Strona g?ówna
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 23 Lutego 2017
- Imieniny: Izabeli, Damiana, Romany
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
Karta dużej rodziny
Karta Seniora
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Inwestorzy
Turyści
Fotogaleria
-
-
-
-
-
park_zieleń
gospodarowanie odpadami
oze
obiekt Flash - resursa
obiekt Flash - resursa
Manufaktura Satyry 2016
resursa_strona
wifi
SIP
indr mazowsze
SM
wi fi
punkty adresowe
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Budowa obwodnicy Żyrardowa
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Sonda internetowa
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
oddane głosy: 5948
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
8050587
-

Zdjęcia

Aktualności
- -

Zima w Mieście 2017

data dodania: 2017-02-07
Rozpoczęły się ferie, a wraz z nimi mnóstwo atrakcji w ramach akcji ,,Zima w mieście 2017”! Zaglądajcie do placówek kulturalnych, sportowych czy opiekuńczo – wychowawczych. Codziennie dzieje się tam coś ciekawego: zajęcia taneczne, wokalne, instrumentalne, warsztaty plastyczne i teatralne, projekcje bajek, gry i zabawy sportowe oraz wiele innych atrakcji – przedstawienia teatralne, bale karnawałowe, dyskoteka na lodzie… Nie możecie tego przegapić! więcej »

Wkrótce rozpoczyna się kurs samoobrony dla kobiet

data dodania: 2017-02-21
Straż Miejska w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkie Panie, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kursie samoobrony, na pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono w dniu 3 marca br., o godz. 19.00, w sali pomarańczowej AQUA Żyrardów przy ul. Jodłowskiego 25/27. Obowiązkowy strój sportowy! więcej »

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

data dodania: 2017-02-21
Szanowni Mieszkańcy, w związku z organizowanym w niedzielę, 26 lutego, wydarzeniem ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” informujemy, że tego dnia, w godz. 14.00 – 15.00, w centrum miasta, na trasach biegu, bedą miały miejsce chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Zaplanowane są dwa biegi, których start odbędzie się na ulicy Narutowicza, na wysokości Placu Jana Pawła II oraz kościoła parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Trasy obu biegów zostaną prawidłowo oznaczone i zabezpieczone przed ruchem drogowym. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do kibicowania biegaczom! więcej »

2,6 mln zł dofinansowania na rewaloryzację budynku przedszkola

data dodania: 2017-02-21
Planowana przez Miasto rewaloryzacja zabytkowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 9 usytuowanego przy Placu Jana Pawła II otrzyma ponad 2,6 mln zł dofinansowania. Wartość zadania szacowana jest na kwotę prawie 4,2 mln zł. W wyniku przeprowadzonych prac obiekt odzyska dawną świetność, a jego pomieszczenia przystosowane zostaną pod względem funkcjonalnym do aktualnych potrzeb. więcej »

Rekrutacja do placówek oświatowych na rok szkolny 2017/2018

data dodania: 2017-02-21
Drodzy Rodzice! Uprzejmie informujemy, że w związku z art. 204 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do samorządowych przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018, będą podane do 15 kwietnia 2017 r.” więcej »

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

data dodania: 2017-02-17
Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński serdecznie zaprasza do udziału w obchodach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą sie w naszym mieście w niedzielę 26 lutego. Rozpoczynamy o godz. 11.30 Apelem Pamięci na Placu Jana Pawła II, z udziałem 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej Sochaczew. więcej »

List otwarty Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do mieszkańców

data dodania: 2017-02-17
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i łatwowiernie podchodzące do nieznajomych apelujemy do Państwa o ostrożność w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi. więcej »

Inicjatywy lokalne

data dodania: 2017-02-16
Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania własnych pomysłów na realizację inwestycji, które są potrzebne blisko Państwa domów i będą służyć wszystkim mieszkańcom. Miasto dofinansuje takie projekty kwotą do 25 tys. zł. W tegorocznym budżecie Prezydent Wojciech Jasiński przeznaczył na inicjatywy lokalne, tak jak w ubiegłym roku, 500 tys. zł. Nabory wniosków prowadzone są co dwa miesiące, najbliższy termin upływa 10 marca, kolejne: 10 maja, 10 lipca oraz 10 września. więcej »

Fundusze unijne na działalność gospodarczą

data dodania: 2017-02-16
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) prowadzony przez Stowarzyszenie BORIS ogłasza nabór ofert na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy założenie spółdzielni socjalnej osób fizycznych/prawnych. Możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego i doradczego! więcej »

Zimowe przygody w bibliotece

data dodania: 2017-02-16
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne inspirowane książkami, które odbywają się w czasie ferii w Centrali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Mostowej 1. Są jeszcze miejsca na zajęcia w drugim tygodniu ferii. Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Projekt Miasto. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 509 752 927. więcej »

Żyrardów w serialu Belle Epoque

data dodania: 2017-02-15
Śledząc 10. odcinkowy serial kostiumowo - kryminalny ,,Belle Epoque”, którego emisja właśnie rozpoczyna się na antenie TVN (pierwszy odcinek 15.02, godz. 21.30), koniecznie wypatrujcie żyrardowskich plenerów. Żyrardów, na potrzeby realizacji zdjęć, udostępnił Park Dittricha, teren poprzemysłowy zwany Bielnikiem, jak również wnętrza Kantoru, gdzie na planie filmowym pracował m.in. odtwórca głównej roli, Paweł Małaszyński. więcej »

Konsultacje projektu uchwały

data dodania: 2017-02-15
Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, które prowadzą działalność statutową na terenie Miasta Żyrardowa w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania - do udziału w konsultacjach w związku z zamiarem podjęcia uchwał w sprawie kryteriów w postępowaniach rekrutacyjnych do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych. więcej »

Kontrole spalania w piecach prowadzone przez Straż Miejską

data dodania: 2017-02-15
Mając na uwadze stopień zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, negatywne skutki oddziaływania i szkodliwości na nasz organizm, jakie wywołuje spalanie odpadów, Straż Miejska przygotowana jest do reagowania właśnie pod tym kątem. Strażnicy kontrolują wytypowane wcześniej ulice i znajdujące się tam posesje jak również przeprowadzają szczegółowe kontrole po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców o paleniu odpadami w domowych urządzeniach grzewczych. więcej »

Trwają zapisy na Bieg Tropem Wilczym

data dodania: 2017-02-15
W dniu 26 lutego Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności po raz trzeci przeprowadzi w Żyrardowie bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ramach projektu, proponowane są do wyboru dwa dystanse: Bieg główny na 5 km oraz Bieg pamięci na odcinku 1963 metrów. Żyrardowski bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. więcej »

Konkurs na realizację zadań publicznych rozstrzygnięty

data dodania: 2017-02-15
Prezydent Miasta Żyrardowa rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie organizacji czasu wolnego w formie stacjonarnej dla dzieci i młodzieży z terenu Żyrardowa w okresie ferii zimowych. więcej »

Aleksandra Szwed i The CzadMakers w Żyrardowie

data dodania: 2017-02-15
Rozgrzali scenę Centrum Kultury do czerwoności – niezwykle energetyczna Aleksandra Szwed w świetnym duecie z Marcinem Przytulskim, muzycy i piękne tancerki The CzadMakers,– wszyscy razem w stworzyli na scenie niepowtarzalną atmosferę, dając znakomity koncert ,,Gotowi na miłość”. Muzyczno – taneczne show w pop-rockowym klimacie było propozycją Prezydenta Wojciecha Jasińskiego na ten wyjątkowy, jedyny w roku walentynowy wieczór. więcej »

Prawie 20 mln zł dofinansowania na parkingi w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim

data dodania: 2017-02-15
W Żyrardowie, w pobliżu dworca PKP powstaną dwa parkingi – w sumie 147 nowych miejsc dla samochodów i 60 dla rowerów. Zadanie realizowane będzie w partnerstwie z Grodziskiem Mazowieckim w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów Parkuj i Jedź” otrzymał najwyższe dofinansowanie, w wysokości 19 208 663,20 zł. 14 lutego Prezydent Wojciech Jasiński odebrał z rąk Marszałka Adama Struzika symboliczny czek na dofinansowanie zadania. więcej »

Mieszkańcy proponują i realizują, Miasto pomaga w sfinansowaniu

data dodania: 2017-02-15
W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Miasta mieszkańcy mieli szansę realizować ze środków publicznych własne projekty inwestycyjne w ramach programu ,,Inicjatywy Lokalne”. To przedsięwzięcia mające charakter celu publicznego, zaplanowane w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkania inicjatora. Kolejny termin na przyjmowanie wniosków do realizacji na ten rok, upływa 10 marca. więcej »

75 lat temu powstała Armia Krajowa

data dodania: 2017-02-14
14 lutego 1942 roku rozkazem Wodza Naczelnego Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego powstała Armia Krajowa największa konspiracyjna armia w okupowanej Europie. W 1944 roku jej szeregi liczyły ok. 400 000 żołnierzy. Powstała z przemianowania Związku Walki Zbrojnej. Ostatecznie uznany został tym samym wojskowy charakter siły zbrojnej podziemia, armii - jak podkreślał Sikorski w rozkazie - wszystkich żołnierzy w służbie czynnej w Kraju. więcej »

Studniówka w ,,Czerwoniaku"

data dodania: 2017-02-13
"Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie" - tort z tradycyjną dedykacją oraz życzeniami udanej studniówkowej zabawy, podarował tegorocznym maturzystom LO im. S. Żerowskiego w Żyrardowie Prezydent Wojciech Jasiński. Studniówka odbyła się w minioną sobotę, w hali sportowej AQUA Żyrardów. Uroczystego poloneza poprowadzili Beata Stawicka Dyrektor Liceum oraz reprezentujacy na balu Prezydenta Miasta Żyrardowa, Krzysztof Lucjan Chrzanowski. więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu ofert – wspieranie kultury fizycznej

data dodania: 2017-02-07
Do realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017, wybrano uprawnione i spełniające wymogi w konkursie podmioty, którym przyznano dotacje. Na realizację zadań przeznaczono kwotę 700 tys. zł. Dofinansowanie otrzymało w sumie 15 złożonych ofert. więcej »

Obniżka stawek za energię cieplną

data dodania: 2017-02-07
Dotychczasowa stawka opłaty za ciepło wynosząca 27,51 zł netto za GJ została pomniejszona o 0,51 zł netto i od 1 marca 2017 r. wynosić będzie 27,00 zł netto za GJ, czyli o 1,85% mniej niż do tej pory. więcej »

Szkoła bliżej nauki - dzięki współpracy Miasta z Centrum Nauki Kopernik

data dodania: 2017-02-06
W ślad za podjętą na styczniowej sesji Rady Miasta uchwałą, Miasto Żyrardów w partnerstwie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przystąpi do realizacji projektu pn. „Szkoła bliżej nauki”, w ramach którego w czterech miejskich placówkach oświatowych zostaną stworzone warunki dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Projekt rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa do końca grudnia 2018 roku. więcej »

XXXIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

data dodania: 2017-02-06
W środę, 8 lutego 2017 r. o godzinie 18:00, rozpoczną się obrady XXXIX Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Żyrardowa. Zapraszamy do budynku Resursy w Żyrardowie przy ul. 1 Maja 45. więcej »

,,Jestem EKO" - PGK Żyrardów zaprasza do udziału w konkursie

data dodania: 2017-02-06
PGK Żyrardów, firma przyjazna środowisku, zaprasza wszystkie dzieci i młodzież z terenu Powiatu Żyrardowskiego do wzięcia udziału w Konkursie „Jestem EKO”. Konkurs trwa od 1 lutego do 30 kwietnia. Prace konkursowe powinny nawiązywać do tematu przewodniego konkursu „Jestem EKO", czyli w prosty sposób propagować ideę ekologii, dbałości o środowisko naturalne i jego zasoby, oszczędności wody, segregacji śmieci, pokazywać sposób życia i spędzania swojego czasu zgodnie z zasadami ekologii. więcej »

Odszedł od nas Jerzy Adamczyk, Prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Żyrardowie

data dodania: 2017-02-03
W dniu 2 lutego br. zmarł nagle Jerzy Adamczyk, Prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Żyrardowie. Funkcję Prezesa pełnił od 2010 roku, wcześniej od kilku lat piastował stanowisko wiceprezesa. Pana Jerzego znaliśmy jako oddanego całym sercem społecznika. Współpracował z Samorządem Miasta Żyrardowa, realizując program profilaktyczny na rzecz osób chorych na cukrzycę. Zawsze pomocny, uczynny. Kochał swoich bliskich, ale i tych, z którymi pracował na rzecz innych. więcej »

Zaproszenie do udziału w konsultacjach

data dodania: 2017-02-03
Prezydent Miasta Żyrardowa ogłasza konsultacje projektu uchwały w sprawie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na 2017 rok”. Uwagi i opinie na temat projektu można zgłaszać do 28 lutego br. więcej »

Wybieramy lekturę na Narodowe Czytanie 2017

data dodania: 2017-02-02
Pamiętacie ubiegłoroczne Narodowe Czytanie w Żyrardowie? W otoczeniu parkowej przyrody, 3 września, czytaliśmy wybrane fragmenty ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, włączając się w ten sposób do cennej inicjatywy, organizowanej od kilku lat pod patronatem Prezydenta RP. Jaką lekturę czytać będziemy w tym roku? Możemy wybrać ją wspólnie spośród kilku ważnych dzieł polskiej literatury zaproponowanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę. więcej »

Wymiana pieców – ankiety do piątku 3 lutego

data dodania: 2017-02-02
W środę, 1 lutego br., w żyrardowskiej Resursie odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Żyrardowa, którzy zgłosili zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania do wymiany pieca. Urząd Miasta Żyrardowa przypomina mieszkańcom, że wypełnione ankiety należy złożyć do piątku 3 lutego 2017 r. (do godziny 16:00) w pokoju 31 w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. więcej »

Kasa na założenie działalności gospodarczej – spotkanie informacyjne

data dodania: 2017-02-02
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w spotkaniu, na którym omówiona zostanie oferta pożyczkowa projektu „Gotówka na start”. Spotkanie odbędzie się 23 lutego, o godz. 9:00, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Żurawiej 32/34 lok.32 w Warszawie. Udział w spotkaniu bezpłatny. więcej »

Żyrardów’2016. Jaki był miniony rok? Plany na 2017

data dodania: 2017-02-01
Szanowni Mieszkańcy, jeżeli jesteście po lekturze biuletynu samorządowego podsumowującego rok 2016, a zarazem prezentującego plany na rok 2017, zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami nt. działalności Samorządu Miasta. Wszystkie przyjmiemy z pokorą, traktując jako wskazówki na kolejne dwa lata tej kadencji. Piszcie na adres promocja@zyrardow.pl. Biuletyn dostępny jest w wielu miejscach na terenie miasta, m.in. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, Centrum Kultury, Resursie, Centrali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej czy na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego AQUA Żyrardów. więcej »

Grypa ptaków – rekompensaty

data dodania: 2017-02-01
W dniu 31 stycznia 2017 r. MRiRW poinformowało, że rolnicy, poszkodowani w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków, otrzymają rekompensaty. Pomoc będzie udzielana na wniosek producenta drobiu. Wnioski należy składać w terminie od 1 do 28 lutego 2017 r. do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
więcej »

Kontrole na Targowisku Miejskim

data dodania: 2017-02-01
W związku z zakazem handlu drobiem i jajami bez posiadania stosownych pozwoleń wprowadzonym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żyrardowie, w piątek i sobotę (27-28 stycznia) prowadzone były kontrole wśród osób handlujących na targowisku. Kontrolowano wystawione na sprzedaż jaja pod względem posiadania stosownych oznakowań. Sprawdzeniu podlegali również handlujący w zakresie posiadania właściwych pozwoleń na wystawiony do sprzedaży towar. więcej »

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

data dodania: 2017-01-23
Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński, serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w Resursie 27 stycznia 2017 r. o godzinie 15:30. więcej »

Zmiana rozkładu jazdy autobusów

data dodania: 2017-01-23
Urząd Miasta Żyrardowa informuje, że od 1 lutego 2017 r. wejdzie w życie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Żyrardowie. Nowe rozkłady jazdy będą zawieszane na przystankach od 30 stycznia 2017 r. więcej »

Nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2017 roku

data dodania: 2017-01-12
Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku Prezydent Miasta Żyrardowa planuje ubiegać się o uzyskanie dofinansowania z WFOŚiGW w Warszawie na usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa. W związku z tym, osoby zainteresowane usunięciem azbestu ze swoich nieruchomości w 2017 roku, prosimy o złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa do dnia 28 lutego br. więcej »

Kurs samoobrony dla mieszkanek Żyrardowa

data dodania: 2017-01-12
Panie będą mogły poczuć się bezpieczniej! Żyrardowska Straż Miejska organizuje kurs pod nazwą „Bezpieczna mieszkanka-żyrardowianka”. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń do 28 lutego 2017 r. więcej »

Regulamin rezerwacji miejsc przeznaczonych na handel wokół cmentarza

data dodania: 2017-01-10
Urząd Miasta Żyrardowa informuje, że w Biuletynie Informacji Publicznej zostało zamieszczone Zarządzenie Nr 3/17 Prezydenta Miasta Żyrardowa z dnia 5 stycznia 2017 r. w sprawie regulaminu określającego rezerwację miejsc przeznaczonych na handel na ulicach wokół cmentarza w Żyrardowie.
Przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków odbywać się będzie od 10 stycznia 2017 roku kalendarzowego na okres obowiązywania 12 miesięcy począwszy od dnia 1 marca. więcej »

Światłowód w Żyrardowie? Oddajemy głos mieszkańcom!

data dodania: 2016-11-02
Orange Polska planuje zbudować w Żyrardowie sieć szybkiego światłowodowego Internetu. W jej zasięgu ma się znaleźć ponad połowa żyrardowskich gospodarstw domowych. Realizacja inwestycji uzależniona jest jednak od zainteresowania mieszkańców. więcej »

Żyrardowska Karta Seniora – zachęcamy do składania wniosków

data dodania: 2015-11-30
Już jest! Zapowiadana przez Prezydenta Wojciecha Jasińskiego i oczekiwana przez seniorów - karta umożliwiająca mieszkańcom naszego miasta w wieku powyżej 65 lat korzystanie z szerokiej gamy zniżek oferowanych przez miejskie placówki kulturalne i sportowe oraz partnerów prywatnych. - To ukłon w stronę mieszkańców Żyrardowa, którym należą się ze strony całej naszej lokalnej społeczności specjalne honory – podkreśla prezydent. więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje o działalności Samorządu
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców

Wernisaż Anna Dubielecka "Grafiki i Czasowniki"Kolejna wystawa w Galerii ,,Resursa” to pierwsza w naszym mieście indywidualna prezentacja grafiki i malarstwa żyrardowianki Anny Dubieleckiej. W roku 2015 zaprezentowała w ramach wystawy ,,Młodzi Żyrardowscy Plastycy. Trzydzieści dziewięć minus” cykl grafik z cyklu ,,Szklanki”.

Hunter w Centrum KulturyW dniu 3 marca w Centrum Kultury mocne rockowe granie! Wystąpi zespół HUNTER ze swoją najnowszą płytą "Niewolność". Jako support zagra warszawska grupa Lux Perpetua. Start o godz. 19:00. Wstęp 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Bilety dostępne są w kasie CK. Zapraszamy!

Kabaret SMILESerdecznie zapraszamy na występ kabaretu SMILE w programie: „To Ci tłumaczę!”, który odbędzie się 5 marca, o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie.
„To Ci tłumaczę!” – to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina.

Resursa
Centrum Kultury w Żyrardowie
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne
Europejskie Integracje Muzyczne
Europejskie Dni Dziedzictwa
Artyści i zespoły

Jak ferie z atrakcjami to tylko z RATOWNIKAMI

Jak ferie z atrakcjami, to tylko z atrakcjami. Pod takim właśnie hasłem wystartowały w tym roku ferie zimowe 2017, zorganizowane przez spółkę AQUA Żyrardów wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Jak się okazało zainteresowanie feriami na pływalni przerosło oczekiwania samych organizatorów, gdyż już z początkiem stycznia zmuszeni byliśmy zamknąć listy zgłoszeniowe.

Ekstraliga w Żyrardowie!W hicie szóstej (i ostatniej) kolejki grupy północnej futsalowej pierwszej ligi w bezpośrednim meczu na szczycie, Żyrardowianka w Białymstoku pewnie przypieczętowała swój awans do Ekstraligi.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.00 -