Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 21 Października 2019
- Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
13708000
-
- -
EU Code Week w SP Nr 3
2019.10.21
EU Code Week w SP Nr 3

Od 11 do 18 października br. w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie prowadzono akcję EU Code Week- Europejski Tydzień Kodowania. Do udziału w akcji, zainicjowanej przez nauczycielki Elżbietę Leksińską i Lidię Piskorz, zgłosiło się wielu pedagogów, którzy podczas swoich lekcji wykorzystywali ćwiczenia i zabawy okołoprogramistyczne rozwijające myślenie algorytmiczne, umiejętność szyfrowania i kodowania. Uczniowie przekonali się również, że nauka  programowania nie musi odbywać się wyłącznie przy użyciu komputera.

Poszukiwani pracownicy żyrardowskich Zakładów Lniarskich!
2019.10.21
Poszukiwani pracownicy żyrardowskich Zakładów Lniarskich!

Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, w ramach kontynuacji rozpoczętego na wiosnę br. projektu pt. „Z pamiętnika żyrardowskiego robotnika” poszukuje osób, które pracowały dawniej w Zakładach Lniarskich, a także osób, które posiadają pamiątki (dokumenty, zdjęcia, listy) związane z żyrardowską fabryką. Działania mają na celu przygotowanie materiałów do wydania książki wspomnieniowej, która powstanie w oparciu o opowieści i historie przedstawione przez naocznych świadków historii. Będzie to również pierwsze wydawnictwo Muzeum Lniarstwa.

Konsultacje społeczne
2019.10.18
Konsultacje społeczne

Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.), które prowadzą działalność statutową na terenie Miasta Żyrardowa - do udziału w konsultacjach społecznych projektu uchwały w sprawie Programu Współpracy Miasta Żyrardowa z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2020.

4,5 mln zł dotacji unijnych na projekty edukacyjne w metropolii warszawskiej
2019.10.18
4,5 mln zł dotacji unijnych na projekty edukacyjne w metropolii warszawskiej

Podmioty działające w Warszawie oraz 39 gminach współpracujących ze stolicą na rzecz zintegrowanego rozwoju metropolii warszawskiej mogą starać się o środki na działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży rozwijające kompetencje i umiejętności przydatne na rynku pracy.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Girarda
2019.10.18
Rozpoczęła się przebudowa ul. Girarda

W ul. Filipa de Girarda na odcinku od ul. Kapitana Pałaca do ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa- Nila rozpoczęły się roboty drogowe, mające na celu przebudowę ulicy. Aktualnie trwają prace przygotowawcze i rozbiórkowe. Na razie, pomimo występujących utrudnień w ruchu drogowym, ulica jest przejezdna. W pierwszym tygodniu listopada nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego remontowanego odcinka ulicy, co jest konieczne na czas układania wierzchniej warstwy asfaltu. Prace wymuszające całkowite zamknięcie ulicy potrwają ok. 3 dni.

Przygotuj paczkę dla Kombatanta ze Lwowa i kresowych Polaków
2019.10.18
Przygotuj paczkę dla Kombatanta ze Lwowa i kresowych Polaków

O 11 lat członkowie obwodu warszawskiego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” i przedstawiciele szkół mazowieckich m.in. z Żyrardowa, Warszawy i Brwinowa organizują w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia akcję „Paczka dla Kombatanta ze Lwowa i kresowych Polaków”. Zachęcamy do włączenia się do akcji i przygotowania paczek żywnościowych, przekazania produktów spożywczych lub środków pieniężnych.

I Żyrardowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
2019.10.18
I Żyrardowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Fundacja „Z Miłości do Dziecka” we współpracy z Miastem Żyrardowem, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym w Żyrardowie oraz spółką AQUA Żyrardów zapraszają na I Żyrardowską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. wydarzenia odbędzie się 30 października, od godz. 10.00, w hali sportowej AQUA przy ul. rtm. Pileckiego 25/27. Zapraszamy serdecznie! 

O współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi
2019.10.17
O współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatów: żyrardowskiego, grójeckiego i sochaczewskiego na spotkanie informacyjno – konsultacyjne mające na celu przekazanie informacji na temat aktualnych przedsięwzięć podejmowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Spotkanie odbędzie się 30 października, o godz. 13.00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Bohaterów Warszawy w Żyrardowie.

,,Niepodległość” w Sosnowcu
2019.10.17
,,Niepodległość” w Sosnowcu

Przez cały październik w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu eksponowana jest wystawa ,,Niepodległość”. To kolekcja prac, które powstały w ramach ubiegłorocznej edycji organizowanego przez Miasto Żyrardów Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”.

Bezpłatne badanie słuchu
2019.10.17
Bezpłatne badanie słuchu

W środę, 23 października, w godz. 9.00 - 15.00, na Placu Jana Pawła II będzie można skorzystać z bezpłatnego badania słuchu. Zapraszamy!

Jak dawniej żyło się w naszym mieście?
2019.10.16
Jak dawniej żyło się w naszym mieście?

W najbliższą sobotę zapraszamy na spacer, podczas którego opowiemy o ciekawostkach z życia mieszkańców dawnego Żyrardowa? Spacer z przewodnikiem, którego tematem przewodnim jest ,,Życie codzienne i niecodzienne Żyrardowa" odbędzie się w sobotę, 19 października, o godzinie 15:00. Ruszamy z placu Piłsudskiego (przed dworcem PKP). Zapraszamy!

Zmiany na centralnym placu miasta
2019.10.16
Zmiany na centralnym placu miasta

Na Placu Jana Pawła II rozpoczęły się prace mające na celu zagospodarowanie tego reprezentacyjnego miejsca w centrum miasta nowymi nasadzeniami i małą architekturą. Plac Jana Pawła II w nowej odsłonie będzie można podziwiać wiosną przyszłego roku. Aktualnie trwają prace porządkowe i przygotowawcze.

Kolejne tereny zieleni już gotowe do użytku
2019.10.16
Kolejne tereny zieleni już gotowe do użytku

Dynamiki nabierają prace realizowane w naszym mieście w ramach projektu unijnego  pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”. W ostatnim czasie odbyły się odbiory końcowe dwóch zadań polegających na zagospodarowaniu parku wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny i ulicy S. Wyspiańskiego oraz skweru u zbiegu ulic Żeromskiego i Limanowskiego.

Budowa drogi i miejsc parkingowych wzdłuż ul. gen. Emila Fieldorfa-Nila
2019.10.15
Budowa drogi i miejsc parkingowych wzdłuż ul. gen. Emila Fieldorfa-Nila

Wkrótce poprawi się stan techniczny, estetyka i funkcjonalność drogi wewnętrznej wzdłuż ul. gen. Emila Fieldorfa-Nila. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę tej drogi oraz budowę miejsc postojowych.

 

Jak głosowano w Żyrardowie?
2019.10.14
Jak głosowano w Żyrardowie?

W niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu zagłosowały w naszym mieście 19 563 osoby, co daje wysoką frekwencję na poziomie 65 proc. W Żyrardowie, spośród ugrupowań politycznych najwięcej głosów zdobył KW Prawo i Sprawiedliwość, a spośród kandydatów do Sejmu – żyrardowianka Beata Rusinowska.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Dziesięć lat minęło …, czyli finał X ,,Manufaktury Satyry”

Do 15 listopada br. w Galerii Resursa można oglądać międzynarodową wystawę rysunku satryrycznego ,,Na początku był …LEN”, której wernisaż odbył się w ramach podsumowania dziesiątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”.

Limboski w Kolibrze

Klub Osiedlowy ,,Koliber" serdecznie zaprasza na koncert LIMBOSKI vs BOWIE. Koncert odbędzie się 10 listopada, o godz. 19.00. LIMBOSKI to jedna z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych postaci na polskim rynku muzycznym. Autor rozdzierających serce ballad i drapieżne zwierzę koncertowe.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -