-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Zobacz także / Schronisko dla zwierząt /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 18 Grudnia 2017
- Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laurencji
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Komunikat: Parwowiroza w schronisku
adopcje
nasze akcje
Ustawy i rozporządzenia dotyczące zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
9543747
-
- -
 
 
Niestety, nie wszystkie zwierzęta, których życie w drodze ewolucji zostało uzależnione od dobrej woli ludzi, mają szczęście być członkami naszych rodzin. To właśnie z myślą o nich działa na terenie naszego Miasta „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt”. Jednostka ta ma swoją siedzibę przy ul. Czystej 3.
Schronisko może pomieścić około 70 zwierząt (przebywają tam zarówno psy, jak i koty). Miejsce to pełni niezbędną rolę w Żyrardowie -zapobiega bezdomności zwierząt na terenie naszego Miasta. Trudno nie zauważyć również jego użyteczności dla samych zwierząt, które znajdują tam schronienie, są żywione, a także otoczone opieką weterynaryjną.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie można wesprzeć poprzez przekazywanie darów rzeczowych bezpośrednio do schroniska, ul. Czysta 3, tel. 46 8552582

lub

przekazywać wpłaty na numer konta bankowego Urzędu Miasta Żyrardowa
Bank Pekao S.A. I o/Żyrardów 81 1240 3350 1111 0000 3540 1760
z dopiskiem w tytule wpłaty „Dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie”.

 

WOLONTARIAT

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie jest wspomagane przez grupę wolontariuszy, którzy zgodnie z ideą wolontariatu, u podstaw, której stoi dobrowolne wykonywanie czynności na korzyść zwierząt, zajmują się:

Socjalizacją zwierząt w chroniku, w tym wyprowadzanie psów na spacery;
Pomocą w znajdowaniu chętnych do adopcji;
Pomocą w znajdowaniu chętnych do przyjęcia zwierząt do domów tymczasowych;
Działalnością edukacyjną, w szczególności młodzieży w zakresie przepisów prawa dotyczącego ochrony zwierząt;
Organizują zbiórki rzeczowe;
Propagują na forach internetowych ideę zapobiegania bezdomności zwierząt i zamieszczają zdjęcia zwierząt do adopcji.

Jak zostać Wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem należy wypełnić formularz - Kwestionariusz osobowy kandydata do Wolontariatu. Formularz należy złożyć w Schronisku w godzinach pracy tj. 07.00 – 17.00 (cały tydzień) lub przesłać elektronicznie na adres: badamczyk@zyrardow.pl; mbaranska@zyrardow.pl (Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami).

Formularze są przyjmowane przez cały rok. Na ich podstawie są zapraszane osoby na nabór (pozostałe pozostają na liście rezerwowej). Nabór odbywa się pod koniec roku kalendarzowego (grudzień) na rok przyszły. Warunkiem naboru nowych kandydatów są wolne miejsca, gdyż ilość wolontariuszy jest ograniczona.  Pierwsze porozumienie o wolontariacie podpisywane jest na okres jednego roku. W przypadku w pełni dyspozycyjnych i doświadczonych wolontariuszy kolejne porozumienie może być podpisane na okres dłuższy. 

Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione drogą mailową. Zaproszone osoby odbędą szkolenie, po którym zostaną przyjęte na okres próbny. W przypadku rezygnacji kandydata zostanie przyjęta osoba z listy rezerwowej.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się tylko z wybranymi osobami.

ZANIM WYPEŁNIUSZ FORMULARZ!!!

Zgłoszenie do wolontariatu jest dobrowolne - jednak, gdy już decydujesz się być wolontariuszem uczestnictwo w nim jest obowiązkowe.
Przejdź się po schronisku, by sprawdzić czy dasz rade przychodzić kilka razy w miesiącu.
Zastanów się czy na pewno poradzisz sobie w pracy ze zwierzętami, które są różne, często po przejściach i niekoniecznie nastawione pozytywnie do człowieka.
Pomyśl, czy jesteś w stanie poświecić sporą część swojego wolnego czasu na prace na rzecz schroniska nie zważając na porę roku czy pogodę.

POGOTOWIE WETERYNARYJNE

Na terenie naszego Miasta działa również pogotowie weterynaryjne nr tel. (0-46) 858-15-65, którego działalność polega na ratowaniu życia bezdomnym zwierzętom pokrzywdzonym
w wyniku wypadków. Pod nadmienionym numerem telefonu można również zgłaszać informacje dotyczące bezdomnych zwierząt, które są agresywne. Aby pomoc poszkodowanym zwierzętom była sprawniejsza Miasto co roku podpisuje umowę przynajmniej z czterema weterynarzami, którzy są do dyspozycji poszkodowanych zwierząt.

 

PODATEK ZA PSA

Miasto prowadzi również działalność, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa zwierząt, które mają właścicieli oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt . W Urzędzie Miasta prowadzona jest ewidencja psów, za które właściciel zapłacił opłatę. Uchwałą Rady Miasta nr XVI/128/07 z dnia 20 grudnia 2007 r., przyjęto opłatę
w wysokości 40 zł za psa, w przypadku emerytów i rencistów poniżej 65 roku życia stawka opłaty od posiadania psa wynosi 20 zł. Od opłaty  zostali zwolnieni emeryci i renciści powyżej 65 roku życia oraz -uwaga!- osoby będące właścicielami psów przygarniętych
ze Schroniska. Termin uiszczenia opłaty upływa dnia 30 kwietnia każdego roku, a jeżeli właściciel wszedł w posiadanie psa po 30 kwietnia, termin wynosi 14 dni
od dnia powstania obowiązku dokonania niniejszej opłaty. Każdy zarejestrowany pupil otrzymuje numer identyfikacyjny, który pozwala Straży Miejskiej na natychmiastowe stwierdzenie, czy
za danego czworonoga została uiszczona opłata. Numer identyfikacyjny przymocowany do obroży zwierzęcia pozwala na sprawny kontakt z właścicielem, który pozostawia w Urzędzie Miasta (Wydział Gospodarki Komunalnej pok.23) swój adres zamieszkania wraz z numerem telefonu,
co jest przydatne w przypadku zaginięcia zwierzęcia.

Uwaga! Uprzejmie informujemy, iż osoba, która zostaje właścicielem
psa przygarniętego ze Schroniska, jest zwolniona z obowiązkowej opłaty rocznej od posiadania psa.
 

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Miejska karta świątecznaW połowie października br. Miasto Żyrardów ogłosiło konkurs na projekt pocztówki o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej. Do 20 listopada 45 artystów z Polski i Kanady nadesłało 90 prac, z których jury najwyżej oceniło projekt Leszka Ołdaka z Opola.

Tkanina artystyczna w ResursieGaleria ,,Resursa" serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy tkaniny artystycznej SWAVY LAUNAY (Mougins/Prowansja/Francja) zatytułowanej ,,Igłą i nitką malowane".

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Turniej Nadziei OlimpijskichPrzed nami duże międzynarodowe wydarzenie sportowe w Żyrardowie! W dniach 27 - 29 grudnia na hali sportowej AQUA Żyrardów przy ul. Pileckiego 27 odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich U15K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego. Serdecznie zapraszamy!

Turniej w halową piłkę nożną o Puchar Prezydenta Miasta ŻyrardowaTradycją stało się, iż w grudniu w kalendarzu imprez sportowych gości niezwykle prestiżowe wydarzenie - Turniej w halową piłkę nożną o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu żyrardowskiego. W tym roku wzbogacono turniej o rywalizację dziewcząt.

Kosma Mastalerz  najszybszy na 50 m stylem grzbietowym9 grudnia w Warszawie odbyła się 2 edycja zawodów „Od Młodziaka do Olimpijczyka 2017/18”. Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Województwa Mazowieckiego. Również i tym razem młodzi pływacy nie zawiedli ponieważ do startu zgłosiło się 1044 zawodników z 72 klubów. Bardzo dobrze wystartował Kosma Mastalerz zawodnik Stowarzyszenia AQUA Żyrardów.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -