Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 16 Listopada 2018
- Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11426328
-
- -
Już od jutra nowe autobusy komunikacji miejskiej
2018.08.31
Już od jutra nowe autobusy komunikacji miejskiej

Od 1 września na żyrardowskie ulice wyjadą zupełnie nowe autobusy komunikacji miejskiej. Będą nowoczesne, komfortowe, bezpieczne i ekologiczne. Miasto Żyrardów podpisało umowę z konsorcjum firm PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin na usługi „Zbiorowego Transportu Drogowego w latach 2018-2023”. Wartość umowy to 17,7 mln zł., co daje rocznie kwotę 3,5 mln zł.

Nowe dotacje dla Żyrardowa
2018.08.31
Nowe dotacje dla Żyrardowian

Mamy kolejną bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców. Miasto Żyrardów otrzymało środki z w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na rozwój środowiskowych usług społecznych na rzecz aktywnej integracji osób niesamodzielnych i starszych. Do tego dochodzi grant z Fundacji Promocji Gmin Polskich w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” realizowanego z  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Konkurs dla organizacji pozarządowych „Aktywny senior to bezpieczny senior”
2018.08.31
Konkurs dla organizacji pozarządowych „Aktywny senior to bezpieczny senior”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na nakręcenie spotu filmowego pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”, który będzie upowszechniany w ramach przygotowywanego przez Komendę Główną Policji Programu o tej samej nazwie oraz będzie włączony w działania „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Przyłącz się do „Strajku Szpularek”
2018.08.30
Przyłącz się do „Strajku Szpularek”

135 lat temu wyszły na ulice, by walczyć o swoją godność. „Ośmiogodzinnego dnia pracy!  Żądamy podwyżki płac!” - tak zaczęła się historia żyrardowskiego strajku szpularek z 1883 roku. Dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu, które zdobyło Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, po raz kolejny wybrzmią hasła wykrzykiwane niegdyś przez robotników. Osoby zainteresowane udziałem w przygotowywanej inscenizacji historycznej zapraszamy 4 września na spotkanie organizacyjne do Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
2018.08.30
Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do wspólnej lektury książki przybliżającej nas do doświadczeń Polaków sprzed wieku.  Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod Patronatem Pary Prezydenckiej odbędzie się 8 września, o godz. 17.00, w Muzeum Lniarstwa. Jak na rok jubileuszowy przystało zapowiada się wyjątkowo ciekawe wydarzenie, rozbudowane o dodatkowe atrakcje.

Otwarcie eko-parku już tuż, tuż…
2018.08.29
Otwarcie eko-parku już tuż, tuż…

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie kolejnej wielkiej inwestycji w naszym mieście, a dokładniej kolejnego miejsca służącego rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Mowa tu oczywiście o  eko-parku przy ul. Nietrzebki. Zakończenie tak długo oczekiwanej, tak potrzebnej mieszkańcom inwestycji, nie może się oczywiście obyć bez świętowania, które zaplanowaliśmy na niedzielę, 9 września br, od godz. 15.00.

 

Ważna uroczystość dla żyrardowskiej oświaty
2018.08.28
Ważna uroczystość dla żyrardowskiej oświaty

28 sierpnia p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski w Resursie wręczył akty mianowania nauczycielom żyrardowskich szkół. Kolejny stopień awansu uzyskało 10 nauczycieli, którzy pozytywnie przeszli postępowanie egzaminacyjne.

Ulica Dzikiewicza do przebudowy
2018.08.28
Ulica Dzikiewicza do przebudowy

Już niebawem, bo w pierwszej połowie września, ruszy przebudowa ul. Dzikiewicza. Od dawna planowana inwestycja została przypieczętowana podpisaną 24 sierpnia br. umową pomiędzy JKM MIREX Sp. z o.o. ze Skierniewic a Miastem Żyrardowem, reprezentowanym przez p.o. Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Całkowita wartość inwestycji to 1 382 956,44  zł. Zakończenie prac przewidziano na 7 grudnia br.

Fragment ul. Żeromskiego zamknięty dla ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej
2018.08.27
Fragment ul. Żeromskiego zamknięty dla ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej

Przypominamy, że dziś w ul. Żeromskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do ul. Mokrej rozpoczynają się prace przygotowawcze do ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej. Roboty zakończone zostaną 6 września br. W tych dniach ul. Żeromskiego, od ul. Piastowskiej do ul. Mokrej, będzie całkowicie zamknieta dla ruchu pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej. Czasowo zostają zawieszone przystanki autobusowe Żeromskiego / Poznańska i Żeromskiego / Krzywa. Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2, 4, 7 i 9 jest przystanek Żeromskiego / Piastowska.

Narodowe Czytanie 2018 – zapraszamy do wspólnej lektury!
2018.08.24
Narodowe Czytanie 2018 – zapraszamy do wspólnej lektury!

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Miasta Żyrardowa zapraszamy do wspólnej lektury ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, książki przybliżającej nas do doświadczeń Polaków sprzed wieku, skłaniającej do refleksji nad dziejami ojczystymi. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się do ,,Narodowego Czytania”, podczas eventu organizowanego w naszym mieście 8 września br., prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

Konsultacje projektu uchwały
2018.08.23
Konsultacje projektu uchwały

Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa ogłosił zarządzenie w sprawie konsultacji projektu zmiany uchwały Rady Miasta dotyczącej określenia zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Organizacje pozarządowe działające na terenie Żyrardowa w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej mają możliwość wypowiedzenia się na temat proponowanych zmian podczas spotkania, które odbędzie się 27 sierpnia br., o godz. 18:30, w Resursie, przy ul. 1 Maja 45 w Żyrardowie.

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy zaplecza boiska ORLIK
2018.08.23
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy zaplecza boiska ORLIK

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Skarbnik Miasta Anna Krupa  podpisali z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na kolejne dofinansowanie dla Miasta Żyrardowa o wartości 100 tys. zł. Środki otrzymane w ramach tej umowy zostaną przeznaczone na realizowany już projekt pn. „Budowa zaplecza do boiska sportowego ORLIK”.

Zmiana organizacji ruchu w ul. Żeromskiego
2018.08.23
Zmiana organizacji ruchu w ul. Żeromskiego

W ramach realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4729W Wiskitki – Działki – Żyrardów na odcinku ulicy Żeromskiego od ulicy Limanowskiego do ulicy Mokrej w Żyrardowie”, w poniedziałek, 27 sierpnia br., rozpoczną się prace przygotowawcze do ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do ul. Mokrej. Roboty zakończone zostaną 6 września br. W związku z powyższym, w tych dniach nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ul. Żeromskiego dla ruchu pojazdów.

Przerwa techniczna na pływalni
2018.08.23
Przerwa techniczna na pływalni

AQUA Żyrardów Sp. z o.o. informuje, że w dniach od 3 do 7 września br. pływalnia będzie nieczynna - przerwa techniczna. Za utrudnienia przepraszamy.

Ochronka po rewaloryzacji gotowa na przyjęcie przedszkolaków
2018.08.22
Ochronka po rewaloryzacji gotowa na przyjęcie przedszkolaków

Odnowione, przestronne sale zabytkowej Ochronki, czyli Miejskiego Przedszkola Nr 9 na Placu Jana Pawła II, czekają na dzieci, które wrócą po wakacjach do przedszkola. Zakończony I etap rewaloryzacji Ochronki, przeprowadzony w zachodnim skrzydle obiektu, miał na celu nie tylko przywrócenie zabytkowi dawnej świetności, ale również przystosowanie jego pomieszczeń pod względem funkcjonalnym do aktualnych potrzeb przedszkolaków, jak również stworzenie przestrzeni na dodatkową ofertę kulturalno – edukacyjną.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl nowego cyrku "Spektrum"

18 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 18:00 na spektakl nowego cyrku zatytułowany "Spektrum". Widowisko łączy w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

„Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy”

Zapraszamy 23 listopada, na godz. 18:00, do Resursy na koncert dedykowany upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy” to oryginalne zestawienie operowego brzmienia z lubianą i przystępną muzyką góralską. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, żołnierskie, podhalańskie i współczesne kompozycje. Na scenie wystąpią: Krzysztof Gwiazda (bas/baryton), Stanisław Deja (fortepian), Hanka Rybka z zespołem.

Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W dniu 23.11.2018 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej AQUA Żyrardów odbędzie się zebranie organizacyjne. Jest to ostateczny termin zgłaszania drużyn do rozgrywek ‼️

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -