-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Zobacz także / Budowa obwodnicy Żyrardowa /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 20 Listopada 2017
- Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
9401254
-
- -
Budowa obwodnicy Żyrardowa
  • Projektowana obowdnica Żyrardowa

Postępują prace nad budową obwodnicy

Budowa 15-kilometrowej obwodnicy Żyrardowa ruszyła zaraz po podpisaniu w dniu 21 lipca br. umowy z wykonawcą. 4 września, zgromadzonym na uroczystej inauguracji inwestycji mieszkańcom Żyrardowa, prezydent Andrzej Wilk obiecał, że osobiście będzie czuwać nad postępem prac i na bieżąco przekazywać informacje z placu budowy. Jak zapewnia Dyrektor Kontraktu, Sabina Goździk, budowa obwodnicy Żyrardowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem robót.

 

  • [obiekt Flash]

pierwszej kolejności wytyczona została trasa przebiegu obwodnicy. Na chwilę obecną większość terenu pod budowę obwodnicy jest już przygotowana do prowadzenia prac budowlanych. Na terenie leśnym o powierzchni 24 hektarów zrealizowano 80 proc. wycinki drzew. W 60 proc. wykarczowano pnie drzew i zdjęto humus z terenów przeznaczonych do wykonania tych prac. Trwają roboty ziemne na węźle Wiskitki, na odcinku o długości ok. 4 km i na węźle Żyrardów (droga nr 719), na odcinku ok. 3,5 km. Znacznie zaawansowane są roboty branżowe polegające na likwidacji kolizji. Przebudowywane są linie energetyczne napowietrzne w rejonie Cyganki, Wiskitek - Sokula i Benenardu w związku z kolizjami poprzecznymi. Przebudowywane są także linie teletechniczne (węzeł Żyrardów) i wodociągowe (rejon Cyganka). Trwa również przebudowa drenażu rolniczego (rejon Wiskitki). Ponadto rozpoczęły się prace związane z budową obiektów inżynieryjnych takich, jak: wiadukt nad autostradą A2 w Wiskitkach, wiadukt nad drogą nr 719 (węzeł Żyrardów), czy wiadukt nad drogą powiatową na terenie gminy Wiskitki.

Przypomnijmy, że oddanie inwestycji do użytku planowane jest na sierpień 2011 roku.

Wkopanie łopaty pod budowę obwodnicy

W piątek, 4 września, o godz. 13.00, odbędzie się symboliczne wkopanie łopaty pod budowę obwodnicy Żyrardowa. Uroczystość otwarcia placu budowy zaplanowana jest w miejscu przecięcia planowanej obwodnicy z drogą krajową nr 719 (Warszawa-Skierniewice).

Rusza budowa obwodnicy

We wtorek, 21 lipca 2009 r. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie podpisana została umowa na budowę obwodnicy Żyrardowa. Wykonawcą będzie konsorcjum DROGBUD Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. Strzyżów/ Bogl a Krysl k.s. Czechy / Bogl & Krysl Polska Sp. z o.o. Cieszyn / POL-DRÓG Piła Sp. z o.o.
15-kilometrowa obwodnica Żyrardowa powstać ma w ciągu 18 miesięcy od daty rozpoczęcia robót (nie licząc 3-miesięcznych okresów zimowych). Można więc przyjąć, że realizacja inwestycji zajmie w sumie ok. 2 lat.

Nie ulega wątpliwości, że złożone podpisy ostatecznie zamykają etap przygotowań do budowy obwodnicy, a zarazem inaugurują etap realizacyjny. Zgodnie z zawartą umową wykonawca rozpocznie prace w ciągu najbliższych 30 dni.

Uczestniczący w spotkaniu, na zaproszenie dyrektora Wojciecha Dąbrowskiego, prezydent Andrzej Wilk nie krył zadowolenia, że udało się doprowadzić tę tak ważną dla Żyrardowa inwestycję, do etapu realizacyjnego.
 

Zielone światło dla naszej obwodnicy

Pozwolenie na budowę obwodnicy jeszcze przed końcem października – taką deklarację złożył żyrardowianom Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski.

8 października w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyła się rozprawa administracyjna poprzedzająca wydanie pozwolenia na budowę obwodnicy Żyrardowa. Celem rozprawy było poddanie pod publiczną dyskusję projektu obwodnicy i ocena zaproponowanych przez projektantów rozwiązań, mających za cel ochronę środowiska oraz jakość życia mieszkańców w otoczeniu nowej drogi.

Przedstawiony przez firmę Jacobs Polska projekt nie wzbudzi kontrowersji. Padające w toku dyskusji pytania dotyczyły przede wszystkim zastosowania ekranów dźwiękoszczelnych na poszczególnych odcinkach przebiegu obwodnicy, a także usytuowania przejść dla zwierząt oraz ruchu pieszego.

Przebieg dyskusji potwierdził społeczną akceptację dla przedstawionego projektu. Jak przyznał w podsumowaniu rozprawy wojewoda, fakt ten niewątpliwie przyspieszy wydanie pozwolenia na budowę. Jest wielce prawdopodobne, że decyzja w tej sprawie zostanie sporządzona jeszcze przed końcem października br. Wojewoda podkreślił również, że pozwolenie na budowę – zgodnie z oczekiwaniami inwestora – opatrzone będzie klauzulą natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że ewentualne odwołania od tej decyzji nie będą wstrzymywać procesu inwestycyjnego.

Środowa rozprawa administracyjna, uwieńczona deklaracją wojewody
o jak najszybszym wydaniu pozwolenia na budowę, kończy etap żmudnych prac projektowo-dokumentacyjnych. Wydaje się, że starania władz miasta
i osobiste zaangażowanie prezydenta Andrzeja Wilka w proces przygotowań do budowy obwodnicy, zakończyły się tak długo wyczekiwanym sukcesem.

Zakończenie prac budowlanych związanych z realizacją obwodnicy planowane jest na III kwartał 2010 roku. Jak poinformował Zastępca Dyrektora Warszawskiego Oddziału DKDKiA, Stanisław Dmuchowski, inwestor rozpisał już pierwszy etap przetargu na wykonawstwo. Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się już w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dokładnie w dniu rozprawy.

 
Informacyjny serwis internetowy dotyczący docelowego układu dróg ekspresowych i autostrady A2 w województwie mazowieckim: www.drogi.waw.pl

 

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Koncert Łukasz Pawlik Quartet Feat. Mike SternPrezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Włodek Pawlik (Laureat Nagrody Grammy) zapraszają na koncert promujący powracający jazz w Centrum Kultury w Żyrardowie - „Łukasz Pawlik Quartet Feat. Mike Stern”. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada br., o godzinie 19:00, w Centrum Kultury w Żyrardowie.

Tkanina artystyczna w ResursieGaleria ,,Resursa" serdecznie zaprasza otwarcie wystawy tkaniny artystycznej
SWAVY LAUNAY (Mougins/Prowansja/Francja) zatytułowanej ,,Igłą i nitką malowane". Wernisaż odbędzie się 25 listopada (sobota) br., godz.17.00. Zapraszamy!

Wieczór Lnianych Spódnic – stwórzmy go razem!Centrum Kultury w Żyrardowie zaprasza na spotkanie inicjujące „Wieczór Lnianych Spódnic”, które odbędzie się 20 listopada br., o godzinie 18:30, w Sali Klubowej. W trakcie wydarzenia chcielibyśmy zastanowić się nad ideą spotkań tylko dla kobiet i spędzenia czasu na wspólnej aktywności. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych oczekiwań dotyczących działań, które możemy wspólnie realizować.

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

KACPA CHALLENGE w ŻyrardowieW dniu 18 listopada br. na terenie obiektu sportowo - rekreacyjnego AQUA w Żyrardowie przy ul. Rotmistrza Pileckiego 25/27 (dawna ul. Jodłowskiego) odbędzie się kolejna edycja bezpłatnej imprezy sportowej KACPA CHALLENGE, która w Żyrardowie gościć będzie po raz drugi. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński.

Żyrardowska Liga PływackaUrząd Miasta Żyrardowa, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów oraz AQUA ŻYRARDÓW Sp. z o.o. zapraszają do udziału w zawodach pn. ,,Żyrardowska Liga Pływacka", które odbędą się 10 listopada br. (piątek) na Pływalni AQUA Żyrardów przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 25/27. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do 9 listopada br.

Udany start Kosmy Mastalerza pływaka Stowarzyszenia AQUA Żyrardów21 października w Warszawie rozpoczęła się seria zawodów „Od Młodziaka do Olimpijczyka 2017/18”. Zawodnicy ścigają się we wszystkich stylach pływackich na dystansach 50 i 100 m. Odbędzie się 5 edycji z finałem 16 czerwca 2018 r., do którego zostanie zakwalifikowanych po 15 zawodników z największą liczbą zdobytych punktów w każdym stylu. Do pierwszego startu zgłosiło się aż 1060 zawodników z 75 klubów. Bardzo dobrze wystartował Kosma Mastalerz, zawodnik Stowarzyszenia AQUA Żyrardów, rocznik 2008.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -