Aktualności
-
-
Strona Główna Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Niedziela 16 Grudnia 2018
- Imieniny: Zdzisława, Adelajdy, Albiny
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11618970
-
- -
Dług miasta najniższy od lat!
2018.05.11
Dług miasta najniższy od lat!
W dniu 9 maja br. wpłynęła do Urzędu Miasta Żyrardowa Uchwała Regionalnej Izby Obrachunkowej opiniująca sprawozdanie Prezydenta Miasta Żyrardowa z wykonania budżetu za 2017 rok. Najważniejszą informacją, którą można odczytać z uchwały, to wysokość długu naszego miasta. Na koniec 2017 roku wynosił 35 mln złotych, czyli 20,12% całego budżetu miasta, który wynosił ponad 176 mln złotych.
UWAGA GIMNAZJALIŚCI! ,,Czerwoniak" przypomina, że ruszyła elektroniczna rektutacja
2018.05.11
UWAGA GIMNAZJALIŚCI! ,,Czerwoniak" przypomina, że ruszyła elektroniczna rektutacja
Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, zachęcając gimnazjalistów do wyboru ,,Czerwoniaka", przypomina, że ruszyła elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, informując jednocześnie o harmonogramie działań gimnazjalisty. Zachęcamy do zapoznania sie ze szczegółami.
Koncepcja Pomnika Piłsudskiego wybrana
2018.05.10
Koncepcja Pomnika Piłsudskiego wybrana
Znamy już wyniki konkursu na opracowanie koncepcji Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, jaki ma stanąć w Żyrardowie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureatem konkursu został zespół autorski w składzie Mariusz Białecki i Aleksander Konarski z Gdańska (ASP w Gdańsku).
Sukcesy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury
2018.05.10
Sukcesy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie to kuźnia talentów. Swoje zdolności plastyczne, wokalne, teatralne, recytatorskie, fotograficzne rozwijają tu pod okiem instruktorów setki dzieci i młodzieży. Instruktorzy zapewniają swoim wychowankom nie tylko możliwość szlifowania umiejętności, ale również ich prezentacji. Organizują wystawy, przedstawienia i koncerty oraz zachęcają do udziału w konkursach, z których młodzi artyści wracają zwykle z nagrodami. W ostatnim czasie znaczące sukcesy osiągnęli recytatorzy i wokaliści.
Akcja krwiodawstwa
2018.05.09
Akcja krwiodawstwa
Przypominamy, że jutro, tak jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, na Placu Jana Pawła II odbędzie się akcja krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie do dyspozycji krwiodawców w godz. 9.00 - 13.00. Ty też możesz uratować komuś życie. Goraco zachęcamy do oddawania krwi!
Bezpłatne zabiegi stomatologiczne dla dzieci
2018.05.09
Bezpłatne zabiegi stomatologiczne dla dzieci
Zapraszamy rodziców do zapisywania dzieci na bezpłatną wizytę stomatologiczną. Działania profilaktyczne, nakierowane na przeciwdziałanie próchnicy u dzieci w grupie wiekowej 6 - 13 lat z terenu Miasta Żyrardowa, finansowane są z budżetu Miasta. Wśród usług stomatologicznych, z jakich można skorzystać w ramach programu są: badanie lekarskie i przegląd zębów, czyszczenie i fluoryzacja zębów, lakowanie oraz leczenie próchnicy powierzchniowej.
Jedziesz na rajd?
2018.05.08
Jedziesz na rajd?
Ruszyły zapisy na I Żyrardowski Rajd Rowerowy, który odbędzie się 26 maja. To wydarzenie jest kolejnym elementem w ramach miejskich obchodów jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Święto Lnu w Żyrardowie!
2018.05.08
Święto Lnu w Żyrardowie!
Rozpoczęło się wielkie święto Żyrardowa, podczas którego w atmosferze radosnej zabawy, przy muzyce największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, wspominamy lniarskie tradycje Żyrardowa. Nie zapominamy o najmłodszych, bo to również czas ich święta. I to właśnie od oferty dla dzieci i młodzieży, w dniu 1 czerwca, rozpoczęliśmy wielkie świętowanie.
Ponad 8 km ścieżek rowerowych w budowie
2018.05.08
Ponad 8 km ścieżek rowerowych w budowie
Pełną parą idą prace przy budowie ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta. Aktualnie trwa pierwszy etap dużego projektu realizowanego przy udziale środków unijnych wraz kilkoma innymi gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, w ramach którego w Żyrardowie powstanie ponad 8 km tras rowerowych. Wszystko wskazuje na to, że już w jesienią będziemy mogli wybrać się na wycieczkę rowerową ścieżkami, które aktualnie są budowane.
Rekrutacja uzupełniająca do „zerówek” w publicznych Szkołach Podstawowych
2018.05.07
Rekrutacja uzupełniająca do „zerówek” w publicznych Szkołach Podstawowych
Przypominamy, iż od 7 maja 2018 r. ruszyła rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych Nr 1, 2, 4 i 7 na rok szkolny 2018/2019, które po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponują wolnymi miejscami. Wnioski można składać do 11 maja 2018 r.
Uroczyście, radośnie, śpiewająco…
2018.05.04
Uroczyście, radośnie, śpiewająco…
Święto Konstytucji 3 Maja, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Żyrardów obchodził uroczyście, radośnie, ze śpiewem na ustach. Obchody rozpoczęły się oficjalną uroczystością z udziałem asysty honorowej 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej i Orkiestry OSP Nadarzyn. W kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Zaraz po nabożeństwie, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, zainaugurowany został piknik historyczny, który potrwał do wieczora.
Co dla "Niepodległej"?
2018.05.04
Co dla "Niepodległej"?
30 kwietnia minął termin nadsyłania propozycji wydarzeń mających na celu upamiętnienie obchodzonego w bieżącym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcielibyśmy zaprezentować plan wydarzeń kulturalnych i imprez przygotowywanych pod szyldem „Niepodległej” przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego, Miejskie Przedszkolu Nr 5, Szkołę Podstawową Nr 7 i Hufiec ZHP w Żyrardowie. Niebawem do poniższych programów dodamy propozycje Miasta Żyrardowa opracowywane w porozumieniu z Centrum Kultury.
Jutro Święto Pracy i 14. rocznica wejścia Polski do UE
2018.04.30
Jutro Święto Pracy i 14. rocznica wejścia Polski do UE
Święto Pracy, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone każdego roku w dniu 1 maja, począwszy od 1890 roku. Wprowadzone zostało w 1889 roku przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia tragicznego w skutkach strajku, jaki miał miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago, w ramach ogólnokrajowej kampanii na rzecz 8-godzinnego dnia pracy.
Julia Ksit wyróżniona w Warszawie
2018.04.30
Julia Ksit wyróżniona w Warszawie
Julia Ksit, reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie została finalisktą XVI konkursu piosenkarskiego „Tulipanada”, organizowanego rzez Dom Kultury „Kolorowa„ w Warszawie, we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus”, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus oraz autorek piosenek dziecięcych - Anny Bernat i Barbary Kolago.
Zlot Pojazdów Elektrycznych
2018.04.30
Zlot Pojazdów Elektrycznych
Forum Żyrardów dla Wszystkich zaprasza na VIII Zlot Pojazdów Elektrycznych. Wydarzenie odbędzie się w dnach 5- 6 maja br., w godz. 10.00 - 18.00, na torze kolarskim przy ul. Żeromskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Spółka AQUA, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz Żyrardowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na pływalni AQUA, w dniu 14 grudnia br. Strat o godz. 9.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -