-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 24 Lutego 2020
- Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka
-Wyszukiwarka
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
O Mieście
Rozwój Miasta
Gospodarka
Informator przedsiębiorcy
Euro - fundusze
Historia
Rewitalizacja
Miejski Konserwator Zabytków
Organizacje Pozarządowe
Zdrowie
Środowisko
Bezpieczeństwo
Komunikacja
Schronisko dla zwierząt
Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
Archiwalna strona Miasta
Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
Osobistości Żyrardowa
Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
Sonda internetowa
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
14591219
-

Zdjęcia

  • ROTATOR LO 100 ECIE
  • rotator archiwista
  • rotator 2020
  • rotator
Aktualności
- -
Bal Mistrzów Sportu 2019 roku

Bal Mistrzów Sportu 2019 roku

data dodania: 2020.02.24

W sobotni wieczór w Resursie, podczas Balu Mistrzów Sportu 2020, poznaliśmy wyniki plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa Roku 2019. Najlepszym Sportowcem został Mateusz Laskowki, a Najlepszym Trenerem - Piotr Sochacki. Podczas Gali poznaliśmy też Sportową Osobowość Roku 2019. Taki tytuł otrzymała najszybsza Polka na torach wyścigowych w kraju i za granicą, Gosia Rdest. Statuetki laureatom plebiscytu wręczyli Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Zastępca Prezydenta Katarzyna Krawczyk, Prezes AQUA Żyrardów Ryszard Adamiak oraz laureaci ubiegłorocznego plebiscytu - Tomasz Srebrnik i Piotr Bonikowski.

więcej »
Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji

Konkurs ofert na działania społeczne w obszarze rewitalizacji

data dodania: 2020.02.20

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił II edycję konkursu ofert w zakresie rewitalizacji dla organizacji pozarządowych. Celem konkursu jest umożliwienie mieszkańcom angażowania się w działania na rzecz innych mieszkańców i lokalnych wspólnot z obszaru rewitalizacji Żyrardowa.

 

więcej »
Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji CPK

data dodania: 2020.02.19

W dniu 10 lutego 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (dalej: SSL). Projektowany dokument jest efektem pierwszego etapu prac planistycznych, mających na celu określenie ram realizacji przedsięwzięć służących przebudowie i rozbudowie układu komunikacyjnego naszego kraju, w tym wyznaczenie korytarzy, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

więcej »
Kolejne tereny zieleni już wiosną zmienią swoje oblicze

Kolejne tereny zieleni już wiosną zmienią swoje oblicze

data dodania: 2020.02.19

W Urzędzie Miasta właśnie rozstrzygnięty został przetarg na zagospodarowanie terenu przy ulicy ul. gen. A.E. Fieldorfa-Nila u zbiegu z ul. Izy Zielińskiej oraz dwóch skwerów w rejonie skrzyżowania ulic Limanowskiego i 1 Maja. Wykonawcą prac będzie firma Baobab Marek Brandys z Warszawy.

więcej »
Uwaga! Szkolenie na temat „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

Szkolenie na temat „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

data dodania: 2020.02.18

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wraz z Delegaturą w Żyrardowie zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe szkolenie dotyczące: „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

więcej »
Ruszają prace na ulicy Narutowicza

Ruszają prace na ulicy Narutowicza

data dodania: 2020.02.17

Od 18 lutego rozpocznie się przebudowa ulicy Gabriela Narutowicza na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Mireckiego. Wykonawcą prac jest Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „MARGOT” Małgorzata Szymańska.

więcej »
Zapraszamy do udziału w konkursie ,,Poznajmy Żołnierzy Wyklętych"

Poznajmy Żołnierzy Wyklętych!

data dodania: 2020.02.14

Przypominamy, że trwa konkurs historyczny ,,Poznajmy Żołnierzy Wyklętych" organizowany przez Miasto Żyrardów w ramach kampanii edukacyjnej pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Gorąco zachęcamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Żyrardowa i szkół średnich z terenu powiatu żyrardowskiego do udziału w konkursie (kategorie: plastyczna, literacka, test wiedzy). Do wygrania atrakcyjne nagrody!

więcej »
Pomóżmy ,,Szóstce" wygrać remont i modernizację stołówki szkolnej!

Pomóżmy ,,Szóstce" wygrać remont i modernizację stołówki szkolnej!

data dodania: 2020.02.14

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Stołówka z klasą”. Praca uczennicy Karoliny Lechniak z klasy 6b zakwalifikowała się do drugiego (ostatniego) etapu konkursu. Praca Karoliny prezentowana jest  na stronie www.stolowkazklasa.pl i wraz z 29 innymi pracami poddana jest głosowaniu internautów. Nagrodą w konkursie jest remont i modernizacja szkolnej stołówki!

więcej »
Konsultacje projektu uchwały

Konsultacje projektu uchwały

data dodania: 2020.02.14

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej wykonywania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z projektem uchwały i zgłaszania swoich uwag i opinii poprzez wypełnienie stosownego formularza i przesłanie na adres: sekretarz@zyrardow.pl lub złożenie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa. Konsultacje trwają od 18 lutego do 3 marca br.

więcej »
Dzięki refundacji z budżetu Miasta mniej wydamy na leki!

Dzięki refundacji z budżetu Miasta mniej wydamy na leki!

data dodania: 2020.02.13

Po rocznym funkcjonowaniu pilotażowego programu osłonowego w zakresie zmniejszenia wydatków poniesionych na leki przez mieszkańców Żyrardowa, w dniu 6 lutego br. uchwałą Rady Miasta przyjęty został do realizacji na rok 2020 program, będący kontynuacją pilotażowego, uprawniający mieszkańców do korzystania z refundacji na tych samych zasadach co dotychczas.

więcej »
-

Kampania edukacyjna pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

data dodania: 2020.02.11

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach kampanii edukacyjnej, mającej na celu przybliżenie społeczności naszego miasta wiedzy o bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego. Patronat Narodowy nad kampanią objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

więcej »
Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku

Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku

data dodania: 2020.02.11

Na stronie internetowej sportowiec.zyrardow.pl wystartował Plebiscyt na najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami nominowanych sportowców oraz do oddania głosu na swojego kandydata. Zapraszamy na Bal Mistrzów Sportu – Żyrardów 2020, gdzie zostanie rozstrzygnięty plebiscyt. Zaproszenia do nabycia w kasach Centrum Kultury.

więcej »
Bezpłatne Badanie Słuchu w Żyrardowie.

Bezpłatne Badanie Słuchu w Żyrardowie.

data dodania: 2020.02.11

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 20 lutego wykonać bezpłatne badanie. Samochód ( SŁUCHOBUS ) z gabinetem do badań zaparkuje na Placu Jana Pawła II. Bezpłatne badanie jest adresowane głównie do osób po 30 roku życia, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

 

więcej »
ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

data dodania: 2020.02.10

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

więcej »
Łączymy się w smutku z Rodziną Oli

Łączymy się w żalu z Rodziną Oli

data dodania: 2020.02.05

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 10-letniej Oli, poszkodowanej w wypadku, do którego doszło 2 lutego na ulicy 1 Maja. Trudno jest pogodzić się z odejściem bliskiej osoby. Jeszcze trudniej, gdy nieodgadniony los każe na zawsze żegnać ukochane Dziecko. Nie ma słów, które w obliczu tak wielkiej tragedii, mogłyby złagodzić ból i dać ukojenie Rodzicom i bliskim Oli…. W tych trudnych chwilach, łączymy się z Wami w żalu, przekazując wyrazy szczerego współczucia.

więcej »
Nowi zastępcy Prezydenta już na swoich stanowiskach

Nowi zastępcy Prezydenta już na swoich stanowiskach

data dodania: 2020.02.05

Dziś swoją pracę w Urzędzie Miasta rozpoczęli nowi zastępcy Prezydenta Miasta Żyrardowa. Pani Katarzyna Krawczyk i Pan Adam Lemiesz zgodnie z zarządzeniem prezydenta od 5 lutego objęli funkcję zastępców. Pani Katarzyna jako I Zastępca Prezydenta będzie odpowiedzialna m.in. za miejskie inwestycje, nieruchomości i zamówienia publiczne. Natomiast Pan Adam Lemiesz jako II Zastępca będzie zajmował się m.in. miejską edukacją, sportem oraz gospodarką lokalową.

więcej »
Bal karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy dla dzieci

data dodania: 2020.02.05

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na bal karnawałowy. Spotykamy się w niedzielę, 9 lutego, o godz. 12.00, w Resursie. Z niecierpliwością czekamy na wspólne świętowanie karnawału z Królem Julianem. Razem z nami będzie się bawił, tańczył i wyginał śmiało ciało.

 

więcej »
Stypendia artystyczne za rok 2019 przyznane

Stypendia artystyczne za rok 2019 przyznane

data dodania: 2020.02.04

Znamy już nazwiska osób uhonorowanych Stypendiami im. Filipa de Girarda za rok 2019. Po zapoznaniu się z rekomendacją komisji stypendialnej, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał w tej sprawie stosowne zarządzenie. Podczas grudniowego naboru wpłynęło 12 wniosków o przyznanie Stypendium im. Filipa de Girarda za rok 2019. Powołana do ich oceny Komisja Stypendialna, zarekomendowała prezydentowi przyznanie stypendiów 7 kandydatom.

więcej »
-

Spotkanie Informacyjne Programu „Europa dla obywateli”

data dodania: 2020.02.04

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury, edukacji na spotkanie informacyjne na temat programu "Europa dla obywateli", które odbędzie się 12 lutego 2020 roku w Białymstoku.

więcej »
Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

data dodania: 2020.02.03

W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego serdecznie zapraszam uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Żyrardowa oraz uczniów szkół średnich z terenu powiatu żyrardowskiego do udziału w konkursie historycznym ,,Poznajmy Żołnierzy Wyklętych” organizowanym przez Miasto Żyrardów w ramach kampanii edukacyjnej pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

więcej »
Wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego w Klubie Seniora

Wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego w Klubie Seniora

data dodania: 2020.01.31

Przypominamy, że w Klubie Seniora przy ul. Waryńskiego 1 dostępna jest wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego. Urządzenia zakupione zostały także w ramach projektu unijnego. Do dyspozycji żyrardowskich seniorów są m.in. wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe. Wypożyczalnia czynna jest dwa razy w miesiącu, w każdy pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca, w godz. 10.00 – 15.00. Oto najbliższe terminy: 3 i 24 lutego, 2 i 30 marca, 6 i 27 kwietnia br.

 

więcej »
Ferie w mieście’2020

Ferie w mieście’2020

data dodania: 2020.01.29

Wkrótce rozpoczną się ferie, a wraz z nimi mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez placówki kulturalne, sportowe czy opiekuńczo – wychowawcze, a także stowarzyszenia. Codziennie dziać się tam będzie coś ciekawego: zajęcia taneczne, wokalne, instrumentalne, warsztaty, projekcje bajek, gry i zabawy sportowe oraz wiele innych atrakcji – przedstawienia teatralne,  bale karnawałowe… Nie możecie tego przegapić!

więcej »
4 920 000 zł dla Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej w Żyrardowie!

4 920 000 zł dla Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej w Żyrardowie!

data dodania: 2020.01.29

PGK Żyrardów pozyskało środki unijne i rozpoczyna kolejną inwestycję na terenie miasta, tym razem wartą blisko 5 mln zł. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej, to dla blisko 720 mieszkańców, możliwość skorzystania z nowoczesnej infrastruktury kanalizacyjnej.

więcej »
Spotkanie Rady Gospodarczej

Spotkanie Rady Gospodarczej

data dodania: 2020.01.29

Wczoraj w budynku Resursy odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Żyrardowa zrzeszające przedstawicieli największych firm z Żyrardowa. Spotkanie było okazją do podsumowania 2019 roku oraz ustalenia planów na rok 2020.

więcej »
8,5 mln zł z UE na żłobki

8,5 mln zł z UE na żłobki

data dodania: 2020.01.28

Podmioty działające w Warszawie oraz 39 gminach współpracujących ze stolicą na rzecz zintegrowanego rozwoju metropolii warszawskiej mogą starać się o środki na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ogłosił konkurs, w ramach którego możliwe jest uzyskanie dofinansowania z funduszy europejskich na działania sprzyjające powrotowi do aktywności zawodowej rodziców maluchów w wieku żłobkowym. O dotację mogą ubiegać się podmioty działające na terenie Żyrardowa.

więcej »
Kampania edukacyjna poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Kampania edukacyjna poświęcona Żołnierzom Wyklętym

data dodania: 2020.01.27

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym organizowaną przez Miasto Żyrardów kampanię edukacyjną, mającą na celu przybliżenie społeczności naszego miasta wiedzy o bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego.

 

więcej »
4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem

data dodania: 2020.01.24

W ramach akcji przeciwdziałania nowotworom wśród żyrardowian, Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego wraz ze Starostwem Powiatowym w Żyrardowie, Urzędem Miasta Żyrardowa i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie zapraszają na warsztaty i wykłady propagujące "czujność onkologiczną" i prozdrowotne zachowania.

więcej »
Bal Sportowca 2020

Bal Mistrzów Sportu 2020

data dodania: 2020.01.24

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Prezes spółki AQUA Żyrardów Ryszard Adamiak zapraszają na Bal Sportowca 2020. To doroczne święto miłośników sportu w Żyrardowie odbędzie się w Resursie, 22 lutego br. Podczas balu wręczone zostaną statuetki oraz nagrody m.in. dla Najlepszego Trenera i Sportowca Żyrardowa roku 2019.

więcej »
Dowiedz się jak skorzystać ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Dowiedz się jak skorzystać ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

data dodania: 2020.01.23

Prace nad Budżetem Obywatelskim Mazowsza (BOM) wchodzą na ostatnią prostą. Pod koniec stycznia ruszają spotkania z mieszkańcami. A już od początku marca Mazowszanie będą mogli zgłaszać swoje projekty. W puli jest 25 mln zł.

więcej »
Bądź EKOlogiczny i EKOnomiczny

Bądź EKOlogiczny i EKOnomiczny

data dodania: 2020.01.23

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie miasta Żyrardowa za rok 2019 pokazuje, że mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej coraz lepiej segregują odpady. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w zabudowie wielolokalowej. Tymczasem przepisy prawa narzucają coraz większe wymagania w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Jest to w interesie nas wszystkich, bo właściwa segregacja odpadów to nie tylko czystsze środowisko, ale również szansa na zahamowanie wzrostu opłaty za odbiór odpadów.

więcej »
Wkrótce rusza kwalifikacja wojskowa

Wkrótce rusza kwalifikacja wojskowa

data dodania: 2020.01.23

W okresie od 3 lutego do 30 kwietnia 2020 r. na terenie kraju przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2001 roku. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1996 – 2000, którzy  dotychczas nie posiadają określonej zdolności do służby wojskowej.

więcej »
Przebudowa ul. Środkowej rozpoczęta

Przebudowa ul. Środkowej rozpoczęta

data dodania: 2020.01.21

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczynają się kolejne inwestycje drogowe. Właśnie ruszyły prace przy przebudowie ulicy Środkowej na odcinku od ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila do ul. Limanowskiego. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu, na który Miasto Żyrardów pozyskało dofinansowanie z funduszy unijnych.

więcej »
Stopnie alarmowe ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju

Stopnie alarmowe ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju

data dodania: 2020.01.21

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

więcej »
Noworoczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Magistratu

Noworoczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Magistratu

data dodania: 2020.01.20

Noworoczne spotkania prezydenta z emerytowanymi pracownikami stały się już tradycją Urzędu Miasta. W tym roku, 20 stycznia, w Resursie prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski złożył przybyłym noworoczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz powodzenia w realizacji swoich pasji i planów. Prezydent wraz z Sekretarz Miasta Małgorzatą Szustakiewicz obdarowali gości symbolicznymi upominkami. Miłą niespodzianką dla seniorów był również występ Roberta Siniarskiego i Weroniki Gmurek. Spotkanie było też okazją do rozmów na temat bieżącej działalności Samorządu, bo sprawy Miasta wciąż bliskie są byłym pracownikom Magistratu. 

więcej »
Wydłużony termin składania wniosków

Wydłużony termin składania wniosków

data dodania: 2020.01.20

Prezydent Miasta przedłużył termin składania wniosków o przydział lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym – II etap, w zamian za zdanie obecnie zajmowanego lokalu znajdującego się w mieszkaniowym zasobie Miasta Żyrardowa. Nowy termin upływa 31 stycznia 2020 r. Zarządzenie w tej sprawie znajduje się na stronie www.bip.zyrardow.pl

więcej »
Uczniowie ,,Trójki" na wykładach z fizyki na Uniwersytecie Łódzkim

Uczniowie ,,Trójki" na wykładach z fizyki na Uniwersytecie Łódzkim

data dodania: 2020.01.16

W czwartek 9 stycznia 2020 r. uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę do Łodzi pogłębiać swoją wiedzę z fizyki na Uniwersytecie Łódzkim. W październiku 2019 r. została nawiązana współpraca z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego w ramach umowy patronackiej nad Szkołą Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie.

więcej »
Konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Miasta Żyrardowa oraz sezonu kąpielowego na rok 2020

Konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Miasta Żyrardowa oraz sezonu kąpielowego na rok 2020

data dodania: 2020.01.16

Prezydent Miasta Żyrardowa ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Żyrardowa w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Miasta Żyrardowa oraz sezonu kąpielowego na rok 2020.  Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały można zgłaszać w terminie od 16 stycznia do 6 lutego 2020 roku.

więcej »
Ważny głos w dyskusji

Ważny głos w dyskusji

data dodania: 2020.01.15

Urząd Miasta Żyrardowa sygnalizował już mieszkańcom trudną sytuację związaną ze wzrostem kosztów zagospodarowywania odpadów, który przekłada się na drastyczne podwyżki opłat za odpady od mieszkańców w całym regionie. Żyrardów jak na razie ma najniższe stawki za odpady w porównaniu z sąsiednimi miastami i gminami. Nie oznacza to jednak, że naszego miasta problem ten nie dotyczy. Czy są jakieś szanse na powstrzymanie lawiny czynników wpływających na wrastające koszty? Zachęcamy do lektury artykułu w najnowszym wydaniu ,,Życia Żyrardowa”. To ważny głos w dyskusji, jaką Miasto zapoczątkowało wraz z nowym rokiem.

 

więcej »
Kompendium wiedzy o finansowaniu rewitalizacji

Kompendium wiedzy o finansowaniu rewitalizacji

data dodania: 2020.01.15

W ramach projektu Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych Urząd Miasta Żyrardowa wydał publikację pn. Praktyczny poradnik dla interesariuszy procesu rewitalizacji Miasta Żyrardowa. Planowanie, finansowanie i realizacja przedsięwzięć.

więcej »
Wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego

data dodania: 2020.01.15

Przypominamy, że w Klubie Seniora przy ul. Waryńskiego 1 dostępna jest wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego. Urządzenia zakupione zostały także w ramach projektu unijnego. Do dyspozycji żyrardowskich seniorów są m.in. wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe.

więcej »
Strona w konstrukcji
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych

Katarzyna Bonda w Resursie

Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda spotka się z czytelnikami w Resursie, 5 marca, o godz. 19:00. Pisarka opowie zarówno o najnowszej powieści, jak i swoich starszych dziełach. Słuchacze dowiedzą się ciekawostek związanych z wydaniem książek. Będą mogli tez sami kierować pytania do autorki, zdobyć autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

DOKTOR BLUES w Kolibrze

Klub Osiedlowy Koliber serdecznie zaprasza na koncert zespołu DOKTOR BLUES. Koncert odbędzie się 21 marca 2020 r. (sobota), o g. 19.00. Wstęp 10 zł / os. Zapraszamy!

Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

Żyrardowianki Mistrzyniami Polski U22K!

Wspaniale dla ARKI Gdynia zakończyły się Finały Mistrzostw Polski U22 K. W roli głównej w tych finałach wystąpiły wychowanki (byłe już zawodniczki ) UKS Trójka Żyrardów - Anna Wińkowska i Julia Niemojewska.

Srebro dla UKS Trójka w Bochni!

W ostatni weekend w Bochni odbył się XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Wzięła w nim udział również drużyna kadetek UKS Trójka prowadzona przez trenera Piotra Wacławka. Ponadto w turnieju zagrały ekipy z całej Polski oraz mistrz Słowacji Young Angels Koszyce i jedna z najlepszych drużyn na Słowenii SD  Felix Zasavje.

 

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa powered by netadmin 7.12 -