Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 27 Kwietnia 2017
- Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
8360215
-
- -

Stronicowanie

XLII Sesja Rady Miasta
2017.04.26
XLII Sesja Rady Miasta
W najbliższy czwartek, 27 kwietnia, o godz. 15.00, w Resursie rozpocznie się kolejna Sesja Rady Miasta Żyrardowa. Zachęcamy do udziału w obradach bądź śledzenia transmisji na żywo na kanale Telewizji Żyrardowskiej w lokalnej telewizji kablowej.
Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
2017.04.26
Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
Prezydent Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców do udziału w wydarzeniach przygotowanych na dzień 3 maja dla uczczenia 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotykamy się o godz. 11.00 na Placu Jana II, gdzie odbędzie się uroczystość z udziałem asysty honorowej wystawionej przez 3. Warszawską Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej PSM I i II st. w Żyrardowie.
Młode plastyczki nagrodzone w ogólnopolskim konkursie
2017.04.26
Młode plastyczki nagrodzone w ogólnopolskim konkursie
W XXI Ogólnopolskim Konkursie „Życie bajką jest”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, prace aż czterech młodych plastyczek Dziecięcej Akademii Plastycznej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie zdobyły uznanie jury.
Dzień Otwarty w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
2017.04.26
Dzień Otwarty w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Kropka w Żyrardowie zaprasza na Dzień Otwarty - 6 maja br. (sobota), w ramach którego będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji: psychologa, pedagoga lub logopedy. Specjaliści będą udzielać porad w zakresie: trudności szkolnych, trudności z wymową, problemów wychowawczych itp. Prosimy o kontakt telefoniczny celem rezerwacji miejsca: tel. 881 277 866. Zapraszamy!
2 maja - Święto Flagi RP
2017.04.26
2 maja - Święto Flagi RP
W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi, Prezydent Wojciech Jasiński tradycyjnie zaprasza Mieszkańców do Urzędu Miasta po odbiór polskiej flagi, zachęcając jednocześnie do zademonstrowania w dniu 2 maja poczucia dumy z bycia Polką / Polakiem, poprzez wywieszenie flag przed naszymi domami. Flagi rozdawane będą do wyczerpania zapasów w piątek, 28 kwietnia, w Biurze Obsługi Mieszkańców, w godzinach 8.00 - 16.00. Zapraszamy!
PGK poszukuje kandydatów na stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych
2017.04.25
PGK poszukuje kandydatów na stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych
Spółka PGK ,,Żyrardów" ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych. Wymagane jest m.in. wykształcenie wyższe techniczne z tytułem zawodowym, co najmniej magistra o kierunku związanym z branżą produkcyjną, ochrony środowiska lub pokrewną. Oferty można składać do 12 maja br. w siedzibie Spółki przy ul. Czystej 5 lub korespondencyjnie.
Partnerskie miasto Lourmarin przygotowało dla Żyrardowa ciekawą ofertę współpracy
2017.04.24
Partnerskie miasto Lourmarin przygotowało dla Żyrardowa ciekawą ofertę współpracy
Na zaproszenie Mera Lourmarin Blease'a Diagne, Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński po raz drugi odwiedził rodzinne miasto Filipa de Girarda. Wizyta była wynikiem stałych i niezwykle serdecznych kontaktów między obydwoma samorządami.
134 lata temu w Żyrardowie wybuchł Strajk Szpularek
2017.04.24
134 lata temu w Żyrardowie wybuchł Strajk Szpularek
23 kwietnia 1883 roku żyrardowskie kobiety – szpularki, pracujące w tutejszej fabryce wyrobów lnianych, jako pierwsze powiedziały „nie” wyzyskowi i trudnym warunkom pracy, wyprowadzając tysiące robotników na ulice. Strajk Szpularek, to jeden z pierwszych na świecie strajków zapoczątkowany przez kobiety.
Dołóż cegiełkę do rozwoju Żyrardowa
2017.04.21
Dołóż cegiełkę do rozwoju Żyrardowa
Drodzy Mieszkańcy! Składając roczne zeznania podatkowe, pamiętajcie że można płacić podatki w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania. Każdy z nas, mieszkańców Żyrardowa, może mieć swój wkład w realizowane tu inwestycje publiczne. Wystarczy w formularzu przy rozliczaniu rocznego podatku wskazać Żyrardów, jako miejsce zamieszkania i Urząd Skarbowy w Żyrardowie. Należy też powiadomić swojego pracodawcę o zmianie miasta, w którym odprowadzamy podatek.
Manufaktura Satyry 2017 – zachęcamy do udziału w konkursie
2017.04.20
Manufaktura Satyry 2017 – zachęcamy do udziału w konkursie
Miasto Żyrardów po raz ósmy organizuje Ogólnopolski Konkurs Satyryczny ,,Manufaktura Satyry". W tym roku tematem konkursu jest: ,,Architektura (ceglana). Żyrardów - miasto z czerwonej cegły". Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Partnerem Konkursu jest Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Na prace czekamy do 20 czerwca br.
Otwarty konkurs ofert
2017.04.20
Otwarty konkurs ofert
Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym - organizowanie czasu wolnego w formie stacjonarnej i wyjazdowej dla dzieci i młodzieży z terenu Żyrardowa w okresie ferii letnich 2017.
Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił nabór do Zespołu ds. Rewitalizacji
2017.04.20
Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił nabór do Zespołu ds. Rewitalizacji
Trwa nabór do Zespołu ds. Rewitalizacji Miasta Żyrardowa. Zapraszamy do prac w Zespole wszystkie osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w rewitalizacji naszego miasta oraz mieć wpływ na podejmowane działania i kierunki zmian w obszarze objętym Programem Rewitalizacji.
Ruszyła budowa największego w Europie Środkowo-Wschodniej parku wodnego
2017.04.19
Ruszyła budowa największego w Europie Środkowo-Wschodniej parku wodnego
Na terenie Gminy Mszczonów rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, Suntago Wodny Świat. Prezydent Wojciech Jasiński, uczestniczący w uroczystości symbolicznego wkopania pierwszej łopaty, serdecznie pogratulował tego sukcesu gospodarzowi terenu przeznaczonego pod inwestycję, burmistrzowi Mszczonowa, Józefowi Grzegorzowi Kurkowi, bez którego – jak sami inwestorzy podkreślali – ta inwestycja nie miałaby szans się rozpocząć.
Targowisko w gąszczu kamer i z szansą na duże pieniądze
2017.04.18
Targowisko w gąszczu kamer i z szansą na duże pieniądze
Zapowiadane od pewnego czasu zmiany na Targowisku Miejskim w Żyrardowie stają się coraz bardziej widoczne. Już za kilka dni uruchomiony zostanie system monitoringu. Z kolei w celu poprawy estetyki placu zakupiono zamiatarkę spalinową. Jednocześnie Miasto, wspólnie z PGM, stara się o dofinansowanie na realizację kolejnych, długo oczekiwanych inwestycji na Targowisku.
Wielkanocna niespodzianka
2017.04.14
Wielkanocna niespodzianka
W Wielką Sobotę, 15 kwietnia, w godz. 9.00 – 14.00, na Placu Jana Pawła II wielkanocna niespodzianka. Zapraszamy!

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Majówka z Żyrardowską Orkiestrą AkordeonowąTowarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa serdecznie zaprasza na Majówkę z Żyrardowską Orkiestrą Akordeonową. Koncert odbędzie się 5 maja, o godz. 18.00, w Resursie. Wstęp wolny!

Gramy dla autyzmuW sobotę, 29 kwietnia, o godz. 16.00, zapraszamy do Centrum Kultury na koncert charytatywny ,,Gramy dla autyzmu". W programie m.in. Papa D, Katarzyna Pakosińska, ,,FRAJDA" i MłoDeK Band. A już od godz. 14.00, na Placu Jana Pawła, atrakcje dla dzieci i rodzin.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Katowice szczęśliwe dla IdyZwyżkująca forma żyrardowskiej badmintonistki Idy Wiśniewskiej pozwoliła jej na zdobycie złotego i brązowego medalu w prestiżowym turnieju rozegranym w przedświąteczny weekend w Katowicach.

Pierwsza  Runda Żyrardowskiej Ligi Pływackiej  na „102”102 pływaków z żyrardowskich i powiatowych szkół rozpoczęło rywalizację o Puchary ufundowane przez Prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego w I Rundzie Żyrardowskiej Ligi Pływackiej.

-Sukcesy utalentowanej i niezwykle pracowitej młodzieży, to powód do dumy nie tylko dla rodziców, opiekunów, trenerów czy nauczycieli, ale również dla Miasta. Prezydent Wojciech Jasiński z wielką przyjemnością uhonorował nagrodą od Miasta Żyrardowa najbardziej utytułowanego żyrardowskiego pływaka młodego pokolenia, Adama Wiśniewskiego, Mistrza Polski w pływaniu w swojej kategorii wiekowej.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -