Aktualności
-
-
Strona Główna Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 16 Stycznia 2019
- Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11786523
-
- -
I Sesja Rady Miasta Żyrardowa w kadencji 2018 - 2023
2018.11.21
I Sesja Rady Miasta Żyrardowa w kadencji 2018 - 2023

Zapraszamy na I Sesję Rady Miasta Żyrardowa w kadencji 2018 - 2023, która odbędzie się 22 listopada br. o godzinie 15:00 w Resursie. To właśnie na niej uroczyste ślubowanie złoży nowo wybrany Prezydent Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski i radni VIII kadencji Samorządu Terytorialnego. Radni wybiorą również spośród siebie Przewodniczącego Rady Miasta.

Mikołajki na Placu Jana Pawła II
2018.11.21
Mikołajki na Placu Jana Pawła II

Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza dzieci na Mikołajki! Spotykamy się 6 grudnia, o godz. 17.00, na Placu Jana Pawła II. W programie: piosenki świąteczne, zabawy, konkursy, świąteczne warsztaty, spotkanie ze św. Mikołajem, słodkie upominki, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, przejażdżki kolejką turystyczną. Zapraszamy! 

Miasto inwestuje w czujniki jakości powietrza
2018.11.20
Miasto inwestuje w czujniki jakości powietrza

Jeszcze w tym roku Miasto planuje zakupić czujniki jakości powietrza. Żyrardów na poważnie traktuje problem smogu. Aktualnie mieszkańcy mogą sprawdzać poziom jakości powietrza z dwóch czujników zamontowanych na terenie miasta.

 

Ulica Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego już gotowa
2018.11.19
Ulica Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego już gotowa

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa w naszym mieście. W ubiegłym tygodniu odbył się odbiór końcowy przebudowy ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Anielewicza, którą wykonała firma PLONIX Wojciech Tokarski Paweł Koniec Spółka Cywilna z Płońska.

Chodnik przy Wiejskiej przebudowany
2018.11.16
Chodnik przy Wiejskiej przebudowany

W piątek, 9 listopada nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: Przebudowa chodnika w ulicy Wiejskiej w Żyrardowie. Kolejna inwestycja na terenie Żyrardowa została zakończona w tym roku kalendarzowym. Tym razem pracownicy Wydziału inwestycji przeprowadzili odbiór końcowy zadania związanego z przebudową chodnika przy ulicy Wiejskiej. Firma MIREX Sp. z o. o., wykonawca inwestycji w zakresie swoich obowiązków miał kompleksową przebudowę ciągu pieszego oraz zjazdów do posesji.

Koncert Sinfonia Viva
2018.11.13
Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

100 lat Polsko!
2018.11.13
100 lat Polsko!

11 listopada 1918 r., dokładnie sto lat temu, Rzeczypospolita Polska powróciła jako niepodległe państwo na mapę Europy i świata, po 123 latach niebytu, zaborów, przelanej krwi, czekania, nadziei, walki i cierpienia. Przedstawiamy relację z miejskich obchodów tej wyjątkowej dla naszego kraju rocznicy.

Trening syren alarmowych
2018.11.13
Trening syren alarmowych

W środę, 14 listopada br., między godz.  9.00 a 14.00, przeprowadzony zostanie trening działania syren alarmowych, wchodzących w skład miejskiego systemu ostrzegania i alarmowania. Ponieważ będzie to wyłącznie test sprawności działania systemu, prosimy o niereagowanie na emitowane sygnały.

100 pytań na 100-lecie odzyskania niepodległości- konkurs w SP Nr 1
2018.11.13
100 pytań na 100-lecie odzyskania niepodległości- konkurs w SP Nr 1

Międzyszkolny turniej historyczny „100-lecie niepodległości. Historia Polski w latach 1918-2018” został zorganizowany przez nauczyciela historii Mariusza Szewczyka w Szkole Podstawowej Nr 1, by upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas turnieju obowiązywała nadrzędna zasada „Cieszymy się naszym świętem”. Choć nie zabrakło zaciętej rywalizacji, dla uczestników konkurs był przede wszystkim świetną zabawą.

Rekord dla Niepodległej
2018.11.08
Rekord dla Niepodległej

W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości żyrardowskie przedszkola i szkoły podstawowe włączają się jutro w akcję „Rekord dla Niepodległej” zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja adresowana jest do wszystkich przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w kraju i za granicą, a odbędzie się w piątek, 9 listopada, o godzinie 11:11. W Żyrardowie akcja ,,Rekord dla Niepodległej” odbędzie się na terenie placówek bądź boisk szkolnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 planują bić rekord dla Niepodległej na Placu Jana Pawła II. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie rozdawać będą przechodniom kotyliony i zachęcać do wspólnego śpiewania pieśni legionowych.

Żyrardów do hymnu!
2018.11.07
Żyrardów do hymnu dla Niepodległej

Żyrardów bierze udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź 11 listopada, o godzinie 12.00, na Plac Jana Pawła II i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva
2018.11.07
Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie mają zaszczyt zaprosić na koncert ,,Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Odbierz i wywieś polską flagę
2018.11.07
Odbierz i wywieś polską flagę

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,  Prezydent Żyrardowa zaprasza mieszkańców po bezpłatny odbiór flag, które będą rozdawane w najbliższy czwartek i piątek (8 i 9 listopada)w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa, w godz. 8:00-16:00, aż do wyczerpania ich zapasów.

Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów - wernisaż prac
2018.11.06
Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów - wernisaż prac

W sobotę, 10 listopada, o godz. 16.00 w Resursie odbędzie się wernisaż prac powstałych podczas warsztatów ceramicznych, zorganziowanych przez Centrum Kultury w Żyrardowie w ramach projektu „Nie tylko cegła. Ceramiczny Żyrardów”.

 

Dzień Kina Polskiego w Kinie Len
2018.11.06
Dzień Kina Polskiego w Kinie Len

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy dzień dla rodzimej kinematografii, który przypada właśnie 11 listopada. Otóż w tym roku kino polskie obchodzi 110. urodziny. Kino Len Żyrardów, należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, włącza się w obchody tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji Kino Len przypomni niezwykły film pt. „Dolina Issy” w reżyserii Tadeusza Konwickiego, który jest ekranizacją dzieła Czesława Miłosza o tym samym tytule.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

JAZZ W CENTRUM KULTURY – AGNIESZKA WILCZYŃSKA I ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki jazzowej i nie tylko, na wyjątkowy koncert w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej i Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Koncert odbędzie się w sobotę, 19 stycznia, o godz. 20.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Kolęda jest kobietą

Klub Osiedlowy „Koliber” zaprasza na wyjątkowy koncert polskich kolęd i pastorałek zatytułowany „Kolęda jest kobietą”. Wystąpią Joanna Dudkowska – gitara basowa, Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela oraz Kasia Pakowska - wokalistka, grająca również na perkusjonaliach. Koncert odbędzie się 18 stycznia o godz. 20.00. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Klubie.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

„Babilon MMA 7”

Już 25 stycznia w Żyrardowie Michał „Masakra” Kita, spotka się z innym doświadczonym fighterem Arturem „Głuchym” Głuchowskim podczas gali „Babilon MMA 7”. Na Gali zobaczymy też efektownie walczącego Daniela Rutkowskiego, znanego z KSW i eksplozywnego w stójce Łukasz Rajewski oraz nieprzeciętnie utalentowanego Kamil Oniszczuk – to tylko niektórzy bohaterowie Babilon MMA 7.

Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Spółka AQUA, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz Żyrardowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na pływalni AQUA, w dniu 14 grudnia br. Strat o godz. 9.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -