Aktualności
-
-
Strona Główna Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 17 Grudnia 2018
- Imieniny: Floriana, Olimpii, Jolanty
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
11623711
-
- -
Miejska Wigilia w Muzeum Lniarstwa
2018.12.11
Miejska Wigilia w Muzeum Lniarstwa

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców Żyrardowa na Miejską Wigilię, która odbędzie się 16 grudnia, o godz. 16:00, w tym roku po raz pierwszy w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda przy ul. Dittricha 18. W postindustrialnych wnętrzach dawnej fabryki lniarskiej, będziemy mogli poczuć atmosferę świąt mieszającą się z historią Żyrardowa.

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
2018.12.13
37. rocznica wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego

Dziś Żyrardów tradycyjnie odda hołd ofiarom stanu wojennego, działaczom ,,Solidarności”, którzy poświęcili swoje życie, zdrowie, rodziny, pracę zawodową, angażując się w walkę z komunistycznym reżimem. Rada Oddziału NSZZ ,,Solidarność" w Żyrardowie zaprasza do udziału w okolicznościowych obchodach.

Rewitalizujemy Żyrardów!
2018.12.11
Rewitalizujemy Żyrardów!

Które ulice są najbardziej niebezpieczne? Które podwórka należy zagospodarować? Jak funkcjonują podmioty gospodarcze na obszarze rewitalizacji? Czekamy na Wasze opinie i komentarze tym samym zapraszając na spacery badawcze w dniach 13 - 15 grudnia br.

Nowy Świat w świątecznej odsłonie!
2018.12.11
Nowy Świat w świątecznej odsłonie!

Wzdłuż nowo wybudowanej ulicy Nowy Świat pojawiło się świąteczne oświetlenie. To historyczny moment, kiedy po dwudziestu latach od likwidacji Zakładów Lniarskich, ten poprzemysłowy teren zwany ,,Centralą" w całości stanowi już miejską przestrzeń publiczną.

Hufiec ZHP Żyrardów dla Niepodległej
2018.12.10
Hufiec ZHP Żyrardów dla Niepodległej

Hufiec ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu zorganizował w Resursie XLI Festiwal Piosenki Harcerskiej, Patriotycznej, Żeglarskiej i Turystycznej. Harcerska Rodzina w ten sposób uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To barwne i podniosłe wydarzenie zgromadziło liczną publiczność i wielu wykonawców, nie tylko w harcerskich mundurach. Była to kolejna impreza Hufca, która wpisała się w miejski kalendarz wydarzeń dla Niepodległej.

Wyniki konsultacji projektów uchwał
2018.12.07
Wyniki konsultacji projektów uchwał

Wyniki konsultacji projektów uchwał w sprawie: Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii oraz Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 rok. Konsultacje odbyły się w terminie od 29 października do 12 listopada 2018 r. W wyznaczonym terminie do projektów uchwał nie wniesiono uwag.

Aktualizujemy Program Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Miasta Żyrardowa w latach 2018-2024
2018.12.07
Program Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Miasta Żyrardowa w latach 2018-2024 (aktualizacja)

Diagnoza stanu środowiska w zakresie jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego wskazała, że główną przyczyną przekroczeń poziomów dopuszczalnych i docelowych stężeń substancji w powietrzu jest tzw. „niska emisja”. Zjawisko to ma duży wpływ na jakość́ powietrza, gdyż nisko usytuowane źródła emisji mogą prowadzić do powstania wysokich stężeń produktów związków chemicznych, będących produktami spalania paliw, w strefie przebywania ludzi. Skutki oddziaływania niskiej emisji na zdrowie i życie społeczeństwa w obszarach zanieczyszczonych, skłaniają do podjęcia radykalnych decyzji w zakresie jakości paliw stałych oraz urządzeń do ich spalania. Należy mieć również na uwadze, że niska emisja to problem urbanistyczny, związany bezpośrednio z ilością zanieczyszczeń pochodzących z domowych kominów.

Święty Mikołaj jest już w drodze do Żyrardowa!
2018.12.06
Święty Mikołaj jest już w drodze do Żyrardowa!

Spodziewamy się przybycia Mikołaja na Plac Jana Pawła II chwilę przed godz. 18.00. Aby łatwiej było mu dotrzeć do naszego miasta, o godz. 17.00 włączymy światełka na największej choince w mieście i rozpoczniemy zabawę mikołajkową. Na plenerowej scenie zabrzmią piosenki świąteczne w wykonaniu zespołu Sonanto oraz wokalistek ze Studia Piosenki Centrum Kultury w Żyrardowie - Izabeli Bilińskiej, Weroniki Gmurek i Karuny Morgulec.  W czasie koncertu będą konkursy z nagrodami, a w Centrum Kultury warsztaty z przygotowywania ozdób choinkowych. Nie zabraknie oczywiście słodkich upominków dla dzieci.

Przybędą nowe trasy rowerowe
2018.12.05
Przybędą nowe trasy rowerowe

W miniony wtorek, 4 grudnia br., w gabinecie Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego podpisana została umowa na budowę kolejnych tras rowerowych, realizowanych w ramach I etapu projektu unijnego. Tym razem budowane będą trasy rowerowe w ulicach Dmowskiego, Okulickiego i Skrowaczewskiego. Wykonawcą będzie firma Planeta Sp. z o.o. z Warszawy, która wykonała również trasy rowerowe w ul. Bohaterów Warszawy, ul. POW, Radziwiłłowskiej i ul. Wyspiańskiego. Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do lipca 2019 r.

Nagrody dla wybitnych uczniów wręczone
2018.12.04
Nagrody dla wybitnych uczniów wręczone

Podczas wtorkowego spotkania w Resursie (4.12.18r.) Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski wręczył nagrody edukacyjne wybitnie uzdolnionym uczniom miejskich szkół. Wyróżnienia zostały przyznane w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Nagrodzona grupa to laureaci i finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z języka polskiego i angielskiego, historii, matematyki oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zorganizowanej przez Instytut Badań Literackich Państwowej Akademii Nauk.

Konkursy na realizację zadania publicznego
2018.12.04
Konkurs na realizację zadania publicznego

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze na rzecz dzieci w formie świetlicy oraz pomoc społeczna – organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych dla osób potrzebujących, będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żyrardowie, w miejscu zamieszkania – na terenie gminy Miasto Żyrardów.

Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego
2018.12.04
Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego

W piątek, 7 grudnia, upływa termin składania wniosków o przyznanie stupendium artystycznego im. Filipa de Girarda. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski uhonoruje stypendiami osoby mające szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury czy  opieki nad zabytkami.

Bezpłatne badania w kierunku WZW
2018.12.04
Bezpłatne badania w kierunku WZW

W dniach 3 - 7 grudnia można wykonać bezpłatnie badania w kierunku wykrycia zakażeń wirusem HCV (czyli WZW). Badania realizowane sią przez Centrum Medyczne Salve Medica w Przychodni Esculap przy ul. Wyspiańskiego 6 B w Żyrardowie. Wcześnie wykryta infekcja WZW typu C daje lepsze rokowania dla pacjentów. Akcję bezpłatnych badań wspiera Miasto Żyrardów.

 

Apel o pomoc osobom bezdomnym
2018.11.30
Apel o pomoc osobom bezdomnym

Okres zimowy, w szczególności gdy temperatura spada poniżej zera, stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych.  Dlatego też Straż Miejska w Żyrardowie uprzejmie prosi o zwracanie uwagi w swoim otoczeniu na osoby samotne, bezdomne lub uzależnione od alkoholu przebywające w klatkach schodowych, piwnicach, letnich altanach i pustostanach. W okresie zimowym osoby bezdomne są szczególnie narażone na skutki niskich temperatur.

Mammografia dofinansowana przez Miasto
2018.11.29
Mammografia dofinansowana przez Miasto

Nowotwór piersi zazwyczaj przez długi czas rozwija się bezobjawowo i bezboleśnie, a wykryty i leczony we wczesnym stadium zaawansowania zwykle jest całkowicie wyleczalny. Dlatego tak bardzo ważne jest regularne badanie piersi. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski  gorąco zachęca kobiety do skorzystania z oferty profilaktycznych badań mammograficznych dofinansowanych z budżetu Miasta.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej

Spółka AQUA, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz Żyrardowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na pływalni AQUA, w dniu 14 grudnia br. Strat o godz. 9.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -