-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Zobacz także / Budowa obwodnicy Żyrardowa /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Niedziela 11 Grudnia 2016
- Imieniny: Stefana, Waldemara, Damazego
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
100 lecie
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
7721918
-
- -
Budowa obwodnicy Żyrardowa
  • Projektowana obowdnica Żyrardowa

Postępują prace nad budową obwodnicy

Budowa 15-kilometrowej obwodnicy Żyrardowa ruszyła zaraz po podpisaniu w dniu 21 lipca br. umowy z wykonawcą. 4 września, zgromadzonym na uroczystej inauguracji inwestycji mieszkańcom Żyrardowa, prezydent Andrzej Wilk obiecał, że osobiście będzie czuwać nad postępem prac i na bieżąco przekazywać informacje z placu budowy. Jak zapewnia Dyrektor Kontraktu, Sabina Goździk, budowa obwodnicy Żyrardowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem robót.

 

  • [obiekt Flash]

pierwszej kolejności wytyczona została trasa przebiegu obwodnicy. Na chwilę obecną większość terenu pod budowę obwodnicy jest już przygotowana do prowadzenia prac budowlanych. Na terenie leśnym o powierzchni 24 hektarów zrealizowano 80 proc. wycinki drzew. W 60 proc. wykarczowano pnie drzew i zdjęto humus z terenów przeznaczonych do wykonania tych prac. Trwają roboty ziemne na węźle Wiskitki, na odcinku o długości ok. 4 km i na węźle Żyrardów (droga nr 719), na odcinku ok. 3,5 km. Znacznie zaawansowane są roboty branżowe polegające na likwidacji kolizji. Przebudowywane są linie energetyczne napowietrzne w rejonie Cyganki, Wiskitek - Sokula i Benenardu w związku z kolizjami poprzecznymi. Przebudowywane są także linie teletechniczne (węzeł Żyrardów) i wodociągowe (rejon Cyganka). Trwa również przebudowa drenażu rolniczego (rejon Wiskitki). Ponadto rozpoczęły się prace związane z budową obiektów inżynieryjnych takich, jak: wiadukt nad autostradą A2 w Wiskitkach, wiadukt nad drogą nr 719 (węzeł Żyrardów), czy wiadukt nad drogą powiatową na terenie gminy Wiskitki.

Przypomnijmy, że oddanie inwestycji do użytku planowane jest na sierpień 2011 roku.

Wkopanie łopaty pod budowę obwodnicy

W piątek, 4 września, o godz. 13.00, odbędzie się symboliczne wkopanie łopaty pod budowę obwodnicy Żyrardowa. Uroczystość otwarcia placu budowy zaplanowana jest w miejscu przecięcia planowanej obwodnicy z drogą krajową nr 719 (Warszawa-Skierniewice).

Rusza budowa obwodnicy

We wtorek, 21 lipca 2009 r. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie podpisana została umowa na budowę obwodnicy Żyrardowa. Wykonawcą będzie konsorcjum DROGBUD Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. Strzyżów/ Bogl a Krysl k.s. Czechy / Bogl & Krysl Polska Sp. z o.o. Cieszyn / POL-DRÓG Piła Sp. z o.o.
15-kilometrowa obwodnica Żyrardowa powstać ma w ciągu 18 miesięcy od daty rozpoczęcia robót (nie licząc 3-miesięcznych okresów zimowych). Można więc przyjąć, że realizacja inwestycji zajmie w sumie ok. 2 lat.

Nie ulega wątpliwości, że złożone podpisy ostatecznie zamykają etap przygotowań do budowy obwodnicy, a zarazem inaugurują etap realizacyjny. Zgodnie z zawartą umową wykonawca rozpocznie prace w ciągu najbliższych 30 dni.

Uczestniczący w spotkaniu, na zaproszenie dyrektora Wojciecha Dąbrowskiego, prezydent Andrzej Wilk nie krył zadowolenia, że udało się doprowadzić tę tak ważną dla Żyrardowa inwestycję, do etapu realizacyjnego.
 

Zielone światło dla naszej obwodnicy

Pozwolenie na budowę obwodnicy jeszcze przed końcem października – taką deklarację złożył żyrardowianom Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski.

8 października w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyła się rozprawa administracyjna poprzedzająca wydanie pozwolenia na budowę obwodnicy Żyrardowa. Celem rozprawy było poddanie pod publiczną dyskusję projektu obwodnicy i ocena zaproponowanych przez projektantów rozwiązań, mających za cel ochronę środowiska oraz jakość życia mieszkańców w otoczeniu nowej drogi.

Przedstawiony przez firmę Jacobs Polska projekt nie wzbudzi kontrowersji. Padające w toku dyskusji pytania dotyczyły przede wszystkim zastosowania ekranów dźwiękoszczelnych na poszczególnych odcinkach przebiegu obwodnicy, a także usytuowania przejść dla zwierząt oraz ruchu pieszego.

Przebieg dyskusji potwierdził społeczną akceptację dla przedstawionego projektu. Jak przyznał w podsumowaniu rozprawy wojewoda, fakt ten niewątpliwie przyspieszy wydanie pozwolenia na budowę. Jest wielce prawdopodobne, że decyzja w tej sprawie zostanie sporządzona jeszcze przed końcem października br. Wojewoda podkreślił również, że pozwolenie na budowę – zgodnie z oczekiwaniami inwestora – opatrzone będzie klauzulą natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że ewentualne odwołania od tej decyzji nie będą wstrzymywać procesu inwestycyjnego.

Środowa rozprawa administracyjna, uwieńczona deklaracją wojewody
o jak najszybszym wydaniu pozwolenia na budowę, kończy etap żmudnych prac projektowo-dokumentacyjnych. Wydaje się, że starania władz miasta
i osobiste zaangażowanie prezydenta Andrzeja Wilka w proces przygotowań do budowy obwodnicy, zakończyły się tak długo wyczekiwanym sukcesem.

Zakończenie prac budowlanych związanych z realizacją obwodnicy planowane jest na III kwartał 2010 roku. Jak poinformował Zastępca Dyrektora Warszawskiego Oddziału DKDKiA, Stanisław Dmuchowski, inwestor rozpisał już pierwszy etap przetargu na wykonawstwo. Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się już w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dokładnie w dniu rozprawy.

 
Informacyjny serwis internetowy dotyczący docelowego układu dróg ekspresowych i autostrady A2 w województwie mazowieckim: www.drogi.waw.pl

 

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Magnificat Antonio VivaldiegoPrezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie ks. prałat Stanisław Lech serdecznie zapraszają na koncert w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, Chóru Miasta Żyrardowa pod kierunkiem Iwony Bednarskiej oraz żyrardowskich solitów. W programie m.in. Magnificat Antonio Vivaldiego. Koncert organizowany jest na zakończenie obchodów Roku Filipa de Girarda w 100-lecie nadania Miastu Żyrardów praw miejskich. Zapraszamy w niedzielę, 11grudnia, o godz.19:00, do kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, przy ul. Żeromskiego 7.

Resursa
Centrum Kultury w Żyrardowie
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Europejskie Integracje Muzyczne
Europejskie Dni Dziedzictwa
Artyści i zespoły

Kolejny weekend rozgrywek Żyrardowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej za nami.Ligowe rozgrywki w miniony weekend dostarczyły wiele emocji. Mieliśmy piękne bramki, efektowne akcje i zagrania.
Czarowały nas drużyny DMP Serwis, Hand Dach'u oraz rewelacje ligi: FC Wujki oraz Kumple.

Mikołajkowe pływanie„Aqua Żyrardów” oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników zapraszają na Finał Żyrardowskiej Ligi Pływackiej - otwarte zawody pływackie „Mikołajkowe Pływanie”. Zawody odbędą się 10 grudnia na Pływalni Aqua Żyrardów. Start o godzinie 9.15. Planowane zakończenie zawodów o godzinie 13.00. Zapraszamy!

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Reorganizacja sieci szkół
Realizacja zadań oświatowych
Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny 2016/2017
Nabór na wolne stanowiska w placówkach oświatowych na rok szkolny 2015/2016
Informacja o pomocy materialnej dla uczniów w roku szkolnym 2015/2016
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -