Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10770650
-
- -
Żyrardowski „Orlik” będzie miał wreszcie profesjonalne zaplecze
2018.06.12
Żyrardowski „Orlik” będzie miał wreszcie profesjonalne zaplecze
W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na realizację budynku zaplecza dedykowanego kompleksowi boisk sportowych „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żyrardowie. Całkowity koszt inwestycji, to 250.000,00 zł, z czego 100.000,00 zł stanowić będzie dotacja pozyskana przez Miasto od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018”.
Miejska Strefa Kibica
2018.06.11
Miejska Strefa Kibica
Już 19 czerwca, Miasto Żyrardów zaprasza na bezpłatną strefę kibica, zlokalizowaną na lodowisku AQUA, gdzie mieszkańcy będą mogli obejrzeć pierwszy mecz biało-czerwonych na Mundialu w Rosji. Miejska Strefa Kibica została zaplanowana na wszystkie dni meczowe naszej narodowej reprezentacji w piłce nożnej. W dniach 19, 24 i 28 czerwca, każdy kto będzie chciał wspólnie obejrzeć i wspierać Orły Nawałki, wystarczy że przyjdzie na Lodowisko przy AQUA.
Brawa dla zdolnych dzieci z Żyrardowa!
2018.06.08
Brawa dla zdolnych dzieci z Żyrardowa!
Miejska spółka PGK rozstrzygnęła konkurs plastyczny "Cztery Pory Roku". Dzieci i młodzież z Żyrardowa oraz powiatu żyrardowskiego nadesłały aż 176 prac na bardzo wysokim poziomie. Prace są odpowiedzią na temat konkursowy, czyli piękno i zabytki miasta w odsłonie wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej.
Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży dofinansowana przez Miasto
2018.06.08
Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży dofinansowana przez Miasto
Miasto Żyrardów przeznaczyło dla organizacji pozarządowych 143 000 zł na zorganizowanie dzieciom i młodzieży z terenu naszego miasta czasu wolnego podczas tegorocznych wakacji. Oferty złożone w ogłoszonym przez Miasto konkursie dotyczą zarówno stacjonarnych, jak i wyjazdowych form wypoczynku. Dla wielu dzieci wakacje nie byłyby tak urozmaicone, gdyby nie wsparcie Miasta.
Kolejne ścieżki rowerowe dzięki dofinansowaniu unijnemu
2018.06.07
Kolejne ścieżki rowerowe dzięki dofinansowaniu unijnemu
Dobra wiadomość dla miłośników jednośladów! W czasie, kiedy w mieście budowanych jest w sumie 8 km dróg rowerowych, Żyrardów pozyskał ponad 6,3 milionów zł na budowę kolejnych ścieżek rowerowych o łącznej długości prawie 6 km. Środki pochodzą z funduszy unijnych przyznanych na realizację projektu, którego liderem jest Żyrardów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 15,6 mln zł, a dofinansowanie 13,9 mln zł. Prawie połowa budżetu, tj. ponad 7,1 mln zł, stanowi wydatki Żyrardowa, dzięki czemu nasze miasto otrzyma najwyższe dofinansowanie wśród partnerów.
Ruszają kolejne zadania w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacji centrum osady fabrycznej
2018.06.06
Ruszają kolejne zadania w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacji centrum osady fabrycznej
W ubiegłym tygodniu Prezydent Wojciech Jasiński podpisał umowy na kolejne dwa zadania, które wraz z przebudową ul. Nowy Świat, składają się na zintegrowany projekt rewitalizacji centrum osady fabrycznej, realizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w wysokości ponad 6,6 mln zł. Umowy dotyczą stworzenia terenu zieleni na poprzemysłowym obszarze zwanym Centralą dawnych Zakładów Lniarskich oraz remontu biblioteki fabrycznej przy ul. 1 Maja wraz zagospodarowaniem otoczenia biblioteki. Przypomnijmy, że wcześniej podpisana została umowa na przebudowę ul. Nowy Świat.
Harmonogram działań GIMNAZJALISTY
2018.06.06
Harmonogram działań GIMNAZJALISTY
Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie informuje, że od 15 czerwca od godz. 10:00 do 19 czerwca do godz. 16:00 kandydaci z rodzicami mogą dokonać zmiany wyboru szkół w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru (dotyczy szkół, które są w tym samym systemie rekrutacyjnym). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.lo.zyrardow.edu.pl.
Zmarł Prezydent Krzysztof Ciołkiewicz
2018.06.06
Zmarł Prezydent Krzysztof Ciołkiewicz
Z wielką przykrością informujemy, że wczoraj w wypadku samochodowym zmarł Krzysztof Ciołkiewicz, Prezydent Miasta Żyrardowa w latach 1998 - 2006. Prezydent Ciołkiewicz, rządził miastem w wyjątkowo trudnych czasach transformacji po upadku Zakładów Lniarskich. Jego dokonania dla Żyrardowa są nie do przecenienia. Rozpoczął pierwsze działania rewitalizacyjne miasta, pozyskując na ten cel pierwsze unijne środki. Za jego prezydentury Żyrardów zaczął powoli wychodzić z kryzysu, zmieniając swój wizerunek i charakter. Łączymy się w smutku z Rodziną i Bliskimi Pana Prezydenta, składając w imieniu wszystkich Mieszkańców Żyrardowa wyrazy głębokiego współczucia.
Święto Lnu - świętem miasta, świętem mieszkańców
2018.06.05
Święto Lnu - świętem miasta, świętem mieszkańców
Szanowni Państwo! Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy w tym roku postanowili przyłączyć się do wspólnej zabawy podczas Święta Lnu w Żyrardowie. Chyba nie ma wśród mieszkańców nikogo, kto nie usłyszałby o największym wydarzeniu kulturalnym Żyrardowa, tak mocno związanym z historią naszego miasta. Święto Lnu z roku na rok staje się coraz bardziej barwne, coraz bardziej zróżnicowane i bez wątpienia stanowi atrakcję turystyczną dla mieszkańców okolicy, jak również gości zagranicznych.
Święto Lnu niczym lniana nić…
2018.06.05
Święto Lnu niczym lniana nić…
Parada ulicami miasta, występy lokalnych artystów - tych małych i tych większych, koncerty gwiazd przed kilkutysięczną publicznością, mnóstwo atrakcji dla dzieci, zwiedzanie miasta londyńskim autobusem, prezentacja lniarskich tradycji Żyrardowa w Muzeum Lniarstwa oraz w fabryce Lniane Tkaniny Żakardowe. Tak w wielkim skrócie podsumować można trzy dni Święta Lnu w Żyrardowie - największego wydarzenia w kalendarzu imprez kulturalnych miasta, a zarazem wydarzenia wyjątkowego, które łączy świetną zabawę z popularyzowaniem przemysłowego dziedzictwa Żyrardowa.
Zobacz XIX wieczną osadę fabryczną z perspektywy londyńskiego autobusu!
2018.06.01
Zobacz XIX wieczną osadę fabryczną z perspektywy londyńskiego autobusu!
Kto chce zwiedzić XIX-wieczną osadę fabryczną Żyrardowa, jest ku temu wyjątkowa okazja. Londyński autobus z przewodnikiem jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych historią i zabytkami tego wyjątkowego miasta. Startowy przystanek autobusu znajduje się na Placu Jana Pawła II.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka
2018.06.01
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka
Kochane Dzieci! Niech uśmiech nie znika z waszych twarzy nawet na chwilę! Bądźcie kochane, szczęśliwe, beztroskie. Niech spełnią się Wasze marzenia, a uściskom rodziców nie będzie końca. Radosnego świętowania Dnia Dziecka! Życzy Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński.
Dzień Dziecka na torze kolarskim
2018.06.01
Dzień Dziecka na torze kolarskim
Drogie Dzieci! W dniu Waszego święta Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza już od godz. 15.00 na tor kolarski, gdzie czekać będzie na Was mnnóstwo atrakcji. Tor kolarski zamieni się dziś w wesołe miasteczko z licznymi urządzeniami zabaw, będą też gry, zabawy, konkursy, no i oczywiście dużo dobrej muzyki. Dla najmłodszych zaśpiewa AIDA, a finałowym akcentem muzycznym będzie koncert CLEO.
Rewitalizujemy Żyrardów
2018.05.30
Rewitalizujemy Żyrardów
Miasto Żyrardów realizuje projekt pn. „Rewitalizacja miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych” w ramach konkursu „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Przez najbliższe miesiące będziemy spotykali na mini-festynach, spacerach badawczych czy w mobilnych punktach konsultacyjnych. Wspólnie stworzymy plan działań zmieniających Żyrardów w najbliższych latach. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami z zakresu odnowy miast oraz do zgłaszania własnych pomysłów.
O rewitalizacji w Katowicach
2018.05.30
O rewitalizacji w Katowicach
Przedstawiciele Urzędu Miasta Żyrardowa z Zastępcą Prezydenta Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim, w dniu 21 maja br. odwiedzili kolejne miasto w ramach cyklu wizyt studyjnych, mających na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z zakresu rewitalizacji. Tym razem delegacja zwiedziła Katowice, miasto które w 2015 roku uzyskało tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, co ważne jest w kontekście podejmowanych działań rewitalizacyjnych.
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -