Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 24 Lutego 2020
- Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
14591455
-
- -
Bal Mistrzów Sportu 2019 roku
2020.02.24
Bal Mistrzów Sportu 2019 roku

W sobotni wieczór w Resursie, podczas Balu Mistrzów Sportu 2020, poznaliśmy wyniki plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa Roku 2019. Najlepszym Sportowcem został Mateusz Laskowki, a Najlepszym Trenerem - Piotr Sochacki. Podczas Gali poznaliśmy też Sportową Osobowość Roku 2019. Taki tytuł otrzymała najszybsza Polka na torach wyścigowych w kraju i za granicą, Gosia Rdest. Statuetki laureatom plebiscytu wręczyli Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Zastępca Prezydenta Katarzyna Krawczyk, Prezes AQUA Żyrardów Ryszard Adamiak oraz laureaci ubiegłorocznego plebiscytu - Tomasz Srebrnik i Piotr Bonikowski.

Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji
2020.02.20
Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił II edycję konkursu ofert w zakresie rewitalizacji dla organizacji pozarządowych. Celem konkursu jest umożliwienie mieszkańcom angażowania się w działania na rzecz innych mieszkańców i lokalnych wspólnot z obszaru rewitalizacji Żyrardowa.

 

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji CPK
2020.02.19
Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

W dniu 10 lutego 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (dalej: SSL). Projektowany dokument jest efektem pierwszego etapu prac planistycznych, mających na celu określenie ram realizacji przedsięwzięć służących przebudowie i rozbudowie układu komunikacyjnego naszego kraju, w tym wyznaczenie korytarzy, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kolejne tereny zieleni już wiosną zmienią swoje oblicze
2020.02.19
Kolejne tereny zieleni już wiosną zmienią swoje oblicze

W Urzędzie Miasta właśnie rozstrzygnięty został przetarg na zagospodarowanie terenu przy ulicy ul. gen. A.E. Fieldorfa-Nila u zbiegu z ul. Izy Zielińskiej oraz dwóch skwerów w rejonie skrzyżowania ulic Limanowskiego i 1 Maja. Wykonawcą prac będzie firma Baobab Marek Brandys z Warszawy.

Szkolenie na temat „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.
2020.02.18
Uwaga! Szkolenie na temat „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wraz z Delegaturą w Żyrardowie zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe szkolenie dotyczące: „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

Ruszają prace na ulicy Narutowicza
2020.02.17
Ruszają prace na ulicy Narutowicza

Od 18 lutego rozpocznie się przebudowa ulicy Gabriela Narutowicza na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Mireckiego. Wykonawcą prac jest Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „MARGOT” Małgorzata Szymańska.

Poznajmy Żołnierzy Wyklętych!
2020.02.14
Zapraszamy do udziału w konkursie ,,Poznajmy Żołnierzy Wyklętych"

Przypominamy, że trwa konkurs historyczny ,,Poznajmy Żołnierzy Wyklętych" organizowany przez Miasto Żyrardów w ramach kampanii edukacyjnej pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Gorąco zachęcamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Żyrardowa i szkół średnich z terenu powiatu żyrardowskiego do udziału w konkursie (kategorie: plastyczna, literacka, test wiedzy). Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Pomóżmy ,,Szóstce" wygrać remont i modernizację stołówki szkolnej!
2020.02.14
Pomóżmy ,,Szóstce" wygrać remont i modernizację stołówki szkolnej!

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Stołówka z klasą”. Praca uczennicy Karoliny Lechniak z klasy 6b zakwalifikowała się do drugiego (ostatniego) etapu konkursu. Praca Karoliny prezentowana jest  na stronie www.stolowkazklasa.pl i wraz z 29 innymi pracami poddana jest głosowaniu internautów. Nagrodą w konkursie jest remont i modernizacja szkolnej stołówki!

Konsultacje projektu uchwały
2020.02.14
Konsultacje projektu uchwały

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej wykonywania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z projektem uchwały i zgłaszania swoich uwag i opinii poprzez wypełnienie stosownego formularza i przesłanie na adres: sekretarz@zyrardow.pl lub złożenie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa. Konsultacje trwają od 18 lutego do 3 marca br.

Dzięki refundacji z budżetu Miasta mniej wydamy na leki!
2020.02.13
Dzięki refundacji z budżetu Miasta mniej wydamy na leki!

Po rocznym funkcjonowaniu pilotażowego programu osłonowego w zakresie zmniejszenia wydatków poniesionych na leki przez mieszkańców Żyrardowa, w dniu 6 lutego br. uchwałą Rady Miasta przyjęty został do realizacji na rok 2020 program, będący kontynuacją pilotażowego, uprawniający mieszkańców do korzystania z refundacji na tych samych zasadach co dotychczas.

Kampania edukacyjna pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
2020.02.11
-

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach kampanii edukacyjnej, mającej na celu przybliżenie społeczności naszego miasta wiedzy o bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego. Patronat Narodowy nad kampanią objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku
2020.02.11
Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku

Na stronie internetowej sportowiec.zyrardow.pl wystartował Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami nominowanych sportowców oraz do oddania głosu na swojego kandydata. Zapraszamy na Bal Mistrzów Sportu – Żyrardów 2020, gdzie zostanie rozstrzygnięty plebiscyt. Zaproszenia do nabycia w kasach Centrum Kultury.

Bezpłatne Badanie Słuchu w Żyrardowie.
2020.02.11
Bezpłatne Badanie Słuchu w Żyrardowie.

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 20 lutego wykonać bezpłatne badanie. Samochód ( SŁUCHOBUS ) z gabinetem do badań zaparkuje na Placu Jana Pawła II. Bezpłatne badanie jest adresowane głównie do osób po 30 roku życia, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

 

ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację
2020.02.10
ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

Łączymy się w żalu z Rodziną Oli
2020.02.05
Łączymy się w smutku z Rodziną Oli

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 10-letniej Oli, poszkodowanej w wypadku, do którego doszło 2 lutego na ulicy 1 Maja. Trudno jest pogodzić się z odejściem bliskiej osoby. Jeszcze trudniej, gdy nieodgadniony los każe na zawsze żegnać ukochane Dziecko. Nie ma słów, które w obliczu tak wielkiej tragedii, mogłyby złagodzić ból i dać ukojenie Rodzicom i bliskim Oli…. W tych trudnych chwilach, łączymy się z Wami w żalu, przekazując wyrazy szczerego współczucia.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Katarzyna Bonda w Resursie

Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda spotka się z czytelnikami w Resursie, 5 marca, o godz. 19:00. Pisarka opowie zarówno o najnowszej powieści, jak i swoich starszych dziełach. Słuchacze dowiedzą się ciekawostek związanych z wydaniem książek. Będą mogli tez sami kierować pytania do autorki, zdobyć autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

DOKTOR BLUES w Kolibrze

Klub Osiedlowy Koliber serdecznie zaprasza na koncert zespołu DOKTOR BLUES. Koncert odbędzie się 21 marca 2020 r. (sobota), o g. 19.00. Wstęp 10 zł / os. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Żyrardowianki Mistrzyniami Polski U22K!

Wspaniale dla ARKI Gdynia zakończyły się Finały Mistrzostw Polski U22 K. W roli głównej w tych finałach wystąpiły wychowanki (byłe już zawodniczki ) UKS Trójka Żyrardów - Anna Wińkowska i Julia Niemojewska.

Srebro dla UKS Trójka w Bochni!

W ostatni weekend w Bochni odbył się XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Wzięła w nim udział również drużyna kadetek UKS Trójka prowadzona przez trenera Piotra Wacławka. Ponadto w turnieju zagrały ekipy z całej Polski oraz mistrz Słowacji Young Angels Koszyce i jedna z najlepszych drużyn na Słowenii SD  Felix Zasavje.

 

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -