Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Sobota 24 Lutego 2018
- Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
9898017
-
- -

Stronicowanie

Podsumowanie akcji „Trójka dla Natalki”
2018.02.23
Podsumowanie akcji „Trójka dla Natalki”
W pomoc dla Natalki Kostrzewy zaangażowało się już niemal całe miasto. Do grona wolontariuszy dołączyli ostatnio również wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 3, którzy 13 lutego 2018 roku w świetlicy szkolnej zorganizowali kiermasz ciast. Celem akcji była zbiórka funduszy na leczenie 3-letniej żyrardowianki chorej na glejaka mózgu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i rodziców, kwota 3014, 19 zł zasiliła konto fundacji zbierającej pieniądze na leczenie dziewczynki.
Kwalifikacja wojskowa
2018.02.22
Kwalifikacja wojskowa
W okresie od 30 stycznia do 27 kwietnia 2018 r. na terenie kraju przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1994 – 1998, którzy dotychczas nie posiadają określonej zdolności do służby wojskowej.
Rozstrzygnięcie konkursu ofert – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2018
2018.02.21
Rozstrzygnięcie konkursu ofert – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2018
W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostało zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Żyrardowa w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2018.
Warsztaty „dla Natalki”
2018.02.21
Warsztaty „dla Natalki”
Natalka Kostrzewa dzielnie walczy z chorobą pod opieką meksykańskich lekarzy, a tymczasem w Żyrardowie wciąż organizowane są kolejne wydarzenia, których celem jest gromadzenie środków finansowych na dalszą terapię małej żyrardowianki. Jednym z nich są charytatywne warsztaty sensoplastyczne dla dzieci w wieku 1-3 lata, na które zaprasza Fundacja im. Św. Michała Archanioła. Odbędą się one 27 lutego, o godz. 17.15, w siedzibie Fundacji przy ul. Mireckiego 63.
Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń
2018.02.21
Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń
Wraz z Centrum Kultury w Żyrardowie zapraszamy wszystkich młodych widzów 24 marca br., o godz. 12:00, na spektakl teatralny pt. „Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń”. Widowisko opowiada o małym i niesfornym Bałwanku Kuleczce, który mieszka w odległej, mroźnej krainie przykrytej wielką warstwą śniegu. Pewnego dnia buntuje się przeciwko swojej mamie. Wielka siła marzeń w cudowny sposób przenosi go z domu do nieznanego dotąd mu świata.
KROPKA zaprasza na bezpłatne konsultacje
2018.02.21
KROPKA zaprasza na bezpłatne konsultacje
Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka KROPKA w Żyrardowie zaprasza na bezpłatne konsultacje w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej, które odbędą się w czwartek, 15 marca. Konsultacja polecana jest w szczególności rodzicom, którzy zauważają u swojego dziecka któryś z następujących objawów: wzmożona lub obniżona wrażliwość na bodźce, niewłaściwy poziomem uwagi, obniżony poziom koordynacji ruchowej, opóźniony rozwój mowy, nieprawidłowy poziom aktywności ruchowej, różnorodne, uporczywe trudności w zachowaniu.
,,Szkoła Trewneńska. Tradycja i nowoczesność” - wernisaż w Resursie
2018.02.19
,,Szkoła Trewneńska. Tradycja i nowoczesność” - wernisaż w Resursie
W sobotni wieczór, 17 lutego, w żyrardowskiej Resursie została otwarta wystawa pt. ,,Szkoła Trewneńska. Tradycja i nowoczesność”. Wernisaż poprzedził koncert wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: ambasador Bułgarii w Polsce Emil Savov Yalnazov wraz z małżonką, sekretarz ambasady Bułgarii w Polsce Ivan Kitov oraz przedstawiciele Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie Darya Otaszlijska i Peter Lianguzov. Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński podkreślił związki z Trjawną, która jest dla Żyrardowa miastem partnerskim.
Spotkanie Prezydenta ze Stypendystami im. Filipa de Girarda
2018.02.19
Spotkanie Prezydenta ze Stypendystami im. Filipa de Girarda
W ubiegłym tygodniu Prezydent Wojciech Jasiński miał przyjemność gościć w swoim gabinecie młodych, utalentowanych i niezwykle ambitnych żyrardowian – laureatów Stypendiów im. Filipa de Girarda w roku 2017. Aleksandra Murawska, Paulina Tuzińska, Michał Prószyński, Kajetan Skoneczny, Natalia Kok i Zofia Cymerska, oprócz stypendiów, otrzymali od Prezydenta Wojciecha Jasińskiego pamiątkowe dyplomy z wyrazami uznania za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzeniami dalszych sukcesów.
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2018.02.19
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza do udziału w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Żyrardowie. Oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowanych na 4 marca, w programie znalazło się szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Patronat Narodowy nad obchodami w Żyrardowie objął Prezydent RP Andrzej Duda. Zachęcamy do zapoznania się z programem.
Zaproszenie do udziału w V Diecezjalnym Dniu Kobiet
2018.02.19
Zaproszenie do udziału w V Diecezjalnym Dniu Kobiet
Bp. Andrzej F. Dziuba oraz Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński zapraszają wszystkie żyrardowianki na V Diecezjalny Dzień Kobiet. Po raz kolejny Miasto Żyrardów ma wielką przyjemność włączyć się w organizację wydarzenia, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Mistrzynie życia”. Spotkanie zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet rozpocznie się 3 marca w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „Maraton” w Skierniewicach, przy ul. Sobieskiego 20, o godzinie 09.00.
Udało się! Ratujemy Kantor!
2018.02.14
Udało się! Ratujemy Kantor!
Udało się! Ratujemy Kantor! – powiedział Prezydent Wojciech Jasiński zaraz po podpisaniu umowy na wykonanie I etapu rewaloryzacji jednego z najpiękniejszych zabytkowych obiektów Żyrardowa, jakim jest Kantor – dawna siedziba dyrekcji żyrardowskiej fabryki. Ta niezwykle ważna dla miasta inwestycja rozpocznie się już w marcu.
Pectus zagrał dla zakochanych żyrardowian
2018.02.14
Pectus zagrał dla zakochanych żyrardowian
W przeddzień święta zakochanych, w specjalnym koncercie w Żyrardowie wystąpił zespół Pectus. Zdaje się, że nikt lepiej nie wprowadziłby nas w walentynkowy klimat niż kwartet z Rzeszowa. Sala widowiskowa Centrum Kultury wypełniła się po brzegi, a wszyscy słuchacze zgodnie przyznawali, że to był piękny wieczór. Po zakończonym występie, na publiczność czekała jeszcze jedna miła niespodzianka. Mianowicie każdy gość otrzymał od Prezydenta Wojciecha Jasińskiego słodki upominek z życzeniami walentynkowymi.
Dni Frankofonii w Żyrardowie już tuż tuż. Tymczasem konkurs!
2018.02.13
Dni Frankofonii w Żyrardowie już tuż tuż. Tymczasem konkurs!
Z okazji Dni Frankofonii w Żyrardowie 2018 Centrum Kultury ogłasza konkurs:
"L'Internet a disparu... " (Bande Dessinée) - Zniknął Internet. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VII, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych w Żyrardowie oraz Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.
Bal dla Natalki
2018.02.12
Bal dla Natalki
Sobotni wieczór 10 lutego, w całej Polsce ostatki. W Żyrardowie dodatkowo, długo oczekiwany III Bal Charytatywny Prezydenta Miasta Żyrardowa. Przez ostatnie dni wręcz wyczekiwany, bo każdy kto wybierał się do kompleksu AQUA, chciał pomóc Natalce walczącej z ostrą postacią glejaka mózgu i przekazać pieniądze podczas licytacji czy do puszki na balu.
Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców
2018.02.09
Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT  dla mikroprzedsiębiorców
Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br.

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

"Panny Wyklęte" w ŻyrardowieW ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Żyrardowie zapraszamy w imieniu Prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego na koncert "Panny Wyklęte" . Jest to projekt muzyczny Darka "Maleo" Malejonka i Maleo Reggea Rockers, w ramach którego polskie wokalistki nagrały płytę inspirowaną powojennymi losami kobiet "Wyklętych".

Koncert Orkiestry Wojskowej z WarszawyPrzypominamy że jutro rozpoczynają się miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Żyrardowie. Z tej okazji zapraszamy w imieniu Prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego na koncert Orkiestry Wojskowej z Warszawy, który odbędzie się 24.02.2018 r. o godzinie 18:00 w Centrum Kultury w Żyrardowie.

Koncert zespołu ZornitsaPrezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz
Burmistrz Partnerskiego Miasta Trjawna Doncho Zacharjew serdecznie zapraszają na koncert bułgarskiego zespołu pieśni i tańca ZORNITSA z Trjawny, który odbędzie się w sobotę 3 marca na scenie Centrum Kultury w Żyrardowie o godz. 19:00.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mazowsze ze srebrnym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady MłodzieżyOd 6 do 11 lutego br. w Stalowej Woli oraz w Łańcucie rozgrywany był turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn.
W kategorii kobiet wzięło udział osiem kadr z całej Polski, które w listopadzie walczyły o rozstawienie podczas turnieju w Człuchowie. Mazowsze reprezentowały zawodniczki z czterech klubów: UKS Trójka Żyrardów (5 zawodniczek), MUKS Piaseczno, LA Basket Warszawa i MKK Siedlce.

Mecz o mistrzostwoUKS Trójka Żyrardów oraz AQUA Żyrardów zapraszają na mecz o mistrzostwo III Ligii Koszykówki Mężczyzn. Trójka Żyrardów zagra z GLKS Nadarzyn. Mecz rozegrany zostanie 13 lutego, o godz. 20.00, w hali sportowej AQUA Żyrardów. Wstęp wolny.

Znamy już zwycięzcę ŻHLPNWalka o tytuł mistrza trwała niemal do ostatniej chwili. Dopiero bowiem podczas ostatniej, 18 kolejki, i dopiero w ostatnim meczu rozgrywek, wyłoniono zwycięzcę Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W uroczystym podsumowaniu turnieju uczestniczył Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Prezydent nie tylko patronował rozgrywkom, ale był również fundatorem sportowych trofeów.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -