Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10772953
-
- -
Powitajmy lato na BIELniku po robocie
2018.06.27
Powitajmy lato na BIELniku po robocie
Za nami pierwsza odsłona ogrodu społecznego przygotowanego przez Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Majowy BIELnik po robocie przyciągnął wielu zwolenników spędzania wolnego czasu w postindustrialnej przestrzeni dawnej fabryki wyrobów lnianych. Już w najbliższy weekend (29.06 – 01.07) kolejne spotkanie na terenie Bielnika.
Wakacyjna podróż z bohaterami książek w Bibliotece
2018.06.27
Wakacyjna podróż z bohaterami książek w Bibliotece
Mamy kolejną ciekawą propozycję na wakacje dla dzieci. W szaloną podróż z ulubionymi bohaterami książek i filmów zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żyrardowie. Warsztaty odbywać się będą w dniach 2 - 6 lipca i 9 - 13 lipca, w godz. 11.00 – 13.00. Zapraszamy! Uwaga obowiązują zapisy pod. nr tel. 46 855 35 63 lub w siedzibie Biblioteki przy ul. Mostowej 1.
Wakacyjna przygoda z Centrum Kultury w Żyrardowie!
2018.06.27
Wakacyjna przygoda z Centrum Kultury w Żyrardowie!
UWAGA! UWAGA! Skoro wakacje, to i Lato Żyrardów z Centrum Kultury. Zaczynamy od 30 czerwca teatrzykiem dla dzieci, a kończymy 15 lipca ulicznym happeningiem. W ofercie na tegoroczne Lato, Centrum Kultury w Żyrardowie przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży. W planie Lata są warsztaty: dziennikarskie, wokalne, plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne koncerty-poranki oraz kino. Przyłączajcie się do Wakacyjnej Przygody z Centrum Kultury!
Wielkie otwarcie Zalewu!
2018.06.26
Wielkie otwarcie Zalewu!
Niespełna dwa tygodnie pozostało do otwarcia plaży Zalewu Żyrardowskiego w zupełnie nowej odsłonie. Jedna z największych inwestycji miejskich ostatnich lat, polegajaca na zagospodarowaniu terenu nad zalewem, zostanie uroczyście oddana do użytku w sobotę, 7 lipca. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie!
Uczniowie z Żyrardowa bliżej nauki
2018.06.26
Uczniowie z Żyrardowa bliżej nauki
W roku szkolnym 2017/2018 w czterech miejskich placówkach oświatowych, w Szkołach Podstawowych Nr 6 i nr 7 oraz w klasach gimnazjalnych w Szkołach Podstawowych Nr 1 i Nr 4, Centrum Nauki Kopernik realizowało ciekawy projekt edukacyjny pn. „Szkoła bliżej nauki”.
UWAGA! Utrudnienia w ruchu w ul. Nowy Świat
2018.06.25
UWAGA! Utrudnienia w ruchu w ul. Nowy Świat
W związku z rozpoczęciem budowy ul. Nowy Świat, informujemy, że do końca lipca br. zamknięty będzie dla ruchu samochodów fragment tej ulicy na odcinku od istniejącego utwardzenia za sklepem Lidl do ulicy Hiellego.
Marek Piekarczyk Akustycznie - koncert z okazji Dnia Ojca
2018.06.25
Marek Piekarczyk Akustycznie - koncert z okazji Dnia Ojca
Dialog, opowieści, wspaniały wokal, góralski charakter. Tak w skrócie można opisać sobotni koncert Marka Piekarczyka, który został zorganizowany z okazji Dnia Ojca w Centrum Kultury w Żyrardowie. Publiczność powitał Prezydent Wojciech Jasiński, składając jednocześnie życzenia wszystkim ojcom, obecnym na sali.
Zakończenie roku szkolnego w ,,Czerwoniaku"
2018.06.22
Zakończenie roku szkolnego w ,,Czerwoniaku"
Wśród placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Żyrardów jest jedno liceum ogólnokształcące, to oczywiście ,,Czerwoniak”. Dziś świadectwa ukończenia roku szkolnego odebrali uczniowie klas I i II. W gronie 313 uczniów tych klas jest aż 22 uczniów, którzy wypracowali średnią ocen >= 4,75! Wśród tych najlepszych jest 12 prawdziwych ,,orłów” ze średnią ocen >=5. Wielki szacunek droga młodzieży!
Wakacje czas zacząć!
2018.06.22
Wakacje czas zacząć!
Dziś wielki dzień dla wszystkich uczniów! Nareszcie wakacje. Ale zanim rozpocznie się wymarzony wypoczynek, jeszcze uścisk dłoni wychowawcy, dyrekcji, odbiór świadectw, nagród, dyplomów, miłe słowa od dyrekcji szkoły i …. Wakacje!
Najlepsi absolwenci miejskich gimnazjów uhonorowani przez Prezydenta
2018.06.22
Najlepsi absolwenci miejskich gimnazjów uhonorowani przez Prezydenta
Wczoraj w Resursie odbyła się uroczystość wręczenia nagród za wybitne wyniki w nauce gimnazjalistom uczącym się w oddziałach gimnazjalnych w szkołach podstawowych, których prowadzenie należy do zadań naszego miasta. Słowa uznania dla uczniów i ich rodziców skierowali Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz.
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
2018.06.20
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Tralaland… w piknikowej atmosferze
2018.06.19
Tralaland… w piknikowej atmosferze
W ubiegłym tygodniu na placu zabaw tzw. ,,małej Trójki” przy ul. Parkingowej odbyła się II edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,Tralaland”. W atmosferze piknikowej zabawy wybrzmiały pięknie wykonane piosenki dziecięce. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie, a publiczność żywiołowo oklaskiwała małych wokalistów, spontanicznie włączając się do wspólnego śpiewu.
Roztańczony Park Seniora
2018.06.18
Roztańczony Park Seniora
Mieszkańcy Żyrardowa, którzy przechodzili w sobotnie popołudnie obok Parku Seniora, mogli poczuć klimat prawdziwego uzdrowiska. Wszystko za sprawą koncertu Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej, która przyciągnęła prawdziwe tłumy.
„Trójka” na dniu otwartym w Ambasadzie Niemiec
2018.06.15
„Trójka” na dniu otwartym w Ambasadzie Niemiec
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie, po raz kolejny gościli w zaprzyjaźnionej ze szkołą Ambasadzie Niemiec w Polsce. Tym razem okazją do złożenia wizyty był „Dzień Otwarty”, zorganizowany w związku z Dniem Dziecka.
Dziś akcja krwiodawstwa
2018.06.14
Dziś akcja krwiodawstwa
Dziś Światowy Dzień Krwiodawstwa i kolejna akcja krwiodawstwa w Żyrardowie. Zapraszamy na Plac Jana Pawła II w godz. 9.00 - 13.00. Ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do oddawania krwi.
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Kino Letnie w Żyrardowie

Za nami już trzy seanse filmowe, na których mieszkańcy Żyrardowa mogli pod gołym niebem obejrzeć takie filmy jak „Pogoda na jutro”, „Wielki Gatsby” oraz „Psy”. Wszystkie seanse cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Centrum Kultury w Żyrardowie ma nadzieję, że kolejny seans zaplanowany na 17 sierpnia spotka się z równie pozytywnym odbiorem.

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -