Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 25 Czerwca 2018
- Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2018
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
Transmisje obrad Rady Miasta Żyrardowa
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10539396
-
- -

Stronicowanie

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
2018.06.20
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Tralaland… w piknikowej atmosferze
2018.06.19
Tralaland… w piknikowej atmosferze
W ubiegłym tygodniu na placu zabaw tzw. ,,małej Trójki” przy ul. Parkingowej odbyła się II edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,Tralaland”. W atmosferze piknikowej zabawy wybrzmiały pięknie wykonane piosenki dziecięce. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie, a publiczność żywiołowo oklaskiwała małych wokalistów, spontanicznie włączając się do wspólnego śpiewu.
Roztańczony Park Seniora
2018.06.18
Roztańczony Park Seniora
Mieszkańcy Żyrardowa, którzy przechodzili w sobotnie popołudnie obok Parku Seniora, mogli poczuć klimat prawdziwego uzdrowiska. Wszystko za sprawą koncertu Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej, która przyciągnęła prawdziwe tłumy.
„Trójka” na dniu otwartym w Ambasadzie Niemiec
2018.06.15
„Trójka” na dniu otwartym w Ambasadzie Niemiec
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie, po raz kolejny gościli w zaprzyjaźnionej ze szkołą Ambasadzie Niemiec w Polsce. Tym razem okazją do złożenia wizyty był „Dzień Otwarty”, zorganizowany w związku z Dniem Dziecka.
Dziś akcja krwiodawstwa
2018.06.14
Dziś akcja krwiodawstwa
Dziś Światowy Dzień Krwiodawstwa i kolejna akcja krwiodawstwa w Żyrardowie. Zapraszamy na Plac Jana Pawła II w godz. 9.00 - 13.00. Ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do oddawania krwi.
Utrudnienia w ruchu w ul. Izy Zielińskiej
2018.06.12
Utrudnienia w ruchu w ul. Izy Zielińskiej
W związku z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Izy Zielińskiej, w dniach 18 - 30 czerwca br. mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym, w tym również czasowe zamknięcie drogi, na odcinku od ul Salezjańskiej do ul. Skrowaczewskiego. Za utrudnienia przepraszamy.
Spotkanie Samorządu Mieszkańców Nr 6
2018.06.12
Spotkanie Samorządu Mieszkańców Nr 6
Rada Samorządu Mieszkańców Nr 6 zaprasza na spotkanie z Prezydentem Miasta Wojciechem Jasińskim , które odbędzie się 20 czerwca (środa), o godzinie 18:00, w kompleksie sportowym AQUA Żyrardów, przy ul. Rtm. Pileckiego. Spotkanie odbędzie się w sali na pierwszym piętrze. Podczas spotkania omówione zostaną wnioski zgłoszone w trakcie kadencji przez Radę Samorządu Mieszkańców Nr 6 oraz ich realizacja.
Trwa remont szkolnych sal gimnastycznych
2018.06.12
Trwa remont szkolnych sal gimnastycznych
Dzięki pozyskanym przez Miasto środkom zewnętrznym wyremontowane zostaną sale gimnastyczne we wszystkich sześciu miejskich szkołach podstawowych. Jedna z sal jest już do dyspozycji uczniów! W poniedziałek, w Szkole Podstawowej Nr 4, odbyły się pierwsze zajęcia wychowania fizycznego w nowo wyremontowanej sali. Po wakacjach oddane zostaną po kompleksowym remoncie wszystkie sale gimnastyczne.
Żyrardowski „Orlik” będzie miał wreszcie profesjonalne zaplecze
2018.06.12
Żyrardowski „Orlik” będzie miał wreszcie profesjonalne zaplecze
W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na realizację budynku zaplecza dedykowanego kompleksowi boisk sportowych „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żyrardowie. Całkowity koszt inwestycji, to 250.000,00 zł, z czego 100.000,00 zł stanowić będzie dotacja pozyskana przez Miasto od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018”.
Miejska Strefa Kibica
2018.06.11
Miejska Strefa Kibica
Już 19 czerwca, Miasto Żyrardów zaprasza na bezpłatną strefę kibica, zlokalizowaną na lodowisku AQUA, gdzie mieszkańcy będą mogli obejrzeć pierwszy mecz biało-czerwonych na Mundialu w Rosji. Miejska Strefa Kibica została zaplanowana na wszystkie dni meczowe naszej narodowej reprezentacji w piłce nożnej. W dniach 19, 24 i 28 czerwca, każdy kto będzie chciał wspólnie obejrzeć i wspierać Orły Nawałki, wystarczy że przyjdzie na Lodowisko przy AQUA.
Brawa dla zdolnych dzieci z Żyrardowa!
2018.06.08
Brawa dla zdolnych dzieci z Żyrardowa!
Miejska spółka PGK rozstrzygnęła konkurs plastyczny "Cztery Pory Roku". Dzieci i młodzież z Żyrardowa oraz powiatu żyrardowskiego nadesłały aż 176 prac na bardzo wysokim poziomie. Prace są odpowiedzią na temat konkursowy, czyli piękno i zabytki miasta w odsłonie wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej.
Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży dofinansowana przez Miasto
2018.06.08
Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży dofinansowana przez Miasto
Miasto Żyrardów przeznaczyło dla organizacji pozarządowych 143 000 zł na zorganizowanie dzieciom i młodzieży z terenu naszego miasta czasu wolnego podczas tegorocznych wakacji. Oferty złożone w ogłoszonym przez Miasto konkursie dotyczą zarówno stacjonarnych, jak i wyjazdowych form wypoczynku. Dla wielu dzieci wakacje nie byłyby tak urozmaicone, gdyby nie wsparcie Miasta.
Kolejne ścieżki rowerowe dzięki dofinansowaniu unijnemu
2018.06.07
Kolejne ścieżki rowerowe dzięki dofinansowaniu unijnemu
Dobra wiadomość dla miłośników jednośladów! W czasie, kiedy w mieście budowanych jest w sumie 8 km dróg rowerowych, Żyrardów pozyskał ponad 6,3 milionów zł na budowę kolejnych ścieżek rowerowych o łącznej długości prawie 6 km. Środki pochodzą z funduszy unijnych przyznanych na realizację projektu, którego liderem jest Żyrardów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 15,6 mln zł, a dofinansowanie 13,9 mln zł. Prawie połowa budżetu, tj. ponad 7,1 mln zł, stanowi wydatki Żyrardowa, dzięki czemu nasze miasto otrzyma najwyższe dofinansowanie wśród partnerów.
Ruszają kolejne zadania w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacji centrum osady fabrycznej
2018.06.06
Ruszają kolejne zadania w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacji centrum osady fabrycznej
W ubiegłym tygodniu Prezydent Wojciech Jasiński podpisał umowy na kolejne dwa zadania, które wraz z przebudową ul. Nowy Świat, składają się na zintegrowany projekt rewitalizacji centrum osady fabrycznej, realizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w wysokości ponad 6,6 mln zł. Umowy dotyczą stworzenia terenu zieleni na poprzemysłowym obszarze zwanym Centralą dawnych Zakładów Lniarskich oraz remontu biblioteki fabrycznej przy ul. 1 Maja wraz zagospodarowaniem otoczenia biblioteki. Przypomnijmy, że wcześniej podpisana została umowa na przebudowę ul. Nowy Świat.
Harmonogram działań GIMNAZJALISTY
2018.06.06
Harmonogram działań GIMNAZJALISTY
Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie informuje, że od 15 czerwca od godz. 10:00 do 19 czerwca do godz. 16:00 kandydaci z rodzicami mogą dokonać zmiany wyboru szkół w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru (dotyczy szkół, które są w tym samym systemie rekrutacyjnym). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.lo.zyrardow.edu.pl.

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Bułgarska Orkiestra Dęta wystąpi w ŻyrardowieMuzyka łagodzi obyczaje. Muzyka odgrywa ogromną rolę w budowie relacji między narodami i tak też jest w przypadku przyjaźni między Żyrardowem, a Bułgarią. Gminna Dęta Orkiestra Reprezentacyjna z Liderkami z Bułgarii wystąpi 25 czerwca na Placu Jana Pawła II, o godzinie 17:00.

Otwarta scena Resursy - Wiktor SzotSerdecznie zapraszamy na koncert interpretacji w wykonaniu Wiktora Szota (gitara klasyczna, fingerstyle) . Koncert odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godz. 17.00, w Resursie, w ramach projektu ,,Otwarta scena Resursy". Wstęp wolny. Zapraszamy!

Marek Piekarczyk AkustycznieDla wszystkich Tatusiów, z okazji zbliżającego sie Dnia Ojca, Miasto Żyrardów przygotowało specjalną niespodziankę muzyczną! Prezydent Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza na koncert ,,Marek Piekarczyk Akustycznie". Koncert odbędzie sie w sobotę, 23 czerwca, o godz. 19.00, w Centrum Kultury w Żyrardowie. Bezpłatne zaproszenia bedą do odbioru w CK. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Półfinałowy Turniej do Mistrzostw Polski Młodziczek w kategorii U14K4 zespoły z Kutna, Swarzędza, Rybnika oraz Żyrardowa rywalizowały od 18 do 20 maja w hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Bohaterów w Półfinałowym Turnieju do Mistrzostw Polski Młodziczek w kategorii U14K. Drużyna uczennic klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie wygrała wszystkie trzy spotkania i z kompletem zwycięstw awansowała do Finału Mistrzostw Polski U14K.

Stasinki 2018W ostatni weekend w Żyrardowie na hali sportowej AQUA oraz na terenie SP Nr 3 królowała koszykówka. Po raz XVII odbył się Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców r. 2006 o Puchar Dyrektora SP Nr 3 „STASINKI 2018”. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 drużyn z całej Polski oraz Europy ( Łotwa, Słowacja, Czechy, Białoruś ). Po raz kolejny, oprócz zaciętej rywalizacji sportowej, drużyny mogły spędzić miło czas na festynie organizowanym przez SP Nr 3.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -