Aktualności kultura
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności kultura /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Wtorek 22 Października 2019
- Imieniny: Filipa, Kordiana, Marka
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
13709629
-
- -
53. Poetycki Wieczór Podwójny

W dniu 19 września, o godz. 18.00, zapraszamy do sali klubowej Centrum Kultury w Żyrardowie na 53. Poetycki Wieczór Podwójny, po którym rozegrany zostanie Turniej Dwóch Wierszy.  Gościem specjalnym wieczoru będzie Tadeusz Hutkowski, który zaprezentuje wiersze z najnowszego tomiku poezji ,,Z półobrotu". Oprawę muzyczną zapewni Klara Zawadzka. Gospodarzem będzie Jerzy Paruszewski.

O Tadeuszu Hutkowskim, sochaczewskim poecie, bohaterze tej imprezy, można śmiało powiedzieć - jak o bardzo niewielu - i to z najwyższym uznaniem, że jest "cały z poezji". W środowisku literackim wyróżnia się także wyjątkową łatwością wygrywania konkursów poetyckich. Przy czym niezwykle skromny, cichy i ciepły z natury. Świetny organizator - kilkanaście lat temu, razem z Markiem Boczkiem, nb. znakomitym poetą, był współzałożycielem Sochaczewskich Wieczorów Literackich, które (w niedawno odnowionej formule) funkcjonują nadal, prowadzone przez utalentowane poetycko sochaczewianki. Wiosną tego roku T. Hutkowski został przyjęty do Związku Literatów Polskich. Jest autorem czterech tomików poezji: "W milczeniu zbóż", "Między barwami", "Części znamienne" i "Z półobrotu". Dwa ostatnie, a zwłaszcza najnowszy, nie zostały jeszcze szerzej przedstawione publiczności w Żyrardowie - teraz będzie okazja poznać je tu bliżej.

Oprawę muzyczną spotkania zapewni Klara Zawadzka (śpiew, gitara) - też reprezentantka Ziemi Sochaczewskiej, której lipcowy recital, jako gwiazdy PWP, został doskonale przyjęty przez publiczność i z pewnością ponowne spotkanie z artystką pozostawi wszystkim wiele miłych wspomnień.

Wieczór, jak zwykle, zakończy Turniej Dwóch Wierszy. Udział w nim może wziąć każdy, kto wiersze pisze i dwa z nich odczyta lub wyrecytuje przed publicznością oraz jurorami. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane na tym czy innych konkursach. Tematyka wierszy, przedstawianych w ramach TDW, pozostaje w dalszym ciągu dowolna. Gramy o nagrody pieniężne (proponowany podział: 250 zł, 150 zł, 100 zł, 4 x 50 zł). Przewidziane są dodatkowe wyróżnienia w postaci tomików wierszy poetów Żyrardowskich Wieczorów Literackich. Nagrody i wyróżnienia - tak jak dotychczas - przyznawane są za poszczególne wiersze, a nie za całą, złożoną z dwóch utworów, prezentację danego Autora. Podział nagród i wyróżnień należy wyłącznie do kompetencji jurorów. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy uznania. Prosimy pamiętać, aby teksty wierszy - po przeczytaniu - dostarczyć jury w formie czytelnej i wyraźnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Wierszy nagrodzonych i wyróżnionych organizatorzy nie zwracają.

  • Zaproszenie

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Dziesięć lat minęło …, czyli finał X ,,Manufaktury Satyry”

Do 15 listopada br. w Galerii Resursa można oglądać międzynarodową wystawę rysunku satryrycznego ,,Na początku był …LEN”, której wernisaż odbył się w ramach podsumowania dziesiątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”.

Limboski w Kolibrze

Klub Osiedlowy ,,Koliber" serdecznie zaprasza na koncert LIMBOSKI vs BOWIE. Koncert odbędzie się 10 listopada, o godz. 19.00. LIMBOSKI to jedna z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych postaci na polskim rynku muzycznym. Autor rozdzierających serce ballad i drapieżne zwierzę koncertowe.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2019/2020
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -