Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 20 Listopada 2017
- Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
9401246
-
- -

Stronicowanie

Żyrardów. Fabryka Świętego Mikołaja w nowej odsłonie
2017.11.20
Żyrardów. Fabryka Świętego Mikołaja w nowej odsłonie
,,Żyrardów. Fabryka Świętego Mikołaja” to cykl wydarzeń wprowadzających nas w świąteczny nastrój przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. To między innymi Mikołajki, koncerty, warsztaty, pokazy, Miejska Wigilia i wreszcie Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku przejdzie do historii jako pierwszy jarmark organizowany w plenerze, w sercu zabytkowej osady fabrycznej, czyli na Placu Jana Pawła II i w dodatku trwać będzie aż dwa tygodnie, od 2 do 17 grudnia! Takiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żyrardowie jeszcze nie było! Mamy nadzieję, że spotka się z uznaniem żyrardowian, jak również z zainteresowaniem mieszkańców okolicznych miast i miasteczek.
Żyrardowska Orkiestra Uliczna w świetnej formie
2017.11.20
Żyrardowska Orkiestra Uliczna w świetnej formie
W miniony piątkowy wieczór scena Centrum Kultury należała do Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej. „Włókniarka”, „Żyrardowskie Tango”, „Modry Len” to tylko niektóre z wielu utworów, jakie porwały licznie zgromadzoną publiczność. Przednia zabawa słuchaczy jest świadectwem, że era polskich i zagranicznych szlagierów ulicznych jeszcze nie przeminęła.
Zapraszamy na spotkanie poświęcone zarządzaniu Pomnikiem Historii RP, czyli żyrardowską Osadą Fabryczną
2017.11.20
Zapraszamy na spotkanie poświęcone zarządzaniu Pomnikiem Historii RP, czyli żyrardowską Osadą Fabryczną
Prezydent Wojciech Jasiński zaprasza na spotkanie, podczas którego przedstawiciele Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS zaprezentują opracowany dla Miasta Żyrardowa Plan Zarządzania Pomnikiem Historii ,,Żyrardów. XIX-wieczna Osada Fabryczna”. Spotkanie odbędzie się 23 listopada (czwartek), o godz. 17.00, w żyrardowskiej Resursie.
Wybierz się z nami na mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
2017.11.17
Wybierz się z nami na mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
Przed nami prawdziwy hit pierwszej połowy rundy zasadniczej! W niedzielę 26 listopada w meczu 11. kolejki PlusLigi w stołecznej hali COS Torwar ONICO Warszawa zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Mamy dla Was 40 biletów do rozdania!
Fundacja Kreatywna zaprasza
2017.11.16
Fundacja Kreatywna zaprasza
Fundacja Kreatywna zaprasza mieszkańców do udziału w dwóch programach: Pracowni Wolontarystycznej KREATARIAT oraz PROGRAMIE promującym segregację odpadów i recykling.
Zapraszamy do udziału w Forum Pożytku Publicznego
2017.11.14
Zapraszamy do udziału w Forum Pożytku Publicznego
Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza przedstawicieli Organizacji Pozarządowych i Samorządu Miasta na spotkanie pn. „FORUM POŻYTKU PUBLICZNEGO”, które odbędzie się dnia 16 listopada br., o godz. 16.00, w Resursie przy ul. 1 Maja 45.
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
2017.11.13
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Żyrardów, jak co roku, aktywnie włączył się w ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z wieloletnią tradycją lokalne uroczystości rocznicowe zainaugurowano na żyrardowskim cmentarzu, przy symbolicznej mogile żołnierzy poległych w walce o wolną Polskę. W uroczystości wzięli udział kombatanci, samorządowcy, reprezentanci miejskich instytucji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym liczna grupa zuchów i harcerzy Hufca ZHP Żyrardów, delegacje i poczty sztandarowe żyrardowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Kompanię Honorową pod dowództwem ppor. Krzysztofa Kowalika wystawił 37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej.
UWAGA! SILNE WIATRY!
2017.11.10
UWAGA! SILNE WIATRY!
W związku z ostrzeżeniem otrzymanym dziś od Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie informujemy, że w dniach 10 - 11 listopada br. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje silne wiatry. Zachowajmy ostrożność!
Miejskie obchody 500-lecia Reformacji w Polsce
2017.11.10
Miejskie obchody 500-lecia Reformacji w Polsce
Halina Radacz Diakon Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Żyrardowie oraz Wojciech Jasiński Prezydent Miasta Żyrardowa zapraszają do miejskie obchody 500-lecia Reformacji w Polsce. 18 listopada o godz. 17.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego zaprezentowana zostanie wystawa ,,Ewangelicy w dawnym Żyrardowie”. Oficjalne uroczystości odbędą się 19 listopada, o godz. 15.00, w Resursie.
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. rewitalizacji
2017.11.10
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. rewitalizacji
W związku z realizowanym przez Miasto Programem Rewitalizacji Miasta Żyrardowa do roku 2020, w dniu 8 listopada, w Resursie odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. rewitalizacji Miasta Żyrardowa, stanowiącego forum współpracy i dialogu mieszkańców, przedsiębiorców, zarządców nieruchomości, organizacji pozarządowych z organami gminy, w sprawach dotyczących prowadzenia i oceny działań rewitalizacyjnych.
Portal ,,Niepodległa" o 11 listopada w Żyrardowie
2017.11.09
Portal ,,Niepodległa" o 11 listopada w Żyrardowie
Wyjątkowo bogaty w tym roku program obchodów Święta Niepodległości w Żyrardowie prezentuje portal rządowego programu ,,Niepodległa" (www.niepodlegla.gov.pl). Jesteśmy dumni ze współpracy z ,,Niepodległą", która podnosi rangę naszych lokalnych wydarzeń jubileuszowych.
Obchody Święta Niepodległości w Żyrardowie
2017.11.09
Obchody Święta Niepodległości w Żyrardowie
Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński zaprasza do udziału w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Rozpoczynamy o godz. 11.00 uroczystością przy Grobie Nieznanego Żołnierza na terenie cmentarza. W południe odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia. W tym świątecznym dniu Plac Jana Pawła II zamieni sie w obóz legionów polskich z mnóstwem historycznych atrakcji. O godz. 16.00 zapraszamy do Centrum Kultury na koncert pieśni patriotycznych i historycznych w wykonaniu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Obchody zakończą się widowiskiem multimedialnym na Placu Jana Pawła II. Zapraszamy!
Bohaterowie poszukiwani
2017.11.09
Bohaterowie poszukiwani
Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach? Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, do 10 grudnia zgłoś jego kandydaturę do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.
Rozmawiano o bezpieczeństwie
2017.11.09
Rozmawiano o bezpieczeństwie
Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie insp. Arkadiusza Zgieba, w Centrum Kultury odbyła się z debata z mieszkańcami poświęcona bezpieczeństwu na terenie naszego powiatu. Omówiony został stan bezpieczeństwa i podejmowane przez policję działania. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi, zadawali pytania. Miejmy nadzieję, że była to owocna dyskusja, z której wnioski - zgodnie z deklaracją Komendanta Policji - zostały przyjęte do realizacji w najbliższym czasie.
Oddaj krew - uratuj komuś życie
2017.11.09
Oddaj krew - uratuj komuś życie
Dziś kolejna akcja krwiodawstwa w Żyrardowie. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwaw Warszawie czeka na dawców krwi na Placu Jana Pawła II do godz. 13.00. Gorąco zachęcamy! Akcje krwiodawstwa organizowane są w naszym mieście w pierwszy poniedziałek i drugi czwartek każdego miesiąca.

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Koncert Łukasz Pawlik Quartet Feat. Mike SternPrezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Włodek Pawlik (Laureat Nagrody Grammy) zapraszają na koncert promujący powracający jazz w Centrum Kultury w Żyrardowie - „Łukasz Pawlik Quartet Feat. Mike Stern”. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada br., o godzinie 19:00, w Centrum Kultury w Żyrardowie.

Tkanina artystyczna w ResursieGaleria ,,Resursa" serdecznie zaprasza otwarcie wystawy tkaniny artystycznej
SWAVY LAUNAY (Mougins/Prowansja/Francja) zatytułowanej ,,Igłą i nitką malowane". Wernisaż odbędzie się 25 listopada (sobota) br., godz.17.00. Zapraszamy!

Wieczór Lnianych Spódnic – stwórzmy go razem!Centrum Kultury w Żyrardowie zaprasza na spotkanie inicjujące „Wieczór Lnianych Spódnic”, które odbędzie się 20 listopada br., o godzinie 18:30, w Sali Klubowej. W trakcie wydarzenia chcielibyśmy zastanowić się nad ideą spotkań tylko dla kobiet i spędzenia czasu na wspólnej aktywności. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych oczekiwań dotyczących działań, które możemy wspólnie realizować.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

KACPA CHALLENGE w ŻyrardowieW dniu 18 listopada br. na terenie obiektu sportowo - rekreacyjnego AQUA w Żyrardowie przy ul. Rotmistrza Pileckiego 25/27 (dawna ul. Jodłowskiego) odbędzie się kolejna edycja bezpłatnej imprezy sportowej KACPA CHALLENGE, która w Żyrardowie gościć będzie po raz drugi. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński.

Żyrardowska Liga PływackaUrząd Miasta Żyrardowa, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz AQUA ŻYRARDÓW Sp. z o.o. zapraszają do udziału w zawodach pn. ,,Żyrardowska Liga Pływacka", które odbędą się 10 listopada br. (piątek) na Pływalni AQUA Żyrardów przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 25/27. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do 9 listopada br.

Udany start Kosmy Mastalerza pływaka Stowarzyszenia AQUA Żyrardów21 października w Warszawie rozpoczęła się seria zawodów „Od Młodziaka do Olimpijczyka 2017/18”. Zawodnicy ścigają się we wszystkich stylach pływackich na dystansach 50 i 100 m. Odbędzie się 5 edycji z finałem 16 czerwca 2018 r., do którego zostanie zakwalifikowanych po 15 zawodników z największą liczbą zdobytych punktów w każdym stylu. Do pierwszego startu zgłosiło się aż 1060 zawodników z 75 klubów. Bardzo dobrze wystartował Kosma Mastalerz, zawodnik Stowarzyszenia AQUA Żyrardów, rocznik 2008.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -