Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 17 Sierpnia 2018
- Imieniny: Jacka, Anity, Elizy
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
10772981
-
- -
Trwa nabór wniosków o 500+
2018.08.17
Trwa nabór wniosków o 500+

Drodzy Rodzice, przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres zasiłkowy, czyli od 1 października 2018 do 30 września 2019. Co ważne, aby zachować ciągłość otrzymywania świadczenia, wniosek należy złożyć jeszcze w sierpniu.

Miasto zaprasza apteki do współpracy
2018.08.17
Miasto zaprasza apteki do współpracy

Ratusz przygotowuje dokumentację na postępowanie przetargowe dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Jednym z elementów zamówienia będą punkty z pojemnikami na przeterminowane leki.

Fotowoltaika w PGK
2018.08.17
Fotowoltaika w PGK

W PGK dobiega właśnie końca projekt „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej - Oczyszczalni ścieków w Żyrardowie” realizowany w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”. Projekt polega na budowie instalacji fotowoltaicznej służącej do wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej oraz wymianie źródeł ciepła na bardziej efektywne energetycznie i ekologicznie.

Rusza przebudowa ulic Izy Zielińskiej i Ireny Przybysz
2018.08.16
Rusza przebudowa ulic Izy Zielińskiej i Ireny Przybysz

Ciepłe lato sprzyja realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Już w najbliższych dniach rozpoczną się prace w ul. Izy Zielińskiej oraz ul. Ireny Przybysz.  Przebudowa obu ulic zakończy się jesienią tego roku.

Żyrardów w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej
2018.08.16
Żyrardów w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej

Na terenie żyrardowskiego cmentarza, przy mogile polskich żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej w latach 1918 – 1920, w Święto Wojska Polskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterów jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata, stoczonej na przedpolach Warszawy w sierpniowe dni roku 1920.

Komunikat Komisarzy Wyborczych w Płocku
2018.08.14
Komunikat Komisarzy Wyborczych w Płocku

W związku z zarządzonymi na dzień 21 października br. wyborami samorządowymi, Komisarze Wyborczy w Płocku informują o miejscu, dniach i godzinach składania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych.

Święto Wojska Polskiego w Żyrardowie
2018.08.13
Święto Wojska Polskiego w Żyrardowie

Serdecznie zapraszamy do udziału w miejskich obchodach 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu żyrardowskim rozpocznie się o godz. 10.45. Po uroczystości, o godz. 12.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy!

Śladami Jedwabnego Szlaku
2018.08.13
Śladami Jedwabnego Szlaku

Wakacyjną propozycją Galerii ,,Resursa” jest wystawa fotograficzna Łukasza Grudysza ,,W drodze. Na Jedwabnym Szlaku”. Uroczyste otwarcie miało miejsce 11 sierpnia. Ekspozycja przedstawia podróże samochodowe, które Łukasz Grudysz odbył wraz z przyjaciółmi Kazimierzem Rokickim, Cezarym Popławskim, Januszem Janczewskim, Stanisławem Materniakiem oraz Tomaszem Sobierajem. Jest zapisem miejsc i życiorysów ludzi, którzy zamieszkują tereny dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

Uwaga! Burze!
2018.08.10
Uwaga! Burze!

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie dla powiatu żyrardowskiego, w którym uprzedza o wystąpieniu burz z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. i miejscowym gradem. Zalecamy zatem zapoznanie się z treścią komunikatu i zachowanie dzisiaj szczególnej ostrożności.

Kolejny sukces Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
2018.08.03
Kolejny sukces Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Muzeum Lniarstwa już trzeci raz z rzędu znalazło się w gronie laureatów Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymując dofinansowanie w wysokości 85 500 zł na stworzenie wystawy „wySNUTE nici”. Nowa ekspozycja, która będzie prezentowała proces technologiczny oddziału przygotowawczego tkalni żyrardowskich zakładów lniarskich, zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

Żyrardów pamięta o Powstaniu Warszawskim
2018.08.02
Żyrardów pamięta o Powstaniu Warszawskim

1 sierpnia br. przy pomniku Żołnierzy AK, na skwerze u zbiegu ulic 1 Maja i Limanowskiego, zebrali się kombatanci, reprezentanci władz miasta i powiatu, lokalnych stowarzyszeń i mieszkańcy Żyrardowa, by oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego sprzed 74- laty. Punktualnie o godz. 17:00 zawył przejmujący dźwięk syren. Miasto zatrzymało się na symboliczną minutę, by wspomnieć bohaterską postawę warszawiaków walczących za polski honor i wolność.

 

Włącz się do dyskusji na temat obszaru rewitalizacji
2018.08.02
Włącz się do dyskusji na temat obszaru rewitalizacji

Zapraszamy do udziału w geoankiecie, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat wyznaczonego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Żyrardowa obszaru zdegradowanego i rewitalizacji. Geoankieta stanowi połączenie ankiety i interaktywnej mapy, na której można zaznaczać odpowiedzi na poszczególne pytania wskazując konkretne miejsca czy budynki. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 15 minut.
 

Weekend poświęcony rewitalizacji
2018.08.02
Weekend poświęcony rewitalizacji

Trwają konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. To jeden z pierwszych i najważniejszych etapów prac nad stworzeniem Gminnego Programu Rewitalizacji. W ubiegły weekend o problemach rewitalizacji można było porozmawiać w plenerowym punkcie konsultacyjnym na Placu Jana II, gdzie na mieszkańców czekali przedstawiciele miejskiego samorządu oraz zaproszeni do współpracy eksperci.

 

Fundusze unijne na rozwój oferty edukacyjnej żyrardowskich szkół
2018.07.27
Fundusze unijne na rozwój oferty edukacyjnej żyrardowskich szkół

Ponad 1,8 mln zł trafi do siedmiu żyrardowskich szkół (6 szkół podstawowych i liceum ogólnokształcące) na rozwój oferty edukacyjnej. Decyzją Zarządu Województwa projekt Miasta Żyrardowa otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

1 sierpnia - trening systemu alarmowania
2018.07.27
1 sierpnia - trening systemu alarmowania

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca br., w dniu 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania, w celu sprawdzenia działania ww. systemów. Trening polega na wyemitowaniu akustycznego sygnału alarmowego, trwającego jedną minutę.  

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Kino Letnie w Żyrardowie

Za nami już trzy seanse filmowe, na których mieszkańcy Żyrardowa mogli pod gołym niebem obejrzeć takie filmy jak „Pogoda na jutro”, „Wielki Gatsby” oraz „Psy”. Wszystkie seanse cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Centrum Kultury w Żyrardowie ma nadzieję, że kolejny seans zaplanowany na 17 sierpnia spotka się z równie pozytywnym odbiorem.

Wernisaż fotografii Łukasza Grudysza

Do połowy września w Galerii ,,Resursa” można oglądać fotografie autorstwa Łukasza Grudysza „W drodze na Jedwabnym Szlaku”. Autor prac, krośnianin, od najmłodszych lat związany jest z fotografią i filmem. Jest entuzjastą kultury karpackiej, podróżnikiem - uczestnikiem i dokumentalistą wielu wypraw do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i świata. Zapraszamy do obejrzenia wystawy! 

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Mecz reprezentacji Polski i Luksemburga w kat. U15.

Już od kilku lat PZKosz przy współpracy z UKS „Trójka” organizuje w Żyrardowie mecze reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz mecze międzypaństwowe. W dniach 10-12 sierpnia br. gościliśmy w naszym mieście żeńskie reprezentacje Polski i Luksemburga w kat. U15.

 

Festyn Rodzinny nad Zalewem

Gorąco zapraszamy w sobotę, 18 sierpnia br., na Festyn Rodzinny nad Zalewem Żyrardowskim.
W godz. 10:00 – 15:00 organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, a wśród nich: maraton pływacki, nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, mecze pokazowe w piłkę plażową nożną, siatkową oraz ręczną, bieg, aquafitness, fitness, ćwiczenia i pokazy służb mundurowych oraz wybory Miss i Mistera plaży. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Żyrardowski sukces w brydżu sportowymBrydżyści drużyny Bard13, reprezentujący powiat żyrardowski, w miniony weekend wywalczyli awans do II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. W barażu pokonali drużynę COME BACK Rzeszów i od sezonu 2018/2019 będą reprezentowali barwy miasta w rozgrywkach o klasę wyższą.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2018/2019
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -