Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 16 Listopada 2018
- Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11426435
-
- -
Zadbaj o powietrze i domowy budżet
2018.10.17
Zadbaj o powietrze i domowy budżet

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rządowego projektu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 19 października br. (piątek) o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Jasnej 11. Podczas prelekcji mieszkańcy poznają założenia programu, z którego można otrzymać do 90% dotacji na ocieplenie budynku jednorodzinnego, wymianę poszycia dachowego, wymianę kotłów czy montaż odnawialnych źródeł energii.

Zgromadziliśmy ponad 100 mln. zł na miejskie inwestycje!
2018.10.16
Zgromadziliśmy ponad 100 mln. zł na miejskie inwestycje!

Podpisana w poniedziałek przez p.o. Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego umowa o dofinansowanie projektu mającego na celu rozwój mobilności miejskiej dotyczy 34,7 mln. zł. To rekordowa pula pieniędzy, jeśli chodzi o wielkość pozyskanych przez Żyrardów dotacji zewnętrznych, dotyczących jednego projektu. Warto przy tej okazji podkreślić, że efektywne pozyskiwanie przez Miasto środków zewnętrznych przekłada się wprost na rekordowo wysoki poziom budżetu miasta, który w tym roku po stronie dochodów zamknie się kwotą przekraczającą 230 mln. zł, czyli ponad dwukrotnie wyższą niż w roku 2014.

Rekordowe dofinansowanie na inwestycje infrastrukturalne
2018.10.16
Rekordowe dofinansowanie na inwestycje infrastrukturalne

Do Żyrardowa trafi 34,7 mln. zł wsparcia unijnego na rozwój mobilności miejskiej na terenie gmin Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Dzięki środkom unijnym powstaną nowe parkingi P&R, ścieżki rowerowe, zakupione zostaną nowe autobusy i wdrożony będzie Inteligentny System Transportowy. W poniedziałek, 15 października br., Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa podpisał z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę o dofinansowanie projektu. To największa jak dotąd kwota dofinansowania pozyskana przez Miasto.

Zakończyła się budowa komunalnego budynku mieszkalnego
2018.10.16
Zakończyła się budowa komunalnego budynku mieszkalnego

Przy ul. Waryńskiego 42 powstał komunalny budynek mieszkalny, pierwszy taki budynek w blisko trzydziestoletniej historii samorządu. To inwestycja ukierunkowana na poprawę sytuacji mieszkaniowej wielu żyrardowian, wyznaczająca kierunek rozwoju komunalnych zasobów Miasta, mająca na celu zaspokojenie jednej z najważniejszych potrzeb mieszkańców. Już niebawem 43 rodziny otrzymają klucze do nowych mieszkań, zwalniając tym samym dotychczas zajmowane lokale komunalne. W poniedziałek, 15 października, miał miejsce odbiór techniczny nowo wybudowanego obiektu. W kolejnym etapie budynek zostanie rozbudowany od strony ul. Jasnej.

Kolejne nowe parkingi w 2019 roku
2018.10.16
Kolejne nowe parkingi w 2019 roku

W przyszłym roku w naszym mieście powstaną dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Na mocy umowy podpisanej 11 października br. pomiędzy Miastem Żyrardów a firmą Procerbud z Kobyłki, przy ul. Kolejowej i Placu Piłsudskiego pojawi się łącznie 177 miejsc parkingowych dla samochodów i 40 dla rowerów.

Powstanie świetlica osiedlowa na os. Leśna
2018.10.16
Powstanie świetlica osiedlowa na os. Leśna

W przyszłym roku, przy ul. Poprzecznej, w sąsiedztwie placu zabaw i boisk sportowych  powstanie nowy obiekt użyteczności publicznej z przeznaczeniem na zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz spotkania i integrację społeczności lokalnej. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę sygnalizowaną przez mieszkańców części miasta położonej za torami.

Dzień Edukacji Narodowej w Żyrardowie
2018.10.16
Dzień Edukacji Narodowej w Żyrardowie

W dniu 15 października 2018 r. odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, na które zaproszono przedstawicieli żyrardowskiej oświaty, w tym dyrektorów i nauczycieli miejskich jednostek oświatowych, a także emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

To był ich dzień
2018.10.15
To był ich dzień

Żyrardowscy Seniorzy w sobotę, 13 października br., uroczystym balem w Resursie uczcili swoje święto. Wydarzenie było też okazją do wręczenia odznaczeń i gratulacji zasłużonym członkom Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2018.10.12
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dziś w większości szkół świętowany jest Dzień Edukacji Narodowej, przypadający na niedzielę, 14 października. Z tej okazji Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa kieruje do nauczycieli i wszystkich pracowników miejskich placówek oświatowych wyrazy szacunku i uznania oraz najserdeczniejsze życzenia.

Podwyższone stężenia zanieczyszczeń – ostrzeżenie dla Mazowsza
2018.10.11
Podwyższone stężenia zanieczyszczeń – ostrzeżenie dla Mazowsza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z utrzymywaniem się podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza (PM 10 i PM 2,5) w województwie mazowieckim wydane zostało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza. Ostrzeżenie obowiązuje do 12 października br.

 

Strajk Szpularek - ,,tkamy" niepodległą!
2018.10.10
Strajk Szpularek - ,,tkamy" niepodległą!

13 października Żyrardów upamiętni Strajk Szpularek i 100 lat niepodległości! 100 kilometrów nici, 100 igieł, 100 mieszkańców jednocześnie wyszywających napis „niepodległa” na 100 mkw. biało – czerwonej lnianej fladze. Tak żyrardowianie uczczą 135. rocznicę wybuchu strajku żyrardowskich robotników i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Wspólnie twórzmy historię naszego miasta i kraju - mówi p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski. - Zapraszam do udziału w inscenizacji i jubileuszowym happeningu. Razem utkamy niepodlegą na lnianej fladze. To może wydarzyć się tylko w Żyrardowie!

Zapraszamy na grę miejską ,,Odkrywcy zielonego Żyrardowa"
2018.10.10
Zapraszamy na grę miejską ,,Odkrywcy zielonego Żyrardowa"

W niedzielę, 14 października, proponujemy niebanalne spędzenie czasu! Zapraszmy do udziału grze miejskiej "Odkrywcy zielonego Żyrardowa", która pozwoli na lepsze poznanie miasta i towarzyszącej mu przyrody. Zapewniamy ciekawe zadania i upominki dla osób, które ukończą grę.

Pomorska oddana do użytku
2018.10.09
Pomorska oddana do użytku

W poniedziałek, 8 października, nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: Budowa ul. Pomorskiej (na odc. od ul. S. Żeromskiego do ul. Piastowskiej) oraz ul. Piastowskiej (na odc. od ul. Poznańskiej do ul. Pomorskiej).

Zostań twórcą unikalnych wyrobów ceramicznych
2018.10.09
Zostań twórcą unikalnych wyrobów ceramicznych

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury w Żyrardowie na bezpłatne warsztaty ceramiczne. Spotkania odbędą się w dniach 8,12, 15, 20 października i 8 listopada br., w godz. 17.30, 18.30 - 20.30, 21.00. W programie m.in. wyjazd do pracowni ceramicznej, wystawa wykonanych rękodzieł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 45 866 30 54, 884 388 685.

FRAJDA na „Joy of Europe” w Belgradzie
2018.10.09
FRAJDA na „Joy of Europe” w Belgradzie

"Joy of Europe" to międzynarodowy festiwal dla dzieci i młodzieży organizowany co roku w stolicy Serbii przez Dziecięce Centrum Kultury w Belgradzie. W tym roku festiwal odbył się w dniach 1-6 października i była to już jego 49 edycja, w której wzięły udział grupy wokalne i taneczne z osiemnastu państw. Nasz kraj reprezentował zespół wokalny „Frajda” działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl nowego cyrku "Spektrum"

18 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 18:00 na spektakl nowego cyrku zatytułowany "Spektrum". Widowisko łączy w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

„Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy”

Zapraszamy 23 listopada, na godz. 18:00, do Resursy na koncert dedykowany upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy” to oryginalne zestawienie operowego brzmienia z lubianą i przystępną muzyką góralską. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, żołnierskie, podhalańskie i współczesne kompozycje. Na scenie wystąpią: Krzysztof Gwiazda (bas/baryton), Stanisław Deja (fortepian), Hanka Rybka z zespołem.

Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W dniu 23.11.2018 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej AQUA Żyrardów odbędzie się zebranie organizacyjne. Jest to ostateczny termin zgłaszania drużyn do rozgrywek ‼️

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -