Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 20 Marca 2019
- Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
12148656
-
- -
Konkurs na realizację zadania publicznego
2019.02.28
Konkurs na realizację zadania publicznego

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016 r., poz. 1300)

 

Zapraszamy na debatę ,,Żyrardowskie siłaczki"
2019.02.28
Zapraszamy w debatę ,,Żyrardowskie siłaczki"

O sile i odwadze żyrardowskich kobiet, o fenomenie strajku szpularek, o tym jak robotnice fabryki zmieniły nasze miasto, o znanych kobietach i mało znanej ich aktywności na rzecz praw kobiet w Polsce i wreszcie o sytuacji kobiet dziś porozmawiamy podczas debaty ,,Żyrardowskie siłaczki”, na którą serdecznie zapraszamy w imieniu Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego.

Tłusty czwartek w Urzędzie Miasta oczywiście na słodko
2019.02.28
Tłusty czwartek w Urzędzie Miasta oczywiście na słodko

Na każdego, kto dziś zdecyduje się załatwiać urzędowe sprawy, w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa czeka słodka niespodzianka. A jest nią oczywiście tradycyjny pączek z lukrem. Część przysmaków rozdał już mieszkańcom Prezydent Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski. Zapraszamy i życzymy smacznego!

Produkcja lnianych tkanin w naszym mieście będzie kontynuowana
2019.02.27
Produkcja lnianych tkanin w naszym mieście będzie kontynuowana

W związku z perspektywą likwidacji ostatniej w Żyrardowie fabryki wytwarzającej lniane tkaniny, Rada Miasta zaakceptowała koncepcję Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego zakupu maszyn fabryki ,,Lniane Tkaniny Żakardowe", decydując o przesunięciu na ten cel środków w tegorocznym budżecie miasta. Takie rozwiązanie pozwoli na kontynuowanie lniarskich tradycji miasta i ochronę dziedzictwa przemysłowego, jakie stanowią zabytkowe maszyny pochodzące z dawnych zakładów lniarskich. Ich zakup i uruchomienie w Muzeum Lniarstwa kosztować będzie w sumie 309.000,00 zł. Maszyny przenoszone będą do Muzeum Lniarstwa i uruchamiane stopniowo.

Nieodpłatna pomoc prawna
2019.02.26
Nieodpłatna pomoc prawna

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki nowym przepisom, wprowadzonym z inicjatywy Prezydenta RP, z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zdeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Tomasz Srebrnik i Piotr Bonikowski gwiazdami Balu Sportowca 2018 roku
2019.02.25
Tomasz Srebrnik i Piotr Bonikowski gwiazdami Balu Sportowca 2018 roku

11 lutego br. powołana przez Prezydenta Miasta Żyrardowa Żyrardowska Rada Sportu nominowała 9 sportowców oraz 4 trenerów do nagrody Sportowca i Trenera Roku 2018. W I turze głosowania każdy z członków przydzielał sportowcom od 1 do 9 pkt. i trenerom od 1 do 4 pkt. Do II etapu awans uzyskać mogło jedynie trzech reprezentantów z każdej kategorii. W II turze głosowania, za pośrednictwem strony sportowiec.zyrardow.pl, swoje głosy oddawać mogli wszyscy zainteresowani. Po podliczeniu głosów I i II tury, podczas sobotniego Balu Sportowca w Resursie, poznaliśmy laureatów plebiscytu.

Ważne decyzje Rady Miasta
2019.02.22
Ważne decyzje rady

Na wczorajszej sesji Rada Miasta Żyrardowa przyjęła kilka bardzo ważnych uchwał. W pierwszej kolejności wymienić należy przyjęcie pilotażowego programu osłonowego w zakresie zmniejszenia wydatków na leki, ponoszonych przez mieszkańców Żyrardowa. Oznacza to, że zapowiadane przez prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego wsparcie zaczyna realnie funkcjonować.

Nie żyje Biskup Alojzy Orszulik
2019.02.21
Nie żyje Biskup Alojzy Orszulik

W wieku 90 lat zmarł Biskup Alojzy Orszulik, pierwszy  Biskup Diecezji Łowickiej, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, założyciel Radia Victoria, twórca Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. W latach 1990-1993 był delegatem Stolicy Apostolskiej do negocjacji z rządem polskim Konkordatu między Polską a Stolicą Apostolską. Postać historyczna dla kościoła i państwa. 4 listopada 2010 roku Prezydent RP, Bronisław Komorowski odznaczył Go Orderem Orła Białego. Biskup Alojzy Orszulik odszedł od nas po 62 latach kapłaństwa i 30 latach noszenia sakry biskupiej.

Zakończył się remont hali gimnastycznej w ,,Szóstce”
2019.02.20
Zakończył się remont hali gimnastycznej w ,,Szóstce”

W Szkole Podstawowej nr 6 w Żyrardowie zakończył się remont hali gimnastycznej. Było to ostatnie zadanie wykonane w ramach projektu ,,Remont szkolnych obiektów sportowych w mieście Żyrardów - hali sportowej i pięciu sal gimnastycznych”, na realizację którego Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 213 400,00 zł z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.

6 mln zł na mazowieckie zabytki
2019.02.20
6 mln zł na mazowieckie zabytki

Dobra wiadomość dla właścicieli i zarządców zabytków. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy 6 mln zł na prace przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Ubiegający się o dotację mają szansę na wsparcie nawet do 200 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 14 marca br. Urząd Miasta Żyrardowa oferuje pomoc w zakresie przygotowania takiego wniosku.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych
2019.02.19
Rekrutacja do przedszkoli i  szkół podstawowych

1 marca 2019 r. rusza rekrutacja do Miejskich Przedszkoli Nr 2, 5, 6, 8, 9, 10 i oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych Nr 2, 3, 7 oraz do klas I Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7. Nabór wniosków potrwa do 18 marca 2019 r. W tym czasie rodzice powinni złożyć wniosek z odpowiednimi dokumentami o przyjęcie ich dziecka do ww. jednostek.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"
2019.02.19
Obchody Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach miejskich obchodów z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w naszym mieście 3 marca br. W programie: apel z udziałem asysty honorowej 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, uroczysta msza św. oraz koncert ,,Śladami Żołnierzy Wyklętych". Wydarzeniem towarzyszącym jest projekcja filmu ,,Jack Strong" w dniu 1 marca.

Nabór na wolne stanowisko w Starostwie Powiatowym
2019.02.18
Nabór na wolne stanowisko w Starostwie Powiatowym

Starostwo Powiatowe w Żyrardowie ogłosiło nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Podinspektor w Wydziale Rozwoju i Budownictwa. Termin składania ofert upływa 25 lutego br. o godz. 13.00. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem, dostępnym na stronie http://bip.powiat-zyrardowski.pl.

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa 2018 roku
2019.02.15
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa 2018 roku

Na stronie internetowej sportowiec.zyrardow.pl wystartował plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa 2018 roku. Swoje głosy oddawać można na 9 sportowców i 3 trenerów wybranych przez Żyrardowską Radę Sportu. Głosowanie potrwa do piątku .

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
2019.02.15
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

W roku szkolnym 2019/2020 staniemy przed kolejnym ważnym etapem wdrażania systemowej reformy oświaty. Czeka nas tzw. „podwójny nabór”. Od tego bowiem roku w szkołach będą organizowane równolegle klasy pierwsze o różnych podstawach programowych. Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej (rocznik 2004) mogą zostać przyjęci do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum lub trzyletniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum (rocznik 2003) mogą ubiegać się o miejsce w trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub w trzyletniej branżowej szkole I stopnia. Oznacza to, że między tymi klasami nie ma żadnych zależności programowych, uczniowie nie uczestniczą we wspólnych zajęciach i nie są łączeni w grupy. W tej sytuacji rekrutacja dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów gimnazjów jest oddzielna.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Fotografie Kuby Stępnia w Galerii FOPA

Galeria FOPA zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Kuby Stępnia ,,MANA”. Mana to energia, która przenika cały materialny świat w całej różnorodności. Według tradycyjnych polinezyjskich wierzeń jest to siła natury, która manifestuje się we wszystkim co istnieje. Wernisaż oraz spotkanie autorskie w Galerii FOPA 22 marca, o godz. 19.00.

Wernisaż fotografii Kamila Banaszka w Galerii ,,Resursa"

Galeria ,,Resursa” serdecznie zaprasza na wernisaż fotografii KAMILA BANASZKA ,,ENIGMAT”. To propozycja spojrzenia na nasze miasto, która może zaskoczyć odbiorców ekspozycji. Wernisaż odbędzie się 23 marca (sobota), o godz. 18.00. Zapraszamy!

50. Poetycki Wieczór Podwójny

Prezydent Miasta Żyrardowa i Centrum Kultury w Żyrardowie zapraszają 21 marca, o godz. 18.00, do sali klubowej Centrum Kultury w Żyrardowie na jubileuszowy 50. Poetycki Wieczór Podwójny, po którym rozegrany zostanie Turniej Dwóch Wierszy.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

IV Amatorski Turniej Koszykówki dla prawdziwych mężczyzn 35+

15 i 16 marca na hali AQUA rozegrany został IV Amatorski Turniej Koszykówki w kategorii +35 o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. Tym razem zwyciężyła drużyna Winny Ludwik, która pokonała w zaciętym finale Lej Te Cole 57:53 i odebrała z rąk Lucjana Chrzanowskiego okazały puchar. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Anaco Brwinów. Najlepszym strzelcem turnieju został Przemysław Stasiw, natomiast MVP całego turnieju Tomasz Bąk.

Nabór do klasy sportowej

Żyrardowska Szkoła Podstawowa Nr 3 ogłasza nabór do IV klasy sportowej o profilu koszykówki na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych w sekretariacie szkoły i u p. Roberta Janiszewskiego.

Srebro Mazowsza w Mistrzostwach Polski.

7 młodziczek UKS Trójka, grających w reprezentacji woj. mazowieckiego, wywalczyło srebro podczas Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w Bochni. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -