republiki Czeskiej, 5 marca br., odbył się wernisaż wystawy „Zapomniana sława rodziny Dittrich z Krasnej Lipy”. Ekspozycja pod patronatem senatora Zbynka Linharta, przygotowana została przez Stowarzyszenie Omnium w partnerstwie z Miastem Krasna Lipa.

Starostwo Powiatowe ogłosiło nabór na stanowisko Geodety Powiatowego
2019.03.11
Starostwo Powiatowe ogłosiło nabór na stanowisko Geodety Powiatowego
Starostwo Powiatowe w Żyrardowie ogłosiło nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Geodeta Powiatowy. Termin składania ofert upływa z dniem 22 marca 2019 roku o godz. 13.00. Więcej na stronie www.powiat-zyrardowski.pl
Ósmoklasisto i gimnazjalisto! Dołącz do grona uczniów ,,Czerwoniaka"
2019.03.11
Ósmoklasisto i gimnazjalisto! Dołącz do grona uczniów ,,Czerwoniaka"

W związku z trwającą rekrutacją, Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie organizuje dla wszystkich zainteresowanych nauką w szkole dzień otwarty. Zapraszamy do ,,Czerwoniaka" 6 kwietnia br. O godz. 9.00 dbędzie się spotkanie z dyrekcją dla ósmoklasistów, a o godz. 10.00 - dla gimnazjalistów.   

Porozmawiajmy o przyszłości inteligentnej specjalizacji Mazowsza w Żyrardowie!
2019.03.11
Porozmawiajmy o przyszłości inteligentnej specjalizacji Mazowsza w Żyrardowie!

Z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, już w najbliższy piątek, 15 marca, Żyrardów, będzie gospodarzem subregionalnej konferencji, poświęconej gromadzeniu informacji niezbędnych do aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, która z kolei wyznaczać będzie priorytety w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, w żyrardowskiej Resursie.

Otwarty konkurs ofert - rozstrzygnięcie
2019.03.08
Otwarty konkurs ofert - rozstrzygnięcie

W dniu 7 marca, Prezydent Miasta Żyrardowa rozstrzygnął konkurs ofert na upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2019. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej: https://www.bip.zyrardow.pl

Spółka AQUA Żyrardów otrzymała dofinansowanie na projekt ,,Umiem pływać"
2019.03.08
Spółka AQUA Żyrardów otrzymała dofinansowanie na projekt Powszechna Nauka Pływania – Umiem Pływać

Na pływalni AQUA Żyrardów wystartowała kolejna edycja projektu Powszechna Nauka Pływania – Umiem Pływać 2019 r. dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W projekcie biorą udział dzieci ze szkół podstawowych z gminy Nadarzyn z: Rusiec – 59 uczniów, Nadarzyna – 64 uczniów, Kostkowiec i Wola Krakowiańska – 29 uczniów, Młochów – 28 uczniów. Zajęcia zaplanowane są od marca do listopada 2019, będą odbywały się cyklicznie w określone dni dla poszczególnych grup.

Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji
2019.03.06
Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji

Miasto Żyrardów w ramach projektu Modelowej Rewitalizacji Miast przeznaczyło 175 000,00 zł na działania społeczne w zakresie rewitalizacji. W dniu 1 marca 2019 roku Prezydent Miasta Żyrardowa Zarządzeniem nr 75/19 ogłosił konkurs ofert dotyczący realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej na obszarze rewitalizacji Miasta Żyrardowa. Celem konkursu jest umożliwienie mieszkańcom angażowania się w działania na rzecz innych mieszkańców i lokalnych wspólnot z obszaru rewitalizacji Żyrardowa.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Młodziczki „Trójki” w finale Mistrzostw Polski

Drużyna młodziczek UKS „Trójka”, prowadzona przez Piotra Wacławka, przez cały turniej Półfinałów Mistrzostw Polski Kobiet U14K (10-12 maja br. w Bochni) przeszła jak burza wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje mecze. Tym samym nasze zawodniczki wywalczyły awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Finał Mistrzostw Polski dla kadetek UKS Trójka

W dniach 26-28 kwietnia w Żyrardowie odbył się Półfinałowy Turniej MP U16K. Zawodniczki UKS Trójka mimo zmęczenia fizycznego i kontuzji  konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i awansowały do dalszych rozgrywek. Naszemu zespołowi pozostaje już tylko solidnie przygotować się do finałów, które za niespełna 3 tygodnie.

Trójka w Półfinałach Mistrzostw Polski Kobiet U16

Podopieczne Dominiki Sztąberskiej i Bartosza Słomińskiego awansowały do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U16 po udanych meczach rozegranych od 5 do 7 kwietnia w Poznaniu podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -