Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 24 Sierpnia 2017
- Imieniny: Bartłomieja, Haliny, Jerzego
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
8956131
-
- -

Stronicowanie

W kamienicy przy ul. Chopina 15 powstaną mieszkania socjalne
2017.08.23
W kamienicy przy ul. Chopina 15 powstaną mieszkania socjalne
Przy współpracy z miejską spółką PGM Miasto pozyskało z Banku Gospodarstwa Krajowego dofinansowanie w wysokości ponad 730 tys. zł z przeznaczeniem na remont i rozbudowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Chopina 15. To pierwszy i ważny krok w kierunku zmiany wizerunku tej dzielnicy Żyrardowa, która przez wiele ostatnich lat pomijana była w planach inwestycyjnych miejskiego samorządu.
Pomóżmy Jędrkowi pokonać raka. Walka o życie wciąż trwa
2017.08.22
Pomóżmy Jędrkowi pokonać raka. Walka o życie wciąż trwa
Historia Jędrka i jego niezwykłej determinacji w walce o życie poruszyła wielu żyrardowian. W akcję pomocy zaangażowało się wielu mieszkańców, również lokalni przedsiębiorcy. Ostatni koncert charytatywny zorganizowany w Starej Pralni zaowocował zbiórką pieniędzy w wysokości 9800 zł! Prawdopodobnie to nie ostatni charytatywny event w naszym mieście. W efekcie tak wielkiego zaangażowania ludzi dobrej woli, kwota potrzebna na leczenie chłopca w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się, ale niestety potrzebnych jest dużo więcej pieniędzy, a czasu niewiele. Gorąco zachęcamy i prosimy. Pomóżcie Jędrkowi pokonać raka!
Szkoła bliżej nauki z Centrum Nauki Kopernik
2017.08.22
Szkoła bliżej nauki z Centrum Nauki Kopernik
Już we wrześniu w czterech miejskich placówkach oświatowych Centrum Nauki Kopernik rozpocznie realizację projektu pn. „Szkoła bliżej nauki”, w ramach którego zostaną stworzone warunki dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu.
Nowy Rzecznik Prasowy w Urzędzie Miasta
2017.08.22
Nowy Rzecznik Prasowy w Urzędzie Miasta
Od poniedziałku, 21 sierpnia, pracę na stanowisku Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Żyrardowa rozpoczęła Joanna Zaniewicz. Joanna Zaniewicz jest humanistką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistką Public Relations.
Wakacje w Świetlicy TPD
2017.08.21
Wakacje w Świetlicy TPD
Świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Ks. Brzóski 9 przez cały okres wakacji tętni życiem. Tak jak w roku szkolnym bogata oferta zajęć przyciąga dzieci zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym. Placówka w okresie wakacyjnym planowała objąć opieką ok. 25 dzieci, jednak frekwencja miło zaskoczyła prowadzących, gdyż podwoiła się liczba uczestników. Działalność Świetlicy TPD w Żyrardowie wspierają Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.
Coraz bliżej remontu ul. Żeromskiego
2017.08.17
Coraz bliżej remontu ul. Żeromskiego
W czwartek, 17 sierpnia br., w Urzędzie Miasta została podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą przebudowy ul. Żeromskiego. Oznacza to, że niebawem na pierwszym remontowanym odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Ks. Wittenberga zobaczymy pracującą ekipę konsorcjum firm Eureka (lider) i Jarpol S.A (partner).
Żyrardów upamiętnił bohaterów Bitwy Warszawskiej
2017.08.16
Żyrardów upamiętnił bohaterów Bitwy Warszawskiej
Na terenie żyrardowskiego cmentarza, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w dniu 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterów jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata, stoczonej na przedpolach Warszawy w sierpniowe dni roku 1920.
Czysta żyrardowska woda z kranu: pyszna, zdrowa i tania!
2017.08.11
Czysta żyrardowska woda z kranu: pyszna, zdrowa i tania!
W środku lata, PGK Żyrardów rozpoczęło kampanię edukacyjną, zachęcającą mieszkańców do picia wody bezpośrednio z kranu. Spółka, która wybudowała ponad 110 km sieci wodociągowych, posiada pełne zaplecze techniczne gwarantujące dostarczanie do domostw wody najwyższej jakości. Najcenniejszy zasób posiadany przez Miasto Żyrardów, ujęcie wody podziemnej „Sokule”, jest dumą miasta i gwarantuje wodę najwyższej jakości.
Żyrardów coraz lepiej oświetlony
2017.08.11
Żyrardów coraz lepiej oświetlony
O potrzebie oświetlania kolejnych miejskich ulic świadczą chociażby inicjatywy lokalne, wśród których zdecydowana większość, zarówno w ubiegłym roku, jak i w bieżącym, dotyczy właśnie oświetlenia ulic. Aktualnie w Urzędzie Miasta trwa postępowanie przetargowe na budowę oświetlenia w ośmiu ulicach, z których sześć zgłosili mieszkańcy właśnie w ramach inicjatyw lokalnych.
Przed nami kolejne inwestycje drogowe
2017.08.10
Przed nami kolejne inwestycje drogowe
W czasie kiedy zakończyła się budowa fragmentów ulic Konopnickiej i Krótkiej, a ulice Bohaterów Warszawy, Bema i Chmielna są w trakcie realizacji, w Urzędzie Miasta właśnie zakończyły się postępowania przetargowe na kolejne inwestycje drogowe. Oznacza to, że niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Żeromskiego i ul. Mazowieckiej.
Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego
2017.08.09
Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego
Drodzy Mieszkańcy, pragniemy zainteresować Was ciekawą imprezą u naszych sąsiadów. W Skierniewicach 3 września wystartuje II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a start i meta zostaną wyznaczone w Rynku. Zarejestrowanych jest już około 200 zawodników z całej Polski. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia.
9 sierpnia 1830 r. – dniem narodzin osady zwanej Żyrardowem
2017.08.09
9 sierpnia 1830 r. – dniem narodzin osady zwanej Żyrardowem
187 lat temu, 9 sierpnia 1830 r. – spisano akt notarialny zawiązania spółki ,,Karol Scholtz i Współka” celem rozwijania mechanicznego przędzenia lnu na maszynach według wynalazku Filipa de Girarda.
Przetarg na zagospodarowanie eko-parku
2017.08.08
Przetarg na zagospodarowanie eko-parku
Zgodnie z prezentowanym wcześniej harmonogramem prac zaplanowanych do realizacji w ramach dużego, unijnego projektu pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”, Miasto ogłosiło przetarg na pierwsze zadanie, które rozpocznie się jeszcze w tym roku, czyli zagospodarowanie terenu eko-parku przy ul. Nietrzebki. Jeśli przetarg zakończy się pomyślnie, wykonawcę prac poznamy we wrześniu. Na oferty Miasto czeka do 29 sierpnia.
Pielgrzymi z Żyrardowa w drodze do Częstochowy
2017.08.07
Pielgrzymi z Żyrardowa w drodze do Częstochowy
W niedzielę, 6 sierpnia, dwie grupy żyrardowskich pątników wyruszyły w pielgrzymkę do Częstochowy. Wczesnym rankiem autokarami uczestnicy udali się na mszę św. do Łowicza skąd dalej podążą pieszo na Jasną górę. Na szlaku towarzyszyć im będą czapeczki i koszulki przekazane przez Miasto Żyrardów. Uczestnicy zapewniali, że wygodne buty i dobry humor jak zawsze mają ze sobą. Życzymy wytrwałości, sprzyjającej pogody i radosnej atmosfery w drodze.

Pomagamy poszkodowanym w pożarze. Dołączcie!
2017.08.02
Pomagamy poszkodowanym w pożarze. Dołączcie!
W nocy 30/31 lipca wybuchł pożar w bloku przy ul. Kapitana Pałaca 43. Doszczętnie spaliło się mieszkanie na parterze. Mieszkańcy tego lokalu przebywają teraz w mieszkaniu udostępnionym przez Prezydenta Wojciecha Jasińskiego. W wyniku pożaru ucierpiało też kilka rodzin mieszkających w sąsiedztwie. Wszyscy poszkodowani, choć każdy w innym stopniu, potrzebują naszego wsparcia. W pomoc zaangażowało się już wielu mieszkańców. Zachęcamy wszystkich ludzi – dołączcie, pomóżcie! Każda forma pomocy jest wskazana. Pomyśl, jak ty możesz pomóc?

Stronicowanie

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest w Żyrardowie!Po raz kolejny na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będziemy mogli degustować smaki piw regionalnych, rzemieślniczych czy domowych. Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie przygotowuje się do zorganizowania III edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa, który odbędzie się 29-30 września 2017 r. (piątek-sobota). Organizatorzy czekają na zgłoszenia od Wystawców do 8 września br.

Sierpniowe seanse „pod chmurką” w ramach kina plenerowego w ŻyrardowiePrzed nami ostatni seans ,,pod chmurką" w ramach kina letniego na Placu Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 21.00, na projekcję filmu Gra Endera (2013).

Spektakl pt. „Kłamstwo”Centrum Kultury w Żyrardowie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Kłamstwo”, który odbędzie się 27 września 2017 roku, o godzinie 19:00, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Kolejne dwa tytuły Mistrza Polski dla AdamaUtalentowany młody żyrardowianin Adam Wiśniewski dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium lipcowych Letnich Mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich w pływaniu na dużym basenie (50 m) w Olsztynie.
Adam, reprezentując Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów, zwyciężył na dystansie sprinterskim (50m) w stylu grzbietowym. Jako jedyny, zarówno w eliminacjach jak i w finale, pokonał ten dystans poniżej dwudziestu dziewięciu sekund (28.77).

Belgijki najlepsze w ŻyrardowieOd 14 do 16 lipca br. żyrardowska Hala AQUA gościła reprezentantki Łotwy, Belgii, Litwy i Polski podczas Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Kadr Narodowych Juniorek U18. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Żyrardowa.

-Poza tytułem Eryka Gąsińskiego i sukcesami młodych koszykarek „Trójki” wielkie uznanie zyskał również trener Robert Janiszewski. Szkolona pod jego okiem drużyna koszykarek kategorii U12 w sezonie 2016/2017nie przegrała ani jednego meczu.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -