Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 16 Listopada 2018
- Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11426411
-
- -
Ochronka uroczyście otwarta
2018.10.09
Ochronka uroczyście otwarta

W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie zrewaloryzowanego zabytkowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 9 tzw. Ochronki. W obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przedszkolaki zaprezentowały wspaniały występ specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Gospodarzami uroczystości byli p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz dyrektor placówki Grażyna Galińska.

Zapraszamy na Forum Pożytku Publicznego
2018.10.08
Zapraszamy na Forum Pożytku Publicznego

Lucjan Krzysztof Chrzanowski, p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych na „FORUM POŻYTKU PUBLICZNEGO”. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 października br., o  godz. 16.00, w Resursie przy ul. 1 Maja 45, w sali konferencyjnej (I piętro).

Świętujmy razem z Hufcem ZHP Żyrardów
2018.10.05
Świętujmy razem z Hufcem ZHP Żyrardów

Harcerskie Nuty Niepodległości - to koncert zespołu ,,Żywioły Art", który uświetni niedzielne Święto Hufca ZHP Żyrardów. Koncert rozpocznie się o godz. 12.15 w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wcześniej w ramach obchodów Święta Hufca, o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, a o godz. 11.40 odbędzie sie apel przy Pomniku Hufca, przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej. Z kolei po koncercie, o godz. 13.15, harcerska brać zaprasza do udziału w grze terenowej ulicami miasta.

Nowy rok akademicki UTW
2018.10.05
Nowy rok akademicki UTW

W ubiegłą środę, 3 października, w Resursie Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2018/2019. Tym samym przed seniorami kolejny rok wspólnej nauki i przygody.

Konsultacje projektu uchwały
2018.10.05
Konsultacje projektu uchwały

Zapraszamy organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność statutową na terenie Miasta Żyrardowa w zakresie: nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie - do udziału w konsultacjach projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Miasta Żyrardowa.

 

Nowy sposób wypłat świadczeń w MOPS
2018.10.04
Nowy sposób wypłat świadczeń w MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrardowie informuje, iż od miesiąca października 2018 roku wszystkie wypłaty świadczeń odbywać się będą w nowych terminach.

Spacerujmy i żyjmy dłużej!
2018.10.04
Spacerujmy i żyjmy dłużej!

Całe rodziny przyjęły zaproszenie na sobotni „Spacer po Zdrowie” alejkami Parku Dittricha. W samo południe na starcie spaceru stanęli mali, młodzi, duzi i seniorzy, a nawet zupełnie malutcy  - u taty na rękach lub z mamą w wózku. Impreza miała charakter ogólnopolski. Jej celem, jak co roku, jest zachęcanie do ruchu na świeżym powietrzu i promowanie zdrowego stylu życia. To o tyle ważne, że jak pokazują badania, 1 godzina spaceru dziennie wydłuża nasze życie o 4 lata!

Porozmawiajmy o Smart Cities
2018.10.02
Porozmawiajmy o Smart Cities

Zapraszamy na spotkanie w dniu 8 października br. o godz. 17.00 w Resursie, ul. 1 Maja 45, podczas którego wspólnie z przedstawicielami Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju będziemy chcieli zastanowić się, w jaki sposób zwiększyć dostęp mieszkańców do informacji o tym, co dzieje się w mieście oraz jak zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w sprawy miasta poprzez rozwój technologii informatycznych.

Żyrardowski Rower Miejski uruchomiony
2018.10.02
Żyrardowski Rower Miejski uruchomiony

Mieszkańcy Żyrardowa mogą już korzystać z systemu rowerów miejskich. Od poniedziałku w mieście dostępne są 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 40 rowerów. Rowery można wypożyczyć na stacjach przy Parku Seniora, Towarowej, Dworcu PKP i Urzędzie Miasta. Rozmieszczono je tak, by rower mógł być wykorzystywany nie tylko rekreacyjnie, ale także podczas codziennych dojazdów.

Brzeg Stawu Górnego na terenie ,,Centrali” zmienia swoje oblicze
2018.10.02
Brzeg Stawu Górnego na terenie ,,Centrali” zmienia swoje oblicze

W samym centrum zabytkowej osady fabrycznej Żyrardowa, a dokładniej na terenie poprzemysłowym zwanym ,,Centralą” dawnych Zakładów Lniarskich, trwają prace mające na celu kompleksową rewitalizację tego obszaru miasta. Równolegle z budową głównej arterii komunikacyjnej, zagospodarowywany jest teren pomiędzy Stawem Górnym a ul. Nowy Świat. Jednocześnie Miasto przygotowało już koncepcję zagospodarowania całego terenu wokół Stawu Górnego z zamiarem aplikowania o fundusze unijne na ten cel.

Ziołowa odebrana
2018.10.02
Ziołowa odebrana

Pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Żyrardowa przeprowadzili odbiór techniczny nowo przebudowanej drogi w naszym mieście. To już kolejna w tym roku ulica, która ma nowe oblicze. W ramach zadań inwestycyjnych realizowanych w bieżącym roku wykonano przebudowę ul. Ziołowej na odcinku od granic miasta do ul. Słowiańskiej.

Piknik z pupilami w roli głównej
2018.10.01
Piknik z pupilami w roli głównej

Ostatniej wrześniowej niedzieli świętowaliśmy Żyrardowski Dzień Zwierzaka. Podczas pikniku przy ul. Żeromskiego nie zabrakło atrakcji dla czworonogów i ich właścicieli- dogtrekkingu „Ruszaj w plener z psem”, ogólnodostępnego toru do agility, pokazu pierwszej pomocy dla czworonogów, porad dietetyka zwierzęcego, pokazu szkolenia psów, darmowego czipowania. Na pikniku pojawili się również mieszkańcy żyrardowskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt im. psa Kazana. Pieski oznaczone żółtymi chustkami mogły zaprezentować się na scenie oraz bawić się pod opieką wolontariuszy.

Zapraszamy na wykład ,,Bacciarelli z Żyrardowa”
2018.10.01
Zapraszamy na wykład ,,Bacciarelli z Żyrardowa”

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa serdecznie zaprasza na wykład pt. ,,Bacciarelli z Żyrardowa”, który odbędzie się 2 października br., o godz. 15.00, w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żyrardowie przy ul. Mostowej 1. O nadwornym malarzu Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego związkach z naszym miastem opowie Ewa Bacciarelli-Hallala, reprezentująca siódme pokolenie Marcello Bacciarellego. To jedyna okazja, aby poznać mało znane zagadnienia z dziejów naszego miasta i ciekawe postaci z nim związane. Zapraszamy!

Centrum Kultury jeszcze bardziej kreatywne!
2018.09.27
Centrum Kultury jeszcze bardziej kreatywne!

Centrum Kultury w Żyrardowie pozyskało zewnętrzne fundusze na projekt związany z realizacją twórczych pasji mieszkańców naszego miasta. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło prawie 7 mln. zł  na konkursowy program Kultura-Interwencje 2018. Etno-Polska.

 

Przyłącz się do programu Czyste Powietrze
2018.09.26
Przyłącz się do programu Czyste Powietrze

p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza mieszkańców naszego miasta na spotkanie informacyjne w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Na spotkaniu zostaną przedstawione m.in. założenia programu Czyste Powietrze, z którego można otrzymać do 90% dotacji na ocieplenie budynku jednorodzinnego czy montaż odnawialnych źródeł energii.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl nowego cyrku "Spektrum"

18 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 18:00 na spektakl nowego cyrku zatytułowany "Spektrum". Widowisko łączy w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

„Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy”

Zapraszamy 23 listopada, na godz. 18:00, do Resursy na koncert dedykowany upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy” to oryginalne zestawienie operowego brzmienia z lubianą i przystępną muzyką góralską. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, żołnierskie, podhalańskie i współczesne kompozycje. Na scenie wystąpią: Krzysztof Gwiazda (bas/baryton), Stanisław Deja (fortepian), Hanka Rybka z zespołem.

Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W dniu 23.11.2018 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej AQUA Żyrardów odbędzie się zebranie organizacyjne. Jest to ostateczny termin zgłaszania drużyn do rozgrywek ‼️

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -