Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 22 Lutego 2017
- Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
8049478
-
- -

Stronicowanie

Zima w Mieście 2017
2017.02.07
Zima w Mieście 2017
Rozpoczęły się ferie, a wraz z nimi mnóstwo atrakcji w ramach akcji ,,Zima w mieście 2017”! Zaglądajcie do placówek kulturalnych, sportowych czy opiekuńczo – wychowawczych. Codziennie dzieje się tam coś ciekawego: zajęcia taneczne, wokalne, instrumentalne, warsztaty plastyczne i teatralne, projekcje bajek, gry i zabawy sportowe oraz wiele innych atrakcji – przedstawienia teatralne, bale karnawałowe, dyskoteka na lodzie… Nie możecie tego przegapić!
Wkrótce rozpoczyna się kurs samoobrony dla kobiet
2017.02.21
Wkrótce rozpoczyna się kurs samoobrony dla kobiet
Straż Miejska w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkie Panie, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kursie samoobrony, na pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono w dniu 3 marca br., o godz. 19.00, w sali pomarańczowej AQUA Żyrardów przy ul. Jodłowskiego 25/27. Obowiązkowy strój sportowy!
2,6 mln zł dofinansowania na rewaloryzację budynku przedszkola
2017.02.21
2,6 mln zł dofinansowania na rewaloryzację budynku przedszkola
Planowana przez Miasto rewaloryzacja zabytkowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 9 usytuowanego przy Placu Jana Pawła II otrzyma ponad 2,6 mln zł dofinansowania. Wartość zadania szacowana jest na kwotę prawie 4,2 mln zł. W wyniku przeprowadzonych prac obiekt odzyska dawną świetność, a jego pomieszczenia przystosowane zostaną pod względem funkcjonalnym do aktualnych potrzeb.
Rekrutacja do placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
2017.02.21
Rekrutacja do placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
Drodzy Rodzice! Uprzejmie informujemy, że w związku z art. 204 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do samorządowych przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018, będą podane do 15 kwietnia 2017 r.”
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2017.02.17
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza do udziału w obchodach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą sie w naszym mieście w niedzielę 26 lutego. Rozpoczynamy o godz. 11.30 Apelem Pamięci na Placu Jana Pawła II, z udziałem 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej Sochaczew.
List otwarty Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do mieszkańców
2017.02.17
List otwarty Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do mieszkańców
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i łatwowiernie podchodzące do nieznajomych apelujemy do Państwa o ostrożność w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi.
Inicjatywy lokalne
2017.02.16
Inicjatywy lokalne
Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania własnych pomysłów na realizację inwestycji, które są potrzebne blisko Państwa domów i będą służyć wszystkim mieszkańcom. Miasto dofinansuje takie projekty kwotą do 25 tys. zł. W tegorocznym budżecie Prezydent Wojciech Jasiński przeznaczył na inicjatywy lokalne, tak jak w ubiegłym roku, 500 tys. zł. Nabory wniosków prowadzone są co dwa miesiące, najbliższy termin upływa 10 marca, kolejne: 10 maja, 10 lipca oraz 10 września.
Fundusze unijne na działalność gospodarczą
2017.02.16
Fundusze unijne na działalność gospodarczą
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) prowadzony przez Stowarzyszenie BORIS ogłasza nabór ofert na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy założenie spółdzielni socjalnej osób fizycznych/prawnych. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego i doradczego!
Zimowe przygody w bibliotece
2017.02.16
Zimowe przygody w bibliotece
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne inspirowane książkami, które odbywają się w czasie ferii w Centrali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Mostowej 1. Są jeszcze miejsca na zajęcia w drugim tygodniu ferii. Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Projekt Miasto. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 509 752 927.
Żyrardów w serialu Belle Epoque
2017.02.15
Żyrardów w serialu Belle Epoque
Śledząc 10. odcinkowy serial kostiumowo - kryminalny ,,Belle Epoque”, którego emisja właśnie rozpoczyna się na antenie TVN (pierwszy odcinek 15.02, godz. 21.30), koniecznie wypatrujcie żyrardowskich plenerów. Żyrardów, na potrzeby realizacji zdjęć, udostępnił Park Dittricha, teren poprzemysłowy zwany Bielnikiem, jak również wnętrza Kantoru, gdzie na planie filmowym pracował m.in. odtwórca głównej roli, Paweł Małaszyński.
Konsultacje projektu uchwały
2017.02.15
Konsultacje projektu uchwały
Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, które prowadzą działalność statutową na terenie Miasta Żyrardowa w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania - do udziału w konsultacjach w związku z zamiarem podjęcia uchwał w sprawie kryteriów w postępowaniach rekrutacyjnych do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych.
Kontrole spalania w piecach prowadzone przez Straż Miejską
2017.02.15
Kontrole spalania w piecach prowadzone przez Straż Miejską
Mając na uwadze stopień zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, negatywne skutki oddziaływania i szkodliwości na nasz organizm, jakie wywołuje spalanie odpadów, Straż Miejska przygotowana jest do reagowania właśnie pod tym kątem. Strażnicy kontrolują wytypowane wcześniej ulice i znajdujące się tam posesje jak również przeprowadzają szczegółowe kontrole po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców o paleniu odpadami w domowych urządzeniach grzewczych.
Trwają zapisy na Bieg Tropem Wilczym
2017.02.15
Trwają zapisy na Bieg Tropem Wilczym
W dniu 26 lutego Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności po raz trzeci przeprowadzi w Żyrardowie bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ramach projektu, proponowane są do wyboru dwa dystanse: Bieg główny na 5 km oraz Bieg pamięci na odcinku 1963 metrów. Żyrardowski bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963.
Aleksandra Szwed i The CzadMakers w Żyrardowie
2017.02.15
Aleksandra Szwed i The CzadMakers w Żyrardowie
Rozgrzali scenę Centrum Kultury do czerwoności – niezwykle energetyczna Aleksandra Szwed w świetnym duecie z Marcinem Przytulskim, muzycy i piękne tancerki The CzadMakers,– wszyscy razem w stworzyli na scenie niepowtarzalną atmosferę, dając znakomity koncert ,,Gotowi na miłość”. Muzyczno – taneczne show w pop-rockowym klimacie było propozycją Prezydenta Wojciecha Jasińskiego na ten wyjątkowy, jedyny w roku walentynowy wieczór.
Prawie 20 mln zł dofinansowania na parkingi w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim
2017.02.15
Prawie 20 mln zł dofinansowania na parkingi w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim
W Żyrardowie, w pobliżu dworca PKP powstaną dwa parkingi – w sumie 147 nowych miejsc dla samochodów i 60 dla rowerów. Zadanie realizowane będzie w partnerstwie z Grodziskiem Mazowieckim w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów Parkuj i Jedź” otrzymał najwyższe dofinansowanie, w wysokości 19 208 663,20 zł. 14 lutego Prezydent Wojciech Jasiński odebrał z rąk Marszałka Adama Struzika symboliczny czek na dofinansowanie zadania.

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Wernisaż Anna Dubielecka "Grafiki i Czasowniki"Kolejna wystawa w Galerii ,,Resursa” to pierwsza w naszym mieście indywidualna prezentacja grafiki i malarstwa żyrardowianki Anny Dubieleckiej. W roku 2015 zaprezentowała w ramach wystawy ,,Młodzi Żyrardowscy Plastycy. Trzydzieści dziewięć minus” cykl grafik z cyklu ,,Szklanki”.

Hunter w Centrum KulturyW dniu 3 marca w Centrum Kultury mocne rockowe granie! Wystąpi zespół HUNTER ze swoją najnowszą płytą "Niewolność". Jako support zagra warszawska grupa Lux Perpetua. Start o godz. 19:00. Wstęp 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Bilety dostępne są w kasie CK. Zapraszamy!

Kabaret SMILESerdecznie zapraszamy na występ kabaretu SMILE w programie: „To Ci tłumaczę!”, który odbędzie się 5 marca, o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie.
„To Ci tłumaczę!” – to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina.

Resursa
Centrum Kultury w Żyrardowie
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Europejskie Integracje Muzyczne
Europejskie Dni Dziedzictwa
Artyści i zespoły

Jak ferie z atrakcjami to tylko z RATOWNIKAMI

Jak ferie z atrakcjami, to tylko z atrakcjami. Pod takim właśnie hasłem wystartowały w tym roku ferie zimowe 2017, zorganizowane przez spółkę AQUA Żyrardów wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Jak się okazało zainteresowanie feriami na pływalni przerosło oczekiwania samych organizatorów, gdyż już z początkiem stycznia zmuszeni byliśmy zamknąć listy zgłoszeniowe.

Ekstraliga w Żyrardowie!W hicie szóstej (i ostatniej) kolejki grupy północnej futsalowej pierwszej ligi w bezpośrednim meczu na szczycie, Żyrardowianka w Białymstoku pewnie przypieczętowała swój awans do Ekstraligi.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -