Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 16 Listopada 2018
- Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11426441
-
- -
Sukcesy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury
2018.05.10
Sukcesy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie to kuźnia talentów. Swoje zdolności plastyczne, wokalne, teatralne, recytatorskie, fotograficzne rozwijają tu pod okiem instruktorów setki dzieci i młodzieży. Instruktorzy zapewniają swoim wychowankom nie tylko możliwość szlifowania umiejętności, ale również ich prezentacji. Organizują wystawy, przedstawienia i koncerty oraz zachęcają do udziału w konkursach, z których młodzi artyści wracają zwykle z nagrodami. W ostatnim czasie znaczące sukcesy osiągnęli recytatorzy i wokaliści.
Akcja krwiodawstwa
2018.05.09
Akcja krwiodawstwa
Przypominamy, że jutro, tak jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, na Placu Jana Pawła II odbędzie się akcja krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie do dyspozycji krwiodawców w godz. 9.00 - 13.00. Ty też możesz uratować komuś życie. Goraco zachęcamy do oddawania krwi!
Bezpłatne zabiegi stomatologiczne dla dzieci
2018.05.09
Bezpłatne zabiegi stomatologiczne dla dzieci
Zapraszamy rodziców do zapisywania dzieci na bezpłatną wizytę stomatologiczną. Działania profilaktyczne, nakierowane na przeciwdziałanie próchnicy u dzieci w grupie wiekowej 6 - 13 lat z terenu Miasta Żyrardowa, finansowane są z budżetu Miasta. Wśród usług stomatologicznych, z jakich można skorzystać w ramach programu są: badanie lekarskie i przegląd zębów, czyszczenie i fluoryzacja zębów, lakowanie oraz leczenie próchnicy powierzchniowej.
Jedziesz na rajd?
2018.05.08
Jedziesz na rajd?
Ruszyły zapisy na I Żyrardowski Rajd Rowerowy, który odbędzie się 26 maja. To wydarzenie jest kolejnym elementem w ramach miejskich obchodów jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Święto Lnu w Żyrardowie!
2018.05.08
Święto Lnu w Żyrardowie!
Rozpoczęło się wielkie święto Żyrardowa, podczas którego w atmosferze radosnej zabawy, przy muzyce największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, wspominamy lniarskie tradycje Żyrardowa. Nie zapominamy o najmłodszych, bo to również czas ich święta. I to właśnie od oferty dla dzieci i młodzieży, w dniu 1 czerwca, rozpoczęliśmy wielkie świętowanie.
Ponad 8 km ścieżek rowerowych w budowie
2018.05.08
Ponad 8 km ścieżek rowerowych w budowie
Pełną parą idą prace przy budowie ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta. Aktualnie trwa pierwszy etap dużego projektu realizowanego przy udziale środków unijnych wraz kilkoma innymi gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, w ramach którego w Żyrardowie powstanie ponad 8 km tras rowerowych. Wszystko wskazuje na to, że już w jesienią będziemy mogli wybrać się na wycieczkę rowerową ścieżkami, które aktualnie są budowane.
Rekrutacja uzupełniająca do „zerówek” w publicznych Szkołach Podstawowych
2018.05.07
Rekrutacja uzupełniająca do „zerówek” w publicznych Szkołach Podstawowych
Przypominamy, iż od 7 maja 2018 r. ruszyła rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych Nr 1, 2, 4 i 7 na rok szkolny 2018/2019, które po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponują wolnymi miejscami. Wnioski można składać do 11 maja 2018 r.
Uroczyście, radośnie, śpiewająco…
2018.05.04
Uroczyście, radośnie, śpiewająco…
Święto Konstytucji 3 Maja, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Żyrardów obchodził uroczyście, radośnie, ze śpiewem na ustach. Obchody rozpoczęły się oficjalną uroczystością z udziałem asysty honorowej 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej i Orkiestry OSP Nadarzyn. W kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Zaraz po nabożeństwie, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, zainaugurowany został piknik historyczny, który potrwał do wieczora.
Co dla "Niepodległej"?
2018.05.04
Co dla "Niepodległej"?
30 kwietnia minął termin nadsyłania propozycji wydarzeń mających na celu upamiętnienie obchodzonego w bieżącym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcielibyśmy zaprezentować plan wydarzeń kulturalnych i imprez przygotowywanych pod szyldem „Niepodległej” przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego, Miejskie Przedszkolu Nr 5, Szkołę Podstawową Nr 7 i Hufiec ZHP w Żyrardowie. Niebawem do poniższych programów dodamy propozycje Miasta Żyrardowa opracowywane w porozumieniu z Centrum Kultury.
Jutro Święto Pracy i 14. rocznica wejścia Polski do UE
2018.04.30
Jutro Święto Pracy i 14. rocznica wejścia Polski do UE
Święto Pracy, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone każdego roku w dniu 1 maja, począwszy od 1890 roku. Wprowadzone zostało w 1889 roku przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia tragicznego w skutkach strajku, jaki miał miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago, w ramach ogólnokrajowej kampanii na rzecz 8-godzinnego dnia pracy.
Julia Ksit wyróżniona w Warszawie
2018.04.30
Julia Ksit wyróżniona w Warszawie
Julia Ksit, reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie została finalisktą XVI konkursu piosenkarskiego „Tulipanada”, organizowanego rzez Dom Kultury „Kolorowa„ w Warszawie, we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus”, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus oraz autorek piosenek dziecięcych - Anny Bernat i Barbary Kolago.
Zlot Pojazdów Elektrycznych
2018.04.30
Zlot Pojazdów Elektrycznych
Forum Żyrardów dla Wszystkich zaprasza na VIII Zlot Pojazdów Elektrycznych. Wydarzenie odbędzie się w dnach 5- 6 maja br., w godz. 10.00 - 18.00, na torze kolarskim przy ul. Żeromskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
IX Manufaktura Satyry w czerwono-białych barwach
2018.04.27
IX Manufaktura Satyry w czerwono-białych barwach
Zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Manufaktura Satyry'2018, którego temat - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - nie może brzmieć inaczeń niż ,,NIEPODLEGŁOŚĆ". Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Centrum Kultury w Żyrardowie.
Prezydent Miasta oglosił konkurs
2018.04.27
Prezydent Miasta oglosił konkurs
Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym - organizowanie czasu wolnego w formie stacjonarnej i wyjazdowej dla dzieci i młodzieży z terenu Żyrardowa w okresie ferii letnich 2018.
Jak Dąbrowa Górnicza rewitalizuje tereny poprzemysłowe?
2018.04.27
Jak Dąbrowa Górnicza rewitalizuje tereny poprzemysłowe?
W dniu 23 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna, już trzecia, wizyta studyjna w ramach projektu „Modelowej Rewitalizacji Miast”. Tym razem żyrardowska delegacja miała okazję poznać podejmowane działania rewitalizacyjne w Dąbrowie Górniczej, które przedstawił uczestnikom gospodarz spotkania, Piotr Drygała, Naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta.
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Spektakl nowego cyrku "Spektrum"

18 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 18:00 na spektakl nowego cyrku zatytułowany "Spektrum". Widowisko łączy w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

„Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy”

Zapraszamy 23 listopada, na godz. 18:00, do Resursy na koncert dedykowany upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Co kochać- nietradycyjny koncert niepodległościowy” to oryginalne zestawienie operowego brzmienia z lubianą i przystępną muzyką góralską. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, żołnierskie, podhalańskie i współczesne kompozycje. Na scenie wystąpią: Krzysztof Gwiazda (bas/baryton), Stanisław Deja (fortepian), Hanka Rybka z zespołem.

Koncert Sinfonia Viva

W przeddzień Święta Niepodległości w żyrardowskiej farze wybrzmiały arcydzieła polskiej muzyki klasycznej, najpiękniejsze kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianisty Karola Radziwonowicza.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W dniu 23.11.2018 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej AQUA Żyrardów odbędzie się zebranie organizacyjne. Jest to ostateczny termin zgłaszania drużyn do rozgrywek ‼️

Brąz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie

W weekend 6-8 października br. w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018 w badmintonie. W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich żyrardowianka Ida Wiśniewska. Nasza badmintonistka wróciła z Białegostoku z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów.

XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W miniony weekend w Żyrardowie gościliśmy najlepsze drużyny koszykarek z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -