Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 23 Października 2018
- Imieniny: Marleny, Seweryna, Jana
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11240339
-
- -
Ryszard Tkacz i Edward Dębiński Honorowymi Obywatelami Miasta Żyrardowa
2018.09.03
Ryszard Tkacz i Edward Dębiński Honorowymi Obywatelami Miasta Żyrardowa

Grono Honorowych Obywateli Miasta Żyrardowa powiększyło się o dwa nowe nazwiska. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta ten zaszczytny tytuł nadano Ryszardowi Tkaczowi i Edwardowi Dębinskiemu.

Pierwszy dzwonek w szkołach
2018.09.03
Pierwszy dzwonek w szkołach

4,5 miliona uczniów z prawie 24. tys. placówek oświatowych i szkół usłyszało szkolny dzwonek. Nowy rok szkolny 2018/2019 jest ostatnim rokiem w starej formule, ponieważ w przyszłym roku zakończy się etap wygaszania gimnazjów. Bieżący rok szkolny będzie pierwszym w historii, gdy w 8-letnich szkołach podstawowych będzie się uczyć osiem roczników.

Jubileusz u Salezjanów
2018.09.02
Jubileusz u Salezjanów

To już 25 lat, odkąd decyzją ówczesnego Ordynariusza Diecezji Łowickiej Biskupa Alojzego Orszulika, do Żyrardowa przybyli Salezjanie. W ramach obchodów jubileuszu odbyły się nie tylko uroczysta msza święta i piknik, ale oficjalnie oddano do użytku nową scenę i wiaty stworzone na potrzeby parafian.

Żyrardów upamiętnił 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej
2018.09.01
Żyrardów upamiętnił 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Mszą św. polową w intencji Ojczyzny odprawioną na terenie żyrardowskiego cmentarza rozpoczęły się miejskie obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nabożeństwo celebrował ks. Adam Bednarczyk, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Oprawę muzyczną mszy św. zapewniło Towarzystwo Śpiewacze ,,Echo”. Druga część obchodów odbyła się przy Pomniku Żołnierzy Września, gdzie oddano hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w walkach z hitlerowskim okupantem.

Już od jutra nowe autobusy komunikacji miejskiej
2018.08.31
Już od jutra nowe autobusy komunikacji miejskiej

Od 1 września na żyrardowskie ulice wyjadą zupełnie nowe autobusy komunikacji miejskiej. Będą nowoczesne, komfortowe, bezpieczne i ekologiczne. Miasto Żyrardów podpisało umowę z konsorcjum firm PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin na usługi „Zbiorowego Transportu Drogowego w latach 2018-2023”. Wartość umowy to 17,7 mln zł., co daje rocznie kwotę 3,5 mln zł.

Nowe dotacje dla Żyrardowa
2018.08.31
Nowe dotacje dla Żyrardowian

Mamy kolejną bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców. Miasto Żyrardów otrzymało środki z w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na rozwój środowiskowych usług społecznych na rzecz aktywnej integracji osób niesamodzielnych i starszych. Do tego dochodzi grant z Fundacji Promocji Gmin Polskich w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” realizowanego z  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Konkurs dla organizacji pozarządowych „Aktywny senior to bezpieczny senior”
2018.08.31
Konkurs dla organizacji pozarządowych „Aktywny senior to bezpieczny senior”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na nakręcenie spotu filmowego pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”, który będzie upowszechniany w ramach przygotowywanego przez Komendę Główną Policji Programu o tej samej nazwie oraz będzie włączony w działania „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Przyłącz się do „Strajku Szpularek”
2018.08.30
Przyłącz się do „Strajku Szpularek”

135 lat temu wyszły na ulice, by walczyć o swoją godność. „Ośmiogodzinnego dnia pracy!  Żądamy podwyżki płac!” - tak zaczęła się historia żyrardowskiego strajku szpularek z 1883 roku. Dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu, które zdobyło Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, po raz kolejny wybrzmią hasła wykrzykiwane niegdyś przez robotników. Osoby zainteresowane udziałem w przygotowywanej inscenizacji historycznej zapraszamy 4 września na spotkanie organizacyjne do Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
2018.08.30
Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do wspólnej lektury książki przybliżającej nas do doświadczeń Polaków sprzed wieku.  Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod Patronatem Pary Prezydenckiej odbędzie się 8 września, o godz. 17.00, w Muzeum Lniarstwa. Jak na rok jubileuszowy przystało zapowiada się wyjątkowo ciekawe wydarzenie, rozbudowane o dodatkowe atrakcje.

Otwarcie eko-parku już tuż, tuż…
2018.08.29
Otwarcie eko-parku już tuż, tuż…

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie kolejnej wielkiej inwestycji w naszym mieście, a dokładniej kolejnego miejsca służącego rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Mowa tu oczywiście o  eko-parku przy ul. Nietrzebki. Zakończenie tak długo oczekiwanej, tak potrzebnej mieszkańcom inwestycji, nie może się oczywiście obyć bez świętowania, które zaplanowaliśmy na niedzielę, 9 września br, od godz. 15.00.

 

Ważna uroczystość dla żyrardowskiej oświaty
2018.08.28
Ważna uroczystość dla żyrardowskiej oświaty

28 sierpnia p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski w Resursie wręczył akty mianowania nauczycielom żyrardowskich szkół. Kolejny stopień awansu uzyskało 10 nauczycieli, którzy pozytywnie przeszli postępowanie egzaminacyjne.

Ulica Dzikiewicza do przebudowy
2018.08.28
Ulica Dzikiewicza do przebudowy

Już niebawem, bo w pierwszej połowie września, ruszy przebudowa ul. Dzikiewicza. Od dawna planowana inwestycja została przypieczętowana podpisaną 24 sierpnia br. umową pomiędzy JKM MIREX Sp. z o.o. ze Skierniewic a Miastem Żyrardowem, reprezentowanym przez p.o. Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Całkowita wartość inwestycji to 1 382 956,44  zł. Zakończenie prac przewidziano na 7 grudnia br.

Fragment ul. Żeromskiego zamknięty dla ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej
2018.08.27
Fragment ul. Żeromskiego zamknięty dla ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej

Przypominamy, że dziś w ul. Żeromskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do ul. Mokrej rozpoczynają się prace przygotowawcze do ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej. Roboty zakończone zostaną 6 września br. W tych dniach ul. Żeromskiego, od ul. Piastowskiej do ul. Mokrej, będzie całkowicie zamknieta dla ruchu pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej. Czasowo zostają zawieszone przystanki autobusowe Żeromskiego / Poznańska i Żeromskiego / Krzywa. Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2, 4, 7 i 9 jest przystanek Żeromskiego / Piastowska.

Narodowe Czytanie 2018 – zapraszamy do wspólnej lektury!
2018.08.24
Narodowe Czytanie 2018 – zapraszamy do wspólnej lektury!

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Miasta Żyrardowa zapraszamy do wspólnej lektury ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, książki przybliżającej nas do doświadczeń Polaków sprzed wieku, skłaniającej do refleksji nad dziejami ojczystymi. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się do ,,Narodowego Czytania”, podczas eventu organizowanego w naszym mieście 8 września br., prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

Konsultacje projektu uchwały
2018.08.23
Konsultacje projektu uchwały

Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa ogłosił zarządzenie w sprawie konsultacji projektu zmiany uchwały Rady Miasta dotyczącej określenia zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Organizacje pozarządowe działające na terenie Żyrardowa w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej mają możliwość wypowiedzenia się na temat proponowanych zmian podczas spotkania, które odbędzie się 27 sierpnia br., o godz. 18:30, w Resursie, przy ul. 1 Maja 45 w Żyrardowie.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl dla dzieci ,,Opowieści z niepamięci"

Serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl w ramach programu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zygmunta Raszewskiego! Tym razem na scenie widowiskowej Centrum Kultury wystąpi Teatr Animacji w Poznaniu! W spektaklu ,,Opowieści z niepamięci" aktorzy przeniosą nas w świat niesamowitych legend i zamieszkujących je magicznych stworów. Opowiedzą nam historię o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych Babach, przebiegłych Jędzach oraz o budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście.

Manufaktura Satyry - Niepodległość

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, serdecznie zapraszamy do obejrzenia międzynarodowej wystawy rysunku satyrycznego ,,NIEPODLEGŁOŚĆ" w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry. Żyrardów 2018". Wystawa prezentowana jest do końca roku w Galerii RESURSA.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

V Amatorski Turniej Koszykówki Mężczyzn

Zapraszamy do kibicowania podczas V Amatorskiego Turnieju Koszykówki Mężczyzn w kategorii Open. Zawodnicy 8 drużyn walczyć będą o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Wszystkie mecze rozegrane zostaną 12 i 13 października na hali AQUA przy ul. rtm. Pileckiego.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -